نظر منتشر شده
۸۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 235414
انتخاب رئیس بنیاد مستضعفان و یک نکته
ناصر ایمانی، 1 مرداد 93
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲
حکم آقای مهندس سعیدی کیا بعنوان ریاست بنیاد مستضعفان، روز گذشته توسط مقام معظم رهبری صادر گردید.

طی ده سال گذشته ریاست این بنگاه بزرگ اقتصادی که زمانی بعنوان بزرگترین ملاک کشور مطرح بود، در اختیار آقای مهندس فروزنده قرار داشت. نکته ای که در این خصوص قابل ذکر و نقد است اینکه طی ده سال گذشته، هیچ گزارشی از فعالیت های این بنگاه به افکار عمومی ارائه نگردید.

بنیاد در این ده سال در چه حوزه هائی فعالیت داشته است؟ چه میزان عملیات عمرانی– راه سازی– کشاورزی – معدنی– خدماتی و غیره داشته است؟ شرکت های متعدد بنیاد مستضعفان دارای چه عملکردی بودند؟ آیا بیلان مالی مجموع بنیاد ، مثبت بوده است؟ چه خدماتی به مستضعفان و محرومان ارائه شده است؟ و دهها سوال از این قبیل وجود دارد که متاسفانه با سکوت کامل بنیاد طی یک دهه مواجه شد. اساساً اگر در حال حاضر، چهره آقای فروزنده به مردم نشان داده شود، چند نفر قادر به تشخیص چهره ایشان هستند؟ اگر مراکز خبری ما در سوابق خود جستجو کنند، چند بار نام، آقای فروزنده و یا بنیاد مستضعفان را مشاهده می کنند؟

به بیان دیگر، بنیاد در دهه گذشته بطور کامل از افکار عمومی و حتی مسئولان ذیربط پاک شده بود. گوئی بنیاد بصورت یک شرکت خصوصی مبدل شده بود که هیج اطلاعی از فعالیت های آن وجود نداشت.

بنیاد مستضعفان، متعلق به بخش عمومی است که زیر نظر رهبری نظام اداره می شود. همانند بسیاری از نهادها و سازمانهای دیگر. هیچ دلیل موجهی برای عدم ارائه آمار و اطلاعات توسط این نهادها به افکار عمومی وجود ندارد و روحیات و خلقیات روسای این بنگاه اقتصادی نباید در اصل موضوع تائیری بگذارد.

به هر حال امیدواریم که آقای سعید کیا که کوله باری از تجربیات مختلف مدیریتی در نظام را دارند، این خلاء را جبران فرمایند.
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۱:۴۹:۱۸
رهبری بارها فرمودند من فقط انتخاب می کنم و منصوب
ایشان با نظارت بر زیر مجموعه های انتصابی خود بارها گفته اند مشکلی ندارند (2268812) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۳:۳۷:۰۹
آقای سعیدی کیا ز عمل کار برآید به سخنرانی نیست!!!1 (2269079) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۳:۴۱:۵۹
ممنون الف
فقط کاش نهادهای دیگر زیر نظر رهبری هم خود را متعهد به ارائه گزارش بدانند و سوژه برای دشمنان انقلاب فراهم نکنن
قسم می خورم خود رهبری خواستار چنین اقدامات شفاف سازی هستند (2269098) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۹:۴۲:۰۵
من به عنوان یک حسابرس که موسسه ما دو شرکت زیر مجموعه بنیاد رو حسابرسی کرده به یقین بهت میگم هیچگاه یعنی هیچگاه همچین اتفاقی نمیوفته (2269707) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۲۴:۵۴
اميد عزيز
سيستم نظارت دفتر رهبري بر نهادهاي زيرمجموعه خيلي منظم تر و منسجم تر از ساير سازمانها و حتي شركتهاي دولتي مي باشد. (2270561) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۰۰:۰۳:۲۱
حرف زدن تنها کافی نیست (2269936) (alef-10)
 
