نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387767
مطالبات گندم‌کاران پرداخت می‌شود
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
چند هفته‌ای تا پایان خرید تضمینی گندم به عنوان استراتژیک‌ترین محصول کشاورزی باقی‌مانده است که معاون وزیر کشاورزی از خرید تضمینی ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تنی این محصول خبر داد و گفت: حدود ۵۰ درصد از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده و باقی‌مانده آن نیز تا پایان فصل خرید تامین و پرداخت می‌شود.

به گزارش ایسنا مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت و خرید تضمینی گندم تاکنون حدود ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن از این محصول به ارزش بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است که ۷۲۰۰ میلیارد تومان - معادل ۵۰ درصد - مطالبات گندمکاران تاکنون پرداخت شده و مابقی آن نیز به زودی و تا پایان فصل خرید گندم تامین و پرداخت می‌شود.

وی ضمن تشکر از کشاورزان بابت تولید کمی و کیفی مناسب گندم در سال جاری زراعی افزود: امسال رکورد بی‌سابقه‌ای در تولید و خرید تضمینی گندم ثبت شد؛ بنابراین اگر دولت اجازه دهد ضمن تامین نیاز داخلی می‌توانیم گندم معمولی و دروم را به کشورهای همسایه صادر کنیم، چرا که محصول تولید شده از نظر کیفی در سطح بالایی قرار دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: برای پرداخت مابقی مطالبات کشاورزان به دنبال فروش اوراق سلف موازی گندم هستیم که این اتفاق تا هفته آینده رخ می دهد و می‌توانیم از این طریق بخش اعظمی از مطالبات گندم‌کاران را پرداخت کنیم.

قنبری در باره وضعیت تولید این محصول استراتژیک در استان‌های مختلف گفت: استان‌های خوزستان با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن، فارس با یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن و گلستان با ۹۰۰ هزار تن رتبه‌های اول تا سوم تولید و خرید تضمینی گندم را دارند و پس از آن استان‌هایی مانند کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و غیره بیشترین میزان تولید و خرید تضمینی این محصول را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه شرکت بازرگانی دولتی هیچ بدهی به دیگر کشاورزان ندارد، اظهار کرد: امسال حدود ۱۷۰ هزار تن دانه روغنی از کشاورزان به ارزش حدود ۱۷۰ میلیارد تومان خریداری شده که مطالبات آن‌ها به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شده و همین عامل سبب می‌شود تا تولید کننده‌های دانه‌های روغنی انگیزه‌ی بیشتری در سال‌های بعد برای افزایش سطح زیر کشت و میزان تولید این محصول داشته باشند و بتوانیم به اهداف بلند مدت پیش بینی شده خود در راستای افزایش ضریب خودکفایی در این محصول استراتژیک دست یابیم.
 
کلمات کلیدی : گندم کاران، مطالبات
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۲ ۱۰:۵۰:۵۱
کشاورز بی نوا یک سال تمام با انواع مشکلات میسازد که به فصل برداشت محصول برسد ،که بتواند قرض هایی که در طول سال بالا آورده را پرداخت کند ، که بتواند هزینه های زندگیش را پرداخت کند ....وقتی اینجوری با تاخیر زیاد و قسطی دستمزدش پرداخت میشود به شدت دلسرد میشود ...چنین بی تدبیری از دولت تدبیر و امید بی سابقه بود و جای تعجب دارد ...مگر شما آمار نداشتین که سطح زیر کشت گندم امسال چقدر بوده ... با یک حساب سر انگشتی میشد فهمید که امسال تولید گندم رشد قابل توجهی خواهد داشت پس به جا بود که از چند ماه قبل به فکر تامین مالی میا فتادین .... امیدوارم این دلسردی در سال بعد باعث نیاز به واردات گندم نشود..... (3915689) (alef-11)
 
کشاورز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۳:۲۴:۳۹
با سلام متاسفانه این تاخیرات فشار زیادی را به کشاورزان وارد کرد و یک بی اعتمادی مردم نسبت به این وزارتخانه را نشان داد این در حالیه که سایر حقوق بگیران در جامعه سر وقت حقوق خود را میگیرند..امیدواریم شاهد چنین بی برنامه ای در این وزارت خانه با اینهمه کشاورز زحمتکش تکرار نشود. (3983263) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.