توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500130
کواکبیان:دولت آیین‌نامه قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را ابلاغ کند/ بسیاری از نشریات و مطبوعات در کشور به علت مشکلات اقتصادی تعطیل شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت شفاف‌سازی و آگاهی به مردم گفت: دولت آیین‌نامه قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را ابلاغ کند.

به گزارش تسنیم، مصطفی کواکبیان شامگاه سه‌شنبه در آئین تجلیل از هیئت‌مدیره خانه مطبوعات استان سمنان که به بهانه روز خبرنگار برگزار شد اظهار داشت: آئین‌نامه قانون دسترسی آزاد به اطلاعات تنظیم‌شده اما ابلاغ نشده است که امیدواریم در دولت دوازدهم این قانون جنبه عملیاتی پیدا کند تا برخی از مشکلات خبرنگاران مرتفع شود.

وی با اشاره به برخی مزیت‌های اجرای این قانون بر فرآیند اطلاع‌رسانی از سوی خبرنگاران اشاره کرد و افزود: با عملیاتی شدن این قانون خبرنگاران می‌توانند به همه اسناد غیر محرمانه دسترسی داشته و فرآیند اطلاع‌رسانی آنان تسهیل شود.

رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات کشور با اشاره به جایگاه خطیر خبرنگاران در امر اطلاع‌رسانی گفت: خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند و لذا باید تلاش شود تا رسالت خطیر اطلاع‌رسانی این قشر با مشکل مواجه نشود.

لایحه نظام جامع اطلاع‌رسانی به مجلس ارائه شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در خانه ملت بر ضرورت ارائه لایحه نظام جامع اطلاع‌رسانی به مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و افزود: پس ارائه بررسی لایحه در صحن علنی مجلس و کمیسیون فرهنگی آغاز می‌شود.

کواکبیان با بیان اینکه نمایندگان در خانه ملت از حقوق خبرنگاران دفاع می‌کنند افزود: تصویب لایحه نظام جامع اطلاع‌رسانی برخی از مشکلات خبرنگاران را رفع می‌کند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران امروز با مشکلات بسیاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند به برخی از مشکلات این قشر اشاره کرد و افزود: بیمه، نداشتن امنیت شغلی، درامد ناچیز و غیره برخی از مشکلات این قشر است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه نداشتن امنیت شغلی مهم‌ترین مشکل خبرنگاران محسوب می‌شود بر ضرورت تأمین امنیت شغلی خبرنگاران تأکید کرد.

بسیاری از نشریات و مطبوعات در کشور به علت مشکلات اقتصادی تعطیل شدند

رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات کشور با بیان اینکه مشکلات اقتصادی دامنگیر مطبوعات است گفت: متأسفانه بسیاری از نشریات و مطبوعات در کشور به علت مشکلات اقتصادی تعطیل شدند.

کواکبیان با اشاره به مشکل جدی اقتصادی صاحبان مطبوعات و نشریات گفت: مشکل اقتصادی در مطبوعات و نشریات به‌گونه‌ای که اصحاب این مطبوعات باید خودشان نشریه را تعطیل کنند چرا از عهده تأمین چاپ و نشر مطبوعه خود برنمی‌آیند.

هیئت‌مدیره خانه مطبوعات کشور هفته آینده انتخاب می‌شوند

رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات گفت: هفته آینده مجمع عمومی هیئت‌مدیره منتخب سراسر کشور؛ هیئت‌مدیره خانه مطبوعات را انتخاب می‌کنند.

کواکبیان با اشاره به برگزاری انتخابات خانه مطبوعات در سراسر کشور گفت: تعداد 2 هزار و 400 نفر در کشور در انتخابات خانه مطبوعات شرکت کردند.

وی با بیان اینکه انتخابات خانه مطبوعات به‌صورت الکترونیکی برگزار شد اضافه کرد: در استان سمنان نیز 90 نفر در انتخابات شرکت کردند.

همایش ملی انتقال آب دریای خزر به‌زودی برگزار می‌شود

رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات استان سمنان گفت: همایش ملی انتقال آب دریای خزر به‌زودی برگزار می‌شود.

کواکبیان با اشاره به کمبود منابع آبی در استان و بحران آب در این استان بر ضرورت انتقال آب دریای خزر تأکید کرد و گفت: خبرنگاران استان سمنان باید به‌صورت ویژه به کمبود منابع آبی در استان توجه کنند و در رسانه خود این مهم را برجسته کنند.

وی با بیان اینکه بحران آب در استان سمنان جدی است افزود: ما تشنه هستیم و لذا ضرورت دارد برای رفع مشکل آب در استان همه در موضوع انتقال آب دریای خزر اتفاق‌نظر کنند و رسانه‌ها بیشتر به این موضوع بپردازند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در خانه ملت با اذعان به اینکه امروز کمبود منابع آبی همه‌گیر شده است افزود: جنگ آب شروع‌شده و بیشترین قراردادها در حوزه آب منعقد می‌شود.
 
کلمات کلیدی : مطبوعات + رسانه + خبرنگار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.