نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 269417
تکذیب رسمی سخنان وزیرخارجه عربستان در مورد ارتباط با ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۲
وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای به اظهارات منسوب به وزیر خارجه این کشور در رسانه‌ها در خصوص روابط ریاض با تهران واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم، وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای که در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شده، سخنان منسوب به عادل الجبیر وزیر خارجه این کشور درباره گفت‌وگو با ایران را تکذیب کرد.

«اسامه نقلی» رئیس اداره مطبوعاتی وزارت خارجه عربستان گفت: عادل الجبیر تاکنون از زمان انتصابش به سمت وزیر خارجه، به هیچ وجه با هیچ رسانه‌ای گفت‌وگو نکرده و مطالبی که در این خصوص منتشر شده، صحت ندارد و بی‌اساس است.

پیش از این برخی از رسانه‌ها سخنانی را از قول «عادل الجبیر» وزیر خارجه جدید عربستان منتشر کردند که وی در اولین نشست خود با معاونانش بعد از انتصاب به سمت وزیر خارجه گفته که آماده‌ است به ایران برود و درباره مسائل مختلف از جمله یمن با تهران گفت‌وگو کند.

بر اساس گزارش این رسانه‌ها الجبیر با اشاره به نقش و اهمیت ایران در خاورمیانه افزود: برای حل و فصل درگیری‌های اخیر با ایران هیچ راهی به‌جز گفت‌وگو و بازکردن باب مذاکرات مستقیم وجود ندارد و دشمنی با ایران به‌نفع ما نیست.

وی تصریح کرد: اگر آمریکا و اروپا خواهان آشتی با ایران هستند، درست نیست که ما از این آشتی به‌دور باشیم و دشمن باقی بمانیم، زیرا این به‌نفع ما نیست.

وزیر خارجه جدید عربستان در بخش‌ دیگری از سخنان خود گفت: باید یادآوری کنم که ایران هیچ مشکلات داخلی ندارد و همه مرزهایش با همه کشورها در ثبات کامل است.

الجبیر گفت: ما نمی‌توانیم که با شیعه یا حامیان انقلاب اسلامی ایران تعامل نکنیم. به‌منظور حفظ منافع عربستان و جلوگیری از بحرانی شدن روابط ما باید مشکلات و مسائل را حل کنیم و از آمریکا و غرب می‌خواهیم که توافقات جدیدی با تهران داشته باشند.
 
hossein
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۱۱:۴۸:۵۸
اقای ظریف تحویل بگیر (2864152) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۱۳:۱۴:۳۵
سياستو بسپاريم به سياستمدار و سياست دان (2864428) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۱۴:۴۴:۳۸
زمان ریشه کن کردن سرطان کشنده ی رژیم آل سعود فرا رسیده است
---
ده ها سال است رژیم خاندان آل سعود با تظاهر به خدمت ریاکارانه و منافقانه به حرمین شریفین خود را با دروغ و دغل و نیرنگ در پوششی جعلی و مزورانه بنام دین بزرگ جلوه داده و با خرید مزدور با پولهای دزدی شده از مردم عربستان در خدمت و سرسپردگی به رژیم نژاد پرست صهیونیستی و چپاولگریهای آمریکا و غرب ، در منطقه و جهان اسلام دریای خون جاری کرده و منطقه و جهان را با تروریست پروری و جنگ افروزی و ترویج کشتار و ویرانگری به جان هم انداخته و صلح و امنیت جهانی را شدیدا به خطر انداخته است که بهمین خاطر می باید این خاندان خائن جنایت پیشه را که به خطرناکترین سرطان کشنده و ویرانگر تبدیل شده ریشه کن کرد تا منطقه و جهان اسلام و کل جهان از شر جنایتها و خیانتهای فراگیر آن آزاد شود و نجات یابد.
هیچ ترحمی به جان رژیم خاندان ضد انسانی و ضد دین و از خدا بی خبر آل سعود روا نیست ؛ زیرا این رژیم با خون ریزیها و فتنه گریهای فاجعه باری که در این ده ها سال در خدمت به جنایتها و چپاولگریهای اسرائیل و آمریکا وغرب در منطقه و جهان اسلام به راه انداخته است، برای کل جهان از موریانه های ویرانگر و گرگهای درنده و کفتارهای لاشه خوار گرسنه بد تر و خطرناک تر شده است.
کشورهای مستقل و آزاده ی عضو سازمان ملل برای رهایی صلح و امنیت جهانی از خطر سرطان کشنده و ویرانگر رژیم آل سعود و از خطر رژیمهای دیکتاتور و خودکامه ی امثال این رژیم و برای مصون نگه داشتن این صلح و امنیت از خطر ترویج جنایتهای نسل کشی و ویرانگری می باید خود را بسیج کنند و سازمان ملل و شورای امنیت را به یک تصمیم گیری جدی و قاطعانه برای ریشه کن کردن این گونه رژیمها وادار سازند. (2864758) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۱۷:۱۷:۵۶
گول این ملخ خور هارو نخورید
دارن میسوزن عمره تعلیق شده (2865292) (alef-3)