توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407684
مطهری: نظارت ناظر دیگر بر مجلس محافظه‌کاری نمایندگان را در پی دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات مجدد سخنگوی شورای نگهبان درباره نظارت این شورا بر نمایندگان در دوره نمایندگی، تاکید کرد که نظارت ناظر دیگر بر مجلس آفات زیادی از جمله محافظه‌کاری نمایندگان را در پی دارد.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در گفت‌وگویی اظهار کرد: آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه دوم گفته‌اند قبول دارم که در سیاست‌های کلی انتخابات، مرجع نظارت مستمر بر نمایندگان مجلس مشخص نشده است ولی بهتر است ناظر بیرون مجلس باشد چون "خودنظارتی" مجلس کارساز نیست.

وی افزود: ایشان باید بدانند که تعبیر "خودنظارتی" برای مجلس توسط رهبر انقلاب در جمع نمایندگان دوره هشتم مجلس به کار رفت و بعد از آن بود که قانون نظارت بر رفتار نمایندگان تصویب شد. یعنی قاعدتا مقصود مقام رهبری از نظارت مستمر همان نظارت مجلس بر خود است، چون نظارت ناظر دیگر بر مجلس، آفات زیادی از جمله محافظه‌کاری نمایندگان را دربر دارد. علاوه بر این، مجلس چون کارش تقنین و نظارت است به قول فلاسفه ناظر بالذات است و نمی‌تواند ناظر دیگری داشته باشد.

نماینده مردم تهران در پایان تاکید کرد: اگر بنا باشد شورای نگهبان ناظر مجلس باشد، باید مرجع دیگری ناظر شورای نگهبان باشد و تسلسل لازم می‌آید که محال و نشدنی است.

به گزارش ایسنا، بند مربوط به "تعیین ساز و کار لازم برای حسن اجرای وظایف نمایندگی" در سیاست‌های کلی انتخابات که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده، اخیرا مورد مناقشه‌ی نمایندگان و اعضای شورای نگهبان قرار گرفته است.
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۱:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۹ ۱۱:۰۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۶ ۱۳:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۴ ۰۸:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۱۰:۲۶
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۸:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۰۷:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۳/۰۵ ۰۹:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۱/۱۵ ۱۳:۴۹
 
 
کلمات کلیدی : کدخدایی+شورای نگهبان+ نظارت بر انتخابات + علی مطهری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.