توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450569
ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع گرد و غبار در جنوب غرب کشور از نفوذ سامانه بارشی به برخی از مناطق کشور خبر داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی و داده‌های هواشناسی امروز سامانه بارشی از سمت غرب وجنوب غرب وارد کشور شده که براین اساس برای جنوب غرب، غرب و بتدریج شمال غرب بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز جمعه بارش پراکنده در شمال غرب و غرب ادامه داشته که روز شنبه مجددا با نفوذ سامانه بارشی دیگری از سمت غرب کشور بارش در مناطق یاد شده تشدید می شود. لازم به ذکر است با مشاهده تصاویر ماهواره هواشناسی و افزایش سرعت وزش باد برروی عراق و ایجاد توده گردوخاک در مناطق جنوبی و شرقی عراق طی امروز و فردا مطابق روند حرکت این توده برای جنوب غرب و غرب پدیده گردوغبار، وزش باد و کاهش دید افقی پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی درپایان درباره وضعیت آسمان تهران طی دو روز آینده بیان کرد: آسمان تهران روز جمعه، نیمه ابری همراه با وزش باد در بعضی ساعات، بارش خفیف باران با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 19 درجه سانتی گراد و روز شنبه نیمه ابری گاهی وزش باد بتدریج کاهش ابر با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 20 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.
 
کلمات کلیدی : سازمان هواشناسی+سامانه بارشی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.