نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458407
اعترافات‌ جوان‌هایی که در تعقیب و گریز، باعث شهادت دو پلیس شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴
ایران نوشت: 12 فروردین، دو مأمور پلیس در ایست بازرسی خیابان دماوند، متوجه رفتار مشکوک سرنشینان خودروی پراید شده و به آنها دستور ایست دادند،اما سرنشینان خودرو بدون توجه به دستور ایست پلیس، متواری شدند. بلافاصله دو مأمور پلیس هم سوار بر موتورسیکلت به تعقیب آنها پرداختند.

مأموران پس ازورود به اتوبان بسیج در حال تعقیب خودروی مشکوک بودند که ناگهان روی پل هجرت، موتورسیکلت با دیواره کنار پل برخورد کرد مأموران نیز بر اثر شدت صدمات وارده به شهادت رسیدند.

با اعلام این خبر به بازپرس مرشدلو از شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران و کارآگاهان پلیس، تحقیقات گسترده دراین باره دردستورکارقرارگرفت. دربررسی‌های مقدماتی مشخص شد محسن طهماسبی از مأموران پلیس کلانتری 210 پایانه شرق و مجید خدابنده لو از مأموران یگان امداد تهران بودند که در این حادثه به شهادت رسیدند.

پس ازصدور دستور بازداشت پراید سواران، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با ردیابی‌های تخصصی موفق به شناسایی هویت سرنشینان خودرو شده و ظهر 12 فروردین دو پسر جوان را دستگیر کردند.

متهمان زمانی که در مقابل بازپرس مرشدلو قرار گرفتند به فرارازایست بازرسی اعتراف کردند ویکی از آنها که پسری 20 ساله است گفت: ساعتی قبل از این حادثه به صورت اتفاقی دوستم ایمان – راننده خودرو- را در خیابان دیدم. به بهانه گشت زدن در خیابان سوار ماشین شدم. در خیابان بودیم که با ایست بازرسی برخورد کردیم، چون هیچ‌کدام گواهینامه نداشتیم و از طرفی مدتی قبل هم به‌عنوان مظنون در حمل مواد مخدر بازداشت شده بودیم، ترسیدیم و تصمیم به فرار گرفتیم. ما صدای ایست و شلیک هوایی را شنیدیم اما چون بشدت ترسیده بودیم فرار کردیم و بعد از مدتی چون مأموران را در تعقیب‌مان ندیدیم به خانه رفتیم. آن زمان متوجه حادثه تلخی که برای مأموران رخ داده بود نشدیم،اما ساعتی بعد در فضای مجازی خبر را خواندیم. تصمیم گرفته بودیم که بعد از پایان تعطیلات خودمان را معرفی کنیم که دستگیر شدیم.

باتوجه به اظهارات دو پسر جوان و از آنجا که به نظرمی رسد آنها در رابطه با شهادت مأموران، نقش مستقیم نداشته و فقط از دستور پلیس برای توقف تخلف کرده‌اند، بازپرس جنایی برای متهمان قرار وثیقه صادر کرد و دو پسر جوان برای تحقیقات تخصصی روانه بازداشتگاه شدند.
 
کلمات کلیدی : ایست و بازرسی + شهادت دو پلیس + دستگیری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۱:۲۸:۴۴
خدا رحمت کنه اون دو عزیز نیروی انتظامی رو ٬ولی به یاد داشته باشید این دو جوان فقط یک تخلف رانندگی داشته اند (4227961) (alef-3)
 
به آفرید
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۲۳:۳۸:۴۴
کاش روی مهارت رانندگی مامورین عزیز بیشتر وقت میگذاشتند. (4229082) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۰:۳۳:۳۶
خیر
قتل غیر عمد باید باشه و باید مجازات بشن (4229205) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.