نظر منتشر شده
۲۴۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 224687
موج فیلترینگ اپلیکیشن های موبایلی
هادی شریفی، 10 اردیبهشت 93
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴
فیلترینگ واتس آپ تصویب شد، این خبری است که دبیرکارگروه تعیین مصادیق مجرمانه سه شنبه ۹ اردیبهشت اعلام کرد.

عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در گفت‌وگو با فارس گفت: در یکی از آخرین جلسات کمیته برای فیلترینگ نرم‌افزار واتس آپ تصمیم گرفته شده است.

وی افزود: این تصمیم اتخاذ شده و به تصویب هم رسیده است اما هنوز تصمیم برای زمان اجرای فیلترینگ گرفته نشده است. دبیر کمیته تأیید مصادیق محتوای مجرمانه درباره دو نر‌م‌افزار اینستاگرام و وایبر نیز گفت: برای فیلترینگ نرم افزار وایبر هنوز تصمیمی در کمیته اتخاذ نشده است. خرم‌ابادی درباره اینستاگرام هم گفت: این نرم‌افزار محتوای مجرمانه فراوانی دارد اما هنوز برای فیلترینگ این نرم‌افزار تصمیمی گرفته نشده است.

از ظهر سه شنبه ۹ اردیبهشت ۹۳، وایبر نیز از دسترس خارج شد. هرچند گه گداری پیام هایی در وایبر رد و بدل می شود، اما هنوز هم اختلال این نرم افزار اینترنتی موبایل وجود دارد. این فیلترینگ ها قابل پیش بینی بود ، از یک طرف خبرگزاری ها و سایت هایی که وابسته به صاحب اصلی مخابرات هستند در روزهای گذشته فضا و اذهان را برای این فیلترینگ ها آماده کردند و با گزارش هایی جهت دار زمینه را برای این فیلترینگ فراهم کردند.

از طرف دیگر ۹ روز پیش وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار، در نشستی خبری به تاثیر شبکه‌های اجتماعی موبایلی بر روی درآمدهای اپراتورها اشاره کرد و گفت: در کشورهای مختلف دولت‌ها این نرم افزارها را فیلتر می کنند اما در ایران به دلیل آزادی‌هایی که وجود دارد این اتفاق نیفتاده و بی شک فعالیت این شبکه‌ها بر درآمد اپراتورها نیز تاثیراتی داشته است. ما سعی خواهیم کرد پس از دریافت مجوز ارائه خدمات نسل‌های بالاتر با ارائه سرویس‌های متنوع این مشکل را برطرف کنیم اما به هر حال فعالیت این شبکه‌ها تاثیرات خاص خود را دارد.

نیازی به نوشتن دوباره نیست؛ واتس آپ اپلیکیشنی است که برای موبایل طراحی شده و با سرعت لاک‌پشتی اینترنت موبایل در ایران هم به خوبی کار می کند و البته در مدت کوتاهی جایگزین اس‌ام‌اس شد. چون امکان فرستادن پیام صوتی دارد و با سرعت بسیار خوبی، آن را به مخاطب ارسال می‌کند. انقدر واتس آپ با سرعت میان کاربران گوشی‌های هوشمند پرطرفدار شد که همه کم کم وایبر را فراموش می کردند. آن هم وایبر که به اینترنت پرسرعت تری نسبت به واتس آپ نیاز دارد.

خب این مواهب نصفه و نیمه‌ای که خواندید، به خوبی می‌تواند دلیلی باشد برای مخالفت‌های اپراتورهای تلفن همراه با واتس اپ. وقتی وی‌چت فیلتر شد انگشت اتهام به سمت ارائه دهنده های سرویس های مخابراتی گرفته شد، اما با گفته های مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار این اتهام اثبات شد.

دایره فیلترینگ ها و محدودیت ها در دولت تدبیر و امید علاوه بر فضای مطبوعاتی کشور اپلیکیشن های موبایلی را نیز در برگرفته است . به احتمال فراوان بعد از فیلترینگ واتس آپ ، مانند ماجرای فیلترینگ وی چت وزاری و مردان دولت تدبیر و امید یکی پس از دیگری مصاحبه کرده و مخالف خود را با فیلترینگ اعلام کنند . این در حالی است که ۶ نفر از اعضای ۱۲ نفره کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه را وزرا یا نماینده های آنان تشکیل داده اند.

داستان ویدئو و مخالفت هایی که با آن می‌شد آنقدر نخ‌نما شده که دیگر مورد خوبی برای یادآوری به اعضای کمیته فیلترینگ نیست. خودشان بهتر از همه آن روزها را یادشان هست که ویدئو و فیس‌بوک، وی‌چت و اینستاگرام را در یک سبد نگذارند. ویدئو دربرابر شبکه های اجتماعی فعلی اصلا عددی نیست.
مجید ابهری، آسیب شناس اجتماعی دراین باره چنین عقیده دارد: این اصل منطقی و آشکار را بپذیریم که با فناوری نمی‌توانیم مقابله کنیم مگر آن که از نگاه رفتارشناسی با آن همسو شویم و خود و فرهنگمان را در مقابل آن واکسینه کنیم. بسترسازی فکری به خصوص برای نوجوانان و جوانان و آموزش‌های لازم به آنها می‌تواند تا حدودی از ناهنجاری‌های پیش‌بینی شده کاهش دهد.

تجربه فیلترینگ واتس آپ هم باید درس عبرتی شده باشد برای مسئولین ، بنابر یک گزارش رسمی ۴۸ ساعت بعد از فیلتر کردن وی چت، ۴۱ درصد از ۴ و نیم میلیون نفر استفاده کننده از وی چت، روی گوشی موبایل خود فیلتر شکن نصب کردند. اما مسئولین نه از ویدئو درس گرفتند و نه از ماهواره ، حالا گویا قصد دارند شکست خود را در مقابله با اپلیکیشن ها تکمیل کنند.

در گزارش " فیلترینگ و میلیاردها تومان پولی که به جیب فیلترشکن فروشان می ریزد" در این ارتباط آورده بودم : ۴۸ ساعت بعد از فیلتر کردن وی چت، ۴۱ درصد از ۴ و نیم میلیون نفر استفاده کننده از وی چت یعنی یک میلیون و ۸۴۵ هزار نفر، روی گوشی موبایل خود فیلتر شکن نصب کردند. در حال حاضر میانگین قیمتی فیلترشکن های سرویس موبایل چیزی حدود ۶ هزار تومان است، با این حساب فقط در ۴۸ ساعت اولیه ۱۱ میلیارد و هفتاد میلیون تومان توسط کاربران اپلیکیشن موبایلی وی چت فیلتر شکن خریداری شده است.

با این حساب گروه اولی که از فیلترینگ چه در اینترنت و چه موبایل سود می‌برند، فیلترشکن فروشان هستند. این سؤال اینجا مطرح می‌شود که اساساً این فیلتر شکن فروشان چه کسانی هستند که نه تنها سایت‌هایشان فیلتر نیست، بلکه برای خود حساب بانکی دارند و فروش آنلاین انجام می دهند؟ آیا شناسایی این افراد توسط پلیس سخت است یا اراده و قصدی برای شناخت و برخورد با آن‌ها نیست؟
گروه دیگری که از فیلترینگ و به خصوص مسدود شدن اپلیکیشن های موبایلی منتفع می‌شوند، اپراتورهای تلفن همراه هستند. طبیعتاً با فراگیر شدن استفاده از این اپلیکیشن های موبایلی، برقراری ارتباط که تنها هزینه اندک اینترنت را برای کاربر در پی دارد، میزان استفاده مردم از پالس‌های گران قیمت خطوط تلفن همراه به شکل گسترده‌ای کاسته می‌شود؛ امری که در ماه‌های اخیر مشهود بود و به سرعت نیز در حال توسعه نفر به نفر است و طبیعتاً بخشی از هزینه های زندگی مردم و البته عدد بسیار بزرگی از درآمد اپراتورهای تلفن همراه را کاهش می‌دهد.

محدود ساختن اینترنت و استفاده از اپلیکیشن های موبایلی برای اقلیتی خوشحالی به بار می‌آورد و برای اکثریت، نارضایتی. نکته دیگر توجیه این فیلترینگ تحت عنوان حریم خصوصی و مسائل شرعی، قطعاً توجیه نادرستی است. به طور مثال اگر فیلترکنندگان نگران حریم خصوصی و اطلاعات مردم هستند در وهله اول باید نگران اطلاعات خود باشند، چون طبق گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، میزبانی ۴۰ درصد سایت‌های دولتی در خارج از کشور است. حال باید دید اطلاعات چند دانشجو و دوست مهم‌تر است یا اطلاعات دولتی؟

دایره فیلترینگ روز به روز بزرگ‌تر می‌شود.
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۰:۴۹:۴۷
خبرگزاری ها و سایت هایی که وابسته به صاحب اصلی مخابرات هستند

ممنونم الف ، بابت این جمله الف مچکریم . چرا واقعاما نباید هیچ دلخوشی ببینیم اوضاع اقتصادی که افتضاحه فیلترینگ هم بدتر بابا خواهش میکنم ما هم آدم هستیم .

بخدا الان گریه ام گرفته . (2115429) (alef-13)
 
Ali
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۳۵:۲۱
خدا بده بركت فيلتر شكن مجاني راحت با سرعت بالا همه رو باز ميكنه (2115874) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۱۴:۴۹
به ما هم آدرس بده (2116498) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۴۵:۵۵
من كه از باعث و بانيش كه نمي ذاره معني جووني رو بفهميم نمي گذرم
مخابرات فكر كرده مسج و تلفن بايد براش منبع درآمد باشه
بابا انقد از اين مردم بينوا پول زوور نگيريد (2116741) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۳:۳۳:۳۲
خوب همین کارا می کنن که می تونن به هیئت مدیره 612 میلیون تومان پاداش بدن.
از سایت بورس تهران
http://cdn.t_setmc.com/tsev2/data/CodalData.aspx?t=p&i=87842 (2117294) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۲-۱۴ ۲۳:۳۲:۱۴
سلام
اگه اپراتورها کمی دقت کنند و سرعت و قیمت اینترنت خود را پایین بیاورند میتونن از کنار این اپهای گوشیهای هوشمند درامد خیلی خوبی داشته باشند... (2125604) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۴:۵۶
دوستان وقتی سایت آمازون فیلتره، دیگه از واتس آپ و وایبر چه انتظاری دارید؟!! (2115906) (alef-10)
 
م.م
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۶:۲۰
در اینکه فیلترینگ این نرم افزارهای موبایلی فقط و فقط برای اهداف مالی مخابرات انجام میشه شکی نیست. اما خداییش خیلی از ما ایرانیها هم جنبه اینجور تکنولوژیها را نداریم. من بسیاری نوجوون و جوون میشناسم که با این اپلیکیشنها وقت خودشون را هدر میدن اونم در راه درست! جنبه نداریم آقا نداریم. (2115914) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۲۰:۱۰
نداریم نه ! نداری . خودت رو با بقیه جمع نبند . (2116513) (alef-13)
 
شهلا
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۹:۰۵:۱۷
راست می گی بخدا. این اپلیکیشن ها نوجوونا رو از راه به در کرده و البته دیگرانی که بزرگتر هستن و .. (2116886) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۹:۰۸:۳۳
ما واتس آپ رو میخوایم چه دلیل مسخره ای هم دارن چون به فیسبوک فروختن داریم فیلتر می کنیم . حداقل راستگو باشید ، خدا میدونه فردای قیامت بعضیها با چه خفتی حاضرن میشن (2116896) (alef-13)
 
000000000000
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۳۷:۳۸
کاملا موافق هستم و متاسفانه عاملی شده برای بی هویتی و نابودی ادب و ارزش و کرامت انسانی (2117221) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۲:۴۹:۳۱
شما خودت چه کاره هستی که انقدر وقتت ارزشمنده؟!! (2117404) (alef-10)
 
بیرانوند
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۴:۳۳:۵۹
شما بی جا کردی جمع بستی.قطعا شما با این طرز تفکر جنبه نداری اما اکثریت ملت مثل شما نیستند. (2117426) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۷:۳۸:۲۴
چه جالب من نمی دونستم یکی از ملاک های اینکه بخوان حق یک ملت رو از استفاده از فناوری های ارزان قیمت بگیرن سنجش جنبه داشتن یا نداشتنه . خدا به همه شفا بده (2117448) (alef-10)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۷:۳۲
مثلا جناب عالی که از این نرم افزار ها نداری وقتت را حدر نمی دهی ؟؟؟؟؟؟ (2118257) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۴ ۰۰:۳۸:۵۲
نخیر کتاب میخونه (2122801) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۲-۱۴ ۱۴:۰۴:۵۸
عزیز چکارکنه ؟ همه جوونا نوجوونا که نمیتونن برن مسجد اینم یه تفریحه. خونه ها اندازه قوطی کبریت همه چی هم گرون آینده نامعلوم (2123945) (alef-13)
 
شهروند انقلابي
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۳:۴۷
با سلام مگر 40 درصد برق و اب و گاز و شير و بنيزين گران نشده خب عزيزدل تلفن هم مانند ان است گراني فراگير است و همه چيز را بالا ميبرد اينها را استاد شريفي بايد در مقاله علمي اش بگه ولي نگفت و صرفا دم از فليترينگ زده مگر استاد شريفي در تركيه اعمال نميشود در اروپا كه جناب شريفي تحصيل كرده همين اكنون از صدا و سيما وحشت ندارد و فليترينگ نكرده ايستاد شريفي زوايا پنهان را هم بگو اگر يكم تحقيقي كني بد نيسنت اگر يكم به جاي تبليغ قانون مدار باشي بد نيست استاد گرامي (2115946) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۴۷:۲۲
آقا شهروند عزیز لطفا از واژه انقلابی واسه خودت استفاده نکن عزیزم.. نگو که چون انقلابی اسن حرفا رو می زنی خب... نگو که فقط شما دلسوز این انقلابی. باشه ... چه خوب بهونه دست افراد میدی با یه واژه... (2116587) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۲:۵۰:۵۰
اتفاقا برعکس شما من نظرم اینه از واژه شهروند برای خودش استفاده نکنه (2117405) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۸:۱۶:۰۹
شهروند به خدا اگه تو ایرانی باشی !!! (2116799) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۲-۱۴ ۱۴:۰۸:۳۱
بدم میاد از کسایی که خلاف جمعیت شنا میکنند همیشه این آقا حتما فیلترشکن فروشه یا باباش جزء مدیران مخابرات (2123967) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۱:۲۸
خوش به حالت که در عصر گوشی همراه زندگی میکنی معنی مقابل حرف جنابعالی این است که زمان ما گوشی نبود معنی جوونی رو نمی فهمیدیم و معنی جوونی رو فهمیدن همراه با گوشی است اگر هم نشد باید مانند خانمهای مسن نفرین کرد؟!!!!؟ (2116001) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۰۱:۱۴
اینها هر نرم افزاری رو که باعث بشه درآمد مخابرات از پسامک کم بشه رو فیلتر میکنن (2116160) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۵۹:۵۴
جالب اینجاست که در قضیه ثبت نام یارانه ها آقایان براشون سوال پیش اومده که چرا مردم همکاری نکردند! حالا میتونید بفهمید چرا، چون همیشه دولت ها در مقال مردم بودند و نه در کنارشون. مثالش هم همین فیلتر کردن اپلیکیشن ها. آقا اگر همه کشورها فیلتر می کنند، چطوری واتس اپ و وایبر و لاین و امثالهم این همه کاربر در سراسر دنیا دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نکنه همه ایرانی ان و فقط ایرانه که مونده تا فیلترشون کنه. به خدا خجالت هم خوب چیزیه. ما هم بابت اینترنت، هم گوشی موبایل، هم سیم کارت پول میدیم، اون وقت نباید ازشون استفاده کنیم و فیلترمون هم می کنند. گویا تو این کشور فقط پول ریختن به جیب دولت فیلتر نیست و بقیه کارها محتوای مجرمانه دارند! خدایا به کی پناه ببریم از شر... (2116315) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۰۶:۳۶
عمو بیدار شو !!! مخابرات دولتی نیست . (2116483) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۰:۴۲:۵۸
بله در ظاهر دولتی نیست عمو!!! (2117006) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۱:۴۵:۰۳
عمو جون بیدار، از من خواب بشنو، یه سرچ بکنی تو اینترنت متوجه میشی چی به چیه و کی به کی...... (2117383) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۰:۰۳:۲۲
مخابرات را چند سال پیش چوب حراج زدند و حالا دارن حالشو میبرن! مردم را هم فیلتر میکنن. (2117326) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۲:۵۱:۲۷
چه بدتر!! شبه دولتیه! (2117406) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۱۲:۵۶
دولت حریف مخابرات نمیشه ! (2116494) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۱۸:۲۱
دولت باید محکم جلوی همراه اول و کمیته فیلترینگ و کارهای غیر قانونی شان بایستد . (2116506) (alef-13)
 
داریوش
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۲:۰۳:۱۷
عزیز من دولت اقای روحانی عملا" کاره ای نیست اینکه الف اعلام میکند شش نفر از کار گروه فوق از وزرا یا نمایندگان ان است درست اما عملا" انان کاره ایی نیستند و تصمیم را اقایانی دیگر و یا نهاد و ارگان دیگری میگیرد .یادتان نرود وزیر محترم فرهنگ و ارشاد جناب اقای جنتی تا کنون چندین بار به خاطرمجوز دادن به بعضی از فیلمها و یا جتی ملاقات با اقای خاتمی به مجلس احظار شده و مورد سرزنش قرار گرفته است .پس اقای توکلی بی خود دولت را مقصر ندانید و از پشت پرده بگویید (2117683) (alef-10)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۲-۱۴ ۱۴:۱۲:۴۱
داداش اول بذار بایسته بعد محکم بودنشو بررسی میکنیم . دولت مثل این جوجه زردهاست تا جیک بزنه زیر پا لهش میکنند (2123983) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۲-۱۴ ۱۴:۱۶:۲۸
برادران مشکل اینجاست کسانی دارن تصمیم میگیرند که با تکنولوژی آشنا نستند متولیدین دهه 20 و 30 نمیدونن چیه. اگه اینه اجاره بدن سن مسئولین بیاد زیر 40 بشه میبینید خیلی از مشکلات حل میشه. (2124000) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۸:۴۷:۱۶
تلفنو فیلتر کنین.مصادیق مجرمانش خیلی بیشتره (2116855) (alef-13)
 
ب.م.م
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۹:۴۳:۵۵
این نرم افزارای موبایلی را فیلتر کنین من حرفی ندارم اما تو رو خدا فیس بوک را از فیلتر دربیارین. کلاس کاربرای فیس بوک خیلی بالاتره. (2116937) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۱۵:۴۷
التماس نکن. (2117159) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۹:۲۷:۰۶
اولاً واتس اَپ نه واتس آپ-معنی شون فرق میکنه- بعد هم مهمترین دلیل این فیلترینگ به نظر من زیاده خواهی اوپراتورهاست و گم شدن درآمدهای SMS و ... شون.وگر نه اخبار قرمه سبزی و پیامک های جوک و شعر و ... معمولی ملت که بدرد هیچ نهاد اطلاعاتی که نمیخوره تازه رسد کردن همه اینها از طریق این نرم افزار ها هم راحت تره. (2117498) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۳:۲۰:۱۱
چیزی که من فهمیدمم اینه که هر چیزی که در راستای منافع مسئولین نباشه محتوای مجرمانه داره

تلفن و موبایل چون پولش میره تو جیب اونها، خیلی هم خوبه

واتس اپ و وایبر چون نون اونها رو میبره، پس محتوای مجرمانه داره

میشه همین رفتار رو به بقیه مسائل هم تعمیم داد و ببینیم مفهوم جرم در این محدوده جغرافیایی چقدر دور از عدالته (2117801) (alef-13)
 
اریا
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۸:۰۹:۴۲
بادرود
والا دیگه از این جماعت که همیشه در همه حال برای ما بزرگی میکنند حالم بهم می خوره...
فقط من موندم که اگه همیشه میگیم مردم هوشیارند... مردم همیشه در صحنه ...فلان وبهمان...
پس اینهمه فیلتر و پارازیت برای کدوم مردم هستش!!! (2118330) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۱۰:۱۰:۱۹
پشت تمتم اين فيلترينگ ها همراه اوله
چون با وجود چنين نرمافزارهايي ديگه نيازي به تماس موبايلي نيست
واين يعني پول كلاني كه همراه اول داره از دست ميده
ميليونر شوي همراه اول هم بخاطر از دست دادن پول كلاني كه همين نرم افزار ها مسبب اونند (2119183) (alef-13)
 
ندیده نشنیده
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۰۹:۳۱:۳۱
بهتر نیست که با تدبیر اندیشه ای تازه به استقبال سال 2015 برویم
ما کاری نداریم که در دنیای غرب و استعمار و .... چه میگذرد
بیایین
اینترنت را قطع کنید
با قطعی اینترنت ( ارتباط با دنیای خارج ) دیگه در دام اینگونه APP ها
نمی افتیم
و فقط اینترنت داخلی داشته باشیم . بریم توی سایتهای خودمون و بیاییم بیرون (2120668) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۰:۵۱:۱۶
مردم به آقای روحانی رای دادند که جلوی اینجور کارها گرفته شود. پس کو وعده های انتخاباتی آقای روحانی؟

آقای روحانی در این 9 ماه که رییس جمهور شده اید چرا کوچکترین تغییری در مورد، فیلترینگ، پارازیت، مطبوعات و .... مشاهده نمی شود؟

شما که حتی نمی توانید مجری مصاحبه تلویزیونی خود را انتخاب کنید، چرا وعده و وعید داده و می دهید؟ (2115432) (alef-13)
 
شهروند انقلابي
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۹:۰۵
با سلام تا انجايكه حقير ميداند راستگويان راستگو وعده كرامات در سفره بهبودي معشيت مردم و انتقاد سازنده دادند كه عملي نشد كسي وعده بي قانوني نده و رييس جمهور محترم بايد از قانون حمايت كند و پاسدار ان باشد شك نكن جناب شريف نويسنده محترم اينها را نديد يا نخواسته بكه فقط خواسته يك مقاله بده و بگه من هم هستم و شما هم مدعي كار خلاف بشي برو پايبند قانون باش كه نه براي من و تو بلكه براي همه از جمله جناب شريف است (2115963) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۱:۲۷:۳۹
خیر اقا قرار بود نفت رو سر سفره بیاورند ظاهرا نان را هم از سفره ها پراندند !!! (2117072) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۹:۱۹
خب دفعه دیگه واسه این چیزا به کسی رای نده (2115966) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۲:۱۲
من به عنوان یکی از طرفدارای آقای روحانی . خدمتشون عرض میکنم اگه این روند فیلترینگ ادامه داشته باشه .توقع حمایت قشر دانشجو و تحصیل کرده رو در انتخابات بعدی ریاست جمهوری نداشته باشن. (2116004) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۰۷:۲۰
اگر دولت زورش به اینا میرسید که دیگه غمی نداشتیم ! (2116484) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۲:۱۲:۲۵
دوست عزیز اصلا دولت قصد چنین مقابله و زورآزمایی را ندارد. یک مجموعه هستند که هر کدام نقش و کار خودش را انجام می دهد که نقش آدم خوبه و یکی نقش آدم بده را بازی می کند و اگر تصمیمی برای تغییر بود این کار بسادگی شدنی بود. (2117699) (alef-10)
 
بانو گشسب
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۰۵:۳۷:۲۶
خود ملت بهتر از هر نهادى ميتونه با زياده خواهى هاى مخابرات مقابله كنه.
مثلا اينهمه شركت كردن در مسابقات پيامكى چه فايده اى براى مردم داره؟ فقط واسه مخابرات نون داره.
در ضمن بسيارى از اين مكالمات غير ضرورى را ميتوان حذف كرد. (2120621) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۰۸:۳۸:۴۶
بعد 8 سال میگه افراطیون نگذاشتند. (2120645) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۲۳:۳۳:۳۶
به اون بنده خدا هم وعده وعید دادن و عمل نکردن:-) (2122677) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۰:۵۴:۴۲
کمیته بررسی مصادیق مجرمانه زیر نظر دولت نیست هر چند دولتی ها هم در آن عضو دارند .واتساپ
انتقال پیام به صورت شخص به شخص هست و هیچ مصادیق مجرمانه ندارد . من یکی که اگه حذف بشه حتما فیلتر شکن استفاده می کنم چون اصلا با سرویس های پیام رسانی همراه اول قابل مقایسه هم نیست . مطمئن هستم مردم فریب توجیهات الکی آنها را نمی خورند .این آقایان اگر ممکن بود ارتباط تلفنی معمولی را هم حذف میکردند چون بعضی افراد با تلفن هم حرف های ناجور میزنند. (2115444) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۵۱:۲۷
قابل پذیرش نیست این حرف. دولتیها حداقل میتوانند بر ضد این فیلترینگ ضد مردمی موضع بگیرند و این هایی رو که خودشان را قیم مردم میدانند به چالش بکشند. نه اینکه در عین سکوت با آنها همراهی کنند. (2116133) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۰۸:۲۸
اینهمه وزیر ارتباطات علیه کمیته فیلترینگ و اعمالش حرف میزنه باز میگی سکوت . (2116487) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۲:۱۹:۴۸
در کشوری که وزیر ارتباطاتش عملا" اعلام کند که نمیداند پارازیتهای ماهواره ای توسط چه شخص و یا نهای تصویب و اجرا میشود دیگر چه انتظاری داری (2117709) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۱۴:۵۵
آنها هم قصدشان همین است که شما حتما از فیلتر شکن هایی که نوسط خودشان فروخته می شود استفاده کنید.
اصلا من موندم چرا مخابرات را به یک گروه خاص واگذار کردند که حالا این همه محدودیت برای استفاده از تکنولوژی روز داشته باشم!
با این کارها فقط اعتماد مردم رو از خودتون سلب می کنید. (2116196) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۳۷:۴۴
اصلا اینترنت رو کلا قطع کنید خیال همه راحت بشه (2116258) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۰:۵۵:۱۸
قطعاً نظر من رو درج نمی کنید ولی وظیفه خودم می دونم بگم که :
بدون شک، بدون شو و باز هم بدون شک دلیل فیلترینگ این جور اپلیکیشن ها ضرری است که متوجه مخابرات هست و بقیه مسائل مطرح شده به هیچ وجه دلیل این کار نیست (2115447) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۱۴:۳۷
البته مخابرات ضرر نمی کند بلکه پول زوری که از ما می گیرد کمتر می شود (2116662) (alef-13)
 
حسین مهدیان
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۰:۵۷:۲۸
وای به حال ما
کم کم داره از ایرانی بودن حالم بهم میخوره
تمام مشکلات ما حل شده فقط فیلترینگ این نرم افزارها مونده؟
هر جا هر چیزی منفعتی برای مردم داشته باشه و برای آقایان ضرر باشه، از مردم گرفته میشه
واقعا متاسفم
الف جان منتشر کن که حرف دل خیلی از ماهاست (2115453) (alef-13)
 
اردوان
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۰۶:۱۶
حسین جان! هر جا چیزی برای مردم منفعتی داشته باشه از مردم گرفته میشه. حتی اگه برای آقایون ضرر نداشته باشه. (2116176) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۱۳:۳۷:۰۵
تا كي اين مخابرات مي خواد به خاطر نفع مادي خودشون و گروهشون . شير مردم رو بدوشه؟ البته كارمندان پيمانكاري مخابرات هم چيزي بهشون نمي رسه از اين ثروت عظيم. (2121414) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۰:۵۷:۵۵
قرار بود دولت جدید فیس بوک را هم از فیلترینگ خارج کنه ولی......!!!! اینترنت را قطع کنید تا خیالتان راحت بشه!! (2115456) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۱:۴۹
روحاني مچكريم روحاني مچكريم روحاني از اين همه آبرو ريزي مچكريم برا همه چيز واقعا از خودم متنفرم كه بهت راي دادم چرا كه از همون روز اول ضربه راي دادنم را خوردم فقط مسكن مهري كه ثبت نام كردم بايد تو يك ماه دوبرابرش افزايش قيمت بدم واقعا برا خودم متاسفم (2115482) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۳۰:۱۶
چه ربطی به روحانی داره . (2115848) (alef-10)
 
حسین ثابتی
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۱:۵۱:۳۱
چه ربطی به روحانی داره؟! مگر روحانی رییس جمهور این مملکت نیست؟ اگر منظورت اینه که قدرت جلوگیری نداره پس چرا تو تبلیغات انتخاباتی اش مردم را با شعار آزادی های اجتماعی به سود خودش پای صندوق های رای کشاند؟ خوب از همان اول می گفت من هیچ کارم اما به من رای بدید . وانگهی ! مگر شرکت مخابرات زیر نظر رییس جمهور نیست ؟ مگر این پالس های گرانقیمت تلفن های همراه را دولت تعین نمی کند؟ برای 10 دقیقه صحبت تلفنی باید دوهزار تومان پرداخت کنی!!! چرا؟ اگر آقای روحانی جلوی رشد بی ضابطه قیمت مکالمات تلفن های همراه را می گرفت دیگر مردم برای گفتگوی رایگان رو به نرم افزارهای اینچنینی نمی آوردند . آقا یا خانمی که عشق دولت تدبیر و امید نابینایت کرده است آقایی که با دیدن یک کلید چوبی در دستان آقای روحانی به ایشان رای دادید بازهم بگم به آقای روحانی چه ربطی داره یا بسه؟!!! (2117665) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۳۶:۰۹
اسم کارگروه فیلترینگ را باید عوض کنند و بشود "وکیل مدافع همراه اول " (2116089) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۲۰:۴۴
عامل فیلتر چند بار تکرار شده که مخابرات نیست کمیته فیلترینگ هست (2117173) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۲:۰۲
واسه خودم متاسفم که اینجا زندگی میکنم! (2115485) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۱۳:۳۹:۳۶
چند وقت پيش خبري خواندم كه در روستاهاي افغانستان هم در حال مهيا كردن امكانات اينترينت پرسرعت هستند تا مردم براي ارتباط با شهرها و حتي اقوامشان در ديگر كشورها ديگر نيازي به رفتن به شهر و هزينه بالاي تلفن و ... نداشته باشند. (2121418) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۴:۲۱
از این اب درهاون کوبیدنها کم در این 35 ساله ندیدیم.
وقتی که به جای واکسینه کردن فرهنگی مردم سعی در از بین بردن ویروس فرهنگی کنید نتیجه همین میشود که به قول شما با یک پیام ،ملتی به گناه میافتند!
حداقل نگاهی به گذشته و تجربیات ویدئو و ماهواره و اینترنت و غیره بد نیست تا به عزیزان تشنه خدمت ثابت کند که تلاش بی حاصل میکنند و زحمت مردم میدارند.
و چه قدر ایندگان از این برهه تاریخ ما شکفت زده خواهند شد... (2115496) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۱۶:۴۱
ویروس فرهنگی چیه ؟؟؟

یه نرم افزار انتقال پیغام رو فیلتر کردند. (2116664) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۵:۲۲
دو تا بچه دارم كه خارج از كشور درس ميخوانند تنها راه ارتباطي من و همسرم همين اپليكيشن هاست از كجا بياورم با حقوق بازنشستگي پول تلفن به اين شركت هاي مخابراتي گردن كلفت وطني بدهم ترا به خدا قدري به فكر منافع مردم باشيد (2115500) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۲:۳۵
شما هم تشریف ببرین خارج صفا کنید (2116006) (alef-10)
 
پاسخ
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۳:۵۹:۴۶
نه عزیزم انشاا... شما رو برای بررسی مصادیق مجرمانه میفرستیم فضا.
امر به معروف کنید مصادیق مجرم را. (2117324) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۲:۵۵:۳۱
خوب شد گفتید. به فکر خودشان نرسیده بود!!! (2117409) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۶:۴۸
حق دارید
ولی غصه نخورید اینقدر نرم افزار هست مثل oovoo و اسکایپ و ... که میتونید ارتباط برقرار کنید (2116019) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۱۸:۲۸
اقا جان راه ها که زیاده مثلا برو چت رومهای خارجی با هندی کم (2116212) (alef-10)
 
mahdi
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۳۲:۳۷
منظورت وبکمه دیگه ؟! (2116548) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۶:۲۰
بازم فیلتر کنید و بعد بشینید ببینید که ضرر نهایی از آن کیست...؟؟؟ (2115510) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۷:۰۳
" واتس آپ اپلیکیشنی است که برای موبایل طراحی شده و با سرعت لاک‌پشتی اینترنت موبایل در ایران هم به خوبی کار می کند و البته در مدت کوتاهی جایگزین اس‌ام‌اس شد. چون امکان فرستادن پیام صوتی دارد و با سرعت بسیار خوبی، آن را به مخاطب ارسال می‌کند. انقدر واتس آپ با سرعت میان کاربران گوشی‌های هوشمند پرطرفدار شد که همه کم کم وایبر را فراموش می کردند. آن هم وایبر که به اینترنت پرسرعت تری نسبت به واتس آپ نیاز دارد.

خب این مواهب نصفه و نیمه‌ای که خواندید، به خوبی می‌تواند دلیلی باشد برای مخالفت‌های اپراتورهای تلفن همراه با واتس اپ. وقتی وی‌چت فیلتر شد انگشت اتهام به سمت ارائه دهنده های سرویس های مخابراتی گرفته شد، اما با گفته های مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار این اتهام اثبات شد."
این جملات را بادقت مطالعه بفرمائید بعد ببینید کدام کارگروه فیلترینگ را تصویب فرموده اند، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه!!!!
یعنی کاهش درآمد اپراتور بدلیل کندی انتقال داده و استفاده از ابزاری برای غلبه بر آن عملی مجرمانه است؟!!!!! (2115517) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۷:۳۰
فیلترینگ از مصادیق واضح نقض حقوق بشره (2115518) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۳۶:۳۴
حقوق كي؟ قطع و وصل ميشه (2117217) (alef-13)
 
ugdvqh
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۹:۴۲
با دیدن چنین اخباری،هر روز که می گذره دلبستگی ام نسبت به مملکتم کمتر میشه. ای کاش می تونستم از این کشور زودتر خلاص شم تا اینهمه کجفهمی را نبینم. (2115530) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۰۹:۵۹
ببخشید صاحب مخابرات دولت تدبیر و امید است یا ...... ( اسمش را نمیشه برد) (2115533) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۵۳:۲۵
شما نبر! ما خودمون می شناسیمش (2116141) (alef-10)
 
رویا موذنی
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۰۲:۴۱
بیایید اونقدر تو این صفحه کامنت بذاریم تا اعتراض خودمون رو نشون بدیم حتی اگه الف از کار بیفته / اطلاع رسانی کنید دوستان
وعده ما از ساعت هشت شب به بعد در این صفحه الف جهت ابراز اعتراض به فیلترینگ
(2116631) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۹:۳۹:۴۳
شما رویا خانم مثل اینکه فقط برای فیلترینگ واتس آپ غیرتتون به جوش اومده؟ توی مملکت کلی مشکل دیگه هم داریم! از نسل جدید (نیمه دوم دهه شصت به بالا) بیشتر از این هم نمیشه انتظار داشت! (2116931) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۱۱:۵۸
خدایا کی میشه کل اینتر نت را فیلتر کنند. راحت شیم? (2115543) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۱۵:۱۴
بنده هم با نویسنده هم نظر هستم . فیلتر این اپلیکیشن ها نه بخاطر شرع هست و نه بخاطر حریم خصوصی . ضمن اینکه هرکس که از این اپلیکیشنها استفاده میکند مشکلی با شکسته شدن حریم خصوصی خودش ندارد . نیازی نیست آقایان به فکر حریم خصوصی مردم باشن !!!!!
به اندازه کافی انواع و اقسام عکسها و ویدئو های خصوصی ملت در فیسبوک و یوتیوب هست و ملت از همونها استفاده میکنن.من تا حالا ندیدم کسی از این اپلیکیشنها برای تجسس در عکس و فیلم مردم استفاده بکند و فقط برای برقراری اطلاعات با هم استفاده میکنن.
من معتقدم حتی اگه به علت کاهش درامد اینها را فیلتر میکنن شفاف اعلام کنن که لااقل دلایلشان اینقدر خنده دار نباشد.

با تشکر از مقاله بسیار مفیدتان (2115557) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۱:۲۷
"دایره فیلترینگ ها و محدودیت ها در دولت تدبیر و امید علاوه بر فضای مطبوعاتی کشور اپلیکیشن های موبایلی را نیز در برگرفته است . "
ربطي به دولت نداره
درآمد مخابرات كم شده مخابرات مرتبط با چه ارگاني هست؟؟؟ (2115583) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۲:۲۹
نمی دانم این مشکلات چرا خارجی ها ندارند و فقط ما ایران از مشکلات داریم؟ (2115587) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۳:۱۰
تو کشورهای اروپایی که فیلتر نیستند این صدوقی الکی میگه (2115591) (alef-13)
 
sadegh
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۴:۱۲
???????? (2115595) (alef-13)
 
زارع
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۶:۴۱
کسی نخاد پول بیشتر بده از مصادیق مجرمانه است!!!!!!!!!
همه درد پول و زور (2115607) (alef-13)
 
شهروند انقلابي
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۸:۲۳
با سلام جناب شريفي كه متعقد به عدم فليترينيگ هستي شما گويا در ايران زندگي نميكني استاد جدا مدرك تحصيلي خود را در ايران گرفتي ؟ استاد هنوز در هواي دوران خارج از ايران هستي ؟ اي استاد عاشق فيس بوك پيشكشت لطفا تنها وتنها اجازه بده يك زن مستند ساز من روحاني هستم را منتشر كند شما كه هنوز ظريفته ان را نداري يك مسند از رييس جمهور خود را بسازند پس بهتر همه انها را فيلتر كند راستي استاد اصلا شما ريشه داريد كه اجازه داشته باشيد نظر بدهد ريشه و اصل به كجا بند است ؟ گفتم در اب وهواي ايران نيستي ريشه ات اول بگو بعد حرف بزن البته من به اين ريشه معتقد نيستم و ميگوييم هر سشهروند بايد در جارجوب قانوني حرف بزند انتقاد كند و شما هم از نظر من بگو تامن پاتك ان را برايت بزنم (2115611) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۵۵:۵۹
متاسفم برات (2116146) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۲۵:۳۸
عزیزم اول ابتدایی رو با چند پاس کردی؟ در گیر ادبیاتت شدم (2116528) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۸:۲۵:۰۸
بقول خودت در چهارچوب خودت حرف بزن م.مردم - آبدارجی سیاسی - شهروند انقلابی (2116816) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۴۲:۱۰
این شهروند قبلا بنام آبدارچی میمومد بعد شد م.مردم بعد شد شهروند .... (2117230) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۲:۵۹:۴۶
ارتقا درجه گرفته (2117411) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۱:۲۸:۰۳
شهر وند انقلابی= اسفندیار رحیم مشائی (2117368) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۲:۵۱:۳۹
جناب شهروند انقلابی برای طرز فکرتان متاسفم . شما فکر میکنید ایران از ان شماو همفکرانتان است وهر کس خلاف نظر شماها سخن بگوید ایرانی نیست و حق سخن ندارد .و خنده اور است وقتی که سخن از قانون میزنی .لطفا" بگویید کدام قانون به شما اجازه داده که اینگونه به اشخاص توهین کنید بقول خودتان باید در چهار چوب قانون سخن گفت (2117766) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۹:۱۸
روحانی مچکریم!! (2115615) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۳۸:۳۸
مخابرات ربطی به دولت و روحانی ندارد لطفا خودتان را به اون راه نزنید !! (2116095) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۴:۱۱
ربط دارد خوبشم ربط دارد. همه به هم ربط دارند. (2117794) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۰۸:۴۸:۱۷
روحانی باید مخابرات را ازشون پس بگیره (2120649) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۳:۳۶
آزادی بیان (2115631) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۵:۲۸
اولا متاسفم برای دولتی که به نظر میاد راه دولت قبلی رو در پیش گرفته فقط با ظاهری شیک تر و تنها وعده و وعده می دهد
دوما فکر می کنم این بازی چند سر برده، افزایش درامد مخابرات از یک سو ، فروش فیلترشکن از سوی دیگر که به نظر می رسه هر 2 مورد در یک جیب می روند (2115636) (alef-13)
 
پارسا
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۶:۴۴
برخوردهاي يكسان و اما بي نتيجه درمقابل ويدئو ، ماهواره،برخي سايت هاي اينترنتي، اپليكيشن هاي موبايل و.... تا كي قرار است ادامه يابد؟ آيا زمان آن نرسيده كه در روش برخود با تكنولو‍ژي تجديد نظري صورت گيرد؟ (2115644) (alef-13)
 
سوال؟
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۸:۲۱
با اینترنت بالونی گوگل و هواپیماهای فیسبوک در آینده میخوان چه کار کنند که اینترنت وای فای رایگان به مردم در آینده نه چندان دور خواهد داد؟ (2115648) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۳۹:۵۰
عزیز کو گوش شنوا؟؟؟؟؟؟ (2115651) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۱:۰۸
عجب حرف خنده داری زده در دولت های دیگر این نرم افزارها فیلتر شده اما در ایران به دلیل آزادی هایی که وجودداره این اتفاق نیفتاده نمردیم و معنی آزادی رو هم فهمیدیم اپراتورها تلفن همراه آدم باشند خدمات خوب با قیمت عقلانی ارایه بدن ببینن مشتریاشون کم میشن یا نه اما اپراتورهای ایران فقط می خوان مردم رو بچاپن اینه که تحمل و جود رقیب تو بازاری که سالها در انحصار خودشون بوده رو ندارن فقط همین این اپلیکیشن ها رقب اونها هستن اونا هم نمی خوان ذره ای از منافع و درامد گزافشون پایین بیان اینه که فیلترش میکنن بعد خودشون وی پی ان میفروشن که اینم پول سرازیر کنه تو جیب های گشادشون ما مردمهم که اتحاد صفر اگه یه روز هیچ کس اس ام اس نده یا تماس صوتی برقرار نکنه یکم به مردم احترام میذارن و کمتر واسه جیب مردم نقشه میکشن

الف درج کن این نظر رو خودت میدونی چیزی جز این نیست پر شدن جیب گشاد اپراتورها (2115654) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۳:۴۲
آقای روحانی شب گذشته :
به قول هایم عمل می کنم ......

