توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305768
روسیه به دنبال اعزام انسان به ماه
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۴
رییس کنسرسیوم "Roscomsos Energia" در بیانیه‌ای اعلام کرد که روسیه قصد دارد نخستین ماموریت سرنشین‌دار خود را تا سال ۲۰۲۹ به ماه بفرستد.

به گزارش ایسنا، ولادیمیر سولنتسف اظهار کرد: یک پرواز سرنشین‌دار به ماه و فرود بر روی این قمر برای سال ۲۰۲۹ برنامه‌ریزی شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که فضاپیمای ویژه انجام ماموریت‌ها به ماه توسط Roscomsos Energia در حال ساخت بوده و انتظار می‌رود نخستین آزمایش پرواز آن در سال ۲۰۲۱ انجام شود.

این فضاپیما سپس در سال ۲۰۲۳ به ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق خواهد شد و در سال ۲۰۲۵ نخستین ماموریت بدون سرنشین خود را به ماه انجام خواهد داد. تاکنون آمریکا تنها کشوری بوده که ماموریت‌های سرنشین‌دار به ماه ارسال کرده که نخستین آن در سال ۱۹۶۹ رخ داد.

سازمان فضایی روسیه پس از شکست قابل توجه ماموریت Phobos Grunt این کشور در سال ۲۰۱۱ که قرار بود از قمرهای سیاره مریخ نمونه‌برداری کند، تصمیم گرفته که تمرکز خود را از رقابت سیاره قرمز به ماه تغییر دهد.
 
کلمات کلیدی : روسيه ، ماه ، فضاپیما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.