نظر منتشر شده
۴۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405127
نمیر پدر...
رضا خسروی، ۱ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۱


دیدن صحنه‌ای که پسر دست پدرش را گرفته و التماس می‌کند بلند شود و خون‌های صورتش را پاک کند دل هر بیننده‌ای را به درد می آورد. کسی باورش نمی‌شود این صحنه مربوط به یک مسابقه عادی فوتبال است.

«دست و پای پدر را می‌گیرند و پیکر نیمه جانش را بلند می کنند. خون صورتش را پوشانده و چشمانش بسته شده اند. اما گوش‌هایش همچنان می شوند. اندک توانی که برایش مانده را جمع می کند تا بشنود. اما با شنیدن صدای هق هق گریه و ناله های پسرش حالش بدتر می شود. پدر است دیگر... تحمل گریه و ناله فرزندش را ندارد... دست هایش گرمای وجود پسرش را لمس می کند و صدایش را به سختی می شنود که التماس می کند: پدر بلند شو.. 

پدر می خواهد از روی برانکارد بلند شود و صورت پسرش را ببوسد و بگوید چیزی نیست پسرم نگران نباش... اما توان بلند شدن ندارد. ضربه هایی که به سرش خورده توانی برایش نگذاشته و صورتش را غرق خون کرده است.. پسر اشک می ریزد و گریه و التماس می کند که پدر بلند شو اما... پدر را به آمبولانس منتقل می کنند و صدای آژیر در گوش پسر می پیچد...پسرک نوجوان همچنان اشک می ریزد و با بغضی که در حال ترکیدن است ناله می کند: پدر نمیر...»

این صحنه‌ای از یک فیلم اکشن نبود.. این صحنه ای از درگیری های یک جنگ بین دو کشور نبود... این صحنه ای از درگیری های قبیله ای و ناموسی و خیابانی نبود... این واقعیتی تلخ از اتفاقی است که در ورزشگاه محل برگزاری یک بازی فوتبال رخ داده است. ورزشگاهی که دو تیمش ایرانی بودند و بازی هم به تساوی کشیده شد و حق هیچ تیمی هم ضایع نشد.

این صحنه البته اولین بار نیست که در ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران دیده شده و قطعا آخرین تصویر هم نخواهد بود. نمونه های بدتر از این هم داشته ایم اما این یکی - که پسری دست پدر غرق به خونش را می گیرد و اشک می ریزد - تلخ تر از همه آنهاست. تاسف آورتر از همه آنهاست و دل هر بیننده ای را بیشتر از قبلی‌ها به درد می آورد.

ظاهرا این فوتبال تا کشته ندهد مسئولی را از خواب بیدار نمی کند که فکری به حال این آشفته بازار روی سکوها کنند. حتما باید یکی کشته شود تا شاید مسئولان به فکر سروسامان دادن به وضعیت ورزشگاه ها باشند.

مسئولانی که ظاهرا دغدغه‌شان مسائل دیگری است و خیلی به این اتفاقات به چشم معضل اجتماعی نگاه نمی کنند. فقط کافیست آنها یک لحظه خودشان را جای این پسر نوجوان بگذارند. خودشان را جای پدری بگذارند که خواسته با پسرش برود و یک مسابقات فوتبال را تماشا کند اما باید به صورتی غرق در خون برود روی تخت بیمارستان.

این فوتبال را چه می شود که برای یک بازی معمولی اش که حساسیت بالایی هم ندارد و نتیجه اش هم مساوی شده چنین صحنه های زشت و تاسف آوری رقم می خورد؟ تا چه زمانی باید در ورزشگاه ها و خصوصا در اهواز شاهد انتشار چنین تصاویری زشت و تکان دهنده باشیم.

فرق نمی کند هوادار پرسپولیس باشد، هوادار استقلال باشد یا هوادار تیم های اهوازی. مهم این است که یک ایرانی است. یک ایرانی که با پسر نوجوانش به ورزشگاه رفته تا از دیدن یک بازی فوتبال لذت ببرد. اما آیا این نوجوان و هزاران نوجوان دیگر با دیدن از صحنه از فوتبال بیزار نمی شوند؟ آیا مسئولی حاضر است از خواب بیدار شود و جلوی اتفاقات تلخ تر را بگیرد؟
 
کلمات کلیدی : پرسپولیس+استقلال خوزستان+لیگ برتر
 
خوزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۷:۲۸:۰۷
خصوصا در اهواز !!!!!!!!!!!!!!!!؟
دارین جو میدین.
نکنید این کارو، زشته.
وضع همه ی ورزشگاهها همینه، اگه دنبال بدترین میگردین برین آزادی، برین تبریز، یادمون نرفته گلهایی که تماشاگران تهرانی کاشتند! (3982796) (alef-13)
 
حجت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۱:۰۵:۵۶
البته به کسی برنخوره، خوب و بد همجا هست.
ولی تمام معضلات اخلاقی کشور از تهران که شروع میشه و موجش به شهرستان ها میرسه.اگ اهواز امروز ایطوره نتیجه دیروز تهرانه، پایتخت چه بخواهیم و چه نخواهیم شده بزرگترین معضل فرهنگی کشور (3983072) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۹:۰۳:۴۱
با این یکی حرفتون خیلی موافقم (3983566) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۰۸:۱۳
90 درصد تهران از شهرستانی ها تشکیل شده است لذا این استدلال درست نیست (3987701) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۰۸:۵۸
تمامی این موارد به علت فقر فرهنگی و ترویج خشونت است (3987704) (alef-3)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۹:۳۵:۳۷
پذیرفتن اشتباه اولین گام برای اصلاحه
آقا تا الان تو اهواز این اتفاقات چندین بار تکرار شده
حالا شما اگر اهوازی هستی باید بهت بربخوره اسم اهواز اومده و شروع به فرافکنی بکنید که آی تبریز و تهران و ... هم مشکل داره؟؟
بپذیرید بعد شروع به اصلاح بکنید. (3983630) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۲۶:۲۷
اونوقت می گن چرا ورود زنان به ورزشگاه ها آزاد نیست؟

تصور کنید با این جو و این فرهنگ، زنان و دختران هم در ورزشگاه ها حضور داشته باشند باور کنید هر بازی باید کلی کشته و کتک کاری و انواع و اقسام فحش های ناموسی داشته باشد. (3983762) (alef-13)
 
علی اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۷:۳۵:۱۶
تمنا میکنم از هموطنان عزیزم..... به خودمون بیام.... التماس میکنم

باور کنید ما همه میتونیم مثل یک قهرمان باعث افتخار خودمون و جامعه و جهان باشیم، همانطور که پیشینیانمان بودند. (3982806) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۷:۳۹:۱۷
تاکنون حتی یک بار بلیت ورزشگاه برای تماشای فوتبال نخریده ام برای من چه فرقی می کند که پرسپولیس برنده شود یا استقلال؟ مگر ثروت میلیاردی بازیکنان به من می رسد ؟ اصلا هیجان کاذب برای چیست ؟ دریک مبارزه باید یکی بیرد یکی ببازد غیر ازاین است ؟ (3982810) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۰۵:۳۱
اين آزادي بيان و آزادي نظر دادن بعضي جاها اعصاب خورد كنه ها!!!! (3983893) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۷:۴۱:۱۴
اینها جزئی از فوتبال هستند و جذابیت فوتبال هم از همین چیزهاست . (3982813) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۲:۱۵:۴۵
مرد نا حسابی سر خانواده تو هم این بلا رو می اوردند میگفتی جزئی از فوتبال و باعث جذابیته؟ اصلا میفهمی چی میگی؟؟؟؟ (3983183) (alef-13)
 
م ص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۲:۵۵:۳۶
برو ورزشگاه دو تا از اون سنگ ها بخوره تو سرت تا بیشتر از جذابیت های فوتبال لذت ببری..!!!!!!! (3983228) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۳:۰۲:۴۵
عجب آدمی هستی شما !!!
ممنون از ادمین که این نظر رو چاپ کرد تا بفهمیم دور و برممون چه جور فکرهایی وجود داره (3983241) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۱:۲۳:۳۷
کاش شما جای پسر حاضر در عکس بودید تا جذابیت فوتبال را بیشتر درک میکردید. (3984670) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۸:۲۰:۴۰
اشتباهات مردم را مسئولین چگونه می توانند درست کنند! دور از واقعیت نیست اگر بگوییم پاپی من و همسایه وقتی با هم درگیر می شوند، با فرهنگ تر عمل می کنند! (3982853) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۸:۵۷:۱۷
وزدیووددملولم وانسانم آرزوست (3982917) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۸:۵۹:۴۶
و راستی چه وجدان آسوده ای دارد آن مربی که روز قبل از بازی برای ایجاد جنگ روانی به التهابات دروغین و عزم مسئولان برای قهرمان کردن پرسپولیس دامن زد ! (3982919) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۹:۰۹:۳۵
جو نده
پدر دست بچش رو گرفته
تازه در همه جای کشور بدتر از اینه (3982947) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۰:۰۱:۱۵
قول میدم کسی هم بمیره خبری نیست (3982995) (alef-13)
 
آرمین باورساد
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۰:۲۲:۲۴
جهان سوم (3983020) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۰:۴۲:۲۲
چشم رئیس کمیته انضباطی روشن که با حکمهای خنده دار قبلیش باعث میشه این جماعت به خودشون اجازه بدن اینطور رفتار کنن. (3983047) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۰:۴۴:۵۹
در هر شهری و در هر جای دنیا آدمای عقده ای و کثیف و جانی حضور دارند.
مسابقات مهم فوتبال و ورزشگاه ها بهترین فرصت و مکان برای بروز عقده های روانیشان است.
و این هیچ ربطی به تماشاگرهای این شهر و آن شهر ندارد.
این وحشی ها حتی اهمیتی به محروم شدن تیم شهرشون هم نمیدن و اصلا براشون مهم نیست. اونها اصلا طرفدار نیستند فقط میایند تا توحش خود را به نمایش بگذارند.
تنها راه حل تدابیر امنیتی است. برخی از آنها دستگیر و مجازات شوند و این دستگیری و مجازات علنی شود تا عبرت شود برای سایر هم صنف هایشان.

بیچاره باشگاه ها چه گناهی کرده اند که باید تاوان این موجودات را بدهند. (3983050) (alef-13)
 
حامد
France
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۱:۱۲:۳۱
نشانه آثاری از تمدن 5000 ساله است! (3983081) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۲:۴۳
تمدن 5000 ساله بود ، اومدن خراب کردن (3983785) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۱:۲۳:۰۱
این جور مسائل زیاد ربطی به مسئولین نداره وبه خود مردم مربوط است که دست از وحشیگری وتعصبات جاهلی تیمی بردارند ما داریم به کجا میریم با این رفتارها وافکار .ناسلامتی بازی بوده نه جنگ!!!!!! (3983094) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۱:۲۴:۴۰
بسته به فرهنگ هر منطقه ای اتفاقات تلخ تر می شود همچین صحنه ای محال است در تبریز یا اصفهان اتفاق بیفتند انجا نهایتش یک ترقه و نارنجک است که وسط زمین میندازند و ممکن اتفاقی به کسی اصابت کند ولی در اهواز عملا با چوب و سنگ به جان یک گروه افتاده اند مسئولان فرهنگی باید اوضاع شهر را درست کنند. (3983099) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۷:۴۸:۱۳
دوست عزیز،
همین چند سال پیش بود که سرباز بیچاره نیروی انتظامی با پرتاب ترقه در اصفهان کور شد .
باور کنیم که همه مردم یک کشوریم، شمال و جنوب نداره
اهواز و اصفهان نداره
اوباش همه جا هستند و کارشون همیشه و همه جا بده
تهران هم دیگه وجود نداره
منظورم اینه که مردمی که در تهران زندگی میکنند عمدتا مهاجرینی هستند که از سایر شهرها به تهران اومدند و حتی سایر کشورها
وقتی استادیوم آزادی میزبان تیم ملی افغانستان بود یادمون هست که صد هزار افغان اومدند برای تشویق تیمشون یا وقتی آزادی میزبان تیم تراکتور سازی باشه نصف ورزشگاه تیم تبریزی رو تشویق میکنند.
بحث رو قبیله ای و شمال-جنوبی نکنیم
باید با این تخلفات در استادیومها برخورد شدید بشه
از کسر امتیاز تا لغو میزبانی (3983485) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۹:۲۷:۲۵
نمیدانم چرا سایت الف توهین های علنی به یک شهر و مردمش رو منتشرمیکنه. مگه در شهرهای دیگه پرتاب سنگ و حتی چاقو خوردن و یا کور کردن چشم یک سرباز اتفاق نیوفتاده.. منصف باشیم باید قبول کنیم این معظل گریبانگیر فوتبال ماست (3983612) (alef-13)
 
مازنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۰:۴۶
نهایتا ترقه ونارنجک؟ حتماً باکلاس تر و به روز تره که توسط تهرانیها واصفهانیها استفاده میشه؟ عمو همون ترقه یا نارنجک اگه بخوره وسط سر یه نفر اونوقت از صد تا چوب وچماق بدتره ، کور میکنه . (3983783) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۱:۳۱:۴۴
مقصر صدا و سیماست که از صبح تا شب بر طبل ابی یا قرمزته میکوبد بدون آنکه به عواقب مهلک آن برای جامعه نظری بیاندازد. شما میزان برنامه های ورزشی که درباره دو تیم تهیه می شود را ببینید. در اخبار سراسری و شبکه خبر گرفته تا برنامه حالا خورشید صبحگاهی. این همه پرداختن به این رقابت کور و بی حاصل نتیجه ائی جز عقب افتادگی جامعه ندارد. (3983117) (alef-13)
 
فوتبال دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۷:۴۱:۲۲
در ورزشگاهی که تماشاگرانش فرهنگ تماشای یک فوتبال ساده را ندارند باید بازی بدون تماشاچی برگزار شود تا ننگ اینگونه اعمال بر پیشانی تیمهای شرکت کننده نباشد. (3983478) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۷:۴۳:۲۰
اینها از بی تدبیری مسئولان است که یک صحنه ورزشی که باید به سلامت افراد بیانجامد، گاهی چنین ثمره تلخی می یابد. (3983481) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۸:۱۰:۵۳
ما را چه شده است که اینچنین بد و وحشی شده ایم؟!! مردمانی که همواره طرفدار پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک بوده اند ، آیا بایستی اینگونه وحشیانه عمل کنند. حتما اتفاقات جدی در فرهنگ ما رخ داده که اینگونه شده ایم.....
بایستی شدیدا کار فرهنگی صورت بگیره و با خاطیان نیز برخورد صورت بگیره. (3983507) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۸:۱۸:۵۴
آقا به خدا این مسائل تو دنیا چندین ساله که حل شده چرا فدراسیون و کمیته انظباطی برخورد جدی نمی کنند. برای مثال شما تیم و هوادارن خاطی رو جریمه بازی بدون تماشاگر کنید اون هم به تعداد زیاد تا فرهنگ را بیاموزن در غیر اینصورت تماشاگر بی فرهنگ هم برای خود و هم برای تیم خود و هم برای کشور خود یک تهدید و چالش است.
اگر پارسال تو بازی پرسپولیس تو خوزستان با این مسئله درست برخورد شده بود امروز شاهد این اتفاق تلخ ملی نبودیم که فرهنگ کشورمون رو به باد انتقاد بگیریم. (3983518) (alef-13)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۸:۳۰:۴۳
مسئولين بايد اينارو تربيت كنند؟ واقعا خودشون شعور ندارن؟ (3983527) (alef-13)
 
مازندرانی
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۹:۲۱:۴۲
شانس آوردیم بین جایگاه وزمین فوتبال فاصله وبعضا نرده هست اگر مثل کشورهای دیگه جایگاه تماشاگران با زمین فقط دو متر فاصله داشت چی میکردند این تماشاگر نماهای با فرهنگ (3983594) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۹:۴۶:۳۴
علت اصلی این در گیری ، خظای بی موردی بود که داور به نفع پرسپولیس گرفت و از قضا همین خظا هم منجر به گل تساوی شد. کی میگه تیمی ضرر نکرد؟؟؟؟؟؟؟ تیم اهوازی کاملا ضرر کرد. خطای بیخودی اعلام کردند بخاظر اینکه تیم مقابل پرسپولیس بود. اگر مطلبی مینویسید لا اقل دلایل بوجود آمدن آن را هم بررسی کنید. البته سیستم کشور پرسپولیسی است و کاری هم نمی توان کرد متاسفانه (3983645) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۰:۴۷:۱۲
هنوز نفهميده ايد اين رفتار به خاطر فوتبال نيست ، آنها با هم دعوا و زد و خورد كرده اند ،

چرا ؟ به همان دليلي كه در خيابان گلاويز مي شوند ،
ربط دادن اين اتفاق به فوتبال گم كردن راه است ، چرا اينقدر نزاع خياباني داريم ، چرا هرچه شهري محروم تر باشد تلفات اينچنيني بيشتر است ، اتفاقات سكوهاي يك شهر نمادي است از آنچه در همان شهر مي گذرد ،

اگر روزي ديديم كه در يك ورزشگاه مدرن ، مردم به صورت خانوادگي آمدند و تيم خود را تشويق كردند و از تماشاي بازي لذت بردند بدانيد كه حال مردم خوب است (3983707) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۰:۴۹:۳۹
تا وقتی جو ورزشگاه ها خانوادگی نشود نظیر این اتفاق ها بار ها و بار ها خواهد افتاد. (3983709) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۰:۵۲:۳۲
اقا مجبورید نرید ورزشگاه جونتون مهمتریا یک فوتبالیست به دوران رسیده من خودم دراهوازم نمی رم ورزشگاه هی میگن رضائیان اومد کی اومد ......خوب این ها کیند که بری نگاهشون کنی می خای فوتبال نگاه کنب بنشین پای تلویزیون (3983716) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۲۰:۰۵
راه حل این معضلات خیلی سخت نیست. فقط کافیه مقدار کمی از پولهای باداورده فوتبال را خرج کنترل ورزشگاهها کنن. بالای سر تماشاچیان دوربین نصب کنن. فروش بلیط تنها با استفاده از کارت ملی باشد و هر کسی فقط روی صندلی شماره دار خودش حق نشستن داشته باشد. اینجور افراد اوباش شناسایی شده و از ورود آنها در مسابقات آتی جلوگیری می شود. باور کنید کار سختی نیست. فقط همت عالی می خواهد که گویا در مملکت ما تبدیل شده به کالایی نایاب (3983750) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۰:۳۳
به نظرم اجازه ورود خانم ها و خانواده ها به استادیوم ها می تونه بخش عمده ای از این خشونت ها و فحاشی ها رو کاهش بده. (3983782) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۲:۰۴:۵۴
شرور های فوتبال باید شناسایی و از حضور در ورزشگاه محروم شوند. در همه جهان همین کار رو میکنند (3983823) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۳۶:۱۳
نکته قابل توجه این است که چرا همیشه طرفداران پرسپولیس و استقلال هدف این اقدامات هستند و ضربه می خورند در همین فصل اگر بعد از اتفاقات بازی در تبریز اقدام جدی به عمل می آمد شاید دیگر این صحنه های تاثر بر انگیز را در اهواز نمی دیدیم ، مربی آماتور و دسته چندم یک تیم به چه حقی قبل از بازی با صحبت هایش جو ورزشگاه اهواز را بر ضد پرسپولیس و هوادارانش می کند؟؟؟ کمیته انضباطی چرا در قبال برخی تیم ها اینقدر منعطافنه برخورد می کند در حالی که همین اتفاقات اگر در تهران بیفتد مطمئنا محرومیت های شدید را برای تیم های پر طرفدار تهرانی در نظر می گیرد. (3983925) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۴۵:۱۶
با سلام
قبل از وقوع حادثه باید جلو آنرا گرفت . چند تدبیر ساده :
نصب دوربین برای کنترل تماشاگران
بازرسی بدنی بسیار سخت گیرانه
بازداشت افرادی که با خود سنگ ، اشیا فلزی و مواد محترقه دارند
کسر امتیاز از تیم هایی که طرفدارانشان باعث به وجود آمدن درگیری هستند و بازی های میزبان در خارج از خانه در استان های غیر مجاور برگزار گردد (3983941) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۰:۵۹:۰۲
وقتی داوری داره علنی بنفع میگیره چرا کسی حرفی نمیزنه خب اول بگید چطور تماشاگرا رو ناراحت کردید داور بازی رو خراب کرد و تماشاگرا خشمگین شدن از قضاوت ناعادلانه (3984856) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۴:۴۸:۵۱
من در اهواز خدمت کردم وضعیت فرهنگی افتضاحی داره از هر جهت اون کسی هم که میگه مشکل از تهران فکر نکنم تا حالا پاش به تهران رسیده اما اگر اومده بای بدونه بیشتر مشکلات تهران از مهاجرت شهرستانی درست شده (3984906) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.