نظر منتشر شده
۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 159824
واکنش پلیس به انتقاد از طرح امنیت اخلاقی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۵۳
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: منتقدین طرح امنیت اخلاقی ناجا پیشنهاد و طرح جایگزین بدهند.

 
سردار اسماعیل احمدی مقدم در گفتگو با  مهر، در مورد انتقادات برخی کارشناسان فرهنگی و مذهبی نسبت به نحوه اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی نیروی انتظامی در کشور عنوان کرد: اینکه برخی به نحوه برخورد نیروی انتظامی با کسانی که با پوشش و ظاهر خود اقدام به هنجارشکنی می‌کنند اعتراض دارند امری طبیعی است.

 
وی افزود: اساسا هر طرحی که در کشور اجرا می‌شود اعم از طرح‌های مربوط به آب، برق، هدفمندی یارانه‌ها و ... معترضان و منتقدینی را نیز در پی داشته و افراد زیادی شروع به انتقاد می‌کنند.

 
سردار احمدی مقدم با بیان اینکه این رویه مناسب و شایسته نیست، تصریح کرد: اینگونه انتقاد کردن سبب سردرگمی مخاطبین طرح‌های مربوطه شده و شائبه اینکه برای اجرای اینگونه طرح‌ها در کشور تصمیم گیرنده اساسی وجود ندارد شدت می‌گیرد.

 
وی تردید آفرینی در مخاطبین قانون را عملی نادرست عنوان کرد و افزود: اینکه مردم گمان کنند در اجرای طرح‌های امنیت اخلاقی هر کسی به رای خودش عمل می‌کند موضوعی نادرست است.

 
این مسئول اذعان داشت: البته ما منکر وجود برخی نواقص در اجرای طرح امنیت اخلاقی نبوده و از نظرات جدید مردم، کارشناسان و منتقدین طرح نیز استفاده می‌کنیم.

 
وی اضافه کرد: اقدامات انجام شده در طرح امنیت اخلاقی ناجا به صورت دائمی نظارت شده و سعی در رفع کاستی‌های آن داریم.

 
فرمانده نیروی انتظامی کشور ضمن دعوت از تمامی منتقدین برای انتقال نظرات و آرا خود به نیروی انتظامی اظهار داشت: منتقدین به جای انتقاد غیرسازنده و بدون راهکار، طرح‌ها و پیشنهادات خود را به صورت مکتوب به این فرماندهی انتقال دهند.
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۱۸:۵۳:۳۱
به نظر من نيروي انتظامي به جاي برخورد با مدم عادي بايد به طور خيلي قهراميز با مسببينش مثل بوتيك ها وباندهاي سازمان يافته برخورد كند (836790) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۰۸:۵۳:۳۶
یعنی چی باندهای سازمان یافته؟ این حرف رو چند بار شنیدم! من واقعا نمی فهمم یعنی چی؟ شما بگید باند سازمان یافته ی بدحجابی چیه؟ (837426) (moderator19)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۱۹:۱۴:۵۸
با توجه به اینکه این طرح بیشتر با خانمها سروکار دارد حالا که اصرار دارید این طرح را با همه کاستی های ان ادامه دهید بهتر است مامورین مرد شما از خودرو پیاده نشده و مسئولیت را به خانمها بسپارند اگر کشور ما اینقدر امنیت داشت که پلیس زن به تنهایی بتواند خودش با مسائل برخورد کند نیازی به حضور پلیس مرد در این زمینه نبود
اینطوری هم از خشونت کار کاسته می شود و هم اینکه چشم و دل مامورین محترم شما با دیدن این همه خانم به قول خودتان بی حجاب پاک می ماند
قطعا برخورد یک خانم با خانم دیگر تنش کمتری داشته و این حضور مردان عصبانی و با چهره های خشن است که تنش می افریند
البته کما بیش همه ما دیده ایم زمانی که به عنوان مثل یک مامور با درجه بالا (مثلا سرهنگ) در این صحنه ها حضور دارد تقریبا احترام طرف مقابل رعایت شده و تنش ها کمتر است (836824) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۱۹:۱۵:۵۲
یعنی به نظر ایشان تا زمانی که نظرات غیر سازنده و بدون راهکار است ایشان باید یک طرح غیر سازنده و غیر راهکار را ادامه دهند؟؟!!! (836827) (moderator102)
 