زینب
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۲۰:۴۳:۱۲
ایشان وظیفشون تایین خط مشی است .
اجرای آن وظیفه ارگان های دیگر است
و بستگی به میزان ولایت مداری ایشان دارد. اینکه یه جامعه به چه میزان از وجود یک رهبر خوب استفاده کنه به ظرفیت های خودش بستگی داره (2270999) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۱۴:۴۸
اينگونه نوشته ها و اظهارنظرها ظلم در حق مديران اينگونه نهادهاست. چون فرآيند نظارت بر اين نهادها خيلي دقيق تر از ساير ارگانها و شركتهاي دولتي است. (2270538) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۰۰:۵۳:۲۴
لطفا بفرمائید ماحصل فعالیتهای این نهاد بزرگ که گویا یکی از ثروتمندترین کمپانیهای جهان است چگونه و در کجا هزینه میشود؟؟ ضمنا من که از یکی از شرکتهای تحت پوشش ان یعنی شرکت اتی ساز شکایت دارم (حدود ده سال است که زمین ما را گرفته تا یک اپارتمان 75 متری به ما تحویل دهد ) باید به کی شکایت کنم؟ (2271820) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۳۶:۱۱
آقاي ايماني عزيز!! من تعجب مي كنم چطور مي فرماييد كه اطلاعاتي از اين نهاد داده نمي شود؟ كاش به همان اندازه كه براي نوشتن اين مقاله وقت صرف كرده ايد صرف بازديد از سايت بسيار غني بنياد مستضعفان مي كرديد تا متوجه شويد كه ريزترين اطلاعات اين نهاد در دسترس عموم قرار دارد. (2270582) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۲:۱۲:۰۳
در چند سال اخیر نام بنیاد مستضعفان و جانبازان به "بنیاد" تغییر نام داده تا ملزم نباشه به جانبازان سرافراز و مستضعفان نیازمند خدمت رسانی کند فقط و فقط به فکر شرکتداری و بنگاهداری هست.
امام خمینی : این انقلاب، انقلاب مستضعفان و پابرهنه گان است. (2268872) (alef-14)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۴:۵۷:۵۹
اشتباه گرفتی برادر!

بنیاد جانبازان و بنیاد شهید ادغام شدن و شدن بنیاد امور ایثارگران .

بنیاد مستضعفان یه چیز دیگس کلا!


چقدر مثبت الکی..... . (2269296) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۵:۳۵:۵۷
اسامی مهم نیست داداش. کارکرد مهمه که ما چیزی ندیدیم (2269357) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۰۸:۳۷:۲۱
اتفاقا درست گفته
قبلا بنیاد مستضعفان و جانبازان بود الان شده بنیاد مستضعفان خالی
جنبازان را دادن به بنیاد شهید
چقدر گیرهای الکی و مثبت به این گیر الکی !!! (2271927) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۲۱:۳۶
قطعاً رسيدگي به مستضعفين نمي تواند بدون وجود منابع مالي و بهينه نمودن منابع در اختيار عملياتي باشد. لذا پرداختن به بنگاه داري نه تنها نقطه ضعف بنياد نيست بلكه شريان حياتي آن است و در غير اين صورت قادر به ارائه خدمات به محرومين نخواهد بود. (2270554) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۲:۱۳:۴۲
امیدوار نباش ! (2268885) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۲:۲۵:۰۹
پانزده سال یک نفر در مدیریت یک بنگاه عظیم اقتصادی بدون هیچ آماری و اطلاعاتی . من درک نمیکنم (2268916) (alef-1)
 
iman
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۲۲:۲۴:۰۰
ولی من درک می کنم. (2269860) (alef-10)
 
شايان
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۵۶:۰۵
برادر عزيز اگر واقعاً دنبال آمار و اطلاعاتي يه سري به سايت بنياد مستضعفان بزن www.irmf.ir و اگر فقط بدون دليل و مدرك مي خوايي اتهام بزني كه اون بحث ديگري است و بدان كه تهمت زدن يكي از گناهان كبيره است. سايت بنياد مستضعفان يكي از قوي ترين سايتهاي اطلاع رساني در كشور است. (2270612) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۷:۴۸:۴۶
اطلاعات و آمار در سایت بنیاد موجود است (2270833) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۰۸:۲۳:۴۸
سلام
به نظرم نقد عملکرد يک مدير پس از خاتمه دوران مديريت او، براي جامعه سودي ندارد و نگارنده بايد اين موضوع را مورد توجه قرار مي داد. بنده فکر مي‌کنم نقد ارائه شده يک نقد منصفانه و بي طرف نبوده و کارشناسي شده نيست. ضمن اينکه گزارشات عملکردي که بايد يک مدير بدهد در اساسنامه و مقررات قانوني تعيين شده و بايد در آن چارچوب ارزيابي شود. تقريبا پاسخ همه سوالاتي که نگارنده مطرح نموده است در سايت بنياد قابل مشاهده است و نگارنده با مراجعه به سايت بنياد مي تواند پاسخ خود را دريافت کند (2271920) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۲:۲۷:۵۸
یعنی واقعاً نویسنده این نقد اطلاع ندارد که آقای فروزنده 15 سال ریاست بنیاد را بر عهده داشته اند و نه 10 سال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2268924) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۰۸:۵۵:۲۱
دوست عزیز بیش از ده سال شد ریاست ایشان (2270196) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۲۷:۴۹
سايتي كه 15 سال خدمت آقاي فروزنده را به 10 سال تقليل مي دهد و ضعف اطلاعاتي اين چنيني دارد نمي تواند مدعي شفاف سازي باشد!! (2270571) (alef-13)
 
ق
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۲:۳۲:۰۱
طبق شنیده ها، جناب سعیدی کیا کمتر از آقای فروزنده دنبال تحول هستند و بیشتر روحه محافظه کارانه در اداره مجموعه خواهند داشت... (2268930) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۴:۵۸:۳۶
شنیدن کی بود مانند دیدن ! (2269297) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۲:۳۶:۲۷
لطفا آستان قدس و دیگر نهادهای مشابه رو هم به این لیست اضافه کنید. (2268940) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۳:۰۸:۰۴
سود شرکت های این بنیاد هزار میلیاردی است... اما دریغ از اندک نظارت... (2269024) (alef-14)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۷:۵۱:۲۴
آقای عزیز لطفاَ با اطلاع نظر بدهید بنیاد و شرکت های آن دارای حسابرس و بازرس قانونی هستند (2270837) (alef-13)
 
سیدرضا
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۳:۱۱:۰۵
باعرض سلام واحترام
ضمن تشکرفراوان بایت اهتمام وتوجه به این امرمهم یعنی خواست عمومی جامعه جهت شفافیت قعالیت بنگاههای اقتصادی کشور نظیربنیادمستضعفان،بنیادشهید،آستانقدس رضوی و.....، درخواست می نمایم به این موضوع ، مبحث دریافت مالیات ازاین بنگاههای اقتصادی رانیزاضافه وموردتوجه بیشتری قراردهید.
باتشکر (2269031) (alef-14)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۰۴:۳۶:۰۴
حتی قانون های خرد و اصول شهرسازی رو در ساخت و سازاشون اجرا نمیکنن چه برسه به پرداخت مالیات ؟! (2270117) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۷:۵۶:۴۵
از سال 80 با بخشنامه ای که از سوی سازمان امور مالیاتی منتشر شد فعالیت اقتصادی همه نهادها مشمول مالیات شده و مالیات دریافت می شود. لطفا توجه داشته باشید که در بخش خصوصی پدیده فرار مالیاتی و دو دفتره بودن زیاد مشاهده می شود ولی نهاها انگیزه ای برای این کار ندارند و مالیات قانونی را پرداخت می کنند (2270844) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۳:۵۴:۴۷
متاسفانه این ایرادی که نویسنده محترم نوشته اندکاملا بر بنیاد مستضعفان وارد است ....بگذارید برایتان بگویم که مردم شهر ما تنها چیزی که از بنیاد مستضعفان در ذهنشان نقش بسته است این است که این بنیاد با برگزاری مزایده های متعدد فروش زمین در سطح شهر اصلی ترین عامل رشد افسار گسیخته قیمت زمین در این شهر بوده اند ... باورتان میشود در شهری که حداکثر جمعیت آن 250 هزار نفر است قیمت یک متر زمین سالهاست که متری دو میلیون تومان شده است و درست یا غلط افکار عمومی اصلی ترین مقصر را مزایده های متعدد فروش زمین میدانند... در حالیکه هیچکس از سرنوشت پولهای حاصل از این مزایده ها خبر ندارد و هیچ آثار قابل مشاهده ملموسی هم از فعالیت مولد و موثر اقتصادی این بنیاد نه در شهر ما که در سطح استان ما هم وجود ندارد.... باوجود اینکه تقریبا بیش از 60 درصد تمام زمین های مرغوب و مناسب مسکونی و تجاری سطح شهر از اول انقلاب تا کنون در اختیار این بنیاد بوده است و نام آن هم مستضعفان است ...حال آیا این مستضعفان نباید بدانند که بنیادی که فقط در شهر متوسطی مانند شهر ما به قیمت امروز حداقل صدها میلیارد تومان زمین در اختیار دارد به جز سایر دارایی ها چه گلی به سر مستضعفان زده است و در این استان محروم با خشکسالی بیش از ده ساله برای رفع این محرومیت چه کرده است ؟!!! غیر از اینکه با برگزاری مزایده ها، قیمت زمین را به دو تا سه برابر قیمت زمین در مرکز استان مجاور ما که جمعیت آن چهار برابر ما و قدمت مرکزیت استان آن از 50سال قبل است رسانده است. (2269146) (alef-1)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۳:۵۷:۲۸
اطلاعات مالي اين نهاد در سايت آن منتشر مي شود. دوستان مي توانند به سايت بنياد مراجعه كنند (2269152) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۰۸:۱۸:۰۱
اصلا سیستمهای نظارتی بلد نیستن وارد سایت بشن و نظارت کنند!!!
چرا اینطوره اخه؟؟؟!!!! (2270181) (alef-10)
 
Ali
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۴:۰۸:۳۳
صورتهاي مالي بنياد هرساله درسايت بنياد درج ميشود لطفا بدون اطلاع متهم نفرماييد برادرعزيز (2269187) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۸:۴۲:۱۳
دوست عزیز :
ملت نظارت و بازرسی می خوان و پاسحگویی در برابر بازرسی ها
والا این نهاد می تونه اصلا گزارش زیان بده و تازه مدعی بشه دولت باید کمکش کنه !!
این دقیقا مثل ارائه گزارش توسط میلیاردرها به دارایی است که گردش مالی خود در سال را چند میلیون ناقابل ذکر می کنن !!! (2269648) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۴۹:۱۲
دوست عزير همان سازمان حسابرسي كه شركتهاي دولتي و خصوصي را حسابرسي مي كند شركتهاي بنياد را هم حسابرسي مي كند. اونوقت چطور مي شه كه اونا ميشن شفاف و پاك ولي بنياد مستضعفان از نظر شما مي شه غيرشفاف؟!!!! (2270605) (alef-13)
 
بنيادي
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۴:۳۰:۲۲
حقير در مجموعه بنياد فعاليت دارم وبا قاطعيت مي گويم بنياد به اندازه يك دولت است بويژه در انتصابات وعزل ونصب مديران ،ولي افسوس كه هيچ آمار درستي ارائه نمي شود وهيچ نهاد نظارتي بر ‌آن نظارت نمي كند .اين كلام يكي از صدهزار بود! (2269230) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۴۳:۳۸
اگر كمي از بورس اطلاعات داشتيد مي ديديد كه اكثر شركتهاي بنياد در بورس عرضه شده اند و تحت نظارت بورس و ذي نفعان هستند. كاش كمي در نظر دادن انصاف رعايت مي شد!!!!
حالا اگر الف متوجه شود كه اين مطلبي كه در سايت خودش قرار داده بدون تحقيق بوده آيا حاضر به عذرخواهي خواهد بود؟؟؟؟؟ (2270591) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۴:۳۵:۵۴
اسمش رو خودشه...... (2269243) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۴:۵۱:۲۲
شرکت آتی ساز که از زیر مجموعه های بنیاد می باشد ، تحویل برجهای آتی شهر در منطقه 22 قراربوده در سال 86 تحویل داده شود . تا این زمان این کار انجام نشده. که این خود نشانه ضعف مدیریتی اقای فروزنده می باشد. (2269283) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۵:۰۵:۰۵
انصافاً اين رويكرد جديد سايت الف جاي قدرداني داره. به مسائل مهم و حياتي بدون مصلحت انديشي هاي بيجا پرداخته ميشه. اميدوارم اين روش هميشه ادامه داشته باشه. (2269306) (alef-1)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۳۶:۵۵
بنده به سايت بنياد مستضعفان مراجعه كردم . اطلاعات كامل پروژه ها، صورت هاي مالي سال هاي مختلف، خدمات و ساير اطلاعات در اين سايت قابل مشاهده است. تعجب مي كنم آيا سايت الف خودش دسترسي به سايت بنياد مستضعفان نداشته و اطلاعات سايت مربوطه را نمي ديد؟ كه ادعا نموده "هیچ دلیل موجهی برای عدم ارائه آمار و اطلاعات توسط این نهادها به افکار عمومی وجود ندارد و روحیات و خلقیات روسای این بنگاه اقتصادی نباید در اصل موضوع تائیری بگذارد."
آيا طرح اين موضوع با هدف خاصي صورت نگرفته است؟//////// (2270583) (alef-13)
 
