نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440470
جزئیات عرضه بنزین برند در کلانشهرها/ ارزان فروشی بنزین آزاد شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۳
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به آغاز عرضه بنزین برند از اول بهمن در برخی از کلانشهرهای کشور، گفت: در طرح جدید امکان عرضه بنزین زیر قیمت مصوب دولتی در جایگاه‌ها وجود دارد.

منصور ریاحی در گفتگو با مهر درباره جزئیات طرح عرضه بنزین برند در جایگاه‌های سوخت کشور، گفت: این پروژه به صورت مرحله به مرحله از اول بهمن ماه امسال در کشور اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه در مرحله نخست اجرای این پروژه، عرضه بنزین برند در تعدادی از جایگاه های سوخت اصفهان آغاز شده است، تصریح کرد: به زودی در مراحل جدید این پروژه در سایر کلانشهرهای کشور همچون تهران هم اجرایی خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین ویژگی های عرضه بنزین برند در نحوه خرید و فروش بنزین بین شرکت‌های بخش خصوصی و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است، اظهار داشت: در روش جدید تمامی هزینه های حمل فرآورده نفتی از انبار نفت تا جایگاه سوخت و سپس عرضه و توزیع بنزین بر عهده شرکت‌های برند است.

وی با یادآوری اینکه در این طرح به‌جای پرداخت کارمزد، حق العمل بنزین به شرکت‌های صاحب برند پرداخت خواهد شد، افزود: تاکنون صلاحیت ۳۶ شرکت برای عرضه برندینگ بنزین تایید شده است.

ریاحی در خصوص اقدام برخی از شرکت‌های صاحب برند به منظور عرضه بنزین زیر قیمت مصوب ۱۰۰۰ تومانی دولت، توضیح داد: مهمترین هدف از اجرای طرح عرضه بنزین برند ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات در جایگاه‌های سوخت کشور است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه با اجرای این طرح شرکت‌های صاحب برند می‌توانند در برخی از ساعات شبانه روز همچون ۱۲ تا ۶ صبح بنزین را زیر قیمت تعیین شده به مردم عرضه کنند.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه با ارزان فروشی بنزین به مردم شرکت‌های صاحب برند تنها از حاشیه سود خود برای جذب بیشتر مشتری استفاده می‌کنند، تاکید کرد: بر این اساس ارزان فروشی بنزین از نظر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بلامانع و آزاد است.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح تغییری در قیمت مصوب عرضه بنزین و گازوئیل حاصل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: به عبارت دیگر با اجرای طرح برند قیمت بنزین معمولی و یورو چهار کماکان با نرخ مصوب ۱۰۰۰ تومان و بنزین سوپر با قیمت ۱۲۰۰ تومان عرضه می‌شود.
 
کلمات کلیدی : بنزین، جایگاه سوخت
 
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۰۹:۳۴:۲۷
هرلیتر۲۰تا تک تومن ارزان میشود ۲۰تا تک تومننننننننننن (4142905) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۵:۱۸:۳۳
بشود باز هم پیشرفتی است! (4143383) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۱:۱۹:۱۱
چرا اینجوری با گران فروشی مبارزه جدی نمی شود حداقل جلو ارزان فروشی را بگیرید (4143016) (alef-11)
 
محمد جواد
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۳:۰۹:۲۶
سیاستی فریبکارانه برای آزادسازی کامل نرخ بنزین مانند کشورهای اروپایی و ترکیه (4143165) (alef-11)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۸:۵۲:۲۶
آغاز خصوصی کردن نفت ملی ایران !؟ (4143720) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.