محمد
Netherlands
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۲۰:۲۰:۴۰
انتظار داشتم بگه انتقاد از این طرح ممنوعه و پلیس باهاش برخورد میکنه! جدیداً هرچی از پلیس بیرون میاد ممنوعیته ! (836906) (moderator102)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۱:۵۷:۱۴
به والله توی بلوار کشاورز دیدیم که یه خانم بد حجاب رو می خواستن سوار ون کنن اون خانم مقاومت می کرد و مامور مرد!! اون رو به زور گرفت!!! و روی زمین می کشید!! مردم اعتراض کردن و اون خانم بد حجاب رو از ون بیرون کشیدن... والله گناه این از اون بیشتره که بدحجابی می کنه. اون خانم در بدترین شکلش بالاخره انسانه و کرامت داره. (837646) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۲۰:۵۹:۵۳
حالا شما هم خیلی به حرف مردم هستید؟ اگه همه بگن این طرح باید کنسل بشه بعد شما چه جوابی دارین بدید؟ لابد باز می گین ما به درخواست مردم فرضی اون کار رو انجام می دیم (836960) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۰۸:۵۵:۳۰
نه عزیزم! این عرف جامعه است! فقط من یکی به عنوان یک مشهدی که در شهر مذهبی زندگی می کنم نمی دونم این عرف کجاست؟ چرا من نمی بینم؟ (837430) (moderator19)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۲۱:۱۱:۳۰
به امید روزی که در ایران دزدها از ترس پلیس دست به دزدی نزنند و پلیس به اصلی خود برسد (836976) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۲۱:۱۹:۲۳
فرمانده نیروی انتظامی اگر فکر کرده با این کارش ما انتقادامونو می فرستیم به ستاد فرماندهشیون اشتباه کرده . ما انتقاد ها رو توی سایتها و روزنامه ها می نویسیم و شما اگر می خواهی صدای ما رو بشنوی بیا بشین 4 تا سایت خبری و روزنامه رو مطالعه کن ببینی مردم از چی ناراحت هستند . راهکار ها رو هم همین جا ها می تونین پیدا کنید. (836987) (moderator102)
 
صبور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۲۲:۲۳:۳۵
جناب سردارفرض کنید دختر یکی از همرزمانت آنطور که باید و شاید با تفکرات ریشه دار بحق ما نتوانسته آشنا،آمخته ، آموخته و به قول خودمان بار آمده باشد(پرورش). و در خیابان توسط همکاران دستگیر و بازداشت و از او تعهد و از همه اثر گذار تر و براستی متحول کننده روح و روان و شخصیت ساز و آینده تضمین کن و دوست یابی برای نظام!!!!!!! گرفتن عکس آنهم به طریقه نیمرخ همچون مجرمین که قرار است سوئ سابقه نیز بشود آنهم بصورت رومانتیک (با قطرات اشک جاری بر دو گونه)حال آن پدر چه جواب قابل قبولی دارد که به دختر تحقیر شده اش بدهد ؟؟؟شما کمک کنید. (837043) (moderator102)
 
آریا شمس
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۲۳:۰۳:۲۷
اصلا انتقاد نمی کنیم سردار چاپلوسی کنیم خوب است شما مشکلی که نداری (837078) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۲۳:۳۷:۳۸
مسولین آیینه اخلاق جامعه هستند وقتی فساد اخلاقی ، اقتصادی و سیاسی ! در میان بعضی مسولین در بالاترین میزان ! وجود دارد از دیگران چه انتظاری هست؟ (837119) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۲۳:۴۵:۴۱
مگه قرار اپلو بفرستد هوا که دنبال طرح میگردید ؟
دست از سر مردم بردارید .ادای با اخلاقای مذهبی رو هم در نیارید !
مردم خودشون راه ورسم چی بپوشن چی نپوشن رو پیدا میکنند (837125) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۰۰:۰۸:۳۸
این سخن درستی است که هر طرح و برنامه منتقد و مخالف دارد اما اینکه میزان پذیرش در هر مورد نیز باید بستگی به بیشترین نگرش و ارائ در پذیرش همگانی آن طرح و برنامه ها باشد نیز درست است. (837158) (moderator19)
 
کمال زارعی
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۰۰:۲۰:۰۱
شما فکر جوانان رو اصلاح کنید همه چیز درست میشه والا این طرح اگه 100 برابر هم تشدید بشه نتیجه ای نخواهدداشت این صحبت من این جور برداشت نشه که پلیس خوب عمل نمیکنه اتفاقا اینکارا فی نفسه خوبه و ما هم از وضع موجود راضی نیستیم صحبت من اینه که این یک کار ریشه ایه با سطح اصلاح نمیشه (837176) (moderator19)
 
افشین
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۰۰:۲۴:۱۷
بنظر چند سال لازم است تا ادم بفهمد یک روندی و یک شیوه ای جواب میده یا نه؟سی سال چطوره؟خودمونو به خواب زدیم و واقعیتها رو انکار میکنیم!شما ببینید چه حجم عظیمی از بودجه و نیروی انسانی در نیروی انتظامی داره صرف این کارها میشه وهر سال هم داره بیشتر میشه و اخرش هم نتیجه معکوس میده! نیاز نیست خیلی فکر کنی یا تحقیق کنی فقط کافیه یه دوری تو شهر بزنی تا بفهمی حروم کردن بودجه و نتیجه عکس گرفتن یعنی چی. (837181) (moderator19)
 
سلمان
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۰۲:۵۸:۵۶
بسمه تبارک وتعالی

عین قانون میبایست عمل میشدالبته بااقتدار

این مملکت متعلق به امت نهم دی 88است یعنی همان پیام حضرت روح الله

که فرمودندقانون اساسی راقبول ندارند(غلط میکنند)که قبول ندارند.

این مملکت متعلق به ایرانیانی است که باهمه وجودپای آرمانهای پاک ومطهر

امام وانقلاب ایستادند.

نبایدبه بی قانونی وبی بندوباری تن دادوازاین یک مشت افرادبی هویت و

بی اصالت وادعاهای رنگ وبارنگشان که همانندکاهی برابرکوه استواراراده

این امت سلحشوراست زیادتوجه کردامیدوارم این بی اصالتهاسریع امکاناتی

برایشان محیاشودبه موطن اصلیشان یعنی جامعه روبه زوال غرب بروندو

آنجادرآن آزادی کذایی خوش باشندوباهمانهامحشورشوندکسانی که قدراین

انقلاب وارزشهای والای انسانی آن رادرک نکنندجایی دراین آب وخاک ندارند

همانهایی که آفریده شده اندبرای خوش گذرانی ازنوع حیوانی وبویی از

کرامت انسانی نبرده اند.

اینجامملکت عزیزدل فاطمه یتیمان رسول الله وشیفتگان دلداده اهل بیت

است به اندازه کافی روشنگری شده بحث حیاوآبرو.ربطی به کارفرهنگی

ندارداینهابهانه است ولاغیر. (837328) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۹:۴۰:۳۵
در قانون اساسی اسمی از حجاب اجباری برده شده؟ (838317) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۰۳:۱۴:۰۲
به نظرم بهتره نیروی انتظامی با کسانی که انتقاد می کنند هم برخورد کنه (837335) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۹:۴۱:۲۸
آفرین!
انقدر شوخی ظریف و نزدیک به واقعیته که خیلی ها جدی گرفتنش! (838320) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۰۹:۴۸:۰۶
دوستانی که نظر می گذارند یه نگاهی به قوانین هم بیندازند ! طبق قانون نیروی انتظامی موظف است این کار را انجام دهد و اگر انجام ندهد افرادی مثل مطهری داد و بیداد می کنند و رییس جمهور را به مجلس می کشانند (یکی از ده سوال مطهری مخالفت احمدی نژاد با این موضوع بود). (837475) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۰:۱۳:۲۷
قرآن میگوید :وشاورهم فی الامر واذا عزمت فتوکل علی الله.اول کار کار شناسی بکنید وبا خبرگان مشورت وآنگاه موضوع را بصورت یک جزوه قانونی درآورید وپلیس های مربوطه را آموزش دهید (البته هر شهری تعدیلات خودرا در این طرح میتواند داشته باشد . ائمه جماعات ومدارس وائمه جمعه را نیز در جریان بگذارید و آموزش بدهید که با شروع طرح بر خلاف طرح عمل نکنند )و آنوقت عده ای از پلیسهارا برای برخورد با مغازه داران وتولید کنندگان قرار دهید وعده ای را برای افراد خیابان (در صدا وسیما هم بر نامه بگذارید واز آنها هم کمک بخواهید )واز امنای محلات هم پس از شناسائی وتائید همفکری وکمک بخواهی ممکن است کمی دیر شود ولی اثرش مسلما بیشتر از طرحهای ضربتی است که با مطالعه کم وفوری اجرا میشود . (837504) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۱:۵۷:۵۷
کاش بامفسدین اقتصادی هم بااین قاطعیت برخورد میشدتاشاهدچنین چپاولگریهایی نباشیم (837648) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۱:۵۸:۲۰
ایشان بجای این جواب دادن بگویند سود این طرح چیست؟؟؟ درصد موفقیت این طرح چقدر بوده است؟؟؟ آیا واقعا بدحجابی با این سیستم کم شده یا به نظر اکثریت جامعه با این اوضاع لجاجت بیشتر شده؟؟ (837649) (moderator102)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۲:۴۱:۳۴
پیشنهاد می کنم پلیس مبارزه با بیسوادی هم تشکیل بشه و هر کس بی سواد بود را بگیره با خفت بندازه توی ون ببره و .... فکر کنم خیلی سریع بیسوادی ریشه کن خواهد شد. (837702) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۳:۴۹:۴۷
سردار پس خواهشن بگو مامورین زنت به خانم ها تذکر دهند نه مامورین مردت! بعضا دیده شده برخی از مامورین مردت این کار را انجام داده که بسیار افتضاح این کار را انجام دادندو هیچ معنی ندارد که مایی که دم از امر به معروف و نهی از منکر می زنیم یه کرد نامحرم یه ساعت با یه زن بی حجاب حرف بزنه که مثلا می خواد ارشادش کنه!!!!!!!!!!!!!! (837769) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۴:۴۵:۰۸
آقا به آدم بالغ هم مگه تذکر میدن (837849) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۳:۵۵:۳۵
راه کار :
عمل قبل از ادعا
صداقت قبل از تزویر
مطالعه قبل از تصمیم
شروع از خود بعد از دیگران
حداقل زنان و دختران ما 15 سال ( 42- 57 ) برای حجاب جنگیدند { تأکید می کنم برای حجاب } چرا حالا دارند با حجاب می جنگند ؟؟ ریشه اش را بیابید .
من متولی چقدر خودم به طرح معتقد و خانواده ام پایبند هستند ؟؟
این لباس ها از کجا وارد می شود ؟ فرودگاه - گمرک - تولید داخل و ...
متولی این ها کیست ؟؟ از قدیم گفتن : آب را از سرچشمه باید بست ؟ تا تو مغازه هاست منعی ندارد اما وقتی بر تن یک نوجوان معصوم نشست منکر می شود ؟؟!! ما مسئولین چقدر در عمل صداقت داریم ؟؟ با هزاران حوزه ی علمیه و صدها هزار طلبه و مجتهد چرا جوانان ما از الگوی غربی تبعیت می کنند ؟؟ چون اگر دین نیست صداقت هست و هرچه علما رشتند ما مسئولین با اعمال خود پنبه کردیم .
پوشش هنرمندان سینما و تلویزیون را ببینید . عکس های آن ها را در سایت ها نگاه کنید . آیا این ها الگوی جوانان ما نیستند ؟ آیا همین لباس تن آن ها نیست ؟؟ صدها میلیارد پول همین مردم صرف همین ها می شود و بعد هم با نوجوانان ما به جرم تقلید از همین الگوهای فرهنگی جامعه برخورد قهری می شود !!!!
اگر طبیب باشید با بیمار می نشینید و از دردش می پرسید و بعد نسخه می پیچید. « الف » عزیز !
ساعتی با درد و اشک نوشتم پس چاپ کنید . دشمن نیستم دلم می سوزد . پدر سه دختر جوان و نوجوانم. (837778) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۴:۱۵:۴۳
من با اجرای این طرح مخالفم. چطوری باید نخالفت خود را اعلام نمایم؟ (837806) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۸:۲۷:۲۹
طرح جایگزین پیشنهادی: به مردم و جامعه احترام بگذارید. (838200) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۹:۵۸:۱۳
با بی اخلاقی نمیشه از اخلاق دفاع کرد ، با گرفتن خانمها و دختران فقط هویتشونو ازشون میگیریم نه بی حجابیشونو ، چند نفر از این خانمها از فردای ارشادشون چادر به سر میکنن؟؟ یا اگر بکنن چه قدر به حجابشون اعتقاد دارن ، یه بار سوار پروازهای خارجی بشین متوجه میشین خانمها پس از حرکت هواپیما چه طور حجاب نگه میدارن که این نتیجه همین حرکت های قهریه ، حجاب اگر با اعتقاد همراه نباشه اثراتش از بی حجابی بسیار بدتر است ... به هر حال خود دانید و خدای خود (838349) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۲۰:۲۶:۳۴
همین پلیس بازیها است یک عده سوجو لباس پلیس را تن کرده ودرپارکها مزاحم زنان میشوندووووووووووووو (838380) (moderator102)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.