توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465752
اعلام روزانه تخلفات انتخاباتی رسانه‌ها به ستاد انتخابات
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۵
تخلفات انتخاباتی رسانه‌های دولتی و بخش عمومی به ستاد انتخابات اعلام می‌شود.

جدول تخلفات رسانه‌های مشمول ماده ٦٨ قانون انتخابات ریاست جمهوری به صورت روزانه به ستاد انتخابات کشور ارسال می‌شود.


به گزارش ایسنا، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به محدودیت‌های قانونی رسانه‌های دولتی و منتفع از بودجه عمومی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: از فردا ششم اردیبهشت تا ٢٨ اردیبهشت ماه، هر روز جدول تخلفات رسانه‌های مشمول ماده ٦٨ انتخابات ریاست جمهوری، به ستاد انتخابات کشور ارسال می‌شود.

انتظامی با بیان تفاوت رسانه‌های بخش خصوصی و دولتی گفت: فهرست رسانه‌های مشمول، قبلا توسط اداره کل مطبوعات داخلی اعلام شده و عملا شامل رسانه‌های غیرخصوصی است؛ چه آن‌هایی که از  بودجه عمومی اعم از کامل یا جزئی و یا مستقیم یا غیرمستقیم استفاده می‌کنند، و چه آن‌هایی که دارایی هایشان یا امتیازشان از بیت‌المال است.

وی در عین حال توضیح داد: در جهت افزایش مشارکت در انتخابات که هدف اصلی همه ماست و همچنین رعایت اصول حرفه‌ای یعنی نادیده نگرفتن مهمترین خبر کشور، اگر یک رسانه مشمول ماده ٦٨ مطالبی بصورت متوازن به نفع هر شش  نامزد منتشر کند و یا اطلاع رسانی متوازن داشته باشد در فهرست تخلفات مطرح نمی‌شود. مهم این است که یک رسانه متعلق به بیت‌المال در حد ابزار تبلیغاتی یک نامزد و یا ابزار تخریب سایر نامزدها فروکاسته نشود.
معاون وزیر ارشاد همچنین تصریح کرد: با توجه به آن که اکثر نامزدها صرف نظر از نامزدی، دارای شخصیت حقوقی دیگری هستند اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های روزمره و مرتبط با مسئولیت آنان، به شرط رعایت ارزش خبری و پرهیز از برجسته‌سازی غیرحرفه‌ای، تبلیغ به حساب نمی‌آید.انتظامی با اشاره به اینکه «درج آگهی نامزدها با دریافت هزینه آن توسط این دسته از رسانه‌ها هم ضوابط خاص خود را دارد» اضافه کرد: برای دریافت گزارشهای مردمی از تخلفات احتمالی رسانه‌های مشمول، یک ایمیل اعلام خواهد شد. چرا که سامانه‌های نظارتی مردمی اولا به کاهش هزینه نظارت و ثانیا جامعیت آن کمک می‌کند و درعین حال، امکان تبعیض سهوی یا عمدی را به صفر می‌رساند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که «تمکین به قانون نشاندهنده توسعه یافتگی و در عین حال تضمین کننده سلامت و امنیت انتخابات است»تاکید کرد: خوشبختانه رسانه های کشور، رفتاری مسئولانه دارند، به ضوابط قانونی پایبندند و جلوه ای از بلوغ سیاسی و حرفه ای را به نمایش خواهند گذاشت.

معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خبر که پنجم اردیبهشت ماه منتشر کرده است، یادآور شده، چند روز پیش، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، فهرست مهمترین رسانه‌های دارای منع قانونی تبلیغات نامزدهای محترم انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرد که به جز 5 موسسه مطبوعاتی، نام 25 خبرگزاری و روزنامه در آن دیده می شد.
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+تخلفات انتخاباتی+ ستاد انتخابات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.