نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431433
آیت‌الله مصباح‌یزدی: هرچقدر امکانات رفاهی بیشتر شود زمینه برای گناه جامعه بیشتر می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸
رییس مؤسسه امام خمینی (ره) گفت: در آمریکا با ارائه خدمات رفاهی بسیار زیاد توانستند مردم را به امور تفریحی و دنیوی سرگرم کنند و آن‌ها را از امور معنوی غافل کنند.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی امشب در دیدار شهردار قم که در مؤسسه آموزشی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: مسئولان شهرداری باید با توسل به حضرت معصومه (س) در راستای خدمات خالصانه به شهر مقدس قم اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به جایگاه و ارزش شهر قم افزود: خدمت در شهر مقدس قم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، از میان شهرهای مشهد و قم و شیراز که به عنوان شهر‌های مذهبی از آن‌ها یاد می‌شود، شهر قم با توجه به اینکه مرجعیت در آن ساکن بوده و مرکز نشر علم و فرهنگ در همه جهان است از ویژگی‌های خاصی برخوردار است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: خدمت به مردم قم نیز به مراتب جایگاه بهتری دارد و مسؤولان در این شهر با ارائه خدمت خالصانه راحت‌تر می‌توانند با اهل بیت (ع) ارتباط معنوی ایجاد کنند.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به لزوم نشر معارف دینی در جامعه اسلامی تصریح کرد: در آمریکا با ارائه خدمات رفاهی بسیار زیاد توانستند مردم را به امور تفریحی و دنیوی سرگرم کنند و آن‌ها را از امور معنوی غافل کنند بنابراین در جامعه اسلامی باید به گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود که مردم نسبت به معنویت ترغیب شوند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اهمیت دادن به مسائل اخلاقی در جامعه همواره باید مورد توجه مسئولان شهرداری باشد، افزود: در مجتمع‌های تفریحی امکان فساد‌های اخلاقی بیشتر است، مسئولان شهرداری هنگام تأسیس یک مجتمع تفریحی در نظر داشته باشند که اموری همچون پخش صوت قرآن یا قرار دادن عده‌ای برای روشنگری و بصیرت افزایی مردم امری ضروری است.

رئیس موسسه امام خمینی (ره) با اشاره به مشکلات شهرک پردیسان و لزوم رفع آن‌ها گفت: پردیسان از دیدگاه شهرسازی استانداردهای لازم را ندارد، شهرداری‌ها به هنگام اجرای یک طرح نوسازی باید آینده را هم در نظر بگیرند و به گونه‌ای عمل نکنند که در آینده مشکلی ایجاد شود و سبب آزار برخی از آحاد جامعه شود.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به جامعه بیان کرد: فعالیت‌های مسئولان نباید با نگاه مادی نگریسته شود، هنگامی که خدمت مسؤولان خالصانه ارائه شود در بالاترین جایگاه معنوی قرار خواهد گرفت که هیچ‌گاه قابل مقایسه با امور مادی نیست.

آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه در کنار اجرای پروژه‌های عظیم و رفاهی باید اقداماتی انجام شود که احتمالات فساد اخلاقی کم شود، خاطر نشان کرد: هرچه امکانات رفاهی بیشتر شده و شهرسازی پیشرفت کند زمینه برای گناه بیشتر آحاد مختلف جامعه به تبع بیشتر می‌شود.
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۴:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۲۱:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۰۷:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۲ ۱۱:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ ۰۹:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۰۳:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۰۸:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۹ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۰:۱۹
 
 
کلمات کلیدی : آیت الله مصباح یزدی
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۰:۰۷:۲۶
من طلبه نیستم آقای مصباح اما یه چیز رو خیلی خوب میدونم: رفاه با عیاشی فرق داره. دوران این حرفها با ظهور اسلام به پایان رسید. اسلام هم دین دنیاست هم آخرت. مگر نه اینکه مولا می فرمایند "چنان برای این دنیا تلاش کن که گویی تا همیشه در آن خواهی بود و چنان برای آن دنیا تلاش کن که گویی لحظه ای بعد خواهی مرد." (4099466) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۰:۲۴:۵۷
اتفاقا .....فقر و نداریه که باعث ارتکاب گناه میشه.به عینه داریم میبینیم (4099489) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۰:۲۵:۵۹
من چیزی برای گفتن ندارم !! (4099491) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۱:۴۹:۳۷
اتفاقا" برعکس هرچقدر فقر در جامعه بیشتر شود زمینه برای گناه و فحشا ونا امنی و سایر منکرات بیشتر میشود . (4099541) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۳:۲۸:۱۹
پس درکشورمابه خاطرامکانات رفاهی هستش که طلاق واعتیادوفقربیدادمیکند!!!!! (4099553) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۷:۴۳:۴۶
عجبا!!!! (4099652) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۸:۱۱:۴۲
نظر جناب مستطاب آقاي مصباح يزدي در مورد اين روايت كه وقتي فقر از يك درب وارد مي شود از درب ديگر دين و ايمان فرد خارج مي شود چيست ؟ (4100827) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.