نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427565
واکنش وزیر بهداشت به خبر سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها
وزیر بهداشت در واکنش به اعلام سرطان‌زا بودن تشعشعات و پارازیت‌ها گفت: تاکنون مدرکی در این باره ارائه نشده است و بدون مدرک نمی‌توان در مورد رابطه پارازیت و سرطان، کلی‌گویی کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر مبنی بر آخرین اظهارات معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در خصوص تأثیر امواج و پارازیت‌ها بر ابتلا به سرطان، اظهار داشت: من دیشب این خبر را دیدم و برای دکتر سیاری معاون بهداشت وزارتخانه و دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری این مطلب را نوشتم که سه سال است از شما درخواست داریم اگر مدرکی مبنی بر اینکه پارازیت‌ها مضر است، دارید ارائه دهید.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مقام معظم رهبری، هیأت دولت و مجلس به این موضوع حساس هستند، ادامه داد: ما از این آقایان خواسته‌ایم که اگر مدرکی در این زمینه دارند ارائه دهند چرا که مطمئنم که اثرگذار خواهد بود و اگر ندارند، کلی‌گویی نکنند؛ باید با مدرک صحبت کنیم.

وی گفت: سال اولی که شروع به کار کردیم از این آقایان و البته گروه‌های دیگری خواستیم که پارازیت‌ها و امواج را در نقاط مختلف کشور و بخصوص در تهران بررسی کنند. در این خصوص دستگاه‌هایی مانند سازمان انرژی اتمی و وزارت ارتباطات نیز به طور مستقیم مسئول هستند. آنچه که به ما گزارش کردند با صحبت‌هایی که امروز مطرح می‌کنند، مغایرت دارد.

قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر اینکه چنانچه به ما مدرک علمی ارائه دهند که این امواج برای سلامت انسان مضر است، حتماً اقدام می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در این زمینه مقام معظم رهبری نیز به رئیس‌جمهور فرمودند و روی آن حساس هستند. اما آنچه که علمی و محکمه‌پسند باشد، تاکنون ارائه نشده است.

وی تأکید کرد: به دوستان دستور دادم اگر چیزی دارند ارائه بدهند که ما هم اعلام کنیم. حداقل می‌گوییم آنچه که حق مردم بوده و وظیفه ما از نظر حرفه‌ای و اخلاقی بوده را انجام داده‌ایم.

وزیر بهداشت افزود: حتماً اگر گزارش جدیدی در مورد رابطه پارازیت‌ها و امواج با سرطان باشد را اعلام می‌کنیم و چیزی برای مخفی نگه داشتن وجود ندارد.

روز پنجشنبه دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: چون در ابتدا اطلاعات کاملی نداشتیم که پارازیت‌ها سرطان‌زا هستند یا خیر، اظهارنظر نمی‌کردیم اما مطالعات اولیه اخیر نشانگر آن است که این امواج و پارازیت‌ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان مؤثرند.

وی تأکید کرده است که علاوه بر اینکه امواج و پارازیت‌ها ممکن است باعث ایجاد سرطان شود، می‌تواند عوارض دیگری هم برای سلامتی داشته باشد و می‌تواند در شیوع سرطان در کشور ما هم تأثیرگذار باشد.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ پارازیت‌ها
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۶:۳۸:۳۶
لطفا یکی به وضعیت شیراز رسیدگی کنه .در اینجا وضعیت پارازیت ها بیداد میکنه و دانشگاه علوم پزشکی هم تایید کرده سرطانزا بودن امواج رو (4080347) (alef-11)
 
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۶:۴۰:۴۴
خوب حالا که متوجه ضرر پارازیت ها شدید چه خواهید کرد ؟ چیزی که برای مسئولین ما در درجه اول اهمیت قرار دارد حتما سلامت عامه است . ان شاء ا... (4080353) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۷:۳۸:۳۲
لطفا پارازیت ها را بیشتر کنید .همه دلخوشی مردم این است که پارازیت ها عادل هستند و مردم مستضعف و یا مدیران نجومی بگیر نمی شناسد و بر همه اثر میگذارد. (4080426) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۳:۴۰:۴۸
ارسال پارازیت ها چه نفعی برای کشور دارد که ادامه دارد!!!!!!!! (4080925) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته