توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493110
نماینده پارس آباد: عاملان تبرئه قاتل آتنا از قتل‌های قبلی محاکمه شوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۷
نماینده مردم پارس آباد در مجلس گفت: به‌نظر می‌رسد در زمان بررسی پرونده‌های قتل قاتل آتنا در گذشته، عوامل انسانی در برائت این فرد دخیل بوده که باید آنها هم پای میز محاکمه بیایند.

شكور پورحسين در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره آخرين وضعيت بررسي پرونده آتنا اصلاني، افزود: هر پرونده‌اي بايد فرايند قانوني خود را سپري كند كه البته در برخي از پرونده‌ها، طبق قانون مي‌توان خارج از وقت آن را رسيدگي كرد البته اين بدان معنا نيست كه بتوان يك هفته يا 10 روزه اين پرونده را مختومه اعلام كرده و متهم را به مجازات قانوني برسانيم بلكه اين پرونده خارج از زماني كه اغلب در دادگاه‌ها تعيين مي‌شود مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت.

نماينده مردم پارس آباد در مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: روند بررسي پرونده‌هايي كه خارج از وقت بررسي مي‌شوند نيز به‌گونه‌اي است كه 2 تا 3 جلسه در دادسرا به طول مي‌انجامد سپس كيفرخواست صادر شده و بعد از ارسال به دادگاه نيز، بررسي آن 2 تا 3 جلسه طول خواهد كشيد كه در اين ميان حق اعتراض به‌مدت 20روز وجود دارد و نهايتا دادگاه كيفري استان رأي را صادر خواهد كرد و آن را جهت تأييد به ديوان عالي كشور ارسال مي‌كند و در نهايت استيذان رئيس قوه قضاييه نيز اخذ خواهد شد. اين نماينده مردم در مجلس دهم، تصريح كرد:

انتظار بود كه در پرونده آتنا، قاضي ويژه تعيين شود كه البته براساس آخرين اخبار، دادستان ادله را جمع‌آوري كرده و بازجويي‌ها انجام شده و به‌نظر مي‌رسد به‌زودي كيفرخواست صادر خواهد شد تا متهم به مجازات خود برسد زيرا اين اتفاق به نوعي امنيت رواني مردم را برهم زده و احساسات كل كشور را جريحه دار كرده تا جايي كه رسانه‌هاي خارجي نيز واكنش نشان دادند.

وي درباره اعترافات متهم، افزود: بايد صبر كرد تا گزارش اين اعترافات ارائه شود و اينكه آيا متهم جنايت‌هاي قبلي نيز مرتكب شده است يا خير؛ اگر اين جنايت‌ها تكرار شده باشد به تبع اين تكرارها مجازات نيز تشديد خواهد شد.عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: از محتويات پرونده و آنچه متهم بدان اعتراف كرده است، به‌نظر مي‌رسد در قتل‌هاي سابق متهم، عوامل انساني در برائت اين فرد دخيل بوده كه جاي تأسف است و اگر عده‌اي براي فرار از مجازات وي تلاش كردند بايد اينها هم پاي ميز محاكمه بيايند.
 
کلمات کلیدی : قتل + جنایت + قاتل + قتل آتنا اصلانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته