نظر منتشر شده
۳۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315432
آخرین اخبار از حادثه بیمارستان دولتی در اصفهان؛
واکنش وزیر بهداشت/ درآوردن بخیه به‌دلیل ناتوانی مالی در تاریخ تأسف‌بار و نادر است
بخش اجتماعی الف، 16 آذر 94
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۰۲
در روز ۱۵ آذر خبری در جامعه ایران از زبان وزیر بهداشت منتشر شد که اذهان عمومی را به‌شدت رنجاند، خبر این بود که کادر پزشکی در خمینی‌شهر اصفهان به‌دلیل ناتوانی مالی خانواده‌ای برای پرداخت مبلغی حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰هزار تومان بخیه صورت یک کودک را که زده بودند، کشیدند.{اینجا} حالا واکنش ها به این اتفاق از سوی مسئولان آغاز شده است.

به گزارش الف، دکتر سید حسن هاشمی در خصوص حادثه ای که در یکی از بیمارستان های دولتی اصفهان رخ داده و طی آن بخیه های چانه بیمار به دلیل عدم توانایی مالی کشیده شده بود، گفت: بنده هم آخر وقت دیشب از این حادثه مطلع شدم و دستور دادم یک تیم به محل اعزام شوند و تحقیقات لازم را انجام دهند.

وی گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن عذرخواهی از وقوع این حادثه، افراد متخلف مانند پزشک و مسئول شیفت را به دستگاه های قضائی معرفی کرده است.

هاشمی تصریح کرد: تحقیقات لازم درباره این موضوع به دقت انجام خواهد شد و اگر افرادی متخلف باشند، با آنها برخورد قانونی خواهدشد.

وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که مگر بیمارستان های دولتی وجهی از بیمار دریافت می کنند، افزود: ظاهرا این بیمار بیمه نبوده است. اما بیمه نبودن هم دلیلی برای چنین حرکتی نمی شود و برای من هم جای سوال بود و به همین دلیل دستور دادم تا تیم بازرسی به محل اعزام شود و تا ظهر امروز نتایج بررسی ها مشخص خواهد شد.

وی گفت: این خبر در فضای مجازی دست به دست شده بود که شب گذشته با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفتگو کردم که ایشان ضمن عذرخواهی، اقدام های درستی انجام داده بود و امیدواریم که در خصوص این موضوع به عدالت رفتار شود.

به گزارش الف، مدیرکل دفتر شکایات وزارت بهداشت هم با اشاره به اینکه درآوردن بخیه به‌دلیل ناتوانی مالی در تاریخ خدمات پزشکی ایران تأسف‌بار و نادر است، گفت: واقعاً مسئولان وزارت بهداشت در شوک هستند، زیرا اگر پزشک چنین دستور غلطی را داده چرا پرستار آن را اجرا کرده است؟

در این رابطه دکتر سیدسجاد رضوی مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت درباره جدیدترین اقدامات برای بررسی این رخداد تلخ به تسنیم گفت: هم اکنون که با شما صحبت می‌کنم حدود سه ساعتی است که تیم بازرسی این پرونده از تهران وارد اصفهان شده‌اند و با وجود آن که هوا مساعد نبود و هواپیما نیز برای این سفر مهیا نبود با این وجود تیم بازرسی وزارت بهداشت با توجه به اهمیت این پرونده خودشان را به اصفهان رساندند.

وی ادامه داد: تمام کادر درمانی بیمارستان مذکور به‌همراه تمام مسئولان حوزه سلامت اصفهان از جمله خمینی‌‌شهر و مسئولان مرکز بهداشت این شهر به‌همراه خانواده بیمار مصاحبه خواهند شد زیرا این رخداد تلخ در طول تاریخ خدمات پزشکی کشورمان تأسف‌بار بوده است و به هیج عنوان پذیرفتنی نیست که در بیمارستان دولتی چنین تخلفی صورت پذیرد زیرا ما گاهی مشاهده کردیم که بیمار پولی برای پرداخت خدمات درمانی نداشته است و این پزشک و پرستار بوده است که حتی خودشان با مددکاری بیمارستان صحبت کرده‌اند و مشکل مالی بیمار را به هر صورت مدیریت می‌کردند.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت تصریح کرد: به هر حال اگر بیمارستانی چه دولتی و چه خصوصی پولی درخواست می‌کند هیچ ارتباطی به پزشک و پرستار ندارد, در حالی که در این اتفاق مذکور ما شاهد آن هستیم که پزشک و پرستار مذکور باتجربه هستند و واقعاً هنوز هم بشخصه در یک شوک قرار داریم که چرا چنین اتفاقی رخ داده است.

سجاد رضوی عنوان کرد: بنابراین ما امیدواریم این اتفاق تلخ به این صورتی که تاکنون عنوان شده است، نباشد و تیم اعزامی بازرسی وزارت بهداشت به اصفهان نیز برای این امر تمام تلاش خود را خواهند کرد و به‌نوعی امیدواریم تمام این اتفاق تلخ فقط یک خواب باشد.

