نظر منتشر شده
۳۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427618
نامه خالق «جناب خان» خطاب به مردم
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
سعیدسالارزهی مالک و خالق عروسک جناب خان در نامه‌ای خطاب به مردم، توضیحاتی درباره عدم حضور جناب خان در «خندوانه» ارائه کرد.
http://cdn.isna.ir/d/2016/12/24/3/57405990.jpg
به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا، متن این نامه به شرح زیر است:

«به نام خدا

از سال نود که تلاشم را برای خلق جناب خان و کوچه مروارید شروع کردم گهگاه خوشبینانه تخیل می‌کردم که در مراسمی دعوت شده و بابت نقشم در خلق جناب خان و کوچه مروارید تقدیر و تحسین می‌شوم و  بعد از دو سال بی‌توجهی مطلق بالاخره این اتفاق در چهارشنبه شب گذشته افتاد و در دادگاهی به اسم برنامه خندوانه که در آن قاضی و شاکی هر دو یک نفر بودند نام  من هم برده شد ولی به عنوان متهم.

دوست عزیز و رفیق قدیمی من رامبد جوان در برنامه‌اش از جای خالی جناب خان گفت و از هیولایی که جلوی حضور این کاراکتر ملی را در برنامه‌اش گرفته است، بی آنکه حتی اجازه دهد در برابر آن همه سخن و اتهام، فرصت پاسخگویی برای من وجود داشته باشد یا لااقل من بتوانم از آنچه که طی این سال‌ها بر من و جناب خان گذشته سخنی بگویم.

مردم عزیز ایران! من مثل دوستانم امکان استفاده از رسانه ملی و تریبون چند میلیونی را ندارم و بلد نیستم با گروگان‌گرفتن احساسات پاک یک ملت خودم را محق جلوه دهم. تنها کاری که طی دو سال گذشته انجام داده‌ام این بوده که به خاطر عشق مردم به جناب خان و حفظ حرمت دوستی، اجازه حضور او را بدون دریافت یک ریال یا گرفتن امتیازی داده‌ام چون می‌دیدم عروسکی که من، محمد نادری، امیر سلطان‌احمدی، رضا کاظمی‌نژاد، سارا سالار، هدیه هاشمی و دیگر همکارانم  چند سال برای ساخت، طراحی شخصیت و ویژگی‌هایش زحمت کشیدیم، عروسکی از بین چندین و چند عروسک دیگر که برای خلق هر کدامشان هزینه شد، انتخاب شد و به کوچه مروارید آمد، توانسته در برنامه دیگری صدای مردم خودش باشد و لبخند بر روی لب آنان بیاورد. اما حالا نتیجه این همکاری، تبدیل شده به برگزاری دادگاه یک‌طرفه‌ای که در آن، شاکی راضی به خانه بازگشته است.

برخلاف آنچه که گفته می‌شود، اعتقاد راسخ دارم این برنامه خندوانه نبود که باعث شهرت جناب خان شد بلکه برعکس این جناب خان بود که با حضور پرمهرش و ویژگی‌های شخصیتی که ما برای آن ساخته بودیم باعث موفقیت دو چندان این برنامه شد. اما متاسفانه روندی که طی شد و استحاله جناب خان از یک شخصیت نکته‌بین و حق‌دوست، به شخصیتی مجیزگو و متملق باعث شد در روند دو ساله‌ام تجدیدنظر کنم و بیش از این چشمم را به روی حقوق مادی و معنوی خودم و همکارانم نبندم.

در ضمن  وقتی که از عدم دریافت پیشنهاد مناسب برای ادامه همکاری حرف می‌زنم منظورم پیشنهادی عادلانه، اخلاقی و حرفه‌ای بوده است که متاسفانه این امر تا کنون صورت نپذیرفته و همه پیشنهادها از جمله پیشنهادی که توسط خانم برومند به من منتقل شده، فقط و فقط صحبت از  واگذاری اجباری و بدون قید و شرط مالکیت جناب خان با شرایط آنها و بدون توجه به رضایت قلبی من و همکارانم بوده است.

حالا قضاوت با شما. اگرچه رساندن صدایم به شما کار سختی است آن هم وقتی که انگار همواره حق با کسی است که صدایش بلندتر است. من همچنان منتظر باز شدن در همکاری و تعامل هستم. در سر، جنگیدن یا حذف یک کاراکتر ملی را ندارم و امیدوارم روزی برسد که بدون تهدید، بدون قلدرمآبی و بدون تطمیع و دروغ بتوانیم کنار هم کار و زندگی کنیم.

سعید سالارزهی

دی‌ماه  ۱۳۹۵»
 
کلمات کلیدی : خندوانه ، رامبد جوان ، جناب خان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۷:۲۰:۵۷
جناب خان بدون بحرانی و خندوانه شناخته نمی شد. (4080398) (alef-3)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۰:۵۵:۳۷
بدون جناب خان کسی خندوانه نگاه نمیکرد. جناب خان تو هر برنامه ای میرفت جناب خان بود. (4080670) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۳:۲۴:۴۷
ابدا اینطور نیست، تمام مزه خندوانه به جناب خان بود! (4080895) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۸:۰۸:۰۲
خوب حق و حقوقش را بدید (4080455) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۸:۱۴:۵۱
این جناب خان بود که باعث موفقیت دو چندان این برنامه شد.

موافقم. (4080468) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۸:۳۸:۳۱
من که خندوانه را بخاطر جناب خوان میدیدم (4080503) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۹:۰۱:۳۵
متاسفم از جامعه ای که بدون حضور فرد او را متهم میکنیم (4080533) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۹:۳۱:۵۳
بنظرم بیشتر این صداگذاری اقای بحرانی بر روی این عروسک بود که اونو جذاب کرد وگرنه شبیه این عروسک سالها در برنامه های مختلف بود (4080573) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۹:۳۳:۰۹
جناب خان به خندوانه رونق داد ما خانوادگی بخاطر جناب خان پیگیر این برنامه شدیم
و واقعا شخصیتش رو هم این اواخر خراب کردن با اون ادا اطوارایی که نشون میداد کم آوردن و خواستن خلاقیت ایجاد کنن (4080577) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۹:۵۱:۱۸
برای خلق چنین عروسکی که موجب شادی مردم را فراهم نموده است مردم ایران
از شما و همکارانتان سپاسگزارند و هر گز مردم راضی نخواهند شد که در صورت
تامین نشدن رضایت شما و گرفتن حق و حقوقتان با این برنامه ادامه کار دهید.
سفت و سخت به دنبال احقاق حقتان باشید و دمتان گرم. (4080604) (alef-13)
 
آریابان
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۹:۵۲:۲۵
وقتی کف و سقف دیوار های میدان انقلاب و همه جای دیگر تهران و ایران انباشته و لبریز شده از پایان نامه های دکتری و ... و هجوم سیل آسای CD های فیلم های روی اکران و موسیقی های در حال اجرا و ... را شاهد هستیم آیا محترم شمردن مالکیت معنوی بر یک فقره عروسک !!!! توقعی عجیب و شگفت آور بحساب نمیاد ؟!؟!؟!؟!؟ (4080607) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۹:۵۹:۳۵
این آقای بحرانی هستند که به جناب خان روح دادند. بدون ایشان، جناب خان به تاریخ میپیونده.

آقای سالارزهی شما خودتان از اول قصد نداشتین به راحتی راضی شوید. هدفتان مبلغ کلان بود. برای بازارگرمی هم بحث ساخت فیلم سینمایی را مطرح کردین. (4080614) (alef-13)
 
هاتف
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۰:۳۲:۵۶
جناب سالارزهی سلام
به شما حق می دهم دنبال حقوق خودت باشی ولی اولا جناب خان بدون صدای آقای بحرانی هیچ نبود و اگر بخواهیم برای خلق این شخصیت نمره دهیم قطعا 16 نمره یا بیشتر به آقای بحرانی و 4 نمره یا کمتر به عروسک تعلق می گیرد ثانیا شما راه دیگری برای احقاق حقوق خود داشته ای ولی از بدترین راهها استفاده کرده ای حذف عروسک جناب خان از خندوانه بی شباهت به حذف ربنای شجریان از سفره افطار نیست! (4080656) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۸:۱۷:۴۸
چه ربطی داره؟! (4081228) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۸:۴۵:۴۵
مخالفم (4081277) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۱:۰۲:۵۳
من هم با خالق جناب خان موافقم بدون جناب خان خندوانه ارزش دیدن نداشت. (4080680) (alef-13)
 
مانی
United States
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۱:۰۶:۱۰
استحاله ی جناب خان از یک شخصیت نکته بین و حق دوست به شخصیتی مجیز گو و متملق!!!!!!!
مگه واسه انتخابات آماده میشده؟؟؟یه جمله،راحت،سر حقوق استفاده از عروسک توافق نکردیم،خلاص.اینقدر کلمات ثقیل و پیچوندن نمیخواد.
بنظر من بداهه گویی های آقای بحرانی خیلی جناب خان رو معروفتر کرد تا اون لیست بلند بالایی که ایشون فرمودن،مثل ببعی کلاه قرمزی که یه گوسفند رو ستاره ی اون برنامه میکنه یا آقوی همساده و و و (4080689) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۱:۰۸:۰۶
جناب خان عزیز صدای تو را شنیدم (4080692) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۱:۲۰:۱۰
حقوق ومالكيت معنوي در كشور ما يتيم است (4080714) (alef-13)
 
بهرام
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۲:۲۲:۰۳
بنظر ما تا حق وحقوق عادلانه خودرا دریافت نکردید با جناب خان در هیچ برنامه شرکت نکنید لا اقل شما جناب خان را که بسیار برای مردم با ارزش است مفت نفروشید و بحق جناب خان ظلم نکنید . (4080789) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۲:۴۲:۰۱
کار رامبد درست نبود. (4080822) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۳:۰۲:۲۲
خندوانه بدون جناب خان و مهمانان و کمدینها (البته از نوع خوب و جذابش) چیزی جز بی مزه بازیهای رامبد جوان . شعرهای به شدت مسخره نیست. البته هیمنطور که از این کار انتقاد میکنم . به شدت عاشق فیلم سینمایی ورود اقایان ممنوع هستم و چندین بار دیدمش و باز هم میبینم (4080866) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۳:۱۹:۵۴
بدون جناب خان خندوانه بچه بازی و مسخره ای بیش نیست. (4080890) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۳:۲۶:۵۹
جناب خان یک عروسک بی روح و عادی مثل تمام عروسکهای معمولی تو بازاره اونی که روح بهش داد و باعث معروفیتش شد آقای بحرانی بود مردم به خاطر صدای زیبای آقای بحرانی که در غالب جناب خان حرف میزد به اون علاقه مند شدن پس این که گفته بشه خندوانه به خاطر جناب خان معروف شد یه توهمه چون این عروسک در برنامه های قبلی عددی نبود مالک عروسک طمع کرده (4080898) (alef-13)
 
ونوس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۳:۴۹:۴۳
کدوم خالق کدوم خلقت جناب خان کپی درپیتی ازعروسک غربیهاست به اسم FOZZIE BEAR
الف لطفا پیامم رابچاپ (4080937) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۳:۵۲:۲۸
من یکی چون جناب خان در خندوانه نیست دیگه این برنامه را تماشا نمی کنم

. (4080938) (alef-13)
 
سعیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۰:۲۲:۱۲
جناب خان به خاطر متنهای فوق العاده ای که برایش نوشته میشد مورد توجه قرار گرفت . متنها را هم آقای سالارزهی مینوشتن ؟ بدون متن ها و صدای صدا پیشه ، یه عروسک بسیار معمولی بنفشه . نگه داشتن مقداری پارچه و پلیش در انبار هم به کار ایشون نمیاد . به نظر من حرف ایشون خیلی اصولی نیست و حتی متناقض.
جایی گفته بود اضلا پیشنهاد پول نشده ، حالا میگه پیشنهاد حرفه ای و عادلانه . یا گفته بود میترسیدم به تکرار بیفته ! حالا میگه تغییر شخصیت نکته بین به متملق (4080994) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۰:۲۹:۱۴
به نظر من جناب خان مجری اصلی هندوانه است رامبد جوان اگه مدعاست بدون جناب خان برنامه را گردونه (4081004) (alef-13)
 
123
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۸:۲۵:۳۵
بیائید بدون حضور جناب خان، خندوانه نبینیم (4081241) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۸:۴۱:۲۵
خندوانه بدون جناب خان یعنی هندوانه (4081271) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.