۶۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 77364
بازهم آشفتگي در اعلام تعطيلات
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۲۱
نكته:

ناهماهنگي دردولت بر سر اعلام تعطيلات، براي چندمين بار مردم را دچار دردسر و بلاتكليفي كرده است.  ماجراي جديد از آنجا شروع شد كه در اولين ساعات صبح شنبه تصميم دولت براي تعطيلي ادارات دولتي در برخي استانها اعلام شد. ساعاتي بعد به تدريج ستادكل نيروهاي مسلح و مجلس اعلام كردند اين تعطيلي شامل آنها نمي شود. بعد استانداري مازندران اعلام كرد كه اداراتش باز خواهد بود. سپس نوبت دانشگاه آزاد، وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه هاي ديگر بود كه يكي يكي اطلاعيه بدهند و تصميم خود درباره باز بودن يا بسته بودن و سرنوشت امتحانات دانشجويان در اين دو روز را اعلام كنند...

 

اين وضعيت حدود دوماه پيش و البته در مقياس وسيع تر اتفاق افتاده بود. در 19ارديبهشت گذشته ابتدا دولت رسما روزهاي 25 و 26 آن ماه را بخاطر برگزاري اجلاس سران گروه 15 تعطيل رسمي اعلام كرد اما ظرف چند روز اين تصميم خود راآنقدر تغيير داد كه اسباب مضحكه دشمنان و منتقدان تخريبگر و اسباب تاسف دوستان و منتقدان دلسوز را فراهم كرد.

 

اين نوع رفتار دولت كه در تصميم ها اصل را بر غافلگيري مخاطبان و پيش بيني ناپذيري خود قرار داده، بيش از هر چيز عملكرد دولت را در نزد افكار عمومي مخدوش، آشفته و بي برنامه نشان مي دهد.

 

اي كاش دولت محترم براي تصميم گيري درباره تعطيل كردن ادارات به خود زحمت مي داد تا از وزارتخانه هاي تحت امرش استمزاج كند تا افكار عمومي دچار سوء تفاهم نشود و تصور نكند كه همه تصميمات دولت چنين آشفته و بي برنامه است.

 
Share/Save/Bookmark
 


دنی
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۵:۲۹
ژاپن یک دقیقه نمی زاره کشور تعطیل بشه یا برق بره
ما خودمون این همه تعطیلات داریم
دو روز دو روز هم اضافه میشه روش
لازم نبود
پس عربستان همیشه تعطیله؟ (335193)
 
احسان راد
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۱:۵۲:۱۰
جناب دنی شما که می گویید این همه تعطیلات ؛ از کدام تعطیلات سخن می گویید ؟
ایران بی تردید یکی از کم تعطیل ترین کشورهای جهان است چرا که تنها یک روز در هفته تعطیلی رسمی دارد و ساعت قانونی کار 56 ساعت در هفته است .( این که در پایتخت ایران بسیاری از مراکز پنجشنبه تعطیل است را در نظر نگیرید چرا که در تمامی شهرستانها کارمندها هفته ای 6 روز و گاه بیش از 56 ساعت هم کار می کنند . )
وحال شما در نظر داشته باشید که در بسیاری از کشورها 2 روز در هفته تعطیلی است و ساعت کار نیز بعضا کمتر از ایران است .
نمونه شاخصش فرانسه 2 روز در هفته تعطیل و ساعات کار هفته 35 ساعت است . یعنی روزی تنها 6 ساعت . (335433)
 
سهیل
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۶:۳۶:۲۰
ابنام خدا
گمان میکنم حتمالاً منظورشان 81 روز تعطیلی امسال است.در ضمن،تکذیب میکنم که در اکثر کشورها دو روز تعطیل است.یکی از آشناهای ما شنبه داشت در دانشگاه تگزاس درس میداد.لطفاً بر اساس شنیده های خود حرف نزنید (335570)
 
دنی
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۸:۵۶:۴۰
آقای احسان راد عزیز
کار کرد مفید شما در نظر بگیر.
اتفاقا اون فرانسه کار بهتری میکنه که 35 ساعت در هفته کار گذاشته.
چون کار مفید میکنن و از اون ور به قول شما 2 روز تعطیل هست.
خوب این 2 روز به طبع آلودگی هوا کم میشه مصارف انرژی کم میشه و .... . خیلی از جوانب مثبت دیگه ای داره. هم واسه دولت خوبه هم کارمند
ایران هم رسما 5 شنبه ها تعطیل کنه برای همیشه خیلی بهتره.

الان وزارت نیرو میگه 2 هزار مگاوات برق صرفه جویی شد تو این دو روز.
اگر کل پنجشنه های سال رو تعطیل کنن خیلی عالی هستش.
البته تعطیلی کامل نه مثل این دو روز بانک و بورس و ... باز باشه.

تازه دوست عزیز. شما به ادارات سر بزن همه جلوی کولر گازی هستند بعد وزارت نیرو تبلیغ میکنه که مردم صرفه جویی کنن!!
اگر این دو روز هوا غیر قابل تحمل بود باید همه جا تعطیل می بود.
اون کارگر که جلوی آفتاب داره کار میکنه.باید تعطیل میشد. بعد کارمندی که با سرویس با ماشین شخصی از خانه به سرکار میآد و بعد میشینه جلوی کولر گازی باید تعطیل میشد؟ (335634)
 
مسعود ميرمعتمد
۱۳۸۹-۰۴-۲۲ ۱۰:۳۵:۰۳
جناب آقاي احسان راد
شما هم مثل مديران آماري مملكت فكر مي كنيد . چرا راندمان كاري را مد نظر قرار نمي دهيد
توي ايران راندامان كاري يك كارمند از جمله خود شما روزي 20 دقيقه است. پس به فكر كميت كار نباشيد و كيفيت كار را لحاظ نماييد... (335834)
 
ذاکر
۱۳۸۹-۰۴-۲۳ ۰۸:۵۶:۵۲
جناب راد اگر مردم فرانسه روژی 6 ساعت کار می کنند در عوض با برنامه جلو میرن و واقعا کار می کنند . در صورتی که ما ایرانی ها در واقع همه روزه تعطیلیم. خوبه سری هم به ادارات بزنید تا بیشتر با روند کار آشنا بشین. (336170)
 
کاوه
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۶:۱۱
این کار دولت یعنی همت مضاعف کار مضاعف یا بی برنامگی و تنبلی مضاعف؟ (335194)
 
علیرضا
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۰:۱۱:۰۵
سلام
به نظر من این تعطیلی از نوعی نبود که بشه مثلا از 1 هفته قبل اعلام رسمی کرد.پیش بینی دقیق هوا و درجه حرارت احتمالی حداکثر 2-3 روز قبل اتفاق میفته.
کسی از یک هفته پیش که نمیتونست گرمای این 2 روز و به تبع اون افزایش مصرف برق رو پیش بینی کنه.
به نظر جنس این تعطیلی ها از نوعی نبود که بشه زودتر اعلامش کرد.
در ضمن استان مازندران اصلا جزو استانهای تعطیل نبود که تو متن مقالتون آوردید! (335391)
 
رضا
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۱:۵۸:۲۹
ما که در کشورمان متاسفانه این همه تعطیلی داریم متاسفانه باید تعطیلات ناگهانی را نیز درکشور به خاطر این که هوا گرم است را نیز شاهد باشیم اما نکته مهم این است که ما در شرایطی که اوضاع اقتصادی وخصوصا کسب وکار خوب نیست باید کمی تامل کنیم که لا اقل بهره وری را بالا ببریم نه این که کار را تعطیل کنیم (335208)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۱:۴۶
چند سال پیش تو گل آقا یه مطلب بامزه نوشته بود
به نقل از یک مقام ایتالیایی نوشته بود ایران هر 6 ماه یکبار دنیا را غافلگیر می کند
بعد گل آقا گفته بود این بنده خداها نمی دونند ما خودمون در ایران هر 6 دقیقه یکبار غافلگیر می شیم (335210)
 
شهرام
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۴:۳۸
من هم همین را می گویم:\"اي كاش دولت محترم براي تصميم گيري درباره تعطيل كردن ادارات به خود زحمت مي داد تا از وزارتخانه هاي تحت امرش استمزاج كند تا افكار عمومي دچار سوء تفاهم نشود و تصور نكند كه همه تصميمات دولت چنين آشفته و بي برنامه است.\"
هر چند این کاش بزرگ هیچ وقت عملی نخواهد بود است شد گشت و یا گردید! به امید آن روز (335212)
 
امیر
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۹:۱۰
ای کاش مدیریت کلان کشور هنگام تصمیم گیریهای نظرات کارشناسی را لحاظ کند و از تصمیمات سریع و غیر کارشناسانه خودداری کند تا بدین ترتیب بتواند امور کشور را با تدبیر به پیش ببرد نه اینچنین که پشت هر دستورالعملی دستورالعملهای اصلاحی برای اصلاح دستورالعمل اولیه صادر شود که این موضوع موجب عدم اعتماد مردم به تصمیم گیریهای دولت میشود که علاوه بر مضخکه شدن دولت عدم پیشرفت امور را بدنبال دارد چرا که موجب میشود همه با شک و تردید به بخشنامه های صادره نگاه کنند و منتظر شوند تا بخشنامه جذیذ صادر شود (335215)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۲:۲۵:۱۲
نکته اصلی و جالب این است که دولت با اعلام این تعطیلی مشخص کرد که ارزش کار کارمندانش حتی به اندازه برقی هم که مصرف می کنند نیست . (335221)
 
امیر
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۲:۲۷:۴۶
من از شما درخواست دارم بنویسید که واقعا مدیریت ما باید الگوئی برای جهانیان شود . چطور کشورهای جنوبی ایران با دمای بسیار بالاتر از این گرما هم حتی برای جلب توریست استفاده میکنند و ما باید تعطیل کنیم بریم بنشینیم خانه هامون ؟ هر کارمندی که در منزل باشد یک کولر روشن میشود و در ادارات یک کولر برای چندین نفر پس یه کم اول فکر کنید دو روز دیگه گینه بسیائو هم از ما جلو میافته (335222)
 
قاسمی
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۷:۴۹
علاوه بر بی برنامگی در اعلام عدم تعطیلی یک اتفاق بسیار مسخره هم روی داده و آن اینکه علی رغم اعلام دولت که بانکها تعطیل نیستند، بانک سپه (حد اقل کلیه شعب اصفهان) اعلام تعطیلی کردند. حال مشکلاتی که برای شهروندان پیش می اید را تصور کنید.
برای مثال خود من یک چک بانگ سپه داشتم که میخواستم وصول کنم و به حسابم در بانک ملی بریزم تا چکم پاس شود. از طرفی بانک ملی باز است تا چک من به بانک برود و از طرف دیگر من نمیتوانم از بانک سپه پول بگیرم و به حسابم بریزم.
این فقط یک قسمت ماجرا است. چندین باز با سرپرستی بانک سپه تماس گرفتم تا بالاخره جواب دادند و گفتند که به برخی شعب گفته اند که باز کنند از جمله شعبه حکیم نظامی. دوباره از این سر شهر به آن سر شهر رفتم و باز دیدم بانک تعطیل است. خلاصه اینکه فقط دولت نیست که اینقدر با برنامه پیش می رود. بانک سپه هم گوی سبقت را از دولت ربوده. (335224)
 
president
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۲:۵۵:۰۶
حالا اینکه الف نوشته است که \"در اولين ساعات صبح شنبه تصميم دولت براي تعطيلي ادارات دولتي در برخي استانها اعلام شد.\" و از آن نتیجه ناهماهنگی در دولت است، خیلی ناجوانمردی است.
اگر می خواهید آشفتگی و عدم تصمیم گیری را مشاده کنید به مجلس نگاه کنید که اعلام کرد، یکشنبه برقرار است و تنها چند ساعت بعد، آن را نقض کرد یا دانشگاه آزاد که در عرض چند ساعت حرف خود را 180 درجه تغییر داد.
چرا الف این ضعف مدیریت مجلس و دانشگاه آزاد را نمی بیند؟! (335229)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۳:۲۴:۵۷
بعضی وقت ها آدم حرف نزند خیلی بهتر است ! مثلا خواستید انتقاد کنید ولی انصاف را قربانی کرده اید. ما در جامعه زندگی میکنیم این سردرگمی و بلاتکلیفی مردم ساخته و پرداخته ذهن شماست.

ولایجرمنکم شنئان قوم علی الاتعدلوا، اعدلوا هو اقرب للتقوی... (335241)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۰۹:۱۶:۵۲
باید عرض کنم بنده به عنوان یک استاد دانشگاه دچار بلاتکلیفی شدم!!! روز یکشنبه به حدود 7 دانشجوی کارشناسی ارشد که از مدت ها قبل وقت گرفته بودند قرار داشتم، بعضی ها از فاصله های بسیار دور (بالای 900 کیلومتر راه).البته من تعطیل نکردم ولی اگر سرکار نمی رفتم جواب این بنده خداها را چه کسی می داد؟ همزمان دو تن از اساتید امده بودند که برای روز دوشنبه جلسه ی دفاع داشتند و ازاساتید مدعو از مدت ها قبل وقت گرفته بودند و بلیط رزرو کرده بودند و ... این ها فقط گوشه ای از سردرگمی، بی برنامه ای و بلاتکلیفی است. هر چند بهتر است در این دعواها پای قران را به میان نیاوریم اما ایه ای که نوشته اید به نظر من پاسخی است به نظر خودتان. باید به دور از حب و بغض سیاسی و با واقعیت ها زندگی کنیم و به عدل نظر دهیم و رفتار کنیم. این راه که ما می رویم به ناکجااباد است هیچ مملکتی بدون تلاش پیشرفت نمی کند (335371)
 
بنده خدا
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۳:۱۲
از الف انتظار بیش از این هم نداریم!
متاسفانه به هر اتفاقی به اندازه ارزشش بها نمی دهید، مثلا وقتی احمدی نژاد تنها چندروز در پذیرش دستور رهبر انقلاب مبنی بر کنار کذاشتن مشایی تعلل کرد(اما در نهایت نظر معظم له را اجرا کرد) شما به شدت به او حمله کردید ، مطلب نوشتید روزشمار ولایت پذیری گذاشتید و ... اما لاریجانی نظر رهبر انقلاب را در مجلس بیان کرد و صراحتا آن را نپذیرفت و به رای گذاشت چرا رگ ولایت پذیری تان نجنبید...
در این مورد هم به همین منوال عمل کرده این ، در مورد یک موضوع نه چندان مهم یکی از مطالب اولتان را به آن اختصاص داده اید و تازه از سردرگمی مردم دم زده اید ، آقایان! مردم از رفتارهای دوگانه شما سردرگم اند! (335245)
 
سید
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۶:۲۴
با سلام
کمی با درستی و حقیقت بنویسید
این متن بیانبه دولت : مازندران در این بیانیه کجا قرار دارد ؟
موضوع نیروهای مسلح یا لشکر یها جدا از هیئت دولت هست ؟ کارمندان دودسته هستند لشکری و کشوری که لشکریها جدا از کشوری ها هستند و زیر نظر ستاد کل نیروهای مسلح هستند
متن بیانیه :
یئت دولت در اطلاعیه ای اعلام کرد : به دلیل گرمای شدید و بی سابقه هوا در تعدادی از استانهای کشور و به منظور رفاه حال هم میهنان عزیز وصرفه جویی در مصرف انرژی ، ادارات دولتی و نهادها و سازمانها در روزهای یکشنبه و دوشنبه 20 و 21 تیرماه 89 در تعدادی از استانها تعطیل خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، در این اطلاعیه تاکیدشده است : دستگاههای خدماتی از جمله بانکها و بیمارستانها در این روزها باید به خدمات رسانی خود به مردم ادامه دهند.

بر اساس این اطلاعیه ادارات دولتی در استانهای خوزستان ،بوشهر ، ایلام، فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، اصفهان ،قم، تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمانشاه ، سمنان ، لرستان، مرکزی، کهگیلویه و بویر احمد و قزوین در روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل خواهندبود.

در این اطلاعیه تاکید شده است در سایر استانها تصمیم گیری درباره تعطیلی بر اساس شرایط آب و هوایی و دمای هوا بر عهده استانداران خواهد بود.
http://www.dolat.ir/Nsite/FullStory/?Id=190770 (335246)
 
آرش
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۷:۳۸
کارگران که شرایط سخت کارگاهی را در گرما تحمل می کنند مشمول تعطیلی نیستند.سایه رحمت دولت فقط بر سر کارمندانش گسترده است و برای بقیه مردم ،فقط اسباب زحمت است. (335247)
 
مسعود
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۰۹:۳۶:۴۴
پس با این اوصاف استان خوزستان همیشه باید تعطیل باشه و کلا مردمش برای اشتغال بروند استانهای دیگر و استان از جمعیت خالی شود!! اونجا که کل تابستان دمای بالای 50 درجه است و گرد و غبار هم که این چند ساله به یک معضل دائمی تبدیل شده است! (335372)
 
مهدی
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۳:۵۴:۴۴
واسه من خیلی جالبه که این این دولت یه کارهای عجیب غریب فلبداهه انجام میده هیچکسم به طور جدی تذکر نمیده. مثلا امسال سال همت و تلاش مضاعف بود، ولی راحت بهترین روزای هفته تعطیل میشه هم این دفعه هم دو ماه پیش. واقعا از نماینده های مجلس انتظار دارم از رییس جمهور به طور جدی توضیح بخوان تا ما فکر نکنیم نماینده هامون نماینده های مجلس (335252)
 
محمد مهدی
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۴:۲۶:۱۰
به نام خدا
در رابطه با تصمیم دولت این سئوالات مطرح می باشد.

1- آیا اندیشیدن به تمهیداتی برای کاهش مصرف برق امکان پذیر نبود؟
2- آیا اینکار به صورت ناگهانی و به صورت انفرادی تصمیم گیری شده و یا حاصل مشورت گروهی و تحت تاثیر خردجمعی بود؟
3 - آیا در پس زمیته این کار منطق قابل دفاعی نهفته بود و یا برای بدست آوردن دل مردم و کسب محبوبیت انجام گرفت؟
4 -آیا اساسا\" به تعطیلی در کل کشور احتیاج بود؟
5 - آیا با وضعیت فعلی اقتصاد در کشور و سیل ورود اجناس خارجی به صورت قاچاق و غیر قاچاق، این تعطیلات (با سه روز تعطیلات روزهای قبل، جمعا\" پنچ روز) به معنی توقف تولید داخل و ارج نهادن به واردات نیست؟
6- آیا امکان داشت همزمان با اعلام تعطیلی، استسناء های آن هم مشخص می شد (بر اساس متن مقاله بالا) تا به اعلامیه های تکمیلی احتیاجی نباشد؟
7- آیا ممکن است این تعطیلات به یک رويه کلی در کشور تبدیل شود؟
8- آیا مردم در استان ها گرمسیری مانند خوزستان ، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و ..... خواستار تعطیلی تمام تابستان نخواهند شد؟
9-آیا در کشورهای گرمسیری و مانند اندونزی، سنگاپور، ، مالزی و برزیل و . . . . (که همه اقتصاد شکوفایی دارند) و دمای متوسط آن ها از ایران بیشتر است، هم جا را به این طریق تعطیلی می کنند؟

در انتها شحص تصمیم گیرنده و یا تصمیم گیرندگان این تعطیلات به این مسایل فکر کرده بودند؟ (335265)
 
مسعود
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۰۹:۳۸:۵۸
کاش به جای تعطیل کردن امسال همت مضاعفی کنند تا از انرژی بالای خورشید که در بیشتر استانهای کشور وجود دارد استفاده کنند! (335373)
 
احمد
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۵:۳۵
برای بنده که در خارج از ایران زندگی می کنم این تصمیم دولت محترم برایم عجیب بود ...بسیاری از کشورها از جمله کشورهای عربی همسایه و آفریقائی واسترالیا درجه حرارت به بالای 40درجه میرسد و همه چیز عادیست. (335269)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۸:۴۷
پس چرا سالهای قبل که از اینم گرمتر بود تعطیل نکردند؟ (335271)
 
گمنام
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۵:۱۵:۴۴
سلام
جنس این تعطیلی نوعی نبود که خیلی زود بشه اعلامش کرد.
به نظر شما دولت باید از 1 هفته پیش گرمای هوای امروز و فردا
و به تبع اون افزایش چشمگیر برق مصرفی رو پیش بینی میکرد که زودتر اعلام تعطیلی کنه؟ (335274)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۵:۳۲:۵۷
حالا اگر ادارات باز هم باشند مگر تفاوتی هم می کتد ؟ لطفا از آقای توکلی اقتصاددان محنرم سوال کنید ضریب بهره وری و کارآمدی ما چقدر است که اگر ادارات تعطیل باشند بخواهد دچار آسیب شود. بخدا اگر تعطیل باشند سودش بیشتر است. در ضمن تعطیل باشد یا نباشد مملکت می چرخد. اگر پانصد سال دیگر هم باشد باز هم مملکت می چرخد! طنز تلخ و دردناکیست ! نه! خودمانیم شما ولش کنید ما که همه چیز را ول کردیم! (335277)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۵:۳۸:۱۷
تغییر تصمیم هیات رئیسه مجلس در کمتر از 5/2 ساعت
هیات رئیسه مجلس تصمیم اولیه خود برای تعطیل نکردن جلسه علنی روز یکشنبه را در کمتر از 2 ساعت و نیم تغییر داد.

شبکه ایران_ هیات رئیسه مجلس در مقابل تصمیم هیات دولت برای تعطیل کردن روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری به علت افزایش شدید دما در سطح کشور، تصمیمات متناقضی گرفت.
ابتدا در ساعت 12 و 56 دقیقه سایت اطلاع‌رسانی مجلس خبری با این تیتر منتشر کرد: «هیات رئیسه مجلس با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مجلس فردا جلسه علنی دارد.»


در این خبر آمده بود: «جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح روز یک شنبه 20/4/89 تشکیل خواهد شد. به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی هیات رئیسه مجلس با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی دستور جلسه هفتگی خود روز یک شنبه 20/4/89 جلسه علنی خواهد داشت. دراین اطلاعیه تصریح شده است: تعطیلی روزهای یکشنبه و دوشنبه بیستم و بیست و یکم تیر ماه شامل دستگاه‌های دولتی بوده و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست می‌شود به منظور تشکیل جلسه علنی در صحن مجلس حضور به هم رسانند.»

اما در کمتر از 2 ساعت و نیم پس از انتشار این اطلاعیه، یعنی دقیقا در ساعت 15 و 17 دقیقه، سایت اطلاع‌رسانی مجلس خبری منتشر کرد که محتوای آن نقض اطلاعیه هیات رئیسه مجلس بود. در خبر دوم سایت اطلاع‌رسانی مجلس که با تیتر «مجلس فردا جلسه علنی نخواهد داشت» منتشر شده، آمده است: «جلسه علنی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه 20/4/89 تشکیل نخواهدشد. به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبارمجلس شورای اسلامی محسن کوهکن سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: با توجه به اعلام تعطیلی روزهای یکشنبه و دوشنبه بیستم و بیست و یکم تیرماه مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه(فردا صبح) جلسه علنی نخواهد داشت.»مقایسه این دو خبر بیانگر آن است که تصمیم هیات رئیسه مجلس طی دو سه ساعت تغییر کرده که علت آن، احتمالا نتیجه بررسی‌های اعضای هیات رئیسه مجلس بوده است. از این رو به نظر می‌رسد هیات رئیسه مجلس در بررسی‌های بعدی خود به این نتیجه رسیده که تعطیلی جلسه فردای مجلس، اجتناب‌ناپذیر است که در این صورت، تغییر تصمیمات بر اساس بررسی‌های کارشناسی، امری بدیهی و پذیرفتنی در عرصه مدیریتی است و نمی‌توان به آن خرده گرفت.

هدف از این مطلب نیز تنها اشاره به این نکته بود که تاکنون دولت نیز چندین بار با موارد مشابهی برای تغییر تصمیمات خود روبه‌رو بوده که متاسفانه با موج انتقادی شدید درباره این که تصمیمات دولت، کارشناسی نیست روبه‌رو شده است. آیا با همان استدلال‌های کذایی، می‌توان هیات رئیسه مجلس را به عدم توان در تصمیم‌گیری قاطع و کارشناسی متهم کرد؟ مطمئنا پاسخ این سوال، منفی است و بدیهی است هیات رئیسه مجلس بر مبنای ملاحظات کارشناسی در تصمیم اولیه خود تجدیدنظر کرده که همانطور که ذکر شد امری پذیریفتنی و غیرقابل انتقاد است که انتظار می‌رود با تصمیمات دولت نیز برخورد مشابهی صورت پذیرد. (335280)
 
فانوس
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۵:۵۲:۴۸
بي برنامگي و آشفتگي به اموري عادي در تصميمات دولت تبديل شده و ديگر هيچ جاي تعجب و اظهار تاسف ندارد غالب ادارات امروز با تماس با كاركنان خود درخواست حضور در محل كار را داشتند . الحمدالله مردم روال زندگي خود را خودشان تنظيم كرده و اعتماد و اعتنائي به مصوبات دولت ( حداقل در اين امور ) ندارند در غير اينصورت بي انظباطي در زندگي به شكل عادت و رفتار اجتماعي بروز نهادينه خواهد شد. (335281)
 
مهدي
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۷:۱۰:۳۰
سال استراحت مضاعف بر دولتيان مبارك (335292)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۲۳:۱۹:۲۵
خود هیئت دولت جلساتش برگزار شد. انصافتان کجاست. (335715)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۴ ۰۱:۲۵:۰۶
اگر هیئت دولت جلسه برگزار کرد، آیا برق مصرف نکرد؟ (336511)
 
سید جمال
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۷:۲۰:۳۰
سلام
به نظر من در مورد این 2 روز تعطیلی مجلس باید یکی از این دو کار را انجام دهد:
1-استیضاح دولت:برای چی الکی تعطیل می کنند مملکت رو.فقط ایران گرم و فقط امسال برق نیست........سالهای قبل چی........
2-اگر واقعا هوا گرم و برق نیست قانونی تصویب کنند که 3 ماه تابستان 23 استان تعطیل شود..... (335299)
 
امیر
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۸:۳۳:۲۸
یکی واقعاً ما را روشن کنه این تعطیلات واسه چی هستش واقعاً به خاطر گرمی هواست یا به خاطر چیزای دیگست که الان بر سر زبونهاست اما هر چه که هست کلاً ضرر هستش اونم واسه کشوری مثل ما که ادعای کشورهای در حال توسعه را داریم کشور ژاپن اقتصادش پیشرفت میکنه به خاطر اینکه کارکنانش از هر لحظه وقتشان برای کشورشون استفاده میکنن و حتی دو شیفته یا سه شیفته کار میکنن اما ما چی ؟ چه کسی جوابگو هست ؟ معلومه ! هیچکس (335324)
 
مسعود
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۰۹:۴۰:۳۵
همین الان بسیاری از کارمندان ژاپنی وقت استراحتشان در مترو و گوشه خیابانها است از فرط خستگی ناشی از کار سنگین!! عکسهاش رو می شه در اینترنت پیدا کرد. (335374)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۸:۳۹:۰۹
بیخیال مملکتی که نفت و گاز داره نیاز به کار و فعالیت نداره کاشکی مشکلات کشور به همین یه مورد ختم میشد دیگه گوش شنوایی وجود نداره (335325)
 
علی
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۸:۴۸:۴۰
متاسفانه یک عده از مسئولین به راحتی در حرف شعار عدالت می دهند و در عمل می بینیم که با عدالت فرسخ ها فاصله دارند چطور ممکن است در شهر هایی که تشخیص داده شده نباید بی مورد بیرون آمد و در انرژی صرفه جویی کرد کارگرها که اغلب در مراکز تولیدی و گرم کار میکنند و کمترین سیستم سرمایشی را در محل کار خود دارند سر کار حاضر شوند و بقیه که معمولا در فضای خنک کار میکنند واز فعالیت فیزیکی کمتری برخوردارند تعطیل گردند . و کسانی که مشغول کارند هیچگونه اضافه دریافتی هم نسبت به کسانی که از این تعطیلات خود استفاده نموده و به شهرهای خوش آب و هوا رفتند نداشته باشند آیا این گونه تصمیمات غیر کارشناسی و عجولانه در خور یک دولتی که همیشه دم از عدالت می زند می باشد؟!قابل توجه است که در رسانه ها همه اش تبلیغ میگردد که این چند تا استان در تعطیلی بودند ولیکن در عمل می بنیم که نیروها مسلح و لشکری؛ کارگران کارخانجات؛بیمارستانها ؛ شهرداریها ؛ بانکها و شرکت واحد و... همه بر سرکار خود حاضرندالبته بدون مزایا نسبت به آنهایی که راحت در خانه هایشان به استراحت مشغول می باشند. (335327)
 
ناصر
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۰۹:۴۳:۵۴
من در یک شرکت پتروشیمی در عسلویه کار می کنم.من که در قسمت فرآیندی و بهره برداری در دمای بعضا بالای 45 درجه و رطوبت بالای 70 درصد کار می کنم دریافتی بدی آب و هوایم با کسی که در امور ستادی و اداری در زیر کولر گازی با کنترل دمای خودکار و هوای بسیار خنک و مطبوع کار می کند یکی است!!!!
عدالت کجاست؟ فقط در حرفها و سخنان و کتابهاست؟!!! (335375)
 
