توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 233047
فراخوان دوره جدید جایزه ادبی جلال آل‌احمد و جایزه ادبی پروین اعتصامی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۷
موسسه خانه کتاب فراخوان هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد و ششمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی را منتشر کرد.

به گزارش الفِ کتاب، به نقل از مهر، هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد با مشاركت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسه خانه كتاب، آذرماه سال جاری مقارن با زادروز سیّدجلال آل‌احمد برگزار می‌شود. داستان، نقد ادبی، تاریخ‌نگاری و همچنین مستندنگاری موضوعات مورد ارزیابی هیئت داوران در این دوره است.

در فراخوان هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد، از تمامی نویسندگان، منتقدان، ادیبان، تاریخ نگاران و ناشران دعوت شده تا آثار تألیفی خود را كه برای نخستین بار در سال ۱۳۹۲ به چاپ رسیده است تا تاریخ ۳۱ تیرماه ۱۳۹۳ به دبیرخانه جایزه: تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین جنوبی و براداران مظفر، ساختمان ۱۰۸۰ طبقه اول ارسال کنند.

همچنین فراخوان ششمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی در ۵ حوزه منتشر شد

این جایزه با هدف بزرگداشت مقام و شخصیت شاعر نامدار ایران پروین اعتصامی، رشد و اعتلای خلاقیت‌ها و آفرینش‌های ادبی بانوان، ترویج و تقویت زبان فارسی در خارج از كشور، ایجاد پیوند بین ادبیات ملل به ویژه در حوزه جهان اسلام، معرفی چهره‌های شاخص زنان ادیب و پژوهنده و تقدیر از زنان در عرصه زبان و ادب فارسی با مشارکت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسة خانه کتاب، اسفندماه سال جاری هم زمان با روز بزرگداشت بانو پروین اعتصامی برگزار می‌شود.

در فراخوان مذکور از تمامی بانوان اهل قلم اعمّ از شاعران، نویسندگان، مترجمان، منتقدان و پژوهشگرانی که آثارشان برای نخستین بار در سال‌های ۱۳۹۱و ۱۳۹۲ منتشر شده، دعوت می‌شود تا یک نسخه از آثار خود را به دبیرخانه جایزه ارسال کنند.

شعر، ادبیات داستانی (داستان بلند، داستان كوتاه)، ادبیات نمایشی (نمایشنامه)، پژوهش‌های ادبی (نقد و پژوهش، پایان‌نامه‌های دانشجویی، مجموعه مقالات ادبی) و همچنین ادبیات كودكان (داستان و شعر كودك و نوجوان) حوزه‌های مورد ارزیابی هیئت داوران كتاب‌های تألیفی و ترجمه ای بانوان در این جشنواره است كه به زبان فارسی منتشر شده است.

مهلت ارسال آثار تا ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۳ است و علاقه مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره: تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین جنوبی و برادران مظفر، پلاك ۱۰۸۰، طبقه اول ارسال کنند.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.