وی درباره اینکه پس از رسانه‌ای شدن این رخداد تلخ این مسئله مطرح شده است که اگر پزشک دستور کشیدن بخیه این کودک بیمار را داده است چرا پرستار آن را اجرا کرده است, در حالی که طبق قوانین پزشکی؛ پرستار می‌توانست اموری را که به‌ضرر سلامت بیمار باشد انجام ندهد, پاسخ داد: بله؛ کاملاً این مبحث درست است و البته جای بحث هم دارد زیرا در صحبت‌های اولیه‌ای که با پزشک مربوطه داشتیم وی عنوان کرده بود که به‌شوخی گفته است بخیه را بکشند و این سؤال پیش می‌آید که چرا پرستار آن را اجرا کرده است. زیرا بر اساس قوانین؛ پرستار می‌تواند دستورات پزشکی را که به‌ضرر سلامت بیمار باشد به سوپروایزر و یا رئیس بیمارستان گزارش دهد و آن کار را انجام ندهد.

سجاد رضوی درباره اینکه به هر حال در حدود ۱۰ روز از این رخداد تلخ می‌گذرد و خانواده این بیمار علت رسانه‌ای نشدن این مسئله را تهدید خودشان عنوان کردند، خاطرنشان کرد: این مسئله را نمی‌دانستیم ولی حتماً به تیم بازرسی منتقل می‌کنیم تا از این مسئله نیز جویا شوند و اطلاعات لازم را کسب کنند.

آخرین خبر/ بازداشت متخلفان بیمارستان اشرفی خمینی شهر
معاون دادستان شهرستان خمینی شهر گفت: ساعتی قبل کادر متخلف بیمارستان اشرفی این شهرستان برای انجام تحقیقات تکمیلی با دستور مرجع قضائی، بازداشت شدند.

یوسف کریمی یکشنبه شب افزود: در پی مراجعه شاکی به دادستانی شهرستان خمینی شهر و استماع اظهارات مادر و کودک پنج ساله این پرونده، دستور احضار متهمان صادر شد.

وی اضافه کرد: متهمان که یک پزشک و یک پرستار هستند پس از تفهیم اتهام بنا به دستور مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی، روانه بازداشتگاه نیروی انتظامی شدند.
 
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۲:۳۲:۰۶
برچسب ها(تگ ها)
بحران اخلاقی در غرب+مرگ اخلاق+اعتراض پزشکان به سریال درحاشیه+معنویت+ما خوبیم (3370321) (alef-11)
 
حقیقت جو
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۱۵:۲۱
در درست نبودن این اقدام شکی نیست
ولی گروه تحقیق باید از وضعیت مالی این خانواده هم تحقیق کند که ایا واقعا پول درمان بچه اش را نداشته یا دروغ گفته
اینجور مردم هم هستند که فکر میکنند این کار زرنگی است (3370837) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۹:۰۷
از اون دکتر و پرستار بی وجدان میخام یه شماره حساب به من بده
تا پولی که میدم صدقه بریزم بحاسب اونها چون انها محتاج ترند (3371551) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۳۳:۲۷
دوست عزیز جهت اطلاع جنابعالی و دیگر خیرین مثل سرکار پول دریافتی در بیمارستان دولتی به جیب پزشک و پرستار نمیرود بلکه وارد خزانه دولت میشود

این اتفاق را ناشی از دستور مدیران بالا سری که حال در مقام مدعی نشسته اند بدانید نه از بی اخلاقی پرسنل پایین دست (3372358) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۸:۰۶:۱۴
یعنی اگه بالا دستی به شما بگه شما این کار رو میکردید؟؟ (3376167) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۲۳:۵۷:۱۴
داداش گیرم پول تو جیب کادر محترم بیمارستان نره گیرم دستور از بالا بالا ها باشه گیرم طرف خواسته منظورم بیمار زرنگی کنه و پول نده یا اصلا نداشته که بده
رفیق جایی که رئیس و کادر مسئول هستن و خیلی راحت می تونستن هزینه رو که 90% دستمزد هست رو و کلا نخ بخیه و اسکالپرش می شه 5 هزار تومن رو بیخیال شن چون برا 5 تومن حسابرسی نمی کنن اصلا اون نخ بخیه رو می زاشتن به پرتی و تلفات که خیلی راحتم می تونستن همش بخاطر دستمزد بود نه قیمت نخ بخیه
و اینم نشد می تونستن پولشو از جیبشون بدن برای انسانیت که متاسفانه اونم نکردن واقعا چه بلایی سر ما اومده که یکی نخ بخیه می کشه یکی می اد می گه پولش تو جیب کادر بیمارستان نمی ره اینم همونقدری بده که نخ کشیدن بده به خودت بیا رفیق (3380663) (alef-13)
 
محدثه
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۲۰:۵۲:۳۷
قابل قبول نیست، من بودم به جای پرستار التماس هم لازم بود میکردم تا مجبور به انجام همچین کاره وحشتناکی نشم (3394303) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۰۸:۰۳
از اين بيماران زيادهستند. افرادي كه نه تنها هزينه درمان بلكه هزينه خوراكشان را هم ندارند. شما بهتر است از خودت بپرسي كه چرا كشوري با اين همه ثروت افرادي تا اين حد نيازمند دارد كه هزينه اساسي ترين نيازهاي روزمره شان را هم ندارند. (3372447) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۱۷:۳۵
شما متوجه نیستید که بیمارستان دولتی بوده نه بخش خصوصی
پولش به حساب دکتر و پرستار واریز نمیشه (3373287) (alef-3)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۹:۱۲:۱۷
برادر من ، دست بالای دست بسیار است.