ساغشکی
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۵:۱۹:۳۵
باید بساط شبه دولتی برچیده شود.
همه ارگانها بایست زیر نظر دولت و مجلس بیاید.
هر سازمانی که عمومی است و از پول بیت المال استفده میکند دولتی بایست باشد و اگر خصوصی است بایست به مردم سهامش واگذار شود.
این درست نیست دو سوم اقتصاد کشور نه دوتی باشد که حساب پس بدهد و نه خصوصی که که لاقل تکلیف حکومت باهاش روشن باشد و بتواند مالیاتش را بگیرد! (2269331) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۵:۳۱:۱۹
بنده در طی این سالها در سه شرکت بینادی به عنوان کارمند مشغول به فعالیت بوده ام . ریخت و پاش زیاد و بدون ضابطه ، باندبازی و ... در این شرکت ها بسیار زیاد بوده و هست . (2269349) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۰۹:۰۴:۰۸
من بیشتر از یک سال نتونستم ظلمهایی را که به کارگران بعضی شرکتهای بنیاد میشه تحمل کنم و استعفا دادم اومدم بیرون.کاش یک نهاد نظارتی مخصوص این بنیاد تاسیس میشد. (2270199) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۵:۳۲:۰۶
متاسفانه برای نشان دادن لیاقت نزد رهبری مدیران این مجموعه سعی کردند از سر و ته هر چیزی بزنند تا سود نشون بدهند. در صورتیکه نشان دادن لیاقت و شایستگی به این نیست که نیرو اخراج کنی و اضافه کار کم کنی و... تا هزینه کم بشه بلکه مدیریت جهادی می‌خواد که کمتر توی عمل در مدیران بنیاد پیدا میشه! (2269351) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۶:۰۸:۴۰
یک انتخاب بی نظیر حد اقل از نظر دست پاکی مسول جدید،مسولی که همیشه در اوایل سال 58 قرار دارد مسولی که انقلاب را خوب می شناسد و خدا را نیز همین طور
برای اثبات حرفم شاید بهتر باشد خاطره ای را از این اسطوره صداقت و پاکی و آرمانگرای بی نظیر بیان کنم:
چند سالی پیش نگارنده در مسندی نظارتی سمتی داشتم که خیلی اوقات لازم می آمد از مسولین سوالی بکنیم و اینان می آمدند و سوالی و پاسخی معمولا نه چندان قانع کننده و خداحافظی و التماس دعا که گرفتاری مارا درک و رفع کنید و قضیه سوال و جواب به پایان می رسید .
روزی نوبت سوال از آقای سعیدی کیا رسید که می بایستی می آمدند به مقر ما و ما مطرح می کردیم و جواب می گرفتیم و بعد هم تصمیم.
از در که وارد شدند همان دم ورودی جلوس کردند و ما به زور بر صدرشان نشاندیم و چه خجولانه و با حیا.
سوال که مطرح شد ، پاسخ دادند من برای آموختن و اصلاح خدمت رسیده ام پس انتهای قضیه را بگویید تا ما مورد را اصلاح کنیم و حضار سوال کننده خلع سلاح و بلاتکلیف به هم نگاه کردند. در حالی که از این همه اطاعت از قانون و مطیع در مقام مسول ماتمان برده بود یا بهتر است بگویم مات شده بودیم ، مساله را گفتیم وایشان مانند کسی که تقصیری کرده باشند سر به زیر و مطیع تمام حرفها را شخصا نوشتند و متقبل شدند در اسرع وقت خواسته را انجام و از مورد رفع اشکال و ایراد بنمایند.
و قتی می خواستند بروند یکایک حضار را مثل برادر در آغوش گرفتند و بوسیدند انگار سالها با یکایک ما دوستی و الفتی عمیق داشته اند و من بعد از گذشت مدتی نسبتا طولانی هنوز با آن صحنه و آن تواضع توصیف ناشدنی مشغولم و مرتب تمرین می کنم تا یلکه به یک هزارم آنچه که ایشان داشتند ،دست بیابم و وقتی نوبت آزمایش می رسد خود را رفوزه می یابم

این انتصاب را به تمام عاشقان سلامت ، پاکی ، تواضع و مردمی بودن تبریک می گویم (2269398) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۲۳:۵۴:۱۰
آیا ایشان بعد از آن تواضع بی نظیر، مشکل را حل کردند؟ و آیا اصلا شما پیگیری کردید که مشکل حل شد یا نه؟ (2269928) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۰۱:۱۵:۰۲
نمیدونم چرا پاکدست که میگی تنم می لرزه (2271213) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۶:۳۳:۵۸
با تشکر از الف در نشر این تحلیل. مطمئناً نظارت لازم است آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک. (2269437) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۶:۴۷:۳۶
از داخل يكي از مجموعه هاي بنياد كامنت ميگذارم. اين مجموعه ها اسمش عموميست.سود اين شركتها كجا مي رود و زيانش از جيب كيست؟ (2269460) (alef-10)
 
علی 12
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۶:۵۳:۰۹
چطوری میشه توی این بنیادها استخدام شد؟ حقوقشون چطوره؟
الف یه گزارشی هم از این استخدامها تهیه کن.
برای من خیلی سواله. (2269471) (alef-10)
 
فرید
۱۳۹۳-۰۵-۰۵ ۲۲:۳۷:۲۰
بنیاد معمولاً به صورت سالانه آزمون استخدامی برگذار می کند

در سالهای قبل از طریق سازمان سنجش

اخیراً توسط موسسه آموزشی و پژوهشی سینا

حقوقش هم تعریفی نداره (2275149) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۷:۱۲:۳۶
وای براهوالشان از هر رده ای اگرحیف میل کرده باشند خدای از سرشان نگذر ذزه المثقال یادتان نرود حساب باید پس دهند (2269488) (alef-10)
 
iman
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۲۰:۱۶:۲۱
بازم واقعا که.
همه چیز رو میسپرید به اون دنیا. مثلا که چی. اگه خورده باید جواب بده و از این حرفا (که البته حرفهای حقی است) اما همین فرهنگ باعث شده پاسخگویی توی این مملکت کشک بشه و بعدش هم اقتصاد ما روز به روز مرامی و مسلکی تر بشه. والا به خدا. (2269730) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۸ ۰۷:۳۵:۳۵
پس بشين تا اون دنيا حساب پس بده , اصلا اينهمه قوه قضائيه و نهاد نظارتي برا چي درست كردن اگه قراره همه برن اون دنيا حساب پس بدن ؟ (2277807) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۷:۵۰:۲۰
تنها بخش بنياد كه در زندگي فقرا تأثير گذار است عدم پرداخت ماليات و استفاده ازرانت
است كه باعث تورم بيشتر و نتيجتا فشار بيشتر بر مستضعفين است (2269555) (alef-10)
 
یوسف خراسانی
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۸:۰۸:۳۷
مشکل از آقای فروزنده نیست که با رفتن ایشان مشکل حل شود. مشکل از سیستمی است که بنیاد را بدون پاسخگویی قرار داده است. هر کس دیگری هم مدیر بنیاد شود چون سیستم از وی انتظار پاسخگویی ندارد چرا پاسخگو باشد؟ باید ساختار این نهاد تغییر پیدا کند؟ اصلا دیگر چه نیازی به بنیاد هست؟ باید این نهاد به بخش خصوصی واگذار شود و رسیدگی به امور جانبازان و خانواده شهدا هم به وزارت رفاه واگذار شود. (2269596) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۲۵:۱۴
چرا تصور مي شود بنياد مستضعفان و نهادهاي مشابه حسابرسي نمي شود و اين نهادها پاسخگويي ندارند؟ آيا بهتر نيست بجاي طرح اين شبهه سوال شود اين نهادها چگونه حسابرسي مي شوند و در مقابل چه نهاد يا مرجعي پاسخگو هستند تا مسوولان مربوطه جواب دهند؟ (2270562) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۸:۱۳:۴۰
شرکتهای این بنیاد باید خصوصی و این بنیاد منحل شود (2269601) (alef-10)
 
iman
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۲۰:۱۷:۰۸
زهی خیال باطل. (2269731) (alef-10)
 
محمديان
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۹:۱۸:۱۱
جناب آقاى سعيدى كيا شخصيت برجسته اى است كه خوشبختانه با شخصيتهاى بسيار بزرگوار و فرزانه اى نشست و برخاست دارد انشاا... بنياد درخدمت محرومان قرار مى گيرد و ما منتظر ديدن و شنيدن افراد و اسمهايى در بنياد هستيم كه حضور آنها يعنى اخلاص و جهاد و ايثار و آينده اى درخشان آقاى مهندس فروزنده نيز زحمات خود را كشيده اند خسته نباشند (2269691) (alef-10)
 
بورسیه دکتری بنیاد
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۱۹:۲۹:۴۸
با سلام ممنون از مدریت سایت الف
بنیاد مستضعفان در یکی دو سال اخیر اقدام به بورس دکتری بصورت قانونی در مقطع دکتری کرده است ولی بنده ( بعنوان یکی از بورس شده ها) تا بکنون هیچ همایت و توجیحی از بورس شدن تو بنیاد دریافت نکرده ایم و وضعیتمان مبهم است. طبق قوانین بورس وزارت علوم بورس کردن شرایطی داره.
از مدریت سایت الف تقاضا می شود در حهت رفع مشکل تعداد زیادی جوانان کشور که عمدتا از نخبگان کشور می باشند قدم جلو گذاشته و یه گذارشی در ایت خصوص تهیه قرمایند.
باتشکر (2269701) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۲۰:۱۲:۲۲
اگر بیلان بدهند اداره دارایی متوجه میشود و برایشان مالیات میبرد مالیات را که نباید از مستضعفان و کارمندان گرفت. (2269725) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۴۲:۴۹
برادر من صورتهاي مالي حسابرسي شده 5 سال گذشته خود بنياد و تمامي شركتهاي زيرمجموعه آن در سايت آن موجود مي باشد كه نه تنها مؤديان مالياتي بلكه همه مردم مي توانند به آن مراجع و مطالعه نمايند. (2270590) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۲۰:۳۱:۱۶
عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی (2269745) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۱ ۲۳:۵۶:۱۸
متاسفانه عدم احساس مسئولیت زیرمجموعه های بنیاد بیداد می کند . شرکت آتی ساز ۱۰ سال است که آپارتمان های نمک آبرود را ناقص و بدون ساخت پارکینگ با چند سال تاخیر تحویل داده ، نه پایان کارگرفته نه تفکیک کرده ونه سند داده است . کل پول واحدها و پارکینگها را هم گرفته است . کاری هم از دست خریداران برنمی آید . امیدی هم به شکایت به دادگستری یا جای دیگر نداریم . امیدواریم آقای سعیدی کیا این مشکل قدیمی را حل کنند . (2269931) (alef-10)
 
حميد رضا
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۰۷:۱۰:۱۹
يكي از پروژه هاي بزرگي كه بنياد تقبل كرد و دست سرمايه گزاران خارجي را كوتاه كرد پروژه ازاد راه تهران شمال است
سرمايه گزار ايراني مقيم خارج قرار بود سرمايه بياورد و اين بزرگراه را بسلزد و مقداري از زمينهاي اطراف را تصرف كند كه بنياد نگذاشت و خودش وارد كارشد
اينك پس از بيش از شانزده سال بنياد زميينها را گرفته است و پيشرفت پروژه حدود پنج درصد است و وزارت راه هم سهم خودش زا كامل پرداخته است
اگر فقط راجع به همين پروژه توضيح براي مردم داده شود كافيست (2270165) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۰۸:۱۷:۱۰
"چه خدماتی به مستضعفان و محرومان ارائه شده است؟" نکته اساسی این است.!
بسیاری از بنیادها و نهادهایی که با هدف تحکیم بنیانهای نظام جمهوری اسلامی و کمک به مستضعفان و محرمان شکل گرفتند، اکنون به بنگاه هایی اقتصادی و منفعت طلب تبدیل شده اند که فرسنگهای با اهداف اولیه خود فاصله گرفته و با استفاده از رانتهای گوناگون به کاسبی مشغولند (2270180) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۱۳:۰۳
توجه داشته باشيد كه يك محروم نمي تواند به محروم ديگر كمك نمايد. لازمه كمك به محرومان اين است كه شما توان اقتصادي بالا داشته باشيد. بنابراين نهادهايي مانند بنياد مستضعفان از نظر استراتژيكي ناگزير بايد به سمت فعاليتهاي اقتصادي بروند تا بتوانند حامي محرومان باشند. (2270534) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۱۶:۱۹
متأسفانه متن نوشته شده بسيار ضعفيف و غيركارشناسي است. اي كاش الف به سراغ سايت بنياد ميرفت و قبل از انتشار اين مطلب، اندكي تحقيق مي نمود. بنياد سايت و پايگاه خبري دارد. (2270543) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۰:۰۹:۱۳
آقای سعیدی کیا گذشته خوبی ندارد به عنوان مثال با اینکه مدیر و کارمند دولت بوده اما در شورای عالی فنی بعنوان داور اختلافات پیمان سالها داوری و رای داده که این برخلاف قانون منع مداخله بوده است . (2270237) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۳:۵۶:۱۲
با سلام
به نظر من سايت الف بد سليقگي كرده است امروزه ديگر شركت يا سازماني اطلاعات مالي خود را به صورت كاغذي منتشر نمي كند اطلاعات مالي سالانه بنياد در سايت آن وجود دارد و هر كسي بخواهد مي تواند ببيند. (2270508) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۳:۵۷:۱۷
اطلاعات بنياد شفاف و روشن است و نبودن نام آقاي فروزنده در سايتها و روزنامه ها نشان از بي حاشيه بودن ايشان است (2270509) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۲۰:۴۲
چرا سايت الف تا امروز ساكت بوده و الان بايد موضوع را مطرح كند؟ آيا انتخاب زمان جابجايي مديريت بنياد براي طرح اين موضوع از طرف سايت الف معني خاصي دارد؟ (2270551) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۳۹:۰۹
چرا سايت الف فقط امكان دادن راي مثبت را باز گذاشته و نميشه راي منفي به نظرات نوشته شده، داد؟؟؟؟ (2270587) (alef-13)
 
