توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239555
وزیر دادگستری: اموال بابک زنجانی در داخل کشور به اندازه نصف بدهی‌اش هم نیست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۹
وزیر دادگستری گفت: بدهی های زنجانی ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار یعنی مبلغی بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان می شود و در نهایت موجودی دارایی های وی در ایران نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری، چهارشنبه شب با حضور در برنامه شب آفتابی شبکه تهران، ضمن تبریک به مناسبت هفته دولت و تجلیل از مقام شهیدان رجایی و باهنر در خصوص اصولگرایی گفت: اصولگرایی جنبه حزبی ندارد بلکه یک تفکر و گفتمان است و طیف گسترده‌ای را شامل می شود.

وزیر دادگستری تصریح کرد: رییس جمهوری کشورمان تاکید دارد که کابینه اعتدالی با گرایش های مختلف داشته باشیم. عمده دوستان مشی معتدل با گرایش سیاسی اصلاح طلبانه یا اصولگرایانه و یا غیر جناحی و شفاف دارند.

پورمحمدی، با اشاره به استیضاح وزیر علوم و حضور خود در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اعتقاد داشتم که انتقادات نمایندگان قابل بررسی و تفاهم بود و وزیر علوم را فردی متدین، فهیم و همراه دیدم و از این جهت به دوستان نماینده توصیه داشتم با رای مثبت به استیضاح نمی توان به نتیجه رسید. البته استیضاح حق نمایندگان مردم است و ما به حق آنان ملتزم و پایبند هستیم.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در جهت تحقق دولت الکترونیک ادامه داد: خوشبختیم که در این ۱۲ ماه که از عمر دولت می گذرد، گام های بسیاری در تحقق دولت الکترونیک برداشتیم. وزیر دادگستری تاکید کرد: مهمترین این اقدامات اصلاح نظام مالیاتی بود. امروز اظهار نامه های بالای ۹۹ درصد از مودیان به صورت الکترونیک ارائه می شود و همچنین به درآمدهای مالیاتی نیز ۴۹ درصد افزوده شد.

وی یادآور شد: یکی از مهمترین مسائل کشور در واردات و صادرات و امور گمرکی است و در این بخش نمی توان به روش های سنتی به اداره امور پرداخت. الکترونیکی شدن بخش صادرات و واردات و امور گمرکات٬ به افزایش درآمد ها کمک کرد. پورمحمدی با اشاره به مزایای الکترونیکی شدن امور گمرک گفت: زمان ترخیص کالاها به یک چهارم کاهش و در عین حال ۷۲ درصد درآمد گمرک افزایش یافته است.

وی در بخش دیگری از گفت وگوی تلویزیونی خود به موضوع بابک زنجانی اشاره کرد و یادآور شد: سه قوه درباره مسئله بابک زنجانی خوب عمل می کنند اما وی همکاری لازم را ندارد. وزیر دادگستری تصریح کرد: برخی از بیرون از کشور اظهار می کنند که حاضرند بدهی های این شخص را پرداخت کنند اما ما نمی توانیم اعتماد کنیم.

به گفته پور محمدی٬ بدهی های زنجانی ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار یعنی مبلغی بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان می شود و در نهایت موجودی دارایی های وی در ایران نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان است.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.