توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376580
ترکیه دستور بازداشت ۴۷ روزنامه‌نگار دیگر را صادر کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۱
در حالی که سرکوب مخالفان دولت ترکیه پس از کودتای نافرجام نظامی اخیر همچنان ادامه دارد، یک مقام دولت ترکیه امروز چهارشنبه تاکید کرد که دستور بازداشت ۴۷ روزنامه نگار دیگر به اتهام ارتباط با حامیان گولن صادر شده است.

به گزارش تسنیم، یک مقام دولت ترکیه از دستور قضایی برای بازداشت ۴۷ روزنامه نگار دیگر به اتهام ارتباط با جنبش فتح الله گولن خبر داد.

به گزارش رویترز، در حالی که سرکوب مخالفان دولت ترکیه پس از کودتای نافرجام نظامی اخیر همچنان ادامه دارد، یک مقام دولت ترکیه امروز چهارشنبه تاکید کرد که دستور بازداشت ۴۷ روزنامه نگار دیگر به اتهام ارتباط با حامیان گولن صادر شده است.

این مقام رسمی دولت ترکیه که نامش فاش نشده است، به خبرنگاران گفت: بازداشت های امروز شامل مدیران و برخی کارکنان روزنامه زمان بوده است که از سازمان های رسانه ای گولن به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: در شرایط کنونی دادستان ها تمایلی ندارند که درباره مطالبی که این افراد در روزنامه زمان منتشر کرده اند، تحقیق کنند بلکه در حال حاضر دلیل بازداشت آنها این است که کارکنان روزنامه زمان احتمالا اطلاعاتی از شبکه گولن دارند و این اطلاعات به روند تحقیقات کمک خواهد کرد.

منتقدان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه بر این باورند که وی از کودتای اخیر به عنوان بهانه ای برای سرکوب مخالفان استفاده کرده و قصد دارد قدرت خود را تثبیت کند.

مقامهای قضایی ترکیه در ماه مارس نیز روزنامه زمان را تعطیل کرده بودند. به دنبال کودتای نافرجام در ترکیه مقامات این کشور فتح الله گولن معارض سرسخت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به دست داشتن در کوتا متهم کردند.

پس از وقوع کودتای نافرجام ، مقامهای دولت آنکارا بیش از ۶۰ هزار سرباز، پلیس، قاضی، معلم و کارکنان دولتی دیگر را از کار برکنار ، بازداشت یا تحت بازجویی قرار داده اند.

ترکیه روز پنجشنبه گذشته وضعیت فوق العاده به مدت ۳ ماه اعلام کرده و اجرای کنوانسیون حقوق بشر اروپا را به حالت تعلیق درآورده است.
در جریان کودتا بیش از ۲۴۰ نفر کشته و ۲۰۰۰ نفر زخمی شده اند.
 
کلمات کلیدی : کودتا ترکیه+بازداشت روزنامه نگاران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.