توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334918
توضیح سخنگوی وزارت کشور و داستانی تهران درباره رای دادن "کروبی و موسوی"
تاریخ انتشار : جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۵
حسینعلی امیری با حضور در جمع خبرنگاران توضیحاتی دررابطه با رای گیری امروز داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، "حسینعلی امیری" سخنگوی وزارت کشور با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این که از صبح امروز مردم در نقاط مختلف کشور پای صندوق های رای آمدند گفت: با توجه به استقبال چشم گیر مردم زمان رای گیری تمدید شد.

وی افزود: با توجه به این که ۵۵ میلیون نفر واجدین شرایط رای دادن در کشور بودند ۱۳۰ میلیون تعرفه در کل کشور توزیع شد.

وی درباره برخی گمانه زنی ها مبنی بر نتایج برخی از حوزه های انتخابیه نقاط مختلف کشور اظهار داشت: هر زمان که شمارش آرای هر حوزه انتخابیه کشور به اتمام برسد اعلام می کنیم و اگر نیاز بود که زمان رای دادن تمدید شود نیز با دستور وزیر اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: اخبار مربوط به انتخابات از طریق اطلاعیه ستاد انتخابیه کشور اعلام می شود بنابراین به خبرنگاران توصیه می کنم به اخبار غیررسمی اعتنا نکنند و اطلاعات را از منابع موثق بگیرند.

سخنگوی وزارت کشور درباره این سوال که گفته می شود آیا موسوی و رهنورد رای داده اند اظهار داشت: کمتر از یک ساعت پیش که از استاندار پرسیدم تا این لحظه این رای گیری انجام نشده اما اگر بخواهند رای بدهند حتماً تسهیلات لازم فراهم می شود.
این در حالیست که ساعتی قبل وی اعلام کرده بود:آقای کروبی درخواست کرده که صندوق سیار برایش برود و رای بدهد، بنابراین نسبت به ایشان هم مثل خیلی از افراد دیگری که امکان حضور پای صندوق‌های ثابت را نداشتند، عمل شد.

قائم مقام وزیر کشور اظهار داشت: برای ایشان نیز مثل بقیه صندوق سیاری رفته و حسب اعلام استاندار تهران، رای داده است.

امیری میزان مشارکت مردم در انتخابات را در این دوره بیش از دوره قبل دانست.
-------------------------------------------------------------
دادستانی اعلام کرد:عدم حضور کروبی در انتخابات هفتم اسفند
دادستانی تهران اعلام کرد که مهدی کروبی در انتخابات هفتم اسفند شرکت نکرده است.

به گزارش  (ایسنا)، پیرو مصاحبه آقای امیری سخنگوی وزارت کشور (در برخی سایت­‌های خبری) مبنی بر حضور مهدی کروبی در انتخابات و ریختن رای خود در صندوق سیار در روز جاری، اعلام می­‌گردد با توجه به استفساریه به عمل آمده از وزارت اطلاعات تا زمان مصاحبه آقای امیری، چنین اقدامی صورت نگرفته است.
 
کلمات کلیدی : انتخابات مجلس+انتخابات خبرگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.