توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444259
حمایت ایتالیا از فیات کرایسلر درباره اتهامات آلایندگی
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱
وزیر حمل و نقل ایتالیا اعلام کرد تستهای جدیدی که در راستای تحقیقات تقلب در آلایندگی از خودروهای فیات کرایسلر انجام گرفته است، وجود هیچ نرم افزار موتور غیرقانونی را نشان نداده است.

به گزارش ایسنا، گرازیانو دلریو پس از یک گزارش مقدماتی از سوی وزارت حمل و نقل، این اظهارات را عنوان کرد. طبق گزارش مذکور، در زمان تحقیقاتی که پس از افشای رسوایی تقلب فولکس واگن در تستهای آلایندگی انجام گرفت، خودروهای فیات کرایسلر اجازه یافتند یک تست کلیدی را دور بزنند.

در این گزارش که در اکتبر به کمیته پارلمانی اروپا تقدیم شد اما هرگز رسما منتشر نشد، نتایج مرحله تست جاده ای برای مدلهای فیات کرایسلر وجود نداشت.

همچنین همه هفت مدل فیات کرایسلر که تحت تست آلایندگی قرار گرفته بودند، فاقد اطلاعات مربوط به تست آرتمیس بودند.

تست مذکور سیستم آزمایشگاهی اتحادیه اروپا را تطبیق می دهد تا منعکس کننده سبک رانندگی شهری باشد. تستهایی که برای خودروهای فیات کرایسلر انجام نشده اند، معمولا کمک می‌کنند وجود دستگاه‌های غیرقانونی دستکاری کننده سیستم‌های کنترل آلایندگی خودرو شناسایی شوند.

ماریزیو ویتلی، مسئول واحد خودروی وزارت حمل و نقل ایتالیا به رویترز گفت: تستهای بیشتر بر روی مدلهای فیات کرایسلر انجام گرفته اند و گزارش نهایی در این زمینه تا چند روز آینده منتشر می‌شود.

به گفته وی، تست آرتمیس بخشی از بررسیهای ضروری برای ارزیابی سطح آلایندگی خودروها نبوده و کسانی که تستهای آلایندگی را انجام می دهند، درباره استفاده از تست آرتمیس تصمیم می‌گیرند.

فیات کرایسلر با تحقیقات در آمریکا پیرامون دستکاری سیستم کنترل آلایندگی خودروهایش روبروست و آلمان هم این خودروساز را متهم کرده همانند فولکس واگن از دستگاه غیرقانونی برای پنهان کردن آلایندگی اکسید نیتروژن استفاده کرده است.

این خودروساز ایتالیای-آمریکایی سومین خودروسازی است که پس از فولکس واگن و رنو، پرونده اش در زمینه رسوایی آلایندگی به دادستانهای فرانسوی ارجاع داده شده است. فیات کرایسلر منکر نقض قوانین شده است.

طبق یافته‌هایی که در ژوییه سال گذشته منتشر شد، مدل جیپ چروکی فیات کرایسلر هشت برابر سطح مجاز آلایندگی اکسیدنیتروژن داشت و مدل فیات ۵۰۰ ایکس تقریبا ۱۷ برابر سطح مجاز آلایندگی داشت.

فیات کرایسلر پس از اینکه سازمان حفظ محیط زیست آمریکا ماه گذشته این خودروساز را به استفاده از نرم افزار پنهانی برای مخفی کردن آلایندگی بیش از حد متهم کرد در کانون توجهات قرار گرفت و با خطر حداکثر ۴.۶ میلیارد دلار جریمه روبرو شد.

وزیر حمل و نقل ایتالیا به کمیته پارلمانی این کشور اظهار کرد که رم گزارش جداگانه ای به مقامات آلمانی ارسال کرده و اتهامات آنها درباره آلایندگی سه مدل فیات ۵۰۰ ایکس، جیپ رنگید و فیات دوبلو را رد کرده است.
 
کلمات کلیدی : فیات کرایسلر، آلایندگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.