توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474455
جلسه اضطراری شورای امنیت با موضوع کره شمالی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۵
اروگوئه به عنوان رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که اعضای این نهاد روز سه شنبه در واکنش به آزمایش موشکی جدید کره شمالی تشکیل جلسه خواهند داد.

به گزارش ایرنا، اروگوئه به عنوان رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که اعضای این نهاد روز سه شنبه در واکنش به آزمایش موشکی جدید کره شمالی تشکیل جلسه خواهند داد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، این نشست به درخواست آمریکا، کره جنوبی و ژاپن تشکیل خواهد شد.

هیات نمایندگی دائم اروگوئه در بیانیه خود تاکید کرد که محوریت این نشست، آزمایش موشکی روز یکشنبه کره شمالی است.
ستاد مشترک کره جنوبی ظهر امروز مدعی شده بود که کره شمالی دست به شلیک موشکی زده که به نظر می رسد از نوع بالستیک باشد.
بنا به گزارش های منتشر شده، این موشک از سایت نظامی «پوکچانگ» در جنوب استان «پیون گان» کره شمالی شلیک شده است.

منابع نظامی کره جنوبی اعلام کرده اند که موشک یاد شده مسافت حدود 500 کیلومتر را در جهت شرق پیموده و سپس در دریای ژاپن سقوط کرده است.

کره شمالی در ماه جاری میلادی دو موشک دیگر هم شلیک کرده بود که بر اساس اعلام پیونگ یانگ یکی از آنها قادر به حمل کلاهک های سنگین هسته ای بوده است.

آخرین موشک شلیک شده از نوع بالستیک میان برد است که هفته گذشته در حریم هوایی کره شمالی پرتاب شد و تا بیش از 2 هزار و 100 کیلومتر اوج گرفت و 780 کیلومتر طی مسیر کرد.

این کشور بر اساس قطعنامه های سازمان ملل از توسعه فناوری موشک های اتمی و بالستیک منع شده و به همین سبب هدف تحریم های شدید شورای امنیت قرار گرفته است.
 
 
کلمات کلیدی : شورای امنیت+آزمایش موشکی+ کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.