نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 163126
زنگ هشدار/ غیبت ایران در میان کشورهای مدال‎آور
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۹
شمار کشورهای آسیایی مدال‌آور در بازی‏های المپیک لندن روز به روز بیشتر می‏شود این در حالی است که غیبت ایران در میان آنها از حالا زنگ خطر را برای دو سال دیگر و زمان برگزاری بازی‏های آسیایی کره جنوبی به صدا درآورده است.

 
به گزارش مهر، طی یک هفته‏ای که از آغاز رسمی سی‏امین دوره بازی‏های المپیک تابستانی در لندن می‏گذرد، 285 مدال میان نمایندگان کشورهای شرکت کننده در این بازی‏ها توزیع شده است که در میان آنها سهم کشورهای آسیایی بیشتر از کشورهای دیگر قاره‏ها نباشد، کمتر هم نبوده است. حداقل به این دلیل که از روز اول چینی‏ها صدرنشین جدول توزیع مدال‌ها بوده‎اند تا به امروز که با مجموع 34 مدال همچنان رتبه اول این جدول را در اختیار دارند.

 
علاوه بر چینی‎ها که تا روز گذشته از نظر تعداد مدال طلا، اختلاف قابل توجهی با سایر کشورها و حتی آمریکا - تیم دوم جدول توزیع مدال‌ها - داشتند، ورزشکاران دیگر کشورهای آسیایی هم تا به امروز در مدال‌آوری موفق بوده‎اند. به جز چین که در همان نخستین روز رسمی بازی‎ها با چهار مدال طلا و دو برنز وارد جدول توزیع مدال‎ها شد، ورزشکاران کره جنوبی، قزاقستان، ژاپن، کره شمالی و ازبکستان هم در همان روز نخست بازی‎ها مدال‌آور شدند و نام کشورشان را در جدول توزیع مدال‏ها ثبت کردند.

 
چین تایپه، تایلند، اندونزی، هند، مغولستان، قطر و سنگاپور هم دیگر کشورهای آسیایی هستند که به تناوب و با تعداد مدال‎های مختلف در کنار دیگر کشورهای اروپایی، آمریکایی و آفریقایی مدال‌آور قرار گرفتند و بعضا با کسب بیش از یک مدال طلا تا رده‌های بالایی جدول هم پیش رفتند طوری که تا پایان رقابت‌های روز ششم، کشورهای آسیایی صاحب پنج جایگاه از 10 رده ابتدایی جدول شدند.

 
ورزش ایران با شرایط فعلی کار سختی در بازی‎های آسیایی 2014 کره جنوبی خواهد داشت

 
در حال حاضر هم بعد از چین که صدرنشین است، کره جنوبی بالاتر از فرانسه، بریتانیا، آلمان و ایتالیا و کره شمالی بالاتر از روسیه به ترتیب با هفت و چهار مدال طلا در رده‌های سوم و هشتم قرار دارند. قزاقستان و ژاپن هم تیم‌های دهم و دوازدهم جدول هستند. این در حالی است که کاروان ورزش ایران تا پایان رقابت‌های روز پنجشنبه دستش از مدال کوتاه بود.

 
این شرایط و موقعیت نه چندان مناسب ایران نسبت به دیگر کشورهای آسیایی شرکت کننده در المپیک، زنگ خطر را برای ورزش کشورمان به صدا در می‌آورد که بعد از المپیک، بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی را در پیش دارد.

 
کاروان ورزش ایران دو سال پیش در بازی‎های آسیایی گوانگجو در میان 46 کشور شرکت کننده بالاتر از قزاقستان، هند، چین تایپه، ازبکستان و تایلند در رده چهارم جدول قرار گرفت اما حالا همه این کشورها تا به امروز حداقل یک مدال المپیکی در لندن گرفته‎اند و ایران ... .

 
البته کاروان ورزش ایران کاملا امیدوار است با شروع مسابقات وزنه برداری، تکواندو و کشتی المپیک به جمع مدال‌آوران المپیک اضافه شود اما در هر صورت پیشروی دیگر کشورهای آسیایی در گرفتن مدال المپیک، هشداری است جدی و خطرناک برای ورزش ایران که باید دو سال دیگر جهت حفظ جایگاه چهارمی‎اش در آسیا رقابتی سخت با آنها داشته باشد.
Share/Save/Bookmark
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۴۶:۴۷
البته نباید شاهکار تیم ایران در المپیک قبل که با دو مدال تکواندو به کار خود پایان داد را از یاد برد .

همان المپیکی که نتوانست مدیران فعلی را مجاب به کنار رفتن بکند (897308) (moderator22)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته