توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374258
افتتاح تعمیرگاه خودروهای هیبریدی
نخستین و مجهزترین تعمیرگاه تخصصی خودروهای هیبریدی کشور با حضور جمعی از مسئولان اجرایی، پلیس راهور، شهرداری تهران و جمعی از فعالان اقتصادی راه اندازی شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵
محمدحسین بازگیر مدیرکل حفاظت محیط زیست تهران در این مراسم با تاکید بر ضرورت توسعه استفاده از خودروهای سبز در بخش های مختلف بویژه چرخه حمل و نقل عمومی پایتخت، از افتتاح این مرکز تقدیر کرد و گفت: می توانیم همانند شهر مکزیکوسیتی که در سالهای نه چندان دور با مشارکت دادن بخش خصوصی در حوزه محیط زیست، از فاجعه بزرگ زیست محیطی خود را نجات داد برای تهران و سایر کلانشهرهای در معرض خطر استفاده کنیم.

وی در عین حال تاکید کرد: حتی در صورت استاندارد شدن کلیه خودروهای کشور و بالا بردن استاندارد سوخت به بالاترین سطح ممکن، باز هم برای سلامت محیط زیست شهرمان نیازمند اصلاح روش استفاده از خودرو در کشور هستیم.

وی با بیان چرا باید شهر تهران به تنهایی بیشتر از کشوری چون ترکیه سوخت خودو مصرف کند، تصریح کرد: موضوع آموزش  نیز برای کنترل و بهینه سازی مصرف سوخت، امری اجتناب ناپذیراست و  در عین حال، ورود بخش خصوصی به موضوع محیط زیست  نیز طرحی موثر و مثبت در اکثر شهرهای جهان بوده است.

مسئول حفاظت محیط زیست پایتخت در ادامه سخنان خود، افتتاح نخستین تعمیرگاه مجهز خودروهای هیبریدی در کشور بدست بخش خصوصی را نقطه امیدبخش ورود این بخش به حوزه محیط زیست توصیف کرد و یادآورشد: باید در سالهای آینده موضوع توسعه استفاده از خودروهای هیبریدی را با کمک دولت و بخش خصوصی، به صورت جهشی دنبال کنیم.

منبع: تسنیم
 
کلمات کلیدی : خودروهای هیبریدی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.