توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491799
افزایش تعداد متکدیان سطح شهر تهران در فصل بهار و تابستان/ بهره گیری از نوازدان دختر متکدی نگران کننده است
بخش اجتماعی الف؛ 22 تیر 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: هر سال در فصل بهار و تابستان تعداد متکدیان سطح شهر تهران افزایش یافته و شهروندان از این موضوع ابراز نارضایتی می‌کنند.

فاطمه دانشور در گفت و گو با میزان گفت: هر سال با شروع فصل بهار و تابستان شاهد افزایش تعداد متکدیان در سطح شهر تهران هستیم.

وی افزود: متاسفانه باند‌ها و برخی از والدین در چنین ایامی بیش از سایر ایام سال اقدام به بهره کشی از کودکان کرده و از آن‌ها در زمینه تکدی گری استفاده می‌کنند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افزایش فعالیت باند‌های فعال در زمینه کودکان متکدی در ایام تابستان اظهارکرد: در حال حاضر و بر اساس گزارش‌های رسیده، با شروع فصل گرما، باند‌ها اقدام به استفاده بیشتر از کودکان و شیرخواران در بحث تکدی گری کرده و باید برای جلوگیری از این اقدام برنامه ریزی شود.

دانشور ادامه داد: برای جمع آوری متکدیان از سطح شهر تهران باید برنامه ریزی شود و لازم است در این حوزه، قوه قضائیه همکاری جدی تری با مدیریت شهری و سایر دستگاه‌های متولی داشته باشد.

وی با اشاره به کاستی‌های موجود در مسیر جمع آوری متکدیان از سطح شهر تهران تصریح کرد: زمانی که شیرخواران از سوی باند‌ها و حتی والدین خود در امر تکدی گری مورد استفاده قرار می‌گیرند، سازمان بهزیستی قادر نیست به موضوع ورود پیدا کرده و نوزادان و حتی کودکان را از خانواده‌ها تحویل بگیرد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در شرایطی که تعداد شیرخوارانی که از سوی باند‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند در سطح شهر در حال افزایش بوده، لازم است قوه قضائیه و به ویژه دادستانی تهران در این زمینه ورود جدی تری داشته باشد.

دانشور خواستار حضور گشت‌های مددکاری شهرداری در سطح شهر تهران شد و اذعان کرد: گشت‌های مددکاری شهرداری تهران می‌توانند در سطح شهر تهران تردد داشته تا از این طریق با کسب اطلاعات کافی، برای ساماندهی متکدیان تهران برنامه ریزی شود.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اورژانس اجتماعی می‌تواند در سراسر کشور ورود جدی به موضوع متکدیان داشته و لازمه این امر، برطرف شدن کاستی‌های قانون است.

وی با ابراز نگرانی نسبت به حضور قابل توجه نوزادان دختر متکدی در سطح شهر تهران گفت: تعداد نوزادان دختری که در امر تکدی گری مورد استفاده می‌گیرند به مراتب بیشتر از پسران است و این اتفاق بسیار نگران کننده است.

دانشور به ظرفیت ان جی او‌ها و سازمان‌های غیر دولتی در خصوص جمع آوری متکدیان و ساماندهی آن‌ها اشاره کرد و گفت: باید کارگروه ویژه‌ای با حضور ان جی او‌ها و مسئولان سازمان‌های متولی از جمله بهزیستی، معاونت اجتماعی قوه قضائیه و شهرداری‌ها تشکیل تا در نهایت با راه اندازی یک کارگروه، در حوزه کودکان متکدی اقدامات جدی تری در دستور کار قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : متکدیان + اعتیاد + گدایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.