احتمال اول : حتما این پزشک از بخشنامه بیمارستان تبعیت کرده که اونم تصویب بالاسری هاست و بالاسری های اونها و الی آخر تا برسه به یه جایی ، مگه نه؟

احتمال دوم : پزشک از قصد این کار رو کرده ، و مریض بوده.

به نظر من هر چند این کار پزشک قابل توجیه نیست ، ولی بهتر است یه فکری به حال قوانین بیمارستانی هم بشه. که اگه پزشکی این کار رو کرد بعدا پولش رو از حقوق پزشک کم نکنن. (3373816) (alef-13)
 
ب
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۰:۲۶:۱۰
اگر شما بخشنامه ای بیاورید که در آن به پزشک میگوید در صورت نپرداختن حق الزمه کار را به وضعیت اولیه برگردان یعنی بخیه های که زدی باز کن تا ما هم در جریان باشیم.. اگر واقعا چنین چیزی هست خاک بر سر آن پزشکی که خلاف قسم و اخلاق پزشکی به این گونه بخشنامه ها تمکین میکند. (3375933) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۷:۴۱:۲۱
اصلا بنظر میرسه دکترها و پرستارها صدقه واجبترین قشر باشن. فقط فکر پول هستن.
اونوقت به یه سریال که ذره ای از اخلاق اونا رو نمایش میداد اعتراض کردن. (3373585) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۰:۴۱:۱۸
ر تاریخ 94/9/6 کودک چهار ساله صدرا زاهدپور به علت زخم چانه به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر برده میشود.
متخصص طب اورژانس پس از معاینه دستور بخیه کردن زخم را می دهد.
پرستار کشیک شروع به بخیه زدن می کند، در همین حین همراه بیمار جهت تکمیل پرونده و تسویه حساب به قسمت اداری می رود و بر می گردد و می گوید هزینه 50 هزار تومان زیاد است و قادر به پرداخت آن نیست.
از آنجا که پرستار موظف به تکمیل پرونده و ضمیمه کردن فرم تسویه حساب به پرونده است (وگرنه قانونا کسورات می خورد و هزینه وصول نشده به صندوق بیمارستان از حقوق آخر ماهش کسر می شود!) از همراه بیمار کسب تکلیف میکند که چکار کند.
مادر بیمار می گوید هزینه زیاد است، اگر بخیه نشود چه؟
به او می گویند زخم بزرگ نیست ، زیر چانه است (در دید نیست) و بچه دختر نیست، بخیه نشود هم مشکلی به وجود نمی آید، خودش جوش میخورد ولی ممکن است کمی جای آن بماند.
مادر تصمیم به بردن کودک می گیرد، زخم کودک با یک بخیه زده شده پانسمان شده و پرونده بدون طی مراحل قانونی نیمه کاره می ماند و مادر و بیمار بیمارستان را ترک میکنند.

چند روز بعد مادر توسط پرسنل اخراجی بیمارستان تحریک به شکایت میشود، و در تاریخ 94/9/15 اتفاق افتاده به صورت وارونه (کشیدن بخیه توسط پرسنل درمانی!) رسانه ای میشود.
مسوولین وزارت بهداشت بجای کشف حقیقت ، بر موج احساسات پاک جامعه سوار شده و خبر از تعلیق و بازداشت! پرسنل درمانی؛ و درمان کودک توسط جراح پلاستیک! را می دهند.