داودفرهی
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۱۹:۴۴:۴۲
بسمه تعالی
باسلام
از انجایی که دولت عادت به گوش دادن به حرف دیگران ندارد وخودرا ارجح واصلح تر از همه میداند پس احتیاجی هم به سوال از حتی وزرای خودندارد ووزرای حرف گوش کن هم جرات اعتراض ندارند ولی خوب تواین گرمای هوا و دلمشغولی های مردم موضوعی هم برای تلطیف روحیه مردم بدنیست که مفیدهم هست بازهم بگوییددولت به فکر رعیت نیست (335335)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۲۰:۵۰:۰۷
آخه سال همت مضاعف است و در راستای آن این حرکت تکنیکی انجام شده. من تعجب میکنم این تعطیلی بی معنی و نصف و نیمه ، انهم در این اقتصاد درب و داغون ، جناب دولت شما حقوق این 2 روز تعطیل را به کارمندان خود از کجا پرداخت میکنید؟ از جیب ما!!! ما که رازی نیستیم . جناب دولت شما خسارت این 2 روز تعطیل را به بخش خصوصی چگونه پرداخت میکنید؟!!! هیچی !!! تعجب نداره برای شما بخش خصوصی معنی این را دارد که آنها کار کنند و شما تعطیل کنید و صفا!!!! جناب دولت ، خدایش چقدر نشستین و با هم فکر کردین که همه را متعجب کنید؟ لطفا زحمت نکشید ما در دولت عادت کرده ایم به کارهای غیر منطقی و نا معقول که کم نیستند، تر بخدا مردم را بحال خودشان بزارید و بگذارید کارشان را انجام دهند، شما که کاری برای آنها انجام نمی دهید ( هر چند از مالیاتشان بهره میبرید) ، لاقل سد راه مردم نباشید.
جناب دولت لطفا به امور گسترده خود در راستای مدیریت جهان، ارائه راه کار اقتصادی برای جهان و گسترش عدالت !!!! در جهان مشغول باشید و بگذارید 2زار مردم کاسبی خود را انجام دهند.
بخدا بزرگترین دشمن اقتصاد کشور همین جناب دولت است و بس.
رانت کی درست میکنه؟ سیاست های دولت
کی از اخبار باخبره که فردا چی میشه ؟ جناب دولت و دوستان
کی میدونه طرح آزاد سازی قیمت ( بخوانید طرح تحول ) یعنی چی؟ فقط دولت ( هر چند بعید میدانم خودشان هم بدانند این طرح یعنی چی)
کی میدونه چطور میشه با آزاد سازی قیمت ، تحول درست کرد ؟ ( خدا )
کی میدونه فردا تعطیله یا نه که بتونه بره مسافرت؟ دولت
کی باور میکنه با این اقتصاد فچل، میشه دنیا رو منزوی کرد؟ دولت
کی جواب سیاست ارزی غلط و احساسی چند سال پیش (برای نابودی امریکا ) ارزها را از دلار به یورو تبدیل کنه و بعد با کلی ضرر عقب نشینی کنه؟ (مردم)
کی میتونه هر روز خدا بجای ایجاد ثبات فکری و اقتصادی دنبال یه موضوع جهت تنش در داخل یا خارج بگرده؟ دولت
....
تر بخدا دولت بیخیال مردم شو ، بزار کارشون رو انجام بدن و شما هم بدنبال موارد فرا جهانی خود باش.
ما که کلا دیگه از مغز تهی شدیم ، حداقل بزار این آخر عمری
راحت سرمون را زمین بزاریم. با عرض معذرت فراوان از جناب دولت
و دوستان. بخدا ما هم آدمیم.
هر چند متن ما ربط به موضوع نداره ، ولی مثل خیلی ها قاطی کردیم و همه چیز روبه همه چیز ربط میدهیم. (335338)
 
تعطیل زده
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۲۰:۵۴:۱۵
در ایران اصل بر این است که تعطیل است مگر عکس آن ثابت شود
تازه خدا رحم کرده که سال همت مضاعف و کار مضاعف است وگرنه واویلا ! اگر زمستان خدای نکرده سرد بود تغطیل اگر تابستان گرم از آب در آمد تعطیل بهار را هم برای عید و ونوروز یک ماه بیخیال و و و به نظر شما با این همه تعطیلی و علافی ادعای پیشزفت و سرآمد بودن شوخی و مزاح نمیباشند یا هوشیاران در عالم نمی فهمند به خود بیاییم (335339)
 
محسن
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۲۱:۱۰:۳۴
یعنی می خواهید بفرمایید که تصمیمات دیگر دولت این طوری نیست؟ انحلال سازمان برنامه و بودجه، اعلام سهمیه بندی بنزین و بسیاری کارهای دیگر این دولت همین است. این جمله اخر شما خیلی خنده دار بود: تا افكار عمومي دچار سوء تفاهم نشود و تصور نكند كه همه تصميمات دولت چنين آشفته و بي برنامه است.
ظاهرا شما دچار سوء تفاهم شده‌اید که دولت دارای برنامه است و یا می‌خواهید خوانندگان خود را دچار این سوء تفاهم کنید که اینطور است. (335341)
 
رضا
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۰۱:۴۴:۰۲
با سلام

دوست عزیز کارشناس ! میشه لطفا اثرات تعطیلی سازمان برنامه و بودجه رو برای ما توضیح بدید

ضمنا با جسارت به خدمتون یادآوری کنم که سهمیه بندی تصمیم مجلس و با توجه به اینکه شما شدیدا کارشناس هستید ، لطفا اثرات سهمیه بندی بنزین رو هم برای ما شرح بدید

