توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438653
راه حل استقلال برای فرار از محرومیت فیفایی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۶
باشگاه استقلال در صورت جلب نظر فیفا برای عودت پرونده عادل شیحی به کمیته استیناف می‌تواند محرومیت نقل و انتقالاتی خود را موقتا نقض کند.

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه استقلال به دلیل پرداخت نکردن به موقع مطالبات عادل شیحی از حضور در فصل نقل و انتقالات ممنوع الفعالیت شده است اما این اتفاق در صورت شکایت استقلال از حکم کمیته انضباطی فیفا و ارجاع آن به کمیته استیناف فیفا نقض می‌شود و اگر استقلال بتواند ادعای خود را درباره تاخیر در پرداخت جریمه بازیکن خارجی فصل پیش‌اش اثبات کند به طور کلی از محرومیت تبرئه خواهد شد اما در صورت عدم اثبات حقوقی، محرومیت استقلال از نقل و انتقالات به تابستان کشیده خواهد شد!


نکته مهم این است که اگر استقلالی‌ها بتوانند کمیته استیناف فیفا را مجاب به دخالت در این  پرونده کنند می توانند بعد از فصل نقل و انتقالات با دو بازیکن آزاد قرارداد ببندند. طبق قانون، هر باشگاه می‌تواند خارج از فصل نقل و انتقالات با 3 بازیکن آزاد قرارداد امضا کند که استقلال یک سهمیه خود را با استخدام لئوناردو پادووانی پر کرده و می‌تواند با دو بازیکن دیگر قرارداد ببندد. 


به گفته یک فعال بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران، طبق قوانین بین‌المللی بازیکنی آزاد است که قرارداد خود را پیش از پایان فصل نقل و انتقالات کشور مقصد با تیم مبدا فسخ کرده باشد و با این شرایط آندرانیک تیموریان، سرور چپاروف و روزبه چشمی بازیکنان آزاد هستند و در صورتی که سجاد شهباززاده هم تا پایان فصل نقل و انتقالات ایران قرارداد خود را با آلانیا اسپور فسخ کند بازیکن آزاد محسوب می‌شود. البته استقلال تنها با دو بازیکن از این جمع می‌تواند قرارداد ببندد مگر اینکه مدیران حقوقی باشگاه بتوانند راهی برای فرار از ممنوعیت الفعالیت بودن در فصل نقل و انتقالات پیدا کنند.


در حال حاضر گره این بحران به دست یک تیم حقوقی باز خواهد شد. البته به شرطی که فیفا اعتراض استقلال روی حکم را بپذیرد. جالب اینکه هنوز از سوی فیفا نامه‌ای برای ابلاغ حکم محرومیت به باشگاه استقلال واصل نشده و تنها در سیستم تی‌ام‌اس استقلال حق فعالیت و ثبت نقل و انتقالات جدید را ندارد.
 
کلمات کلیدی : استقلال+محرومیت فیفا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.