نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382655
نرخ تورم با سود بانکی همخوانی ندارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۰
یک کارشناس اقتصادی معتقد است که تعیین نرخ سود سپرده باید همسو با نرخ تورم باشد تا بانک ها را موظف به صرف هزینه های گزاف در جهت بازپرداخت سپرده نکند.

محمد اصولیان کارشناس اقتصادی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان،در خصوص رابطه تورم با نرخ سود سپرده بیان کرد: همیشه عده ای در جامعه وجود دارند که علم استفاده صحیح از پس انداز و یا درآمد خود را ندارند در نتیجه برای افزایش سرمایه های خود در وهله اول به بانک ها مراجعه می کنند تا از طریق سپرده گذاری، سود زیادی برای سرمایه های خود را دریافت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: برای بهبود شرایط بانک ها، باید نرخ تورم را اعلام کنند تا بدین طریق سپرده گذاران از نرخ تورم آگاهی داشته باشند و همچنین کسانی که از این امر ناراضی هستند از طریق سرمایه گذاری در دیگر بخش ها همچون بازار بورس، از سرمایه های خود حداکثر سود دهی را کسب کنند.

وی با اشاره به بالا بودن سود سپرده نسبت به تورم بیان کرد: این اتفاق سبب شد تا افراد راغب به سرمایه گذاری های بدون دردسر از جمله سپرده گذاری در بانک ها شوند تا اینکه شورای پول و اعتبار به این نتیجه رسید که ادامه این روند منطقی نیست.

اصولیان در ادامه اذعان داشت: با وجود کاهش نرخ سود بانکی به ۱۵ درصد، همچنان تناسبی بین تورم و این نرخ وجود ندارد چرا که طبق آماری که در خصوص تورم تک رقمی اعلام شده ،نرخ سود سپرده از طریق این فرمول یعنی فاصله ۳ درصدی بین نرخ تورم و سود بانکی تعیین نمی شود.

وی در پایان بیان کرد: بنابراین باید این دو نرخ به همدیگر نزدیک شوند چرا که این امر به نفع اقتصاد کشور بوده و دیر کرد در انجام این امر منجر به صرف هزینه های گزافی در خصوص نظام بانکی و کل کشور خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : اقتصادی ، نرخ تورم ، سود بانکی ، سود سپرده ، سرمایه ، نظام بانکی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۰۷:۰۶:۱۹
همه چی داره گرون میشه بعد میگن ارزونیه و تورم کم شده!!!! (3890091) (alef-11)
 
بانکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۰۸:۴۳:۴۳
کارشناس محترم همخوانی نرخ سود وتورم به چه قیمتی ،به قیمت رکود وبیکاری بیشتر ،ایا اماری که بعضی از کارشناسان وابسته اعلام میکنند صحیح است که میخواهیم برمبنای ان اقتصاد بیمار کشور راسروسامان بدهیم (3890149) (alef-11)
 
مازیار
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۰۸:۴۹:۴۸
بار 1000 ام میگم اول بشینید و شفاف کنید که واقعا نرخ تورم چقدره نه اینکه همینطوری یه چیزی اعلام کنید (3890157) (alef-11)
 
محسن
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۰۸:۵۱:۳۴
استاذ کجا تورم تک نرخ شد!رو کاغذ منظورتونه ک خودتون مینویسید میزنید رو دیوار و شیشه! ضمنا استاذ سود تسهیلات بانک پس چه! که بصورت واقعی بالای ۲۵....درمیاد چرا چیزی نمیگید دیواری کوتاهتر از دیوار ملت گیر نیاوردید گرانی بیداد میکنه!!،(ضمنا بنده سپرده ای تو بانک ندارم نگید داره از سود و فلان بهمان ب نفع خودش میگه!)الف تو رو ب ناموست ....نمایان کن نظرمو!!! (3890160) (alef-11)
 
حمایت از پول ملی....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۰۹:۰۵:۰۸
دولت از کدام کاهش تورم صحبت میکند؟ قیمت اجناس خوراکی خودروهای داخلی و .... در حال افزایش است و دولت از کاهش تورم صحبت میکند!!!!آقایان نکند در مریخ هستند چرا تورم مریخ صفر است .......
آن زمانی که تورم ارزش پول ملی را به یک سوم کاهش داد و مردمی که به دولت اعتماد کردند و پول خود را در بانکها گذاشتند و لی ارزش شد چه میشود؟؟ (3890179) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۰۹:۰۷:۳۴
كي گفته تورم تك رقميه؟
فقط كافيه يه نگاه به قيمت مرغ، برنج، سوخت ، اجاره مسكن و حتي بليط سينما و قيمت رستوران ها بندازين تازه ميفهمين كه تورم بالاي ٢٥ درصده ، پس به جاي اين حرفها يه فكر اساسي واسه پايين آمدن تورم و پايان ركود بكنين. (3890182) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۰۹:۱۵:۱۷
اکنون تورم واقعی حدود بیست در صد است و تورم فرمایشی یک رقمی شده. (3890187) (alef-11)
 
ر
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۰۹:۴۳:۱۵
نرخ تسهیلات هم با نرخ سود بانکی همخوانی ندارد. (3890219) (alef-11)
 
شاهین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۱۰:۰۹:۳۴
با عرض خسته نباشیدخدمت کارشناسان اقتصادی لطفا بفرمایید درکشورعزیز ایران سرمایگذاری درکدام بخش جدای از میزان سود امنیت دارد (3890281) (alef-11)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۲۱:۱۰:۲۹
اگر واقعا این اتفاق بیفتد نرخ سود بانکی باید ماهی ده درصد باشد.
عدد واقعی تورم همیشه بالا تر بوده است. (3891166) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.