توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474400
سخنان ضدایرانی ترامپ در ریاض؛ ایران مسئول بی ثباتی در خاورمیانه است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
رئیس جمهور آمریکا در نشست ریاض به سخنرانی پرداخت و در سخنان ضد ایرانی خود مدعی شد که نظام ایران مسئول بی ثباتی در خاورمیانه است.

به گزارش تسنیم و به نقل از اسکای‌ نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که برای شرکت در کنفرانس کشورهای عربی، اسلامی و آمریکا به ریاض سفر کرده است در آن به ایراد سخنرانی پرداخت.

ترامپ در این سخنرانی گفت: کلمات برای تعبیر بزرگی و عظمت عربستان گنجایش ندارند و ما امروز فصل جدیدی از روابط را میان آمریکا و عربستان آغاز کردیم.

وی گفت: هدف من تقویت روابط با کشورهای مختلف با هدف تحقق صلح بوده و به دنبال ایجاد صلح و امنیت در خاورمیانه و کل جهان  هستیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنانش گفت: نشست های من با مقامات عربستان به ایجاد تعهد در همکاری عمیق میان دو کشور و همچنین تشکیل اتحاد برای حل بحران های خاورمیانه و تمام جهان منتهی شد.

ترامپ اضافه کرد: این نشست سرآغازی برای صلح در خاورمیانه خواهد بود و مرکز مبارزه با تروریسم، اعلامی آشکار به کشورهای اسلامی برای ایفای نقش در مبارزه با تروریسم است.

وی گفت: اکثر قربانیان تروریسم شهروندان عادی بوده و 95 درصد از قربانیان تروریسم نیز مسلمان هستند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی خود در نشست ریاض گفت: باید گروه های تروریستی نظیر داعش، حزب الله، القاعده و حماس را تحت پیگرد قرار دهیم و عدم مقابله با تروریسم باعث انتشار گسترده آن خواهد شد.

وی افزود: مبارزه با تروریسم، مبارزه علیه دین نبوده بلکه مقابله با جرم است. مبارزه با تروریسم جنگ میان خیر و شر بوده و باید همگی در مقابله با تروریسم متحد باشیم.

رئیس جمهور آمریکا در بخشی از سخنان گفت: توافقنامه هایی که میان آمریکا و عربستان به امضا رسید ایجاد هزاران فرصت شغلی را تضمین می کند.

وی گفت: عربستان سرزمین مقدس ترین مکان هاست و مسیر مبارزه با تروریسم از این سرزمین مقدس آغاز می شود و ما به دنبال صلح و نه جنگ هستیم.

ترامپ اضافه کرد: عربستان و ائتلاف منطقه‌ای اقدام بزرگی علیه شورشیان در یمن انجام دادند.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: حزب الله سازمانی تروریستی بوده و باید در برای جلوگیری از کشته شدن بی گناهان از هر طائفه ای در کنار یکدیگر قرار بگیریم.

ترامپ در ادامه سخنرانی خود گفت: همه در منطقه خاورمیانه باید از زندگی با کرامت و مساوی بهره مند باشند و از رهبران دینی میخواهم که در توضیح افکار اشتباه تروریستی مشارکت داشته باشند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی خود به سخنان ضد ایرانی پرداخت و گفت: نظام ایران مسئول بی ثباتی در خاورمیانه بوده و نظام این کشور تسلیحات سازمان های تروریستی را تامین می کند.

وی افزود: نظام بشار اسد به کمک ایران توانست علیه مردم خود مرتکب جنایت شود و ملت ایران به دلیل تلاش رهبران این کشور در مسیر تروریسم در یأس به سر می برند.

ترامپ گفت: ایران باید میان انزوا یا وارد شدن به جامعه بین الملل یکی را انتخاب کند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی خود در نشست ریاض گفت: باید جلوی ایران در تامین مالی سازمان های تروریستی را بگیریم. ملت هایمان در انتظار پاسخ و اقدامات ما در زمینه صلح هستند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+عربستان+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.