توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492122
امضای 10میلیارددلار قراردادنفتی در 10ماه‌آینده
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵
معاون وزیر نفت تاکید کرد: ایران طی ۱۰ تا ۱۱ ماه آینده قراردادهای جدیدی به ارزش هشت تا ۱۰ میلیارد دلار در زمینه انرژی امضا خواهد کرد. خبر امضای قراردادهای جدید را در طی چند هفته آتی خواهید شنید.

به گزارش ایلنا، امیرحسین زمانی‌نیا، معاون وزیر نفت که به منظور شرکت در بیست و دومین کنگره جهانی نفت در استانبول به سر می‌برد، در گفت‌وگو با آناتولی، با اشاره به برخورداری ایران از منابع غنی نفت و گاز و امضای قراردادهای جدید هشت تا ۱۰ میلیارد دلاری در حوزه انرژی، شرکت‌های ترک را به سرمایه‌گذاری در ایران فراخواند.

او در مورد توافقنامه‌های دو کشور در زمینه‌های اقتصادی اظهار داشت: ایران و ترکیه توافقنامه حمل و نقل نفت درازمدت داشته و این توافقنامه بدون هیچ مشکلی ادامه دارد. روابط دو کشور دارای زمینه‌های مشترک فراوانی است و پس از این نیز دو کشور بر روی پروژه‌هایی که مناسب طرفین است، فعالیت خواهند کرد.

معاون وزیر نفت از سخنان خود از ادامه مذاکرات ایران با شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در این کشور خبر داد و تصریح کرد: مذاکرات ما با شرکت‌های فعال در حوزه انرژی طی برگزاری کنگره جهانی نفت استانبول و پس از آن ادامه خواهد داشت. همچنین شرکت‌های ترک را به مشارکت در فعالیت‌های اکتشاف و استخراج نفت در ایران دعوت می‌کنیم. ایران به میزان کافی از منابع غنی هیدروکربن خود استفاده نمی‌کند و سطح تولید نفت و گاز در قیاس با میزان ذخایر آن بسیار پایین است.

زمانی‌نیا با تاکید بر هزینه‌های پایین تولید انرژی در کشورش خاطرنشان کرد: هزینه‌های تولید انرژی در ایران بسیار پایین است. پس از توافقنامه هسته‌ای شرایط به حالت عادی بازگشته و شروع به مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی نفت کرده‌ایم. این مذاکرات با شرکت‌های بین‌المللی زیادی در مورد پروژه‌های مختلف ادامه دارد. مذاکرات ۱۸ ماهه با توتال نیز منجر به امضای قرارداد نهایی با این شرکت شد.

او افزود: مذاکراتمان با سایر شرکت‌ها نیز ظرف مدت کوتاهی به نتایج مشابهی خواهد رسید. ایران طی ۱۰ تا ۱۱ ماه آینده قراردادهای جدیدی به ارزش هشت تا ۱۰ میلیارد دلار در زمینه انرژی امضا خواهد کرد. خبر امضای قراردادهای جدید را در طی چند هفته آتی خواهید شنید.
 
کلمات کلیدی : قراردادهای نفتی+شرکت های نفتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.