نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305866
چرا ایلام از سیل آسیب دید؟
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۵
معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: اکثر خسارت‌های سیل اخیر در جاهایی رخ داده که ساخت‌وسازها در مسیر مسیل‌ها بوده، به‌عنوان نمونه مسکن مهر در امتداد مسیل ساخته‌ شده‌اند و در جلسه‌ی گذشته‌ی مدیریت بحران نسبت به بروز حادثه در این مناطق هشدار دادیم.

«شاپور پولادی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وصل شدن مجدد کامل آب ایلام به شرایط جوی وابسته است و در صورت ادامه‌ی ناپایداری‌ها تا پنج روز آب قطع خواهد ماند و در صورت قطع شدن باران می‌توانیم ظرف ۲۴ ساعت آب را به مدار وارد کنیم.

وی تاکید کرد:علاوه بر تخریب صددرصدی تأسیسات، با کدورت و گل‌آلود بودن آب مواجه هستیم که تا رسیدن به کیفیت مطلوب نمی‌توانیم آب را به شبکه وارد کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار ایلام با بی‌سابقه خواندن این بارندگی در صدسال اخیر گفت: خروجی سیل بندها بر اساس آمارهای پنجاه‌ساله طراحی‌شده است و همین عامل موجب وارد شدن خسارت به مناطق شهری ایلام شد.

معاون امور عمرانی استانداری ایلام ادامه داد: متأسفانه در بعضی مناطق مسیل را به جاده تبدیل و مسیر رودخانه را منحرف کرده‌اند، به همین دلیل در کوتاه‌مدت نمی‌توان کار اساسی انجام داد و البته در بازسازی نقاط آسیب‌دیده حتماً از اصول علمی و فنی بهره خواهیم گرفت تا در صورت بروز چنین پدیده‌های طبیعی غیرمترقبه که در همه جای دنیا رخ می‌دهد و منشاء خسارات است، شاهد کاهش میزان خسارات باشیم.

پولادی گفت: خروجی آب از شهر ایلام ۲۵۰۰ مترمکعب بوده و حجم آب به حدی است که مسئولان در استان‌های همسایه در کشور عراق در تماس با ما اعلام کردند احتمالاً این سیل در کشور عراق هم خساراتی به بار آورده است.
 
کلمات کلیدی : سیل، ایلام
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۳:۲۹:۴۵
به‌عنوان نمونه مسکن مهر در امتداد مسیل ساخته‌ شده‌اند!!!!!!!!! (3288908) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۰:۴۹:۲۶
عدم نظارت کافی راه وشهرسازی وهزینه های بی خودی شهرداریها از مردم باعث این مسایل شده ما کاری به خانه های مردم نداریم که بگین مردم سازه هشونو بی کیفیت ساختن ادارات وپلها وتونل ها وجاده ها چی (3289423) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.