نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 234955
نظر فابیوس درباره تمدید مذاکرات
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۵
فرانسه روز شنبه با ابراز امیدواری نسبت به این که تمدید مذاکرات هسته‌ای بتواند ایران را قانع کند که انتخاب‌های ضروری و ناگزیر برای دستیابی به توافق بلندمدت مورد نیاز است، گفت که هنوز اختلاف‌نظرهای بزرگی در مذاکرات باقی مانده است.

به گزارش ایسنا به نقل خبرگزاری رویترز، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در حاشیه سفرش به مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: فرانسه امیدوار است این مهلت زمان جدید این اجازه را بدهد که ایران بتواند انتخاب‌های حیاتی برگزیند که برای دستیابی به توافق نهایی مورد اعتماد و بلند مدت مورد انتظار ماست.

وی ادامه داد: مباحث با ایران در مذاکرات در برخی از حوزه‌های خاص پیشرفت‌هایی داشته است اما اختلاف‌نظر‌ها در برخی از موارد به خصوص در مسئله غنی‌سازی اورانیوم باقی مانده است.

فابیوس اضافه کرد: ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره بعد احتمالی انحراف نظامی در برنامه هسته‌ای‌اش همکاری کند. ایران متعهد است که جواب‌های لازم را تا پایان ماه جاری میلادی به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه دهد. این مهمترین نشانه‌ جدی بودن ایران پیش از آغاز دوباره مذاکرات (ایران و ۱+۵ ) در ماه سپتامبر خواهد بود.
 
جواد
۱۳۹۳-۰۴-۲۸ ۱۵:۳۶:۳۸
عقیم نمودن فناوریهای هسته ای صلح آمیز ایران مد نظر شش کشور طرف مذاکره با ایران است و آژانس بین المللی انرزی اتمی به ریاست یوکیو آمانو تحت امر همین کشورهاست و به ظاهر بین المللی است .
همین آقای فابیوس بود که شش ماه پیش زیر میز مذاکرات زد . (2261643) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۴-۲۸ ۱۷:۱۶:۱۷
شما دلواپس نباش برادر... (2261827) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۸ ۲۳:۲۳:۳۷
شما که دلواپس نیستی خوشحالی؟!خوشحاااال (2262256) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.