اگر هر کدام از ما کمی وجدان داشته باشیم و کمی عقلانی فکر کنیم متوجه خواهیم شد که این قضایا به جز دروغ و جو سازی علیه پرسنل درمانی، چیز دیگری نبوده و هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که بخیه زده شده کشیده شود!
گذشته از این، وقتی دریافتی از بیمار به صندوق بیمارستان می رود، چه دخلی به پزشک و پرستار دارد که بیمار پول بدهد یا نه! ای کاش مسوولین وزارت بهداشت به جای انجام حرکات عوامفریبانه، اقدامی در جهت رفع مشکلات قانونی پزشکان و پرستاران خدوم مهین مان که شب و روز برای رفع آلام و نجات جان انسان ها تلاش میکنند، انجام میدادند، تا کمتر شاهد اتفاقاتی از این دست باشیم، کم نیستند بیمارانی که بخاطر مشکل مالی قید درمان را می زنند و این فقط نمونه ای از این دست بود. 😔 (3374046) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۵:۳۸:۵۴
من که می گم این خبر وارونه است (3374944) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۶:۳۵:۱۶
هفته قبل مادرم در بیمارستان پورسینای رشت به علت سکته مغزی بستری شد.طبق معمول سیتی اسکن روزانه می شد. در یک روز قرار شد علاوه بر سیتی اسکن اکوی قلب هم بشود.با 3 بار جابجایی از روی تخت بیمارستان بر روی ریل سیتی اسکن سپس بر تخت بیمارستان و از روی تخت بیمارستان به تخت اتاق دکتر قلب و بر عکس این بنده خدا را چندین بار با ملحفه جابجا کردیم اما با وارد شدن به اتاق دکتر قلب ایشان به بهانه این که دیرم شده باید جای دیگری بروم مادرم را اکو نکردند برگشتیم اتاق بستری بیمارستان و....هر چه خواهش کردیم بر نگشت که نه ...حالا شما از اخلاقیات بگوییدو (3375060) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۰ ۰۱:۴۶:۴۵
مگه اولش نگفتی اگه هزینه پرداخت نشه از حقوق پرستار کم میشه ؟
شما بهتره خودت رو معرفی کنی و نسبتت رو با ماجرا! (3380774) (alef-13)
 
ساناز
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۸:۳۸:۱۹
برای بخیه به اون کوچکی فقط نیاز به یک نخ بخیه بوده و در واقع تمام وسایل مورد نیاز باز شده و از حالت استریل دراومده بوده و در حال استفاده بوده و انصراف از ادامه بخیه توسط مادر بیمار تاثیری روی افزایش قیمت بخیه نداشته پس به عمد بخیه زدن کنسل شده و دلیل قابل قبولی نداشته (3375294) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۲:۴۹:۱۵
خدایی نظر شما محترم. ولی فیلم جنگی یا فیلم هندی نیست که پرسنل اخراج شده پیداشون بشه بعدش این خانواده رو تحریک کردند و ... مگه میشه (3375791) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۰:۵۸:۳۷
عزيز دل. خود دكتره گفته من به شوخي گفتم بخيشو باز كنين. اونوقت شما اومدي داستان سرائي ميكني؟ (3376760) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۱:۰۳:۵۱
در ثاني. وقتي فهميده مادره پول نداره با كشيدن بخيه موضوع پرونده و كسر از حقوق . اينا رفع شده؟ يعني نخ بخيه رو ضميمه پرنوده كرده كه مثلا بگه من بخيه رو باز كردم و ديگه چيزي از حقوق من كم نكنين؟ بيخيال بابا با اين داستان سرائيت. (3376774) (alef-13)
 
محدثه
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۲۰:۵۵:۲۷
این خبر یه شایعه بود که رد شد (3394310) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۳:۵۲
اگه از یه خانواده ثروتمند هم بوده باشند کسی حق نداشت با یه بچه این کار رو بکنه. (3371569) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۱۳:۰۹
این اتفاقات مربوط به این دولت نمیشه
در دولت خاتمی من با ماشین کار میکردم . زنی سوار شد گفت اقا تورو خدا منو زود برسون .گفتم چی شده؟ گفت شوهرم اپاندیسش اوت کرده حالا چون پول همراهم نبوده دارم میرم پول بیارم تا عملش کنند . منم سریع رفتم اما وقتی رسیدیم بیمارستان شوهرش فوت کرده بود متاسفانه (3371684) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۱۹:۳۳
یعنی شما فکر میکنین پدر ومادری پول دارن وتماشا میکنن که بخیه بچه شون رو بکشن.....شما یا بچه نداری یا تاحالا پات به بیمارستانا بار نشده (3371711) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۲۰:۵۷
کدام خانواده زرنگی حاظره برای 150هزار تومان بخیه از چانه فرزندش باز بشه
نفس کار این پزشک و پرستار زشت بود همه قبول دارن و خیلی از این اتفاقات شاید در مطب برخی پزشکان رخ بدهد
اما آنچه موجب شگفتی و ایرادهست اینه که در بیمارستان دولتی که تمام امکاناتش متعلق به
بیت المال هست این نوع رفتار حتی برای یکبار هم قابل قبول نیست
این رفتار نه تنها در تاریخ پزشکی ایران بلکه در تاریخ پزشکی جهان از موارد نادر هست (3371723) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۳۲:۴۶
بر فرض مثال که مادر دروغ گفته باشه به بچه ربطی داره که این رفتار غیز انسانی رو انجام دادن. این کار یک پزشک نیست بلکه ایشان قصاب تشریف دارن. (3371768) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۵:۲۳
حالا اصلا داشتن. بخیه بچه رو چرا کشیدن. طرف حسابشون که بچه نبوده. (3372016) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۵۱:۵۷
حالا بگيد شبكه هاي اجتماعي بد است. اين هم يك خوبي شبكه اجتماعي كه با علني شدن ان وزير مجبور شد مداخله كند و داد اين بچه بي گناه را كه چند بار درد را تحمل كرده بستاند. كشيدن بخيه هم درد دارد. درضمن باز پرستار مقصر شد!!! (3372395) (alef-13)
 
sina
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۲۶:۳۷
واقعا برات متاسفم!!!
حتی اگر دروغ هم گفته بودن مجوز این کار داعشانه نمیشد (3372145) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۴۳:۳۹
پرفسور
پول داشته یا نداشته مهم نیست . این وسط دعوا برای کشیدن بخیه هاست عزیزم . شما اگه پزشک زنان و زایمان باشی و بیمار پول عملش رو نداشته باشه بچه رو برمیگردونی سر جاش توو شکم مادرش ؟ راهکار دیگه ای توو این مملکت وجود نداره که حق رو دریافت کنی ؟ اصلا مسئله هزینه درمان به پزشک ربط نداشته . آخه دیگه چی بهت بگم تا بفهمی که سرتا پای این قضیه مسخره اس و البته پاسخ و نکته سنجی شما مسخره تر (3372541) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۴۳:۵۱
خجالت هم خوب چیزیه اصلا هم دروغ گفته باشه این میشه دلیل واسه کشیدن بخیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3372687) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۳۶:۱۴
اصلا پدرو مادر دروغ گفتن... بچه چهار ساله چ گناهی کرده... انسانیت وشرافت کجا رفته پس...دروغ گویی پدر ومادر دلیل میشه همچین کار پستی بکنه اون دکتر؟؟ (3372833) (alef-13)
 
Kia
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۱۷:۲۵
توهم مثله همون آدم هایی هستی که بخاطره 150تومن پول جون مردمو میگرن (3372922) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۱۹:۳۴
کدوم مادر راضیه بخیه بچش باز بشه اما پولش رو مخفی کنه؟
نظر میدی اول یکبار خودت بخون اخوی (3372924) (alef-13)
 
خسته
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۳۲:۲۵
با سلام
تا کی تاسف تا کی (3373318) (alef-3)
 
یک دوست
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۲۳:۵۸
سلام دوست عزیز .فرض مثال پول داشته باشند.آیا این حرکت درست است؟خدا پدرت بیامرزد با این افکارت (3373693) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۱:۵۴:۵۵
اگه ثروتمند بود هیچ وقت راضی نمیشد به خاطر 150 تومن اون بلا رو سر بچش بیارن. شما برو طرز تفکرتو درس کن حقیقت جوبی به اصطلاح زرنگ (3374214) (alef-13)
 
باران
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۰:۲۰:۳۶
آقای عزیز اگر پزشکی در این صورت برایتان بینهایت متاسفم اگر نه حتی اگر آن فرد دروغ هم گفته باشد جوابش باز کردن بخیه است؟کمی به سلولهای خاکستری مغزتان البته اگر داری فشار بیاور آیا حتی در بدتر از آن این مریض یک بچه ای از کفار و دشمنان ما بود باز هم این کار از نظر اخلاق پزشکی قابل توجیه است؟ چرا مغلطه میکنید. (3375927) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۱:۲۶:۱۳
آره! دروغ گفتن که بخیشو بکشه! (3375984) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۱:۴۰:۰۷
به فرض هم نداشته تو جای دکتر بودی چکار میکردی (3375996) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۲۲:۳۵:۵۱
اگرهم دروغی گفته شده باشدانسانیت ووجدان حرف دیگری میزند.محققین تحقیق کنند وجدان پرسنل کجارفته بوده (3378617) (alef-11)
 
عدالت
۱۳۹۴-۰۹-۲۰ ۱۳:۵۵:۱۱
گیرم که دروغ بوده اصل یک امتحانی الهی بوده چرا از این امتحان اون پزشگ سربلند بیرون نیامده افرادی مثل شما این افکار و روش را دارند (3381304) (alef-3)
 
محدثه
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۲۰:۵۰:۵۲
دلتون خوشه (3394300) (alef-3)
 
جمال
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۰:۱۰
آقای وزیر خودشان اول باید پاسخ بدهند که در کجای تاریخ سابقه داشته که یک مرتبه نرخ خدمات حساس و مهمی مثل تعرفه های پزشکی در کشوری که مردم دهها مشکل معیشتی هم داشته باشند را سه تا چهار برابر می کنند و بعد عامل این افزایش خود مدعی میشود و آدرس اشتباهی میدهد (3370876) (alef-13)
 
مطلع
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۱۳:۱۰
جالبه خبرنگار از اقای وزیر پرسید مگر در بیمارستانهای دولتی عمل جراحی رایگان نیست که ایشان با وقاحت تمام به دروغ گفتند خیر تمام اعمال جراحی در بیمارستانهای دولتی رایگان است,این اخر وته دروغه (3373050) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۳۱:۱۸
بسیار عالی گفتی. (3373088) (alef-11)
 