faram
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۵:۱۳:۴۹
با سلام
معمولا بنياد هر گونه اخبار و اطلاعات را در سايت خود قرار مي دهد نه در روزنامه ها. بنابراين اگر در سايت بنياد وارد شويد در همين صفحه اول عملكرد سال 92 را خواهيد ديد و همچنين چشم انداز ها و ماموريتها و ديگر اطلاعاتي كه مثل سايت ساير وزارتخانه ها مي توانيد مشاهده بفرماييد. (2270636) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۵:۳۹:۴۶
همه دوستان ميدانند كه سازمانهايي از اين دست سايت دارند و كليه اطلاعات آنها از طريق سايت قابل دسترسي است . (2270672) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۱۸:۰۲:۵۱
سلام دوستان
بنده کار نظارتی می کنم و سال ها سیستم های مدیریتی نهادها و بنیادهای گوناگون را از نزدیک ارزیابی کرده ام. سیستم های برنامه ریزی و کنترلی خوبی در دوران آقای فروزنده در بنیاد مستضعفان مستقر شده است. (2270853) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۲۱:۵۲:۵۰
بنیاد برای مستضعفا چیکار میکنه که یه موردشم ندیدیم؟! (2271043) (alef-13)
 
سید حسین
۱۳۹۳-۰۵-۰۲ ۲۳:۴۸:۱۸
واقعا متاسفم برای همکار خوبم که این مطلب را قلمی نمودن چرا که از ابتدای شروع شروع مطلب نشان از عدم آگاهی از اطلاعات به نقد پرداخته است چرا بنده بعنوان یک زوزنامه نگار در حوزه اقتصادی هر گاه نیاز به اطلاعات بنیاد داشتم با مراجعه به سایت بنیاد اطلاعات مورد نیاز خود را از آن سایت استخراج کرده ام یا مدت زمان مدیریت آقای فروزنده که تماما حاکی از بی اطلاعی ایشان می باشد امروز اتفاقا در تحریه بحث همین مطلب بود یکی از دوستان عقیده داشت آقای توکلی با انتشار این مطلب قصد انتقام زمین بنیاد که آقای توکلی تصرف کرده بود را دراورده مثا مقداد نجف نژاد که زمین 80 میلیارد تومانی را 50میلیون خریده بود بینیاد برای پس گرفتن زمین 80 میلیارد تومانی شکایت کرده بود این بنده هم بحث تحقیق رادر مجلس مطرح کرده بود بهر حال امیدواریم همکار های عزیزمان به راحتی و برای رسیدن افراد دیگر قلم خودشان را نفروشند (2271142) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۱۷:۲۹:۲۹
کمک کردن به مستضعفان پیشکش، کافی مالیات شرکت هاشون رو بدن.. (2271579) (alef-10)
 
1553
۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۷:۵۵
سلام در عملکرد سال 92تنها 8درصد صرف مناطق محرو گردیده وبیش از 50درصد بایت سرمایه گذاری چرا؟
جالب بود برام ساکنین 60واحد زیبا در نمک آبرود(ساخت و ساز جدید )چه کسانی هستند؟ (2272448) (alef-10)
 
mohammad
۱۳۹۳-۰۵-۰۵ ۰۲:۱۳:۴۰
وقتی‌ که تحقیق و تفحص توی سازمانی نباشه، یعنی‌ اونجا دزدی و چپاول زیاده. (2273617) (alef-10)
 
ناظر خندان
۱۳۹۳-۰۵-۰۵ ۰۲:۳۸:۲۱
فکر میکنین ارکان مفاسد: اقتصادی, اجتماعی ... ازکجا شکل می گیره؟
یا نطفه اختاپوسهای اقتصادی, سیاسی کجا منعقد و ارتزاق میشه ؟؟
قدرت اقتصادی بدون حساب وکتاب ونظارت عامه.
ازهمین پنهان کاری ها و دایره بسته خودی ها شروع میشه. نمیشه؟؟ (2273627) (alef-10)
 
فرهاد دهقانی
۱۳۹۳-۰۶-۱۶ ۱۴:۱۲:۵۸
قطعا مقام معظم رهبری بهترین انتخاب رو برای این بخش داشته اند
لازم بذکر است جناب مهندس سعیدی کیا در حوزه اجرایی مجرب ترین و با تجربه ترین مقام مسئول هستند (2362775) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.