نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455707
روحانی در پیام نوروزی؛
سال جدید، سال پیشرفت و اشتغال بیشتر برای جوانان خواهد بود/ کارنامه دولت در مهار تورم، رشد اقتصادی و اشتغال
بخش خبری الف، 30 اسفند 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵
رییس جمهوری در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶ هجری شمسی، دستاوردهای دولت در عرصه مهار تورم، رشد اقتصادی و اشتغال را در سال ۹۵، در مقایسه با ۲۵ سال گذشته بی‌نظیر خواند و با بیان اینکه برای ایرانی سربلند، باید در کنار یکدیگر باشیم، تاکید کرد: سال جدید، سال پیشرفت بیشتر برای ملت عزیز و اشتغال بیشتر برای جوانان ما خواهد بود.

متن کامل پیام نوروزی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«الحمدالله و صلاه علی رسول الله و آله و صحبه»

عید فرخنده نوروز را به حضور همه ملت بزرگ ایران، ایرانیان خارج از کشور و همه ملت‌های منطقه که نوروز را پاس می‌دارند، به خانواده های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم؛ به‌ویژه به آنهایی که در این ساعات به دلیل خدمت به جامعه و مردم، حراست از مرزها، و خدمات درمانی و امدادی، به جای آنکه در کنار خانواده عزیزشان باشند، مشغول خدمت به ملت عزیز خودشان هستند.

امسال عید با برکتی داریم؛ به دلیل آنکه با میلاد با سعادت فاطمه اطهر(علیها سلام) و همچنین با رحمت‌های آسمانی و برکت‌های الهی تقارن دارد. ان‌شاء الله تا پایان سال در مسیر همدلی و وحدت و اتحاد، و تلاش و فعالیت برای سربلندی کشور عزیزمان باشیم.

پیام نوروز برای ما، پیام زدودن کینه‌هاست. پیام نوروز برای ما، پیام شکوفایی و نشاط است. در این سالی که سال حماسه است، سال انتخابات است، باید بیش از همیشه، درس‌های لازم را از نوروز و طبیعت برای نشاط و همدلی و شکوفایی بیاموزیم.

سال 1395، هم سال اجرای سیاست‌های «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» بود و هم اجرایی شدن توافق هسته‌ای؛ و این دو در کنار هم توانستند برای ما نقش‌آفرینی مثبتی داشته باشند.

من در اینجا لازم می‌دانم از شما کشاورزان عزیز که در سال گذشته هم در افزایش تولیدات کشاورزی و هم در خودکفایی گندم، ما را مفتخر کردید، و ملت را خوشحال کردید و به سفره خودتان هم برکت بیشتری دادید، تشکر کنم. و بخاطر تلاش‌تان، بخاطر فروش محصولات کشاورزی‌تان، از جمله گندم که دولت 15 هزار میلیارد تومان برای خرید گندم به کشاورزان عزیز پرداخت کرد.

از شما کارگران، از شما صنعتگران، من متشکر و سپاسگزارم که در تولیدات صنعتی‌مان رشد قابل ملاحظه‌ای داشتیم و در برخی از محصولات به دو برابر سال گذشته رسیدیم. با تلاش بانک‌ها، 24 هزار واحد صنعتی نیمه تمام و یا واحدهایی که فعال نبودند، بحمدالله فعال شدند و این به معنای رشد اقتصادی در «سال اقتصاد مقاومتی» است.

من از مهندسین و کارگران صنعت نفت تشکر می‌کنم که با تلاش و کوشش اعجاب‌انگیزشان توانستند تولید نفت و میعانات گازی را به دو برابر برسانند.

ما توانستیم با دیپلماسی نفتی، با تلاش شما مهندسین و کارگران، جایگاه قبلی‌مان در تولید نفت و گاز و میعانات را بازپس بگیریم و این به معنای احقاق حقوق ما است.

در کنار همین تلاش‌ها بود که ما برای اولین بار بعد از ابلاغ سند چشم‌انداز بیست ساله توسط مقام معظم رهبری که بنا بود به رشد اقتصادی 8 درصد برسیم، بعد از 11 سال در سالی که گذشت، به رشد 8 درصدی دست یافتیم.

من در اینجا لازم می‌دانم از شما پزشکان، از شما پرستاران سپاسگزاری کنم؛ خدمات پزشکی را به حاشیه شهرها بردید؛ به روستاهای دور دست رساندید؛ و مردم ما امروز با هزینه کمتری در بیمارستان‌ها درمان می‌شوند.

من باید به شما معلمین، به شما اساتید، به شما فرهیختگان که باعث غرور ما شدید و در میان همه کشورهای پیشرفته، رتبه اول در رشد علمی را به دست آوردیم، خدا قوت بگویم.

من باید از شما ورزشکاران و هنرمندان بخاطر افتخارات بین‌المللی و داخلی، بخاطر تلاش‌هایتان که باعث غرور ملی شدید، تشکر کنم. از بانوان عزیز ما، که برای اولین بار یک بانوی ما در المپیک صاحب مدال شد، تشکر کنم.

همه اینها موجب نشاط مردم عزیز ما در سال 95 شد.

