توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443756
ناو هواپیمابر آمریکا راهی خلیج فارس شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۳
ناوهواپیمابر هسته‌ای "جورج بوش" آمریکا در مسیر خود به سمت خلیج فارس وارد پایگاه "سودا بی" در جزیره "کرت" یونان در آبهای دریای مدیترانه شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، ناوهواپیمابر جورج بوش به همراه گروهی از کشتی های جنگی ضربتی آمریکا رهسپار خاورمیانه خواهد شد و براساس مسیر حرکت، همچنین دو اژدر افکن "فلبین سی" و "هیو سیتی" و نیز دو اژدر افکن "لابن" و "تراکستون" بخشی از این گروه خواهند شد.

یک منبع در دفتر مطبوعاتی ناوگان ششم آمریکا مستقر در دریای مدیترانه گفت: هدف کشتی های جنگی در منطقه، تضمین منافع ملی آمریکا در اروپا و منافع هم پیمانان در ناتو و منافع شرکای کشورهای آفریقایی و اروپایی و نیز هم پیمانان در ائتلاف ضد داعش است.

هواپیماهای ناو جورج بوش در مدت حضور خود در شرق دریای مدیترانه، در بمباران مواضع داعش در سوریه شرکت خواهند داشت و بعد از تکمیل ماموریت خود در شرق دریای مدیترانه، براساس برنامه، عازم خاورمیانه خواهد شد که حوزه ماموریت ناوگان پنجم آمریکا است. این ناو از آنجا به بمباران مواضع داعش در سوریه و عراق ادامه خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : ناو هواپیمابر آمریکا+خلیج فارس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.