توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 237619
«هفت پرسش استراتژیک»؛ رابرت سایمونز، ترجمه مسعود سلطانی؛ نشر آریانا قلم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۳۱
هفت پرسش استراتژیک
نویسنده: رابرت سایمونز
ترجمه: مسعود سلطانی
نشر آریانا قلم، چاپ اول ۱۳۹۳
۱۷۶صفحه، ۹۸۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

آیا می‌دانید برای گرفتن یک مشاور خوب مدیریت ، چقـدر باید هزینه کنید؟ چقدر تابه‌حال هزینه کرده‌اید؟

آیا از انبوه تئوری‌ها و نظریه‌ها و ابزارهای مدیریت خسته شده‌اید؟

آیا به این نتیجه رسیده‌اید که پیاده‌سازی اغلب این ابزارها برای شرایط کسب‏ و‏کار شما خیلی سخت و شاید غیرممکن است؟

رابــرت سایمـونز پس از ۲۵ سال تجربه مشاوره و آموزش به مدیران و تدریس در مدرسه بازرگانی هاروارد به این نتیجه رسیده است که خود شما بهترین مشاور برای کسب‏ و‏ کارتان هستید. وی در کتاب هفت پرسش استراتژیک بیان می‌کند که بسیاری از مدیران با دلایلی قابل‌تأمل، نسبت به مفید بودن روش‌های نوین مدیریت تردید دارند. مشاوران و ناشران مدیریت، به‌طور پیوسته رویكردهای تازه‌ای عرضه می‌كنند و مدعی هستند كه با این رویكردها به بهبودِ عملكردی معجزه‌آسا دست خواهید یافت. بیشتر این ایده‌ها اغلب به‌سختی برای انواع مختلف شرایط کسب‌وکار مناسب هستند و یا اصلاً کمکی به حل مشکل نمی‌کنند.

سایمونز می‌گوید: «همیشه این نگرانی را داشته‌ام كه برای مشكلات پیچیده كسب‌وكارها، راه‌حل‌های عمومی و دم‌دستی به کار رود. در سال‌هایی كه استاد مدرسه بازرگانی‌ هاروارد بوده‌ام، مُدهای مدیریتی بسیاری آمده‌ و رفته‌اند؛ من این الگوها و راه‌كارهای از پیش تعریف‌شده را بر مبنای آخرین نظریه‌ها و تكنیك‌ها، تدریس كرده‌ام. نوشتن كتاب و مشاوره‌های آن‌چنانی، كاری ساده است؛ اداره كسب‌وكار بسیار دشوار است. نمی‌توانید دور بایستید و دستی بر آتش نداشته باشید. باید درگیر كار شوید و به جزییات دقت كنید.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«هفت پرسش استراتژیک»؛ رابرت سایمونز، ترجمه مسعود سلطانی؛ نشر آریانا قلم