نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 346060
حجم آب سدهای پنج گانه تهران چقدر است؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
مديرعامل شركت آب منطقه اي تهران گفت: حجم آب موجود در مخازن سدهاي پنج گانه تهران بيش از ۷۳۳ ميليون متر مكعب است كه اين ميزان در مقايسه با سال گذشته ۹۵ ميليون مترمكعب بيشتر مي باشد اما در مقايسه با حجم نرمال و سال هاي پرآبي ۵۳ ميليون متر مكعب كمتر است.

به گزارش ایرنا به نقل از شركت آب منطقه اي تهران، «خسرو ارتقايي» با اشاره به پيش بيني سازمان هواشناسي درخصوص وقوع بارش و احتمال سيلاب، اظهارداشت: اين شركت بر اساس پيش بيني هايي كه درخصوص آوردهاي سدها به صورت روزانه، هفتگي، ماهانه و بلندمدت انجام مي گردد نسبت به برنامه ريزي جهت آبگيري مخازن سدها و كنترل سيلاب هاي بهاري اقدام مي نمايد.
وي افزود: در همين راستا خروجي سدها با هماهنگي مراكز مرتبط از جمله مديريت بحران استانداري هاي تهران و البرز و با اعلام قبلي افزايش مي يابد.

ارتقايي ادامه داد: در حال حاضر حجم آب موجود در مخزن سد اميركبير ۱۶۷ ميليون مترمكعب مي باشد كه به منظور كنترل سيلاب، خروجي آب اين سد طي روزهاي گذشته به تدريج افزايش يافته كه روز شنبه به ۴۰ مترمكعب در ثانيه رسيد.

به گفته ارتقايي، اين در حالي است كه ميزان ورودي آب به مخزن اين سد حدود ۵۵ متر مكعب در ثانيه است.

مديرعامل شركت آب منطقه اي تهران همچنين حجم آب موجود در سد لتيان را معادل ۶۸.۵ ميليون متر مكعب اعلام كرد و گفت: در حال حاضر دبي ورودي به اين سد حدود ۵۰ متر مكعب در ثانيه است و به همين ميزان نيز از خروجي سد، در رودخانه جاجرود رهاسازي مي شود.

وي تاكيد كرد: لازم به ذكر است حجم كل مخزن سد لتيان ۷۶ ميليون مترمكعب است و هم اكنون به منظور مديريت سيلاب ميزان ورودي و رهاسازي در اين سد يكسان شده است تا در صورت تداوم بارش ها و سيلاب هاي بعدي امكان كنترل آنها وجود داشته باشد.

ارتقايي در ادامه با بيان اينكه در حال حاضر سدهاي طالقان و ماملو هيچگونه سرريزي ندارد، گفت: در زمان كنوني، ۹۰ درصد حجم مخزن سدهاي اميركبير و لتيان، ۶۷ درصد مخزن سد طالقان و ۶۱ درصد حجم مخزن سد ماملو پر شده است و كليه رهاسازي ها به شكل برنامه ريزي شده و به منظور كنترل سيلاب انجام مي گيرد.

وي همچنين با اشاره به بارش هاي ثبت شده در استان تهران، اظهارداشت: حجم بارش هاي استان تهران از ابتداي سال آبي جاري تاكنون به حدود ۲۱۵ ميليمتر رسيده است كه اين ميزان در مقايسه با ۱۸۰ ميليمتر سال گذشته ۱۹ درصد افزايش يافته است. با اين حال، حجم بارش هاي سال جاري در استان تهران همچنان در مقايسه با دوره بلند مدت ۴۸ ساله، چهار درصد كاهش نشان مي دهد.

ارتقايي در پايان تاكيد كرد: با توجه به شرايط بارشي در فصل بهار و وقوع بارش باران، لذا امكان سيلاب هاي مخرب در سطح حوضه هاي آبريز، رودخانه ها و مسيل هاي استان تهران وجود دارد.

وي گفت: گردشگراني كه قصد تفريح در اطراف رودخانه ها و مسيل هاي اطراف تهران را دارند بايد نسبت به هشدارهايي كه از سوي سازمان هاي مربوطه اعلام مي شود توجه جدي داشته باشند.
کلمات کلیدی : حجم آب سدهای تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۰۷:۴۴:۰۴
اونقدری هست که با مصرف بی رویه شما تهرانی ها ظرف دو سه ماه خشکشون کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3652634) (alef-11)
 
آبی
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۰۸:۵۲:۲۶
از این خبر ها منتشر نکنین
چون نصف کف رودخانه ها سرشار از گل و لای و سنگ و ... است
آب نیستند
باید لایروبی شوند
نگویین آب زیاده که از فردا همه مردم
ماشین شستن و حیاط شستن و باغچه و کوچه و .... شروع میکنند (3652733) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.