البته مشکلات، تلخ‌کامی‌ها و کاستی‌هایی هم در سال 95 داشتیم؛ حادثه قطار، حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، ریزگردها در بعضی از استان‌ها، سیل و مشکلاتی که برای برخی از مردم عزیز ما پیش آمد؛ از دست دادن یار دیرین انقلاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی. اما شما مردم به خوبی جبران کردید، همه جا حضور پیدا کردید و با همدردی‌تان، با همدلی‌تان، با حضور حماسی‌تان در تشییع جنازه‌ها، توانستید غم‌ها را بزدایید. باز هم این مسیر را ما باید ادامه دهیم، باید غمخوار یکدیگر باشیم، در کنار یکدیگر باشیم تا ایرانی سربلندتر را شاهد باشیم.

سال جدید، سال پیشرفت بیشتر برای ملت عزیز ما خواهد بود. سال جدید، سال اشتغال بیشتر برای جوانان ما خواهد بود. ما باید تلاش بیشتری را انجام دهیم و کمبودها را جبران کنیم.

آنچه در سال گذشته در مهار تورم، در رشد اقتصادی و اشتغال به دست آوردیم، در 25 سال گذشته بی‌نظیر بود. ما باید کاهش تورم و همچنین رشد اقتصادی را ادامه دهیم.

ما توانستیم در سه سال گذشته در دولت یازدهم، همواره مقدار افزایش حقوق و دستمزد برای کارکنان و کارگران را بیشتر از تورم قرار دهیم؛ که به این معناست که مردم در آرامش و رفاه بیشتری می‌توانند قرار داشته باشند.

هم در سال ۹۵ و هم در سال 94، صادرات غیرنفتی ما بیش از واردات ما بود. اینجا باید دست مریزاد بگوییم به همه کارآفرینان ما، به همه صادرکننده‌های ما که موجب افتخار ملت بودند و هستند. و ما باید این راه را ادامه بدهیم.

در سال جدید مردم ما باید از فضای مجازی برای کسب علم، دانش، اطلاعات، و برای کسب و کارشان، بیشتر بتوانند استفاده کنند. این یکی از تلاش‌های نمونه دولت یازدهم بود و ما این مسیر را ادامه می‌دهیم.

فضای مجازی باید برای مردم ما فضای امن باشد، اما نباید فضای امنیتی باشد. ما در همه عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی به دنبال این هستیم که فضای امنیتی را کنار بگذاریم؛ باید فضای اقتصادی، فضای برادری، فضای دوستی و فضای محبت را جایگزین کنیم.

در سال گذشته منشور حقوق شهروندی، طبق وعده‌ای که داده شد، منتشر شد. امسال به کمک شما مردم باید این منشور را اجرایی و عملیاتی کنیم. عزت مردم را باید افزایش بدهیم. منزلت مردم باید مورد احترام همه باشد.

همه باید بدانند صاحب کشور، ملت و مردم هستند. همه باید بدانند اگر حقوق شهروندی را نقض کردند، هزینه بسیار سنگینی را پرداخت خواهند کرد.

سال جدید، سال توسعه حمل و نقل خواهد بود، هم در ریل که 5 استان به شبکه ریلی وصل خواهد شد، هم در ناوگان هوایی، هم در زمینه دریایی، هم در زمینه ترانزیت با کشورهای مختلف.

در سال جدید، دو انتخابات مهم پیش روی ما است. همه باید تلاش کنیم حضورمان پررنگ‌تر باشد. باید مشارکت حداکثری، رقابت سالم و انتخابات قانونی، مد نظر همه ما باشد.

در انتخابات‌ گذشته گاهی وقت‌ها بوده که از لحاظ اخلاقی، کاستی‌هایی داشته‌ایم؛ آن کاستی‌ها را باید جبران کنیم. فرق انتخابات جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها، عمدتاً باید در بحث اخلاق و فضای مناسب اجتماعی باشد. باید رقابت در برنامه‌ها باشد. باید به شخصیت یکدیگر احترام بگذاریم. باید تلاش کنیم انتخاباتی که موجب سربلندی بیشتر ملت ایران، انتخاباتی که مایه ترس دشمنان و مایه امید دوستان ما در داخل و خارج باشد را برگزار کنیم. دولت، شورای محترم نگهبان، همه مردم، همه رسانه‌ها در این امر مهم و در این وظیفه مهم، ان‌شاء‌الله دست به دست هم خواهند داد و انتخاباتی باشکوه را برگزار خواهیم کرد.

امیدوارم کشور عزیز ما در این سال جدید و در سال‌های پیش رو، از گزند آفات، مصون باشد؛

مردم عزیز و سربلند ایران، با نشاط بیشتر، با وحدت بیشتر و با رونق اقتصادی بیشتر زندگی خود را بگذرانند؛

خادمان ملت بتوانند، خدمت بیشتری را به مردم انجام بدهند؛

ان‌شاء‌الله.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
 
کلمات کلیدی : روحانی، سال نو، پیام نوروزی
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۳۸:۲۸
توي ٤سال كه چيزي نديديم !!!!! (4211489) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۸:۲۰:۵۶
خودکفایی گندم؟.... اونو که زمان دولت خاتمی و احمدی نژاد چند بار جشن گرفتند! (4211734) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۴۲:۵۷
ان شاء الله در سال جدید ، جناب روحانی مسئولیت کاری رو که در آن جز وعده دادن دستاورد دیگه ای نداشتن، به فرد جدیدی واگذار می کنن (4211496) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۸:۴۷:۱۶
انشاء الله، ماهم مشتاقانه منتظریم. (4211756) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۴۵:۰۳
همه چی خیلی آروم بوده کلا ، ما هم چون خیلی خوشحال بودیم ! آخر اردیبهشت یه کار میکنیم روحانی هم خیلی خوشحال شه :| (4211501) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۴۵:۲۴
خود کفایی گندم ؟!!!

ما که 12 ساله داریم خودکفایی گندم رو جشن میگیریم!!! (4211502) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۴۷:۳۰
مردم ( پرسنل ) امروز در بیمارستان های دولتی 6 ماه حقوق شون عقب افتاده (4211507) (alef-13)
 
علوی
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۴۹:۴۷
خداحافظ زمستون
بهار میآید (4211509) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۵۱:۲۷
4 سال دیر شده برای اشتغال جوانان .
مردم .. نیستند . (4211510) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۵۱:۴۸
سال جدید ادعای جدید وعجیب وغریب

""""""""" در سال گذشته در مهار تورم، در رشد اقتصادی و اشتغال به دست آوردیم، در 25 سال گذشته بی‌نظیر بود. """""!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:؟؟؟::::: (4211511) (alef-13)
 
باقری
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۵۳:۰۲
منتظر مناظره هات میمونیم (4211512) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۵۳:۱۷
ایشون سال 95ایران بودن ؟؟:
فکر کنم گزارش اقتصادی سویس را ارائه دادند (4211513) (alef-13)
 
بیکار فداکار
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۵۴:۳۰
اشتغال جدید نخواستیم . شاغل ها رو بی کار نکن (4211516) (alef-13)
 
سمانه
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۴:۵۶:۳۳
تا قبل از انتخابات قراره همه چیز درست شه
خخخخخ (4211520) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۵:۰۳:۴۵
تشنگان قدرت (4211530) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۵:۰۶:۵۲
امسال و تا قبل از برگزاری انتخابات ؛ هر روز 4 تا گشایش ! (4211534) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۵:۰۷:۴۰
پول سهام عدالت من کو ؟ (4211535) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۵:۰۹:۵۰
دیگه دیر شده برای وعده وعید دادن (4211546) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۵:۴۳:۳۵
چهره ی اخمالو و غضبناک رئیس جمهور در تبریکات عید هم نمایان بود !

حتی لبخندهای تصنعی و غیرواقعی هم نتوانست به اختفای ناراحتی ایشان کمک کند !
غضب ها و عصبیت ناشی از عدم توفیق دولت یازدهم که هیچگاه به حقیقت نپیوست ، دولت را بیمار و مردم را مأیوس نمود .

متأسفیم . (4211580) (alef-13)
 
جسمانی
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۶:۰۳:۲۲
ما گرسنه ایم با 1 جیب خالی . منشور حقوق شهروندی که ضمانت اجرایی هم نداره شکم ما را سیر نخواهد کرد (4211600) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۸:۳۶:۴۰
شماها زمان احمدي كجا بودين، شما روزايي كه قيمتا هر روز دو برابر ميشد كجا بودين، اصلا شما غير از تخريب و خرابكاري چي بلدين؟ آقا درست كردن طول ميكشه خراب كردن هست كه راحته، در ضمن خيلي چيزا درست شده شما نميخواين ببينين... (4211747) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۸:۴۱:۴۱
۴ سال وعده های پوچ و توخالی این دولت هیچ کاری برای اشتغال انجام نداد (4211753) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۰:۵۸:۴۴
مگه دولت قبلی برای اشتغال کاری انجام داد؟ ذر نهایت با تعطیلی بسیاری ار کارحانجات ذر آن دولت اشتغال منفی ذاشتیم ب
ا اینکه کم کاری ها و اشتباهات زیاذی هم در این دولت رخ داده ولی عملکرد به قول آقای روحانی مثبت و به سمت جلو بوده است دستشان درد نکند
ضمنا اشتغال با سرمایه گداری چه داخلی جه خارحی بوحود می آید و سرمایه گذاری با اطمینان از شرایط پایدار سیاسی انجام می گیرد. ولی به علت تندرویهای سیاسی و نظامی و توهمات ساسی گروه دلواپس و همچنین کارشکنی های رانتخواران و ترجیح ابدئولوزی به منافع اقتصاذی کسی سرمایه گذاری نمی کند، پس تقصیر دولت فعلی چیست؟ سزمایه گذاری دولیی نیز جز رای طرحهای زیز بنایی در تمام دنیا از چمله ارودگاه قبلی شرق شکست خورده است (4213490) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۰۲:۱۳:۳۰
چرا این کامنت های منتقد همه خارج از کشوره الف جان جواب بده (4213198) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته