نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 309051
بیمه سربازی و جبهه را چگونه می‌توان خرید؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۲
مدیرکل بیمه‌های اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام آخرین جزییات خرید بیمه خدمت سربازی و حضور در جبهه گفت: براساس آخرین آمارها ۱۱۰ هزار متقاضی خرید بیمه سربازی به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرده اند.

به گزارش مهر، سیروس نصیری در مورد خرید بیمه سربازی، گفت: افرادی که قصد خرید بیمه خدمت سربازی را دارند، باید در زمان تقاضا بیمه‌پرداز سازمان تامین اجتماعی باشند و قبل از تقاضا نیز دو سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند که البته متصل بودن آن مهم نیست و در مجموع باید سوابق آنها به دو سال برسد.

وی گفت: ۷ درصد پرداخت حق بیمه بر عهده بیمه شده و ۲۳ درصد نیز بر اساس مصوبه مجلس بر عهده دولت است که با پرداخت حق بیمه، فرد متقاضی می تواند از مزایای قانونی استفاده و طول مدت سربازی خود را به جمع سوابق گذشته‌اش اضافه کند.

نصیری با اشاره به اینکه مبنای محاسبه حق بیمه، میانگین دو سال آخر قبل از تقاضا است، اظهار داشت: بر اساس تاریخ تقاضا و میانگین حقوق دو سال قبل از تقاضای خرید بیمه، نرخ حق بیمه محاسبه می‌شود که افراد می‌توانند حق بیمه را هم یکجا و هم در اقساط ۱۲ ماهه پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه افراد علاوه بر خدمت سربازی، مدت حضور در جبهه را نیز می‌توانند خریداری کنند، گفت: متقاضیان می‌توانند علاوه بر دو سال خدمت سربازی، طول مدت حضور جبهه خود را نیز با همان شرایط خدمت سربازی از سازمان تامین اجتماعی خریداری کنند تا جزء سوابقشان در نظر گرفته شود.

مدیرکل بیمه‌های اجتماعی تامین اجتماعی ادامه داد: البته شرایط بیمه جانبازان با مدت حضور در جبهه برای افراد عادی فرق می‌کند.

نصیری با اشاره به اینکه در سال گذشته، ۱۲۸ هزار نفر متقاضی خرید بیمه خدمت سربازی بودند، تاکید کرد: بر اساس آخرین آمارها در پنج ماهه اول امسال ۱۱۰هزار نفر متقاضی به شعب تامین اجتماعی مراجعه کردند.

وی گفت: اگر فرد بیمه‌ پرداز خاص تامین اجتماعی مانند رانندگان، کارگران، باربران و... باشد، در همان روز مراجعه، اقدامات لازم برای خرید بیمه خدمت سربازی و حضور در جبهه برای وی انجام می شود، اما اگر فرد در کارگاه و یا شرکتی با بیمه اجباری فعالیت می‌کند، طبق قانون حدود دو ماه زمان لازم است تا اول اینکه لیست حق بیمه وی توسط کارفرما برای ما ارسال و همچنین سوابق وی محاسبه شود و در نهایت حداکثر زمان مورد نیاز برای خرید خدمت دو ماه است .
 
کلمات کلیدی : یارانه بیمه
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۰ ۱۲:۰۹:۲۹
جالبه دو سال رفتی سربازی با حقوق آنچنانی حالا میگن اگه میخوای جزو سابقه حساب شه باید اینقدر پول بریزی بحساب بیمه.
دولت محترم! شما اول حقوق اون دو سال رو مطابق اداره کار بده بعدش بیمه رو کم کن و سوابقش رو هم در نظر بگیر (3316611) (alef-11)
 
بی
۱۳۹۴-۰۸-۲۰ ۱۷:۳۲:۵۳
چقدر میشه دو سال خدمت سربازی پولش (3317262) (alef-11)
 
وطن
۱۳۹۴-۰۸-۲۰ ۱۹:۲۵:۲۴
طبق قانون اساسي كساني كه خدمت سربازي مي روند دولت بايد در مقابل بيكاري نيز حق بيكاري به اشخاص پرداخت كند
چرا در اين بحث قانون ناديده گرفته مي شود اما در بحث خدمت رفتن ، هر فرد بالغ و سالم بايد طبق قانون انجام شود ( لطفاً راهنمايي كنيد ) (3317443) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۸ ۰۰:۰۰:۰۶
حالا چه قانونی اجرا شده که این اولی باشه اگه به نفع خودشان باشه اجرا میشه وگررنه پشم. قانونی خوبه که به دولت سرمایه دارری باشه نه دولت محرومین. اینا که میروند سربازی و لب مرز خدمت میکنند یا اقازاده هستند یا بچه پولدارها. (3354034) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۰ ۲۰:۳۹:۱۲
بابت اون دو سال سربازی 9.5 درصد حق بیمه از سربازان و 13.5 درصد از کارفرما کسر شده و به حساب صندوق بازنشستگی واریز شده و در حال حاضر هم میشود
لطفا بفرمائید پس ان پول کجا رفته؟ چرا باید دوباره پول بدهیم؟ (3317584) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۸-۲۰ ۲۳:۱۸:۵۶
خدمت اجباری!؟ در دنیا اینگونه است که مدتی خدمت اجباری میری وبعد دولت باید تا اخر عمر مراقب تو باشد اما حالا باید پول بپردازی تا قبول کنند که دو سال برایشان خدمت «سربازی»کرده ای (3317846) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.