با تشکر


... یه پیشنهاد هم برای شما دارم ، جسارتا می دونید که هر روز هزاران اتفاق میافته و اخبار زیادی وجود داره ، لزومی نداره که در مورد همه اینها اظهار نظر کنیم ، نیست
برای همه بهتره ، و اگر قرار اینجوری مثلا انتقادهای کارشناسی دندان شکن بکنیم ، به نظرم همون سکوت بهترین اعتراضه . کار انتقاد در اینگونه خبرها را به دیگران بسپاریم . بهتر نیست! (335356)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۲۲:۱۶:۱۸
راستش رو بخواهید در استان های خراسان که هوا عادی است و حتی به نظر می رسه وضعیت از میانگین گرمای این منطقه هم پایین تره! اما جند نکته به ذهن من می رسه:
الف) در سال کار مضاعف و همت مضاعف دولت چرا به این راحتی همه چیز را تعطیل می کند ان هم به این صورت؟ من که مشکوکم عده ای بر خلاف اراده مقام معظم رهبری این کار ها رو می کنند

ب) اگر شاخص هایی که دولت در همه زمینه ها میگه در این 5 سال بیش از کل دوره انقلاب و قبل ان بوده، درست است، چرا با روشن شدن چند پنکه و کولر باید از ترس قطعی برق کل مملکت رو فلج کرد؟!

پ) با این وضع جالبه که ادعای مدیریت دنیا رو هم می کنیم؟!!

خلاصه که با تعطیلی و تنبلی هیچ کشور و جامعه ای پیشرفت نکرده، ما هم استثنا نیستیم! لیس الانسان الا ما سعی (335347)
 
ناصری
۱۳۸۹-۰۴-۲۰ ۲۲:۵۸:۰۹
ترا خدا بی خودی گیر ندید
اگه یک مشکل دیگری پیش می آمد آنوقت می گفتید چرا دولت به فکر مدم نیست
بهانه بنی اسرایئلی نیاورید (335349)
 
محمدرضا روزبه
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۰۰:۰۸:۴۱
سلام

من رشته معماری دانشگاه آزاد بجنوردم

موافقم خیلی بی برنامه بود کارشون

مت تحویل پروژه داشتیم روز یکشنبه که متاسفانه به خاطر عدم اطلاع رسانی به موقع استانداری بجنورد و بالطبع دانشگاه آزاد بجنورد کلی سوال و حرف و زنگ و تلفن در پی داشت تا بفهمن بالاخره تحویل پروژه ها عقب افتاده. (335353)
 
رادمهر
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۰۷:۲۶:۰۶
در یکی از شهرستانهای غرب استان اصفهان زندگی می کنم ، هوا در اینجا واقعا مناسب است و هیچ کس از گرمای طبیعی تابستان اذیت نمی شود . هوای شهر طوری است که هیچ منزلی دارای کولر نیست. تعطیلی ادارات ما چه معنی دارد؟ (335363)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۰۷:۴۱:۲۶
واقعا یک بام ودو هوا را دیدیم در شمال گیلان وگلستان تعطیل اما مازندران که گرمتر بوده تعطیل نیست پس روچه حسابی تعطیلات اعلام میشه در ضمن دیگه چه تاثیری داره ما نظر بدیم اونا هروقت هرکاری بخوان میکنن ونظر دیگران مهم نیست وبس .......... (335365)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۰:۵۹:۱۱
من ماندم این صدا و سیما چجوری هنوز خبر اعلام نشده گزارش حمایتی از تصمیم دولت میگیرد (335411)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۱:۳۱:۰۵
دو روز را تعطیل کردند اما دیشب وسط فینال در رشت برق رفت وپس از 2 ساعت برگشت انهم پس از پایان باز ی. (335422)
 
رشتی با تعصب
۱۳۸۹-۰۴-۲۲ ۰۳:۲۴:۳۳
همه رشت نه ولی بخش وسیعی از شهر رشت موفق نشدند باز ی فینال یعنی اوج جام جهانی را تماشا کنند. (335762)
 
ساجده
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۳:۲۵:۱۴
میخوام ببینم کار مضاعف یعنی چه؟


خیلی وجدان بیدار کاری در بعضی کارمندان وجود دارد؟


من در خراسان رضوی هستم.والا تا جایی که من یادم میاد این گرما ها بوده و تازه بابای من که نقاش ساختمونه یک روز تو تابستون به خاطر گرما تعطیل نمیکنه.

تازه به نظر من مصرف توی تعطیلی بیشتر میشه.چون ملت حوصله شون سر میره و دست به دامن وسایل صوتی و تصویری و ............کولر.چی بگم؟
اگه مشکل برقه درستش کنید.

خیلی مملکت پیشرفته ای داریم که را به راه تو زمستون و تابستون و .....تعطیل میکنند.مکه و مدینه با اون حجم زوار گرما ندارن؟


عراق؟ کویت؟

بابا نخوردیم نون گندم دیدیم که دست مردم.


حالا ما به غیر از ایران جایی نرفتیم ماشالله شما که همه جا رو دیدید . (335464)
 
حبیب
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۳:۳۶:۵۷
کسانی که دلشان به درد امده با اضافه کاری جبران کنند (335470)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۴:۳۲:۰۸
پیشنهاد بنده:
انشالله برای سال آینده که دیگر سال کار مضاعف نیست


تابستان : به دلیل گرمای هوا تعطیل شود
زمستان :به دلیل سرما تعطیل شود
بهار و پاتییز هم به دلییل شاعرانه بودن و تناسب تفرج و عشق و حال تعطیل شود !!!!!

با تشکر (335496)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۴:۳۶:۳۰
ولي من فكر مي كنم اين تعطيلي مورد استقبال مردم جهان قرار بگيره چون وقتي دولت ما مديريت جهاني را به عهده بگيره اونا هم همش ميرند تعطيلات و خوش به حالشون ميشه (335497)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۵:۳۰:۵۴
من از دولت تشکر می کنم .. حداقل بار کار نکردن کارمندان رو از دوش مردم برداشت.. ادارات که همینجوری هم کار نمی کنن.. لااقل بمونن خونه برق کمتر مصرف کنن.. به نظرم حتی اگر ساعت کار ادارات به 10 تا 12 بسنده بشه هیچ اتفاقی تو مملکت نمیافته و به نفع همه است (335534)
 
jafar
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۶:۰۴:۰۸
به نظرم هیئت دولت سه شنبه را بخاطر قهرمانی اسپانیا در جام جهانی تعطیل اعلام کند و چهارشنبه را نیز بدلیل اینکه سه شنبه هوا کمی گرم بوده تعطیل اعلام کند و پنج شنبه و جمعه هم کشور خود بخود تعطیل است و دوباره شنبه هوا ..... (335552)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۷:۳۹:۲۰
بسمه تعالي
نه آقا شما خيلي خوش داريد هي ايراد بگيريد امروز اعلام شد كه بيشترين مصرف برق تا كنون در اين روزها بوده و اگر مراكز دولتي تعطيل نمي شد وا مصيبتا مي گشت (335598)
 
همشهري
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۱۹:۳۴:۴۱
سلام
دوست عزيز چرا با اطلاعات غلط اشتباهات ديگران را توجيه ميكنيد؟ نميدانم اصلا شما فرانسه را ديده ايد ؟ آيا ميدانيد كشوري كه نصف ايران جمعيت دارد باندازه جمعيت ايران در سال توريست دارد ؟ اگر قرار بود فرانسويها 35 ساعت در هفته كاركنند كه شما هيچوقت به فرانسه سفرنميكرديد ميرفتيد افغانستان . چرا نگفنيدآنها بقيه وقت خود را چه ميكنند؟ اگرقرار بود بهره وري آنها اندازه ما باشد وبقول شما 35 ساعت كاركنند لابد هواپيماي ايرباس و اينهمه پژو و رنو و عطرو ادكلن دنيا را خود ما ميسازيم و حواسمان نيست؟

لابد آمار اشتغال را هم شما تدوين كرده ايد ؟ وزارت كار و سازمان تامين اجتماعي 184 روز در سال سركارنميروند و وقتي هم كه دواير دولتي باز هستند بهره وري آنها 45 دقيققه در روز است .اينها آمار رسمي نهاد هاي آماري كشور است !

اينهمه احاديث و روايات كه كار عبادت است در سال كارمضاعف يعني فرار از كار بخاطر 4 درجه گرماي بيشتر؟

به هر حال خوش بحال شما كه از مواهب بيكاري دولت بهره برديد و كار نكرديد چون امروز برق مجموعه توليدي ما ساعت 10 صبح رفت و تا 4 بعد از ظهر هم تشريف نياوردند .
والسلام (335659)
 
حمید
۱۳۸۹-۰۴-۲۱ ۲۱:۳۶:۰۹
آقای ر... از شما دعوت میشود که قدم رنجه فرموده و برای اداره جهان پا پیش بگذارید!
کسانیکه تمیتوانند حتی برای امور عادی و پیش پا افتاده مردم خود یک بسته مشخصی را ارائه دهند که باعث گیجی و منگی مردم خود نباشند, چرا توقع دارند که از وجود و فکر آنها برای اداره حهانی استفاده گردد؟ (335701)
 
سامان
۱۳۸۹-۰۴-۲۳ ۰۶:۱۰:۴۱
از مجلس محترم به عنوان شهروند ايراني خواستارم ميزان هزينه اي كه به علت تعطيلي به مردم ايران به ازا هر روز وارد شد را محاسبه كنند تا دفهات بعد كه هوا كمي گرم يا سرد شد بدانيم جيبمان چقدر خالي ميشود!!!!

اگر اين رويكرد دولت كه در گذشته هم تكرار شده است (تعطيلي هاي لحظه اي ) محاسبه عددي شود ديگر كسي نمي گويد فلان روز مصرف برق بيشتر بوده يا هيات دولت اون روز جلسه داشته... تمام اين گفتارها قابل تبديل به عدد هست.
شما فكر كرده ايد با اين تعطيلي چند كارخانه يا كارگاه با مشكل كاري يا تعطيلي در ان روزها مواجه شدند و كارفرما يا دولت چقدر هزينه اضافه براي راندمان صفر يا پايين آن روزها را دادند
درسته كه در ايران راندمان پايينه ولي ما به اون دامن نزنيم !!! (336154)
 
سامان
۱۳۸۹-۰۴-۲۴ ۰۳:۱۶:۱۴
به گزارش خبرگزاری مهر، عوض حیدرپور گفت که این تعطیلات تا حدود چهار هزار میلیارد تومان به ایران خسارت وارد کرده است معادل مبلغی است که می‌توان کل مشکلات بخش بهداشت و درمان را با آن حل کرد.
تعطیلات دو روزه در حالی اعلام شد که مدیرکل پیش‌بینی آب و هوای کشور گفت دمای هوای تهران و شهرهای دیگر بالاتر از حد معمول و در وضعیت هشدار نیست. (336518)
 
۱۳۸۹-۰۴-۲۴ ۰۳:۳۹:۳۷
خبرآنلاین از قول موسی‌الرضا ثروتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نوشت که ایران فقط شب‌ها کمبود انرژی دارد و تعطیلی اداره‌ها در روز تاثیر چندانی در کاهش مصرف برق در گرمای تابستان ندارد. (336520)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۳-۳۰ ۰۷:۵۳:۳۹
با دورود به ايرانيان غيرتمندم در ايران

من رضا كوچك شما به ملتم مي گويم كه ما بايد فقط به اين فكر بكنيم كه اين همه تحرك و پيشرفت در كشور عزيز و مقدسمان كه هزاران سال از تولد مباركش مي گذرد با چه نوع و مدل تعطيلي كوچك و با چه مدل تعطيلي بزرگ ميشود و آنگاه روي آن دسته كه به منافع ملي ، عزت ايراني، اقتدار جهاني، و نموه سالم اقتصادي و ثبات سياسي و فرهنگي ما كورش زادگان لطمه ميزند بحث و بررسي كنيم. (465279)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته