توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482924
تیلرسون: اقدامات ایران، اسرائیل را تهدید می‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
وزیر خارجه آمریکا در نشست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد که اقدامات ایران در منطقه خاورمیانه، رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند.

به گزارش فارس، «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا در نشست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر ادعاها علیه ایران را تکرار کرد. 

وی گفت: «رژیم ایران کماکان مداخلات و فعالیت‌هایی که خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کنند را ادامه می‌دهد: حمایت از حکومت بسار اسد، تأمین مالی شبه‌نظامیان و پیکارجویان در عراق و یمن که از دولت‌های قانونی مشروعیت‌زدایی می‌کنند و مسلح کردن گروه‌های تروریستی مانند حزب‌الله که متحد ما اسرائیل را تهدید می‌کنند.»

تیلرسون اضافه کرد: «ما و متحدانمان بایستی با بلندپروازی‌های ایران برای دست‌یابی به هژمونی در منطقه مقابله کنیم.»

«اد رویس»، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این نشست مدعی شد که سیاست‌های دولت قبلی آمریکا در قبال ایران و کوبا بدون تعامل تدوین شده بودند. وی خواستار شکسته شدن این الگو شد. 

تیلرسون در پاسخ به سوالی درباره برجام گفت که واشنگتن برای اطمینان از پایبندی ایران به توافق هسته‌ای با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تعامل است و فراینده‌های معین‌شده در توافق هسته‌ای را دنبال می‌کند. 
 
کلمات کلیدی : تیلرسون+ایران+اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.