صد رحمت به احمدی نژاد لاقل چندتا اپلیکیشن زمان دکتر محمود داشتیم . (2116010) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۱:۵۹:۰۲
حیف پیشوند دکتر نیست برای این بابا میذاری ؟!! (2117137) (alef-13)
 
شهروند انقلابي
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۳۶:۰۷
با سلام عجب فعلا كه با اين به به جه جه شما و جناب شريف عزيز نويسنده محترم داريد جيب فيلتر شكن ها را پر ميكنيد حالا داشته باشيد كه اطلاعان خصوص زندگي خود را چگونه انها به يغما ميبردند و در جرگه بقيه فريب خودرگان اين وادي سراب مي افتاديد اخه يادم رفته بود اينها را جناب شريف استاد گرامي در اين مقاله بايد مي گفت ايشان يادش رفته و باور كن سهوا نگفته و فكر بد نكن ايشان استاد اين زمينه است و من شاگرد ناچيز شلوغ ميكنم سهوا نگفته نه جناب شريف عزيز و استاد گرامي (2116088) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۱:۴۵:۰۷
یکی به این شهروندمون بگه وقتی چیزی نوشتی قبل از ارسال یه بار بخونش لااقل به زبان فارسی باشه..!! (2117107) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۱:۵۷
ایشون اگر صد بار هم بخونن مطمن باش متن نهایی بهتر از این و چند مورد بالا نخواهد شد دایره سواد و درک امثالهم را با ی 25 تومانی کشیدند نه بیشتر (2117787) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۱۱:۲۲:۰۵
داستان اين شهروند مثال داستان ملا نصرالدين است. ميگويند روزي ملا را به جرمي به محكمه بردند ، قاضي از وي پرسيد : ملا ، خواندن و نوشتن بلدي؟ ملا گفت نوشتن بلد هستم ولي خواندن نه. قاضي با تعجب گفت اين ديگر چه صيغه اي است ، چگونه نوشتن ميداني ولي خواندن نه؟!. ملا گفت همين است كه گفتم. قاضي به منشي گفت بده چيزي بنويسد. ملا روي كاغذ مقداري خط خطي كرد و به دست منشي داد. قاضي نگاهي به ملا كرد و گفت اين چيست كه نوشته اي؟ ملا گفت : من كه گفتم خواندن بلد نيستم. حالا اين شهروند آنچه را كه نوشته( خط خطي كرده ) نميتواند بخواند . زياد ايراد نگيريد. (2120970) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۲:۵۷:۴۰
جناب شهروند انقلابی شما نمیخواهد به فکر دیگران باشید و نگران اطلاعات خصوص انان .کسی شما رااجبار نکرده از اینگونه موارد استفاده کنید همچنین شما نمیخواهد کاسه داغتر از اش باشی .ای کاش چند کلام حرف حساب میزدی (2117771) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۳:۵۷:۲۲
کسی که میاد توی فضای مجازی اونقدر درک و شعور داره و تبعات درز اطلاعات خصوصی رو هم میفهمه و می پذیره لطفا خوتون رو عقل کل و قیم مردم حساب نکنید . جاده ایی که شما میکشید منتهی به جهنم افراط و تنفر است نه بهشت ضمنا ی چند صباحی کلاس نهضت سواد اموزی براتون بد نیست (2117863) (alef-13)
 
amin
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۴:۲۲
آقایان دیگر دارید شوره ماجرا را بالا میاورید
بس کنید آقا........... بخاطر دوزار پول در آوردن مخابرات همه چیز فیلتر
شما در چه حدی مگه هستید که چی خوبه چی بده
شما بیجا میکنید هرچه را فیلتر میکنید. ای باباااااااااااااااااااااااااااااا
مجرم شمایی که چوب تو آستین اپلوکیشن میکنی (2115660) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۱:۴۶:۳۱
البته حالا عصبانی هستی بیخیال ولی اپلیکیشنه داداش. (2117113) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۳:۱۲:۳۱
امین جان دو زار چیه؟ میلیاردها رو از دست میدن!! (2117418) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۶:۵۷
قظعا برای مسائل فرهنگی و مصادیق مجرمانه و ... فیلترینگ انجام نمیشه بلکه برای افزایش درآمد شرکت های مخابراتی و فروشندگان فیلتر شکن اینکار انجام میشه
این شرکت ها هم فقط به فکر افزایش درآمد هستند نه افزایش کیفیت خدمات.
آزموده را آزمودن خطا است. (2115671) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۴۷:۰۳
به ملت چه ربطی داره درامدشون اومده پایین !
ما بخوایم هزینه تلفنمون کم بشه باید چیکار کنیم !!؟
فقط به فکر پر کردن جیب خودشونن نه کمک به مردم :| (2115674) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۱:۲۶
تنها را مقابله با مخابرات تحریم اس ام اس و کوتاه کردن مکالمه است تا پول کمتری به جیب مخابرات برود (2115694) (alef-13)
 
عبدالسبد کالا
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۲:۱۸
روحانی مچکریم! (2115697) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۴۰:۱۱
چه ربطی به روحانی داره ؟؟؟ (2116099) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۸:۴۴:۴۹
خخخخخخ عجب اسم باحالی داری ... عبدالسبدکالا (2116849) (alef-13)
 
ممم
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۵:۰۵
شریک دزد و رفیق قافله همینه ازیکطرف فیلتر واز طرفی فیلتر شکن درامد خوبیه
(نه غلام) (2115712) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۶:۰۷
مرسی. مقاله هوشمندانه و دقیقی بود (2115716) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۱:۵۸:۲۲
آزادی نداریم (2115722) (alef-13)
 
kord
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۰۵:۱۰
وايبر فقط مخصوص مكالمه است و فقط مخابرات ضرر مي كنه به همين خاطر فيلتر ميشه (2115747) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۰۸:۲۳
نمیدونم چرا از همه دنیا فقط در ایران این نرم افزار ها محتوی مجرمانه دارند.

مشکل از بقیه دنیا است یا ما؟ (2115763) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۰:۱۶
آخه شما چه کاره مردمید که این تصمیمارو می‌گیرید؟!

وکیل وصی‌ اید؟ قیمید؟! چرا نمیذارید مردم راحت زندگیشونو کنن؟؟!! (2115770) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۸:۳۵
ابزار رو مفت در اختیارت بذاره حالشو ببری کسی هم چیزی گفت اعتراض کنی؟ خب مرد حساب همون تشکیلات انتنو مانتو غیره هزینه نداره که میخوای مفت استفاده کنی؟ (2116027) (alef-10)
 
هان؟
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۵۳:۱۱
کدوم ابزار مفت؟ گوشی موبایل رو که می خریم! پول سیم کارت که می دیم! بابت مکالمه هم که پول می دیم! دیگه کدوم ابزار مفت؟ (2116604) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۱:۵۹
حضرت علامه اقتصاد وقتی اینترنت با سرعت و پهنای باند کم رو باگرانترین قیمت به خلق الله میدن کجاش مفته ؟؟؟؟ (2117867) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۰:۵۲
کدوم کشور مختلف رو دقیقا میفرمایید!!!!! که وایبر واتس اپ و فیس بوک و ویتیوب و
تیوتر و وات آپ و .... فیلتره؟ میشه قید بفرماید عمو (2115773) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۲۴:۵۴
عصبانیتت بجا. یکی از رفقای ما عمانه. اون روز میگه نمی تونم بیام وایبر. میگم چرا؟ میگه فیلتره. اینجاشو من خبر دارم. بقیشو نه. (2116043) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۲۶:۳۵
عربستان ، پاکستان ، ویتنام (2116529) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۱:۴۹:۰۲
ساحل عاج و گینه بیسائو... (2117117) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۳:۰۴:۲۷
دیدی؟ دوستان تمام کشورهای پیشرفته که اینها فیلتره رو نام بردند. متاسفانه بقیه کشورهای پیشرفته سیستم موبایل ندارند که بشه گوشی رو اونجا امتحان کرد. (2117416) (alef-10)
 
سهراب
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۰:۵۵
بسيار عالي بود.به ويژه اين جمله:"اما مسئولین نه از ویدئو درس گرفتند و نه از ماهواره ، حالا گویا قصد دارند شکست خود را در مقابله با اپلیکیشن ها تکمیل کنند." (2115775) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۱:۱۱
وقتي فيلتر ميكنن بايد نگران اطلاعات باشن. چون ديگه علاوه بر شركت ارايه دهنده اپ شركت وي پي ان هم قادر به مانيتورينگ اطلاعات خواهد بود. (2115778) (alef-13)
 
خسته
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۱:۲۱
با سلام
فقط یه سوال
کی میاند خودمون رو کامل فیلتر کن دیگه راحت شن!!!؟ (2115780) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۸:۲۲
جناب خسته، با توجه به منظور شما از فیلتر، با کمال مسرت و امتنان اعلام می کنم که دوستان مشغولند. مثلا همین آلودگی هوا مگه کم اقدام مهمیه! مقدار زیادی از خستگی و خمودگی و لختی ما از همین مسئله است و ایضا هنگ مغز و روان و بی احساسی و بی تفاوتی و گاه پرخاشگری و خلاصه چیزهایی از این موارد. و یا تورم و گرانی هر روزه که عامل بسیار مفیدی است برای سردرگمی و گیجی و رخوت و منگی. مورد دیگر ارسال پارازیت هاست که به خوبی وظیفه خودش را انجام می دهد و در حال کار روی جسم و جان ما است. اصلا همین فیلترینگ های اینترنتی و اپلیکیشنی نقش موثری علاوه بر آن فیلترینگ، در فیلتر کردن خود شما دارد. (2117781) (alef-13)
 
آرمان
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۲:۴۷
عجب جمله ای گفتید:

" ۹ روز پیش وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار، در نشستی خبری به تاثیر شبکه‌های اجتماعی موبایلی بر روی درآمدهای اپراتورها اشاره کرد و گفت: در کشورهای مختلف دولت‌ها این نرم افزارها را فیلتر می کنند اما در ایران به دلیل آزادی‌هایی که وجود دارد این اتفاق نیفتاده و بی شک فعالیت این شبکه‌ها بر درآمد اپراتورها نیز تاثیراتی داشته است. ما سعی خواهیم کرد پس از دریافت مجوز ارائه خدمات نسل‌های بالاتر با ارائه سرویس‌های متنوع این مشکل را برطرف کنیم اما به هر حال فعالیت این شبکه‌ها تاثیرات خاص خود را دارد."

مهمترین قسمت این موضوع درآمد اپراتورهاست برادر من. هیچ کس نمیتواند جلوی فناوری های جدید بایستد . خودتان این را خوب می دانید. امیدوارم در یک نظر جداگانه بتوانم دقیقا مبنای محاسبه استفاده بصورت ارزش ریالی را برای هر اس ام ااس برایتان بنویسم. ببینید اختلاف ما کجاست با کشورهای دیگر که الان در رده های انتهایی ضریب نفوذ قرار داریم.
بخاطر رانت خواهی 3 اپراتور در کشور باید مردم هزینه های بیشتری متحمل شوند و جالب اینجاست کمیته فیلترینگ هم از این موضوع حمایت می کند.
در صورت امکان ببینید اعضای کمیته فیلترینگ چه پیوندی با شرکت های اپراتور دارند. آیا متنفع هستند یا از سر خیرخواهی!!! دارند اینکا را انجام میدهند.
نکته دوم در این است که اگر مردم فقط برای تفریح بخواهند از وایبر یا امثالهم استفاده کنند و مصداق جرم یا خلاف دارد ، واقعا دلیل اینهمه کشش به سمت این خلاف تکنولوژیک در چیست؟
آیا میتوانید جایگزین مناسبی در همان ابعاد بیاورید.
امیدوارم نمایندگان محترم مردم و خصوصا آقای توکلی عزیز در این موضوع جدی باشند و حق مردم را مطالبه کنند و بدنبال حق و حقوق اپراتور ها نباشند.
ضمنا یادتان باشد در هر دقیقه ده ها اپلیکیشن موبایل و کامپیوتر در حوزه ارتباطات تولید می شود. مردم نمی ایستند که وایبر و وی چت رفع فیلتر شوند.
نرم افزارهایی مثل کاکائو تاک ، تاک ، لاین و ... آقا کلا چرا اجازه میدین موبایل اندروید بیاد و بازار .
از همون اول جلوشو بگیرین. گوشی فقط برای تماس گرفتن از طریق اپراتوره ولاغیر . والسلام. من رفتم به کارام برسم (2115784) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۳:۰۹
همه ش به خاطر کم شدن درآمد اپراتورهاست، وگرنه محتوای مجرمانه و ... کشکه. ما مردم ایران به این دروغگویی ها عادت کردیم. ما مردم ایران عادت کردیم که بهای هر چیزی رو هم گران و هم چند باره بپردازیم. اینترنت گران بی کیفیت و بی سرعت بخریم و به خاطر چت کردن با همین اینترنت فیلتر بشیم. چرا؟ (2115787) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۷:۵۲
عقب افتادگي كه روز به روز وسعت مي گيرد . بعد از ساليان سال هنوز صادرات ما خشكبار است . در عصر اينترنت فروش يك نرم افزار از كل در امد نفت بيشتر است . هنوز بي راه مي رويم و هي بي راه .
ترسم نرسي به كعبه اي اعرابي اين راه كه مي روي به تركستان است (2115801) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۱:۲۵
بی احترامی به ملت هم حدی داره ! شما نمی فهمید و به این دلیل ما فیلتر مکنیم که دچار انخراف نشید !!! مثه همیشه سانسور کنید ... (2115815) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۲:۰۲
چرا مثل كره شمالي كلا اينترنت رو قطع نمي كنيد و موبايل رو هم جمع نمي كنيد تا اين همه هزينه جلسه و دستگاههاي فيلترينگ نديد؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
همه جاي دنيا تمام انرژي كشور براي پيشرفت خرج ميشه اينجا براي جلوگيري از پيشرفت (2115818) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۵:۴۸:۱۱
برای اینکه به اسم اینکه تکنولوژی و امکانات تو دستمونه ازمون پول میگیرن
دعوا سر کم شدن درامد خودشونه
اگه کلا قطع کنن که باید تعطیل کنن برن (2116440) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۳:۵۳
تورو خدا بس کنید کجای دنیا فیلتر می کنن به خاطر اپراتور ها!چرا دروغ می گید؟شما دنبال منافع خودتونین (2115826) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۴:۱۳
برای اینکه پول اس ام اس نمیره تو جیب اپراتورها ، واتس آپ رو فیلتر کردند ؟!!!

یعنی پول در نیاوردن اپراتورها هم جزو مصادیق مجرمانه هست ؟!!!!!!! (2115828) (alef-13)
 
شهروند انقلابي
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۱۶:۴۰
با سلام جناب عالي حقوق خواندي شما مصاديق مجرمانه را ميداني كه اينطور با قاطعيت نظر ميدهي لطفا بند هاي متناقض را ذكر كن تا ما هم استفاده كنيم و مسولين هم به اشتباه خود پي ببرند هرجند اينها را حناب شريف عزيز كه مقاله داده بايد جواب بده كه كجا ان متناقض است جوابي ندارد ميگي نه ؟ (2116018) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۱:۵۱:۵۴
چرا اینجا همه همدیگه رو می شناسن؟؟؟؟ (2117123) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۳:۰۹:۰۳
نه بابا. این داداش ما زبان فارسیش ضعیفه یادش رفته ته جمله هاش علامت سوال بذاره. حالا شما یه زحمت بکش هرجا موقع خوندن متنش از نفس افتادی یه علامت سوال بچپون تو جملش دوباره از اول بخون کمی از جملاتشو متوجه می شی.
من چنذ بار تمرین کردم شد. یکی این کار رو نکرد 70 سال بدبخت شد, گربه اش هم بعد از 3 روز مرد. (2117417) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۴۸:۴۷
آقا یا خانم شهروند تو باید همه جا نظر بدی ؟ من الف متعجبم ما در سال یه پیاممون به زور منتشر میشه اما تا الف رو نیگاه میکنی 200 پیامش منتشر شده جریان چیه ؟ (2117240) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۱:۳۷:۲۰
خوب جناب "شهروند" مثلا انقلابی!!!

این بند خدا مگه چه ادعایی در مورد حقوق کرده بود که این پاسخ را دادی؟؟؟؟؟

تو که خودت به تنهایی!!!!! روزی حداقل 100 تا نظر کار شناسی در همه علوم میدی دیگه چرا ایراد میگیری؟؟؟

ظاهرا تو عالم دهری؟؟ نه؟؟ (2117376) (alef-10)
 
ح ح
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۶:۵۴
شاید فروشندگان فیلتر شکن همان فیلتر کننده ها هستند؟ (2115835) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۲۸:۴۲
کو وگوش شنوا عزیز من
کو وگوش شنوا (2115840) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۳۴:۳۵
وقتی قوانین بدون فکر وضع میشوند,افراد آن را ندیده میگیرند.این وضعیت قبح قانون شکنی در تمام کشور ودر هر فعالیتی را ازبین میبرد.از استفاده از برنامه های فیلتر شده وتخلفات رانندگی ,زندگی شهری تا..... .
این گونه است که در کشور ما شاید هشتاد درصد از مردم مجرمند!!!! چون قوانین برای شکستن وضع شده اند!!!!! (2115870) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۰:۲۱
همه اینهایی که گفتی درست!
ولی سایت محترم الف، اگر واژه واتس آپ را در این نوشته برداریم، و فیسبوک، یا توییتر را جایگرین کنیم (که جلوه هایی دیگر از همین دنیای مدرن اند)، باز هم حاضر به نشر همچین متنی هستید؟!

نکته دوم، بله، وزرا و معاونین رئیس جمهور در کمیته هستند، ولی شما خودتان بهتر از هر کس میدانید که با چه واژه ها و عبارات و بعضا تهدیدهایی، فیلترها رغم میخورند! (2115889) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۶:۲۷
فیلترینگ + دکتر حسن روحانی ( دولت تدبیر و امید )
روحانی مچکریمروحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم روحانی مچکریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2115915) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۱:۵۲:۴۱
آفرین به خلاقیتت..!!! (2117125) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۱:۳۹:۴۳
خودت میدونی به روحانی ربطی نداره!!

فقط میخوای اسمون و ریسمون را بهم ببافی تا بر علیه روحانی چیزی بنویسی.

خدا شفات بده (2117377) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۴۹:۴۰
متاسفم که کشورم میخواهد با تکنولوژی به جای استفاده، مبارزه کند.
شما به چه حقی میخواهید ملت را از لذت تکنولوژی محروم کنید؟
چه کسی این حق را به شما داده است که فکر میکنین بیشتر از ملت میفهمین؟ (2115926) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۰:۰۴
ما همچنان از روحانی مچکریم . (2115930) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۴:۲۳
احتمالا سهم خواهی. (2115951) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۲:۵۹:۱۴
اين هم احتمالا راهي براي جبران كسري بودجه دولت تدبير و اميده. من كه دارم روز به روز اميدوار تر ميشم. خدايا شكرت (2115964) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۵۱:۳۳
از کی تا حالا پول موبایل و مخابرات میره جیب دولت ؟! خب وقتی میگه بیسوادید راست میگه دیگه !! مخابرات در زمان محمود جونتون واگذار شد ! (2116598) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۱:۴۳:۲۵
دلبندم!! مخابرات ربطی به دولت روحانی نداره !!! میفهمی؟ نَ دا رِ ه !!!!

روحانی به اشتباه گفت کم سواد!! باید می گفت بی سواد!!!!! (2117379) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۱:۴۹:۰۴
اون محمود جون بود که در بیت المال را باز گذاشته بود دلبندم مجید جان!!!

