نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378406
درمان سریع افسردگی با یک نوع گیاه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵
عرق بهارنارنج دارای عطری مطبوع و آرام بخش بوده و در درمان بسیاری از بیماری ها مفید است.

آیسان نوزاد متخصص طب سنتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛ با بیان اینکه عرق بهارنارنج از گل های درخت نارنج به دست می آید، گفت: از نظر طب سنتی مزاجی که برای این عرق در نظر گرفته می شود گرم و خشک است و فواید بسیار مهمی در درمان و پیشگیری از بیماری ها دارد.

وی با بیان اینکه پزشکان طب سنتی با توجه به خاصیت فوق العاده شربت بهارنارنج را دردرمان کم اشتهایی توصیه می کنند، گفت: تقویت اشتها یکی دیگر از خاصیت های مفید این عرق طبیعی است. برای تهیه این شربت کافی است مقداری از عرق بهارنارنج را با آب و کمی آب لیمو تازه ترکیب و روزانه حداکثر تا دو لیوان آن را بنوشید.

نوزاد با اشاره به اینکه خاصیت ضد افسردگی و آرامش اعصاب یکی دیگر از خواص درمانی عرق بهارنارنج است، تصریح کرد: این عرق گیاهی اثرات چشم گیری در درمان افسردگی دارد به خصوص اگر بعد از صرف ناهار و حدود ساعت ۴ یا ۵ بعدازظهر مصرف شود.

نوزاد با اشاره به فواید درمانی عرق بهارنارنج اظهار کرد: عرق گل های درخت نارنج خاصیت درمانی زیادی در کاهش اضطراب، استرس، رفع مشکلات خواب، مشکل به سختی به خواب رفتن و تسکین دردهای عصبی دارد، همچنین بسیاری از مشکلات گوارشی مانند نفخ را می توان به کمک این عرق گیاهی درمان کرد.

وی با اشاره به اینکه عرق بهارنارنج رایحه بسیار مطبوع و قوی دارد، افزود: از این عرق گیاهی در رایحه درمانی و خوشبو کردن اتاق استفاده می شود همچنین می توان برای معطر شدن بسیاری از نوشیدنی ها آن را به کار برد و با افزودن یک یا دو قطره از عرق بهارنارنج به نرم کننده خاصیت نرم کنندگی قوی تر شده و لباس هایتان خوشبوتر می شود.

این متخصص طب سنتی درمورد درمان و پیشگیری از بروز سنگ کلیه و مثانه به کمک عرق بهارنارنج گفت: باتوجه به خاصیت ادرارآور بودن این عرق گیاهی می توان از آن برای دفع سنگ کلیه استفاده کرد.

وی یادآورشد: عرق بهارنارنج را باید در ظرف های در بسته و مقاوم به نور در جای خنک نگه داری کرد در این صورت می توان به مدت یکسال آن را مصرف کرد.
 
کلمات کلیدی : درمان،افسردگی
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۱:۱۲:۰۲
مزاج گرم و خشک یعنی چی؟ (3866137) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۴:۱۸:۰۲
بحث مزاجهای چهارگانه هست در طب سنتی (3866453) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۲:۱۷:۴۱
یعنی افسردگی بیماری قرن با بهار نارنج فورا درمان میشود و اثری باقی نمیماند؟؟؟ چه کشف عظیمی حتما جایزه نوبل پزشکی را به همراه دارد (3866273) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۲۰:۴۹:۱۶
به طب سنتی ایمان بیارید.. باور کنید فوق العاده ست (3867135) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۳:۳۴:۳۴
لطفا با این قبیل مطالبی که به اندازه ی کافی و به شکل صحیح رویشان تحقیقی نشده آدم های افسرده رو (با نتیجه ای نگرفتن از درمان) افسرده تر نکنید. (3866388) (alef-11)
 
عالی محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۳:۵۱:۳۸
لطفن نام پژوهشگران که به این نتیجه رسیده اند نام ببرید (3866411) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.