نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497775
ظریف: دیدار با وزیر خارجه عربستان مقدمه‌ای برای برقراری روابط دیپلماتیک با این کشور نبود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: دیدار با وزیر امور خارجه عربستان، الزاما مقدمه‌ای برای برقراری روابط دیپلماتیک با ریاض نبوده است.

محمد جواد ظریف در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛ در خصوص دیدار با وزیر خارجه عربستان و مقدمه برقراری مجدد روابط دیپلماتیک اظهار داشت: الزاما چنین موضوعی نیست، چرا که در این جلسات بین المللی افراد با به طور طبیعی با یکدیگر سلام و احوال‌پرسی می‌کنند، به‌ویژه ما و عربستان که به عنوان دو وزیرخارجه، سابقه‌ای طولانی در ارتباط با یکدیگر هم داشته‌ایم.

ظریف در ادامه افزود: به نظر من صحبت در خصوص یک ادبیات دیپلماتیک بیشتر از این جای بحث و سخن ندارد، هر چند ما برای مردم جهان اسلام بر اساس تعالیم جمهوری اسلامی، روابط خوب با همسایگان‌مان را خواستاریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ضمن بیان این‌که با توجه به نگاه عربستان به منطقه، دلیلی بر ادامه سیاست‌های سعودی‌ها نمی‌بینیم، تصریح کرد : اما به هر حال سیاست‌های دنبال شده ریاض مثبت نبوده و صلح و ثبات را در منطقه به خطر انداخته است.

وی ادامه داد: سیاست‌های عربستان به‌ویژه مردم یمن را با مشکلات اساسی مواجه کرده، ضمن آن‌که هیچ فایده‌ای هم برای دولت سعودی به‌همراه نداشته است و امیدواریم عربستان در سیاست‌های خود در این‌باره تجدید نظر کند.

ظریف در خصوص تبادل زندانیان ایران و آمریکا بیان داشت: هنوز گفت‌وگویی در این زمینه صورت نگرفته، البته متاسفانه دولت واشنگتن در ماه‌های گذشته تعداد قابل توجهی از شهروندان ایرانی را با ادعاهای بی اساس در آمریکا و کشورهای دیگر دستگیر کرده و یا درخواست بازداشت آن‌ها را صادر کرده است.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان تصریح کرد: ما هم امیدواریم آمریکا به این رفتار خود خاتمه دهد تا شاهد آزادی و بازگشت هم‌وطنانمان باشیم.
 
کلمات کلیدی : ظریف+الجبیر+عادل الجبیر+ایران+عربستان+دیدار ظریف و الجبیر
 
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۰۱:۰۱:۲۲
ترکیه شیخوخیت منطقه راب عهده داره ...پس جایگاه موردادعای ایران بازهم‌تنزل کرده (4499728) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۰۴:۴۱:۵۲
ترکیه رو کسی قبول نداره (4499795) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۰۴:۴۲:۰۹
ترکیه پارسال داشت سقوط میکرد خودش (4499796) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۰۸:۵۶:۰۶
پارسال داشت سقوط ميكرد و ايران نجاتش داد؟حالا شيخوخيت داره.تموم مردم كشورش رو بازداشت كرده شده ديكتاتور حالا شيخ شده.همه جهان براي سرنگونيش دارن مي زننش اونوقت شده شيخ.عجب تحليلي (4499930) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۰۷:۵۷:۳۸
چه اصراری هست اقای ظریف ! خب اگر مقدمه ای باشد بر بهبود روابط هم اشکالی ندارد مردم خوشحال میشوند ! همسایه ایم و مسلمان و... بهتر از کره شمالی و چین و ونزولا هستند !! (4499862) (alef-11)
 
هوشنگ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۰۸:۰۱:۵۲
باز هم یک اقدام نابجای دیگر ازسوی رئیس دستگاه دیپلماسی کشور! (4499868) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.