توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419268
توصیه‌های دو مقام پیشین آمریکا:
از جریان اصلاحات در سراسر خاورمیانه حمایت شود
دو مقام سابق ارشد آمریکا گفتند انزوا طلبی توهمی خطرناک است و از کشورهای دیگر خواسته می‌شود برای کاستن از ستیز در خاورمیانه کمک کرده و از جریان‌ اصلاحات در سراسر منطقه حمایت شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷
به گزارش فارس، دو مقام پیشین آمریکا وابسته به دو عضو اصلی این کشور از واشنگتن خواسته‌اند با «عملیات مخفی» و «حملات نظامی گسترده تر» رسیدن به راه حل سیاسی در سوریه را تسریع نماید.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «مادلین آلبرایت» وزیرخارجه دموکرات و «استیفن هادلی» مشاور امنیت ملی سابق و جمهوریخواه این کشور در گزارش خود به نکوهش دو حزب عمده آمریکا نسبت به تصمیم‌های دولت اوباما، رییس جمهور کنونی در زمینه محدود کردن نقش این کشور در سوریه درگیر در جنگ 6 ساله اشاره کردند.

در بخشی از این گزارش آمده است: «انزوا طلبی توهمی خطرناک است و از کشورهای دیگر درخواست می‌شود برای کاسته شدن از ستیز در عراق، لیبی و یمن کمک کرده و از جریان‌های داخلی اصلاحات در سراسر کشورهای منطقه حمایت شود.»

 در قسمت دیگر این گزارش آمده است :«آمریکا باید آماده بکارگیری قدرت هوایی، بکارگیری تجهیزات هوایی و دریایی و اقدام‌های مخفی برای افزایش حمایت از مواضع مخالفان دولتی سوریه برآمده تا محاصره کنونی حلب درهم شکسته و تلاش‌های اسد در تحکیم کنترل در مراکز پر جمعیت غربی این کشور از بین بروند.»

در این گزارش تاکید شده که مخالفان تحت حمایت آمریکا باید اجازه داشته باشند تا مواضع دولت اسد را هدف قرار دهند.

در همین زمینه هادلی در گفت‌‌وگو با رویترز در زمینه بازدهی اقدام نظامی آمریکا و این‌که این  اقدام آیا منجر به نبرد نیابتی خونین‌تر تا یک راه حل سیاسی می‌شود، گفت که شاید این اقدام نیز کارایی نداشته باشد اما این را هم می‌دانیم که آنچه در حال اجراست نیز فایده‌ای ندارد.


 
 
کلمات کلیدی : امریکا+اصلاحات+ خاورمیانه +سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.