توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490600
ابراز نگرانی اسرائیل و اردن از نقش ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۳
«چاگای زوریل» یکی از مدیران وزارت اطلاعات رژیم صهیونیستی مدعی شده اسرائیل از واکنش ایران و دولت سوریه و حزب الله نسبت به وضعیت آتش بس نگران است.

به گزارش ایلنا، به نقل از پایگاه خبری «اسوشیتدپرس» مدعی شده قرار آتش‌بس جنوب سوریه با میانجی‌گری آمریکا و روسیه به منظور کاهش نگرانی‌ و ترس اردن و اسرائیل از حضور و نقش ایران در این منطقه است.

در این گزارش با تکرار این ادعا که این دغدغه‌ها به واسطه تحرکات نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه بیشتر شده است، گفته شد: همسایگان سوریه نسبت به اقدامات ایران در مرز‌ها از جمله تلاش این کشور برای ایجاد یک کریدور از سوریه به سمت لبنان نگران هستند. 

به ادعای مقامات اردنی آتش بس در جنوب سوریه عصر روز یکشنبه آغاز شده و به معنی توقف مخاصمه است. 

به گفته مقامات اردنی این آتش بس توسط ماهواره‌ها و تصاویر ارسالی از پهپاد‌ها که منطقه را زیر نظر دارند نظارت خواهد شد. 

به گزارش «سانتافه نیوز مکزیک»، آتش بس‌های قبلی در شش سال اخیر در سوریه هر بار شکست خورده است. آتش بس فعلی در جنوب سوریه با اقدامات روسیه، ترکیه و ایران  در سوریه متفاوت است. 

در این گزارش با بیان اینکه رژیم صهیونیستی انتظار دارد این آتش بس نیز نقض شود گفته شده: اسرائیل بار‌ها مدعی شده با حضور ایران در سوریه کنار نخواهد آمد و در همین راستا هم حملات هوایی زیادی را در سوریه علیه مواضع حزب الله ترتیب داده است. 

«چاگای زوریل» یکی از مدیران وزارت اطلاعات رژیم صهیونیستی مدعی شده اسرائیل از واکنش ایران و دولت سوریه و حزب الله نسبت به وضعیت آتش بس نگران است.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+اردن+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.