توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392870
کشته شدن ۳۸ شبه نظامی بوکوحرام در جنوب نیجر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵
یکی از مقام‌های دولت نیجر از کشته شدن ۳۸ تن از شبه نظامیان بوکوحرام در جنوب این کشور و در جریان عملیات نظامیان از سوی نیروهای این کشور و جمهوری چاد در منطقه "دیفا" خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت دفاع نیجر در یک بیانیه تلویزیونی گفت: دو سرباز در جریان این عملیات و درگیری با شبه نظامیان بوکوحرام به صورت سطحی زخمی شده‌اند. در جریان این عملیات همچنین ۳۸ شبه نظامی این گروه کشته شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات همچنین مقادیرزیادی مهمات و سلاح نیز کشف و ضبط شده است.

عملیات مشترک میان نیروهای نظامی جمهوری چاد و نیجر در روزهای دوشنبه تا چهارشنله در جنوب شرق نیجر انجام شد.

به گفته روستاییان و اعضای گروه های مردم نهاد در روستای "گوئسکرو" واقع در ۳۰ کیلومتری دیفا، عناصر بوکوحرام در چهارشنبه شب به شهر حمله کردند اما کسی کشته نشد.

یکی از مقام های گروه های مردم نهاد گفت: این حمله تنها برای ایجاد رعب و هراس در میان مردم صورت گرفت و مهاجمان منازل را آتش زدند و غذا و دارو به سرقت بردند.

حملات هفت ساله بوکوحرام باعث کشته شدن دست کم ۲۰ هزار تن در نیجریه و مناطق مرزی با نیجر، جمهوری چاد و کامرون شده است و بیش از ۶ / ۲ میلیون نفر هم بی خانمان شده‌اند.

عملیات در منطقه دیفا در نیجر از فوریه ۲۰۱۵ آغاز شده است.

اواخر ژوئیه سال جاری میلادی بود که نیروهای چند ملیتی از نیجر، نیجریه، چمهوری چاد و کامرون عملیاتی را علیه این نیروهای شبه نظامی آغاز کرده و آنها را از برخی از روستاها و مناطق شهری بیرون راندند.
 
کلمات کلیدی : بوکوحرام+نیجریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.