البته محمود معجزه یک بار هم در بیت المال را قفلِ قفل کرد!!!! واسه همین

نتونست 150 میلیارد دلار درامد ارزی را به بیت المال بریزه!!!!!!!! خوب لابد رمز قفل

یادش رفته بوده!!!!!! (2117385) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۰۸:۴۹
از یه طرف میخوان همه چیزو کنترل کنن از یه طرف دیگه از درامدسرشارش نمیتونن چشم پوشی کنن. (2115993) (alef-10)
 
vahidshd
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۲۷:۰۱
روحانی کجاست اون شعارهات؟ کجاست اون همه وعده و وعیدکجاست نجات دریاچه ارومیه.... (2116051) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۵۳:۰۸
اگر انحصار طلب ها و تندروها بذارن ! فعلا که زورشون تو کمیته فیلترینگ به روحانی میچربه . (2116603) (alef-13)
 
محمدحسین
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۲۹:۴۱
با سلام من که عمه اینام ایتالیا زندگی میکنن و با پسر عمه هام چت میکنم با واتس آپ و از این دست اپلیکیشن ها ایتالیا که فیلتر نیستش با اون سرعت خوبشون، بقیه کشورها رو نمیدونم (2116060) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۳۵:۲۱
اونایی که به اپلیکیشن موبایل و فیس بوک و بیت المال رحم نمی کنن ، میخوان به ملت رحم کنن؟!! (2116083) (alef-10)
 
ciavash
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۵۳:۰۸
بعد از انحصار طلبی ایرانخودرو و سایپا حالا نوبت مخابرات و اپراتورهاست (2116140) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۳:۵۹:۵۴
توجه توجه

دولت در كارگروه تعيين مصاديق مجرمانه ( يا همان فيلترينگ) در اقليت است. انتصابي ها و قواي ديگر هستند كه از ترس اينكار را مي كنند. (2116156) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۵۴:۰۲
مردم باید از اپلیکیشن های دیگر استفاده کنند . (2116605) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۱۸:۵۶
فیلتر کردن راه چاره نیست. باید قیمت خدماتی مثل مکالمه و اس ام اس بیاد پایین و خدمات اینترنتی گرون بشه. (2116213) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۲۹:۵۴
خدمات اینترنتی گرئن بشه ! مگه آزار دارید ؟؟؟ (2117203) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۲۰:۱۴
جناب نویسنده چرا میگی دامنه فیلترینگ در دولت ؟؟ مصادیق مجرمانه که زیر نظر دولت نیست، اینا از تندرو ترین و متحجرترین ادمها را انتخاب کردند و د یک گمیته گذاشتتد برای حفاظت از منافع ناشی از فیلترینگ .. (2116221) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۵۵:۰۰
از نظر اینا کاهش درآمدهمراه اول مساوی مصادیق مجرمانه است . (2116610) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۲۳:۵۹
اقاي توكلي اين جماعت فكر ميكنند شما تافته جدا بافته هستيد و برايتان درد و دل ميكنند افسوس كه نميدانند شما هم از سهامداران هستيد و منافع را ترجيح ميدهيد و محكم ايستاده ايد كه مردم در اين فضاهاي مجازي به گناه الوده نشوند و شما در پيشگاه خداوند جوابگو نباشيد . و من اله توفيق (2116232) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۲۵:۰۱
جناب روحانی این ملت فقط بین بد وبدتر بد را انتخاب کردند اگر نمی توانید کار را به اهلش بسپارید چون بهر صورت کلیه ی این تحقیرها به حساب شما نوشته خواهد شد (2116234) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۵۵:۳۷
به نظر شما آیا کسی بغیر روحانی میتواند حریف اینها بشود ؟! (2116612) (alef-13)
 
maede @
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۴:۳۷:۳۰
جیب اپراتورها مهم یا جیب یه ملت؟! (2116256) (alef-1)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۳۰:۲۱
صد البته جیب اپراتور ها که پشتشم حسابی گرمه هااا حسابی .. الخصوص ... حالاااا .. عزیزنا ولی ... (2116542) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۳۵:۰۶
یه پیشنهاد... نظرتون چیه همه 1200 بگیریم دستمون. :)
گوشی ها پیشرفته اداما رو منحرف می کنن. آخ آخ آخ (2116551) (alef-13)
 
ارشیا
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۵:۰۵:۳۴
آخه این چه کاریه... حتما باید پول تو جیب اپراتورها بریزیم... همه جا اپراتورها و شرکتهای بزرگ.لابی دارند و لابی میکنند... ما مردم که لابی نداریم چه کنیم؟؟؟ خدا وکیلی اگه فیلتر کنند من یکی که از فیلترشکن استفاده میکنم... آخه کدوم جرم ؟ کدوم مجرم؟ کدوم عملیات مجرمانه؟ بابا مصداق بیارید؟ اگر هم ندارید لطفا دست از توی کاسه اپراتور ها بردارید و مثه ما مردم عادی باشید (2116326) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۵:۰۷:۱۹
فیلتر کردن ابزارهای آسان و ارزان ارتباط تلفنی که بار هزینه ی سنگین مگالمات خارجی را از دوش مردم بر می داشت غیر از بهانه ی ممانعت از درز کردن اسرار مردم به بیگانگان که با اندکی آموزش قابل جلوگیری است می باید توجیه اقتصادی و منطقی عقل پسندی داشته باشد و در غیر این صورت محو کردن این ابزار رقابتی ، صرفا بنفع شرکتهای مخابراتی کاسب مسلک تفسیر خواهد شد و وسوژه ی مجانی خوبی خواهد بود در دست مخالفان خارجی و داخلی که بتوانند با آن وجهه ی مردمی دولت را با ترفندهای خود شدیدا مخدوش سازند . (2116328) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۵:۱۷:۴۳
کاش میشد اینگونه مسولین را فیلتر کرد و برای همیشه از تنگ نظری اونها راحت شد (2116347) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۵:۱۸:۳۵
فیلتر کردن ابزارهای آسان و ارزان ارتباط تلفنی که بار هزینه ی سنگین مگالمات خارجی را از دوش مردم بر می داشت غیر از بهانه ی ممانعت از درز کردن اسرار مردم به بیگانگان که با اندکی آموزش قابل جلوگیری است می باید توجیه اقتصادی و منطقی عقل پسندی داشته باشد و در غیر این صورت محو کردن این ابزار رقابتی ، صرفا بنفع شرکتهای مخابراتی کاسب مسلک تفسیر خواهد شد و وسوژه ی مجانی خوبی خواهد بود در دست مخالفان خارجی و داخلی که بتوانند با آن وجهه ی مردمی دولت را با ترفندهای خود شدیدا مخدوش سازند . (2116349) (alef-10)
 
مغرب
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۵:۲۸:۴۴
قسمت طنز ماجرا اونجاست که مسئول مربوطه میگه : به خاطر آزادی هایی که در ایران وجود داره ما این اپلیکیشن ها رو فیلتر نکرده بودیم. یعنی خدا وکیلی تو پررویی بعضی ها روی "آن مرد" رو هم سفید کردند (2116385) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۵۶:۴۳
اینا هنوز تو دوران احمدی نژاد سیر میکنن !! (2116615) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۴۹:۲۲
وقتی این مسائل الان هم اتفاق می یفته یعنی همون زمان هم به احمدی نژاد ربط نداشت... (2116746) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۵:۵۹:۲۰
بنده به عنوان نماینده صنف فیلترشکن فروش به شدت حمایت می کنم (2116465) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۲۷:۰۴
از باعث بانی اش نمی گذرررممم.... فیسبوک و گوگل پلاس و وی چت کم بود ... حالا شد واتس اپ.. بسه دیگه . ا ه ه ه ه (2116531) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۳۳:۴۲
خدا باعث و بانیشو لعنت کنه (2117211) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۶:۲۸:۱۹
خسته شدیم به چی دلمون خوش باشه ای خدااااااااااااااااااااااااااااااا (2116537) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۱۴:۰۸
من اين محتواي مجرمانه رو نمي فهمم يني چي!@
لطفا اس ام اس و ام ام اس رو هم تعريف كنيد.محتواش مجرمانه است.
خخخخخخخ (2116659) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۲۹:۰۲
شماها هيچ جوري نمي توانيد جلوي تكنولوژي را بگيرد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در دور افتاده ترين نقاط ايران ماهواره وجود داره !!!!!!!!!!!!!
چكار تونستيد بكنيد !!!!!!!!!!!!!!
هيچي
هيچي هيچي
هيچي (2116688) (alef-13)
 
saad
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۷:۳۱:۴۸
خواهشاً لطفاً بی خیال مردم بشید!!می شه؟! چه گناهی کردیم؟! اون از وضعیت اقتصادی اینم که آزادی های اجتماعی مون!!! (2116700) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۹:۰۰:۱۹
چرا مطلب راجع به فرهنگ سازی رو چاپ نکردید مگه حرف بدی یا توهین توش بود یعنی شما هم مخالف فرهنگ سازی هستید که واویلا (2116875) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۱۹:۰۶:۰۲
" از یک طرف خبرگزاری ها و سایت هایی که وابسته به صاحب اصلی مخابرات هستند در روزهای گذشته فضا و اذهان را برای این فیلترینگ ها آماده کردند و با گزارش هایی جهت دار زمینه را برای این فیلترینگ فراهم کردند"
صاحب اصلی مخابرات بسه دیگه ما هم ادمیم (2116890) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۰:۴۷:۰۳
من هم به نوبه خود به هموطنام در داخل ایران بخاطر این عمل سخیف و عصر حجری تسلیت میگم. (2117012) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۱:۲۰:۵۹
واتس آپ فیلتر بشه .وایبر فیاتر بشه و............................. این لیست همچنان ادامه داد.امروز این فیلتر می شود فردا 10000 برنامه دیگر میاد .این کار فقط وقت تلف کردن هست .گذشته از این ویچت فیلتر شد چه شد؟افراد سعی کردند به صورت غیر قانونی و با استفاده از فیلتر شکن های رایگان وارد آن شوند که همین الان هم این کار را می کنند .بهتر هست به جای این وقت تلف کردن ها به فکر بالا بردن کیفیت و کاهش هزینه سرویسهای مخابراتی باشند چون دنیای این نرم افزار ها گسترده هست و این را فیلتر کنند فردا یکی دیگه مثل علف درمیاد. (2117058) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۱:۲۵:۲۹
اگر رییس جمهور بخواد یه سایت رو رفع فیلتر کنه نمیتونه اما اگه یه مدیر بخواد کلی اپلیکیشن رو فیلتر کنه میتونه!!!! (2117066) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۳۶:۲۱
این کارها رو که ادم میبینه یاد این ضرب المثل میفته که دم خروس را قبول کنم یا قسم حضرت عباس را !!!

روحانی پاااااک نا امیدم کرد
منفعل بودن به معنای تدبیر نیست جناب رییس جمهور (2117216) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۴۰:۲۰
همه دنيا فيلتر ميكن أما به خاطر ازادي تو ايران ملت راحت استفاده ميكنه خنده داره اين همه محدوديت و نتيجش درس كي ميخوايم بگيريم (2117226) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۵۱:۰۹
لطفا تلفن و موبایل را هم توقیف کنید چون من امروز دیدم مردی به خانمی زنگ زد و باهم جایی قرار گذاشتند و دین آنها به خطر افتاد . تولید پراید را هم متوقف کنید چون من امروز دیدم یک پراید سوار ،خانمی را سوار کرد و نمیدانم کجا رفتند دین آن دو هم به خطر افتاد...... (2117244) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۲:۵۳:۳۴
دولت محترم اگر بجای قفل زدن به مطبوعات و خبرگزاریهای آزاد و اپلیکیشنهای موبایل و ..... به در بیت المال قفل بزرگی میزد تا این دزدهای کثیف شاید دمشون را روی کولشون بگذارند از این مملکت بروند و گورشون را گم کنند. (2117246) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۳:۱۲:۴۰
نقل قول:"به خاطر آزادی هایی که در ایران وجود داره ما این اپلیکیشن ها رو فیلتر نکرده بودیم"
حالا که فیلتر کردید پس ثابت شد که تو ایران آزادی وجود ندارد (2117274) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۲۳:۵۷:۰۲
هر فيلتري يه فيلتر شکن داره و يه جايگزيني اين فيلتر کردنا عاقبت نداره
اقا مخابرات هم مثله ايران خودرو تو انحصار سود کلان برده سيم کارت همه جاي دنيا مجانيه اينا هنوز دارن 300 هزار تومن پول ميگيرن ولي ديگه تموم شد انحصار شکست و فيلتر جواب نميده
اقا فرهنگ سازي کنيد بجاي فيلتر
اقا اب هم اگر زياد بخوري ضرر داره مگه ميشه اب رو قطع کرد
ما که دنبال انرژي هسته اي صلح اميز هستيم پس قبول داريم که استفاده درست هم ميشه داشت از ماهواره ميشه درست استفاده کرد
از فيس بوک ميشه درست استفاده کرد
از وي چت هم ميشه درست استفاده کرد
اقا رهبر انقلابمان امسال را سال فرهنگ نام گذاري کردند .فرهنگ سازي کنيد
از عواقب استفاده نادرست ماهواره براي مردم بگيد
از عواقب استفاده نادرست فيس بوک براي مردم بگيد
صدا و سيما چي کرده در جهت فرهنگ سازي
اقا متنو خودم فیلتر کردم خوبه؟ (2117321) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۰:۰۴:۰۸
همه می دونیم که این فیلترینگ ربطی به دولت نداره و دست قوه قضائیه و مالکان مخابرات تو کاره.اما این گله بر دولت وارده که چرا سکوت کرده.تو این مملکت که ان جی او یا مرجعی که فراخوان بده و مردم و به عنوان اعتراض تجمیع کنه نداریم واسه همینه که حضرات هر کار بخوان میکنن. (2117327) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۱:۲۹:۱۸
اگه اینهمه با غیرت تو این مملکته چرا رگ گردن کسی برا بی سرپرست شدن اینهمه خونواده تو جاده ها به سبب ماشینهای غیر استاندارد بیرون نمیزنه؟ (2117369) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۲:۳۲:۵۵
من بیکارم!
یکی از میلیون ها بیکار!
تنها کارم این است که چندتا پیام بدم به دوستام,توی وایبر!این کار را هم نکنم یقینن افسرده میشوم! (2117396) (alef-10)
 
بینوا
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۲:۵۳:۳۹
آقا خرم آبادی ... لطفا هرکاری می کنین سایت رایانه ها رو فیلتر نکنین! (2117407) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۷:۵۶:۰۶
اميدوارم مردم فيلترينگ - پارازيت و الودگي محيط زيست رو اولويت خود براي شركت در انتخابات بعدي مد نظر قرار دهند. (2117454) (alef-10)
 
شهرزاد
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۸:۱۸:۲۸
اگر با عقل و معیار ... اون حضراتی باشه که اپلیکیشن های موبایل رو مصداق جرم تلقی میکنن خوب همین تماس و اس ام اس های اپراتور های موبایل هم مفسده بر انگیزه!!!! نه نیست؟ چون پول توشه اون هم پول های کلان ! تا کی می خواهید مردم رو بی شعور فرض کنید که اختیار اخلاق و روابط شخصی و اجتماعی خودشون رو ندارند و این شما باشید که تایین و تکلیف کنید؟ ؟؟؟ (2117465) (alef-10)
 
عرفان
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۰۹:۱۶:۲۱
محتوای مجرمانه ؟ ::))))))
آقا من اعلام میکنم کل محتوای منم مجرمانه هست .. بیاید ما ملت رو هم فیلتر کنید (2117495) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۲:۳۸:۲۷
آقای روحانی این بود نتیجه رای ما....
پس کجاست اون احترام و عزت که به ملت وعده دادید...
اگه مسایل اقتصادی دستتون را بسته و مشکلات اقتصادی بیداد میکنه در مورد فیلترینگ که دیگه بهانه ای نمیتونید داشته باشید. (2117731) (alef-10)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۲:۴۷:۴۸
یه سوال وقتی تویتر در ترکیه فیلتر شد مردم چیکار کردن؟ به نظرتون اگه فیس بوک توی یک کشور اروپایی فیلتر بشه مردم اون کشور چیکار میکنن؟ این فرق مردم اروپا و ایران است وقتی عکس العمل های مردم ایران با اروپایی ها در مقابل اتفاقات یک سان شد آن وقت مردم ایران به اون بلوغ فکری و اجتماعی میرسند وگرنه تا آخر عمرمان مثل برده زندگی میکنیم.هرچی بهمون بدن سوار میشیم هرچی بدن میخوریم هرچی اونا بگن استفاده میکنیم شاید حتی از برده پست تر باشیم. (2117759) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۲:۳۰
یعنی خداوکیلی اکثریت مردم مخالف فیلترینگ هستن.آیا رای مردم ارزش دارد?آیا رای مردم مهمه?آیا اصلا مردم و افکار عمومی مهمند?مگه نه اینکه می گویند مردم ولی نعمتند!چرا باید همیشه تو کشور ما با تکنولوژی روز مخالفت بشه?چرا تو کشورهای دیگه مثلا نروژ یا هلند یا ژاپن یا .....مخالفت نمیشه? (2117775) (alef-13)
 
hamvatan
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۸:۱۷
اگر هدف از فیلتر کردن این گونه application ها مقاصد فرهنگی و مذهبی هست اون نهادی که این کارو میکنه سخت در اشتباه هست چون فرد مجبور میشه بره از فیلتر شکن استفاده کنه این میان هم یک چرخی هم در سایتهای فیلتر شده دیگه میزنه پس ملاحظه میکنید که گناه هم کردید دست بردارید از این گونه کارهای مسخره (2117780) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۳:۳۷
این همه هزینه می کنند فیلتر می کنند خدایی 5 هزا تومان هم چیزی نیست الان با 5 هزار تومان فول اسپید از تمام فیلتر ها میشه رد شد (2117789) (alef-13)
 
قاسم
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۱:۳۸
همه ی دوستان چ موافق چ مخالف! اینجا تشک کشتی بین مردم و دولت،دولت و دنیا! شده است. ای کاش میتونستیم ی جورایی دنیارو فیلتر کنیم تا آقایون بهانه ای واسه فیل تر نداشته باشن. (2117881) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۴:۵۳:۴۹
میگم یه وقت نذارید یه آب خوش از گلوی مردم پاییین بره هاااااا مبادا !!!مبادا!!!
یبارکی اینترنت رو هم فیلتر کنین بره پیکارش بعدش میشینیم دور هم خوش میگذرونیم (2117942) (alef-13)
 
مهرداد
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۶:۲۱
اخه مغز ما کجا و دولت تدبیر کجا.
حتما حکمتی داره فیلتر واتس اپ.
خدایا افق کجایه؟!!!! (2118008) (alef-13)
 
amir
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۹:۴۷
جهت اطلاع :
من در کانادا یک سیم کارت تلفن همراه گرفتم ماهی ۳۵ دلار معادل ۱۰۰ هزار تومان و مکالمه با کل قاره آمریکای شمالی نامحدود رایگان دارم + sms به کل دنیا و ایران اگر برسه رایگان و نا محدود + ۶ گیگ اینترنت نامحدود با سرعت ۶ مگ (روی گوشی)
ولی نعمت اون صفحه رنگ رنگی پیوندا را دلم براش تنگ شده (2118137) (alef-13)
 
mohammad
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۶:۴۱:۱۵
سلام.الف دمت گرم.شاید تو به فکر باشی.!!! (2118158) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۷:۱۵:۱۷
جالبه! کی داره از فیلترینگ حرف میزنه و مردم رو دیوار کی دارن یادگاری مینویسن :)

مدافع حقوق ملت، الف جان!! خودت که بالای 30 درصد نظرات رو فیلتر کردی :))
شاید مال منم روش :) (2118224) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۷:۴۷:۲۹
همش تقصیر دولت قبلیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2118303) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۲:۱۹
دولت قبلی نه بلکه بازمانده های دولت قبلی . (2118447) (alef-13)
 
123
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۰۲:۴۸:۳۱
اینا فیلتر میکنن و بعدش فیلتر شکن خودشون رو به مردم می فروشن و از طریق همین وی پی ان ها تمام اطلاعات شخصیمون رو جاسوسی می کنن. (2119027) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۰۹:۳۳:۱۹
الف تو دیگه حرف نزن خودت مصداق فیلترینگی (2119134) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۲۳:۵۸:۵۲
کاش هزینه فیلتریگ خرج سرعت اینترنت زغال سنگی مون میشد البته فکر مردم بیشتر دنبال نان و سبد کالاست تا اینترنت (2122746) (alef-13)
 
ناصر
۱۳۹۳-۰۲-۱۵ ۰۸:۱۵:۵۰
اين كار فقط نفع ان به جيب مخابرات مي رود (2125848) (alef-13)