توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452459
افتتاح بزرگترین بیمارستان شرق کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۶
رئیس جمهوری در سفر یک روزه خود به مشهد از بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا (ع) به عنوان بزرگترین پروژه ملی بیمارستانی شرق کشور و مجهزترین مرکز درمانی مشهد بهره برداری و بازدی کرد.

به گزارش ایرنا در این مراسم وزرای نیرو و بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی، استاندار خراسان رضوی و برخی مسئولان اجرایی این استان رئیس جمهوری را همراهی می کردند.

رئیس جمهوری در این مراسم از کتیبه سردر بیمارستان مزبور رونمایی کرد.
این بیمارستان که با زیربنای 52 هزار متر مربع در 9 طبقه احداث شده بزرگترین پروژه بیمارستانی است که بعد از انقلاب ساخته شده است.

بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا (ع) که پیشرفته ترین مرکز درمانی شهر مشهد محسوب می شود، دارای بخش هایی مانند اورژانس، داخلی، جراحی عمومی، مراقبت های ویژه، آی.سی.یو، سی.سی.یو، سوختگی و نوزادان، ارتوپدی، اورولوژی، قلب و آنژیوگرافی، بیماریهای قلب اطفال، جراحی قلب باز، پوست، زنان، گوش، چشم، سی.تی.اسکن، ام.آر.آی، ماموگرافی، رادیولوژی و پزشکی هسته ای است.

این بیمارستان در طرح اولیه 540 تختخوابی بود که به دلیل ساخت اورژانس عدالتیان در کنار آن، اورژانس مزبور به این مرکز منتقل و فضای ایجاد شده با 70 تخت بیمارستانی به این بیمارستان افزوده شد.

در این بیمارستان که یکی از ویژگی های آن، جذب گردشگر سلامت است، علاوه بر بخش های مراقبت های ویژه، 29 اتاق عمل در نظر گرفته شده که می تواند نقش ویژه ای در درمان بیماران استان خراسان رضوی، دیگر شهرهای کشور و کشورهای مجاور داشته باشد.

عملیات اجرایی این پروژه که سهم عمده ای در بهبود و تامین زیرساخت های درمانی استان دارد از سال 1387آغاز شد و تا سال 1392 با هزینه 275 میلیارد ریال، 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

طی سه سال اخیر با تامین منابع مالی مورد نیاز به میزان یک هزار و 975 میلیارد ریال، عملیات اجرایی پروژه سرعت گرفت و با تکمیل و تجهیز آن امروز توسط رئیس جمهوری بهره برداری شد.

مجموع هزینه این طرح 2 هزار 250 میلیارد ریال با اشتغال زایی سه هزار نفر می باشد.

از کل هزینه این پروژه یک هزار و 350 میلیارد ریال صرف احداث این بیمارستان و 900 میلیارد ریال دیگر نیز صرف تجهیز آن شده است.

در بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع)، 42 تخت در بخش های آی.سی.یو و 24 تخت در بخش های سی. سی.یو در کنار تخت های بستری و پشتیبان ایجاد شده است.
 
کلمات کلیدی : بیمارستان+شرق کشور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.