سعدالله
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۸:۲۸
همه اینها به کنار , خدا به سازنده اینترنت علو درجات را عنایت کند که انصافا" بانی کارهایِ خیر شده . (3371294) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۴:۴۹
آقاجان رفتم دندانپزشکی یه گیر دندانی داشتم برطرف بشه عکس از همه دندونها خواسته آوردم نیگاه کرده گفته بشین نشستم با وسیله ای که سرش مثل مته بود شروع کرده به سوراخ کردن دندونهای من میگم آقا چیکار میکنی گفت میخوام ببینم دندونات پوسیدن ازجام بلندشدم گفتم گور بابای کسی که تو رودکتر کرده همه دندونهای منو خراب میکنی سوراخ میکنی که دندونام زود زود خراب شن بیام خدمتت کور خوندی اومدم بیرون هرچی مریض بود با دیدن اون موضوع گذاشتند رفتند بابا بی انصاف تو دندونی که من ازش شاکیم معاینه کن نه که همه دندنهامو سوراخ کن تا سه هفته دندونهایی که سوراخ کرده بود درد میکردند (3371387) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۱۸:۱۰
خیلی از مرحله پرتی دادا. معاینه دندانپزشکی ساده بوده و هیچ ضرری هم نداره . دندان سوراخ شده بعد سه هفته دردش خوب نمیشه. تو دندونات پوسیده .باید درمان بشه. (3373065) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۰۵:۱۹
به خدا قسم ۴۸ سال سن دارم
در طی این چند سال این خبر اینقدر مرا تحت تاثیر قرار داد که موقع مطالعه اشک هایم جاری شد و دیشب خواب به چشمانم نرفت اخه اینقدر بی وجدان باشی به کودک ۵ ساله رحم نکنی اخه به شما میتوان گفت انسان
اگه مقصر به شدیدترین نحو باهاش برخورد نگنند و مانند اسید پاشی نشود وزیر را باید مجلس استیضاح کنه (3371420) (alef-13)
 
کارمند
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۵۲:۴۶
حق با شماست. این رفتارهای نتیجه تصمیم و اجرای طرح تحول سلامت است. این پزشکان حتی اگر کل درآمد دنیا رو هم بهشون بدی باز هم گرسنه اند. (3373251) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۰ ۰۱:۵۴:۰۲
چه ربطی به وزیر داره؟!!!! (3380779) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۱:۵۸
پسرم چند سال پیش بخاطر یک تصادف بردمش بیمارستان شهریار داخل اورژانس دکتر گفت صدماتش بالاست ببرش کرج . من گفتم حداقل خون صورت را پاک کنید تا خشک نشود . دکتر هم به پرستار دستور پاک کردن داد .اما پرستار بهش زور داشت انجام دهد . بچه ۵ ساله را چنان بلند کرد و انداخت روی تخت و بداخلاقی کرد که اعصابم بهم ریخت و یک سیلی ناب نواختم زیر گوشش و بهش گفتم فقط انسان باش .حالا اگه مردم کوتاه نیایند اون پرستار سواستفاده نمی کنه
بعضی وقت ها مقصر خودمانیم (3371519) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۱۱:۰۷
امثال شما هستید که با خشونت و بی اخلاقی باعث بی انگیزی کادر درمانی میشید.
شما چه کاره ای که میزنی زیر گوش پرستار؟ (3372301) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۴۷:۱۱
شما با پاسخ پر مغز و اخلاقیتون منو کشتید که . الان تو قاتلی . چرا هیچوقت احساسات تور رو هیچکس جدی نگرفت ؟ (3372554) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۵۸:۰۲
وقتی کسی نیست وظیفه ماست که از حق مان دفاع کنیم (3372732) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۲:۰۶:۳۹
خوب کرده زده
من بودم محکمترشو میزدم
پرستار چیکارس که بچه مردمو پرت کنه بکوبه رو تخت.
از حق نگذیریم که بیشتر جامعه پرتاری قشر محترم و زحمتکشی هستن ولی واقعا یه عده بیمار روانی هم میشه داخلشون پیدا کرد که عملشون همچین نتیجه ای داره . (3373436) (alef-13)
 
ا لف م
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۰۰:۱۱:۰۰
مودب باشیدلطفاوالکی قضاوت بیجا نکنید (3378820) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۵:۱۴:۴۹
شما اول شرایط مصدوم 5 ساله و خشونت پرستار را در نظر بگیر ، بعدا بیا وکیل پدستار شو.

پرستار اگه شاکیه بره از پدر بچه شکایت کنه، پدری که بچه مصدوم رو دستشه وقت شکایت کردن نداره! (3373491) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۳۱:۲۰
دقيقا شايد شما فك ميكرديد پرستار داره خشونت به خرج ميده ... شما بي جا كردي زدي تو گوش پرستار ... بي فرهنگ (3373719) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۳۶:۳۰
چیکاره بودن مهم نیست یه پرستار بیش از هر چیزی باید شفقت داشته باشه مهرورز باشه با مریض حالا هرجور مریضی باید خوش اخلاقی کنه شرط اینه که با بی اخلاقها بسازی خجالتشون بدی تا اسمت پرستار بشه نه که خودت بی اخلاق باشی و انتظار داشته باشی مریض تحملت کنه ... (3373731) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۴۶:۴۹
دمت گرم کار خوبی کردی (3372694) (alef-11)
 
Kia
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۲۰:۲۳
بهترین کارو کردی دمت گرم جواب هر پست فطرتی رو باید اینجوری داد (3372927) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۴۹:۴۷
اقا واقعا دست درد نکنه .کاشکی من تو رو میشناختم و دست تو میبوسیدم .اگه ۴ نفر اینجوری باشه حق ما ضایع نمیشه
ضمنا اون اقا که نوشته تو چکاره بودی که زدی زیر گوشش بگم اگه پاره تن تو بود اون سیلی رو تو هم نمی زدی انوقتم اگه پرستارها با انسانیت برخورد کنند مگه کسی مریضه بهشون توهین کنه (3373128) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۳۱:۵۷
حالا اگه اون پرستار خواهر تو بود بازم ميگفتي دستت درد نكنه ... ؟؟؟ (3373721) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۹:۱۶:۴۰
کارشما اصلا درست نبوده امثال شماهستند که بااین کارانگیزه ی یک دانشجوی پرستاری رو که ازگوشه وکنار ناظر رفتارهای توهین آمیز همراهان مغرور هستن وباتمام وجودوعشق دلش میخواد به مردمش خدمت کنه رو نابود میکنن (3373833) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۰۲:۴۰
لابد خيلي هم افتخار ميكني به اين حركتت. اگر به خشونت و درگيري باشد اون پرستار هم مي توانست يك سيلي ناب زير گوش جنابعالي بخواباند. (3374412) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۰:۱۷
كاش اخبار توهين ها و درگيري هاي فيزيكي همراهان بيماران با پرسنل بيمارستان هم با همين وسعت منتشر شوند.

زمان زيادي نخواهد گذشت كه به خاطر اين اوضاع همچون كشورهاي اروپا و امريكا كسي حاضر به تحصيل در رشته هاي بيمارستاني نخواهد شد. (3372004) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۵۵:۵۲
همراهان بيمار اضطراب دارند و پرستار و دكتر بايد با انها مدارًا كند. اين را من نمي گم اخلاق پزشكي مي گويد كه به شما ياد ندادند. اگر كسي اخلاق را رعايت نكند همان بهتر كه اين رشته ها را نخواند (3372411) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۵۴:۵۰
چه كسي گفته پرستار يا پزشك بايد روزي صدبار از همراهان بيمار ناسزا بشنوند فقط به خاطر اينكه اضطراب دارند. مسئله اصلا اضطراب نيست بلكه ناتواني افراد جامعه ما در كنترل عصبانيت در همه موقعيت هاست بنابراين نبايد خشونت عليه كادر درمان را با اين حرف ها توجيه كرد. مگر كادر درماني خانواده و زندگي ندارند و انسان نيستند كه بعد از هر شيفت بايد با ناراحتي به جمع خانواده برگردند. هر كسي هم در اين موقعيت قرار گيرد پس از مدت كوتاهي به خاطر فرسايش شغلي قادر به ادامه كار نخواهد بود. بنابراين وظيفه توليت نظام سلامت است كه از پرسنل در برابر خشونت محافظت كند. (3373147) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۰:۲۶:۲۰
والا پرستارا و دکترا با همراههای مریضا از دم بداخلاقند.چه همراه مودب و موقر باشه چه بداخلاق، واکنش پرستار و دکتر یکسانه.طوری که انگار دارن لطف میکنن که کار درمانی مردم رو انجام میدن و مفتی دارن این کارو انجام میدن (3374001) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۰:۲۸:۰۳
ناسزاگویی همراه بیمار چی چیه؟!!! سوال معمولی همراه بیمارو که با هزار خواهش و تمنا هم زرورق پیچ شده با تندی و خشونت جواب میدن این پرستارا و دکترا....با این وضع کی جرات داره ناسزا بگه بهشون؟!!!! (3374011) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۶:۲۶
به این میگن قدرت رسانه. باز خدا رو شکر که اینترنت و نرم افزارهایی مثل تلگرام هست. ده سال پیش هم این اتفاقات می افتاد و سی خبردار نبود. (3372021) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۲۷:۵۳
رفتار حضرت علی (ع) با بچه ها از سایت غدیر

http://www.ghadeer.org/Book/970/143656

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ‏
جنگ احد بود «طلحة بن ابی طلحه» قهرمان و پرچمدار رشید و غول پیکر دشمن به میدان تاخت، امام علی (ع) به میدان او رفت و درگیری شدیدی پدید آمد و سرانجام طلحه به دست علی (ع) کشته شد.
هنگامی که طلحه با علی (ع) روبرو شد فریاد زد: یا قضم (و به نقل دیگر گفت یا قضیم).
شخصی از امام صادق (ع) پرسید: چرا دشمن، علی (ع) را با این لقب (قضم) خواند؟
امام صادق (ع) فرمودند: این لقب برای علی (ع) خاطره‏ای دارد بشنو تا برای تو تعریف کنم.
در آغاز بعثت، در مکّه مشرکان به پیامبر (ص) آزار می‏رساندند، ولی تا ابوطالب پدر علی (ع) همراه پیامبر (ص) بود، جرأت جسارت به پیامبر (ص) را نداشتند، تا اینکه مشرکان عده‏ای از کودکان را وا داشتند تا به سوی پیامبر (ص) سنگ پرانی کنند، هنگامی که پیامبر (ص) از خانه بیرون می‏آمد کودکان سنگ و خاک به سوی پیامبر (ص) می‏انداختند.
پیامبر (ص) از این جریان رنج آور (با توجه که موضوع را به میان کودکان کشانده‏اند) به علی (که در آن زمان سیزده سال داشت) شکایت کرد.
علی (ع) عرض کرد: پدر و مادرم به فدایت ای رسول خدا، هر گاه از خانه بیرون رفتی مرا نیز با خودت ببر.
پیامبر (ص) همراه علی (ع) از خانه بیرون آمدند، کودکان مشرکین طبق معمول به سوی پیامبر (ص) سنگ پرانی کردند.
علی (ع) به سوی آنها حمله می‏کرد هرگاه به آنها می‏رسید گوش و بینی و عظله صورت آنها را می‏گرفت و فشار می‏داد و در هم می‏کوبید، کودکان در اثر درد شدید گریه می‏کردند و به خانه خود باز می‏گشتند، پدرانشان می‏پرسیدند: چرا گریه می‏کنید؟
در پاسخ می‏گفتند: قضمنا علی قضمنا علیّ «علی (ع) ما را گوشمال و...داد» از این رو علی (ع) را به عنوان قضم یاد کردند (یعنی گوشمال دهنده و در هم کوبنده).
و بر همین اساس پرچمدار شجاع دشمن در جنگ احد، بیاد خاطره نوجوانی علی (ع) افتاد و علی (ع) را به عنوان «قضم» یاد کرد. (3372801) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۳۳:۵۸
من فقط دلم رو خوش کردم به اینکه شاید یک درصدی جریان کاملا اینجوری نبوده که در رسانه ها اومده و مسائل کمی یا بیشتر متفاوت بوده.
اما اگه واقعا جریان اینطوری بوده که در رسانه ها اومده آدم اصلا نمیدونه چی بگه. یعنی خجالت و تاسف و شرم چیز کوچکیه برای این جریان.
اما تجربه نشون داده که این موضوعات معمولا ریشه های عمیقتری دارن. من فکر نمیکنم بشه همه جریان رو سر دو نفر خالی کرد و باید به دنبال درمان ریشه ای بود.
اگرچه اگه جریان همونطوری بوده که در رسانه ها اومده افراد مقصر باید شدیدا مجازات بشن.
مثلا آیا سیستمی برای رسیدگی به بیماران ناتوان و فقیر وجود داره که هزینه درمانشون توسط دولت پرداخت بشه؟ حداقل در مورد شرایط اورژانسی؟
البته از اونطرف در مورد دور شدن انسانیت از جامعه هم باید فکری کرد. (3372963) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۲۷:۵۸
امیدوارم مثل اسیدپاشی اصفهان بررسی نشود اسیدپاشی را رییس جمهور به 4وزیر دستور پیگیری داد بعداز این همه مدت بررسی نشده (3373083) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۳۳:۱۳
اگر این اتفاق در کشور خارجی افتاده بود الان تلویریون ما چندبار درصدر اخبار می گفت .در مورد سرقت سیم برق در کشور خارجی خبرتگار صدا وسیما با مقام مسئول ان کشور مصاحبه کرد (3373091) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۹:۰۲:۰۷
من هم با این اقدام پزشک موافق نیستم .اما بد نیست گاهی از این تلنگرها به مسئولین زده بشه تا یه خورده به خودشون بیاند و بفهمند که مردم ما چقدر دارند زجر میکشند. (3375357) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۲:۳۵:۴۸
من اگر جاي وزير بودم استعفا مي دادم این نتيجه طمع ورزي پزشكان و جواب دادن گاه و بيگاه وزارت علوم به درخواست هاي مكرر آنها براي افزايش حقوق و مزاياست پزشكاني كه حداقل دستمزدشان 10 تا12 ميليون در ماه و حداكثر 2 سه ميليارد است. طمع انسانيت را خراب مي كند (3370325) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۴۷:۱۰
مگه بابت درمان بیمار اورژانسی هم پول می گیرند؟
150 هزار تومان بابت چند بخیه اونهم در بیمارستان دولتی در خمینی شهر؟؟!!!!
حالا هی دولت و مجلس نی نی به لا لای پزشکان بذارند و هر روز اونهارو در چاپیدن بیماران بیشتر کمک کنند. دیدید که خواست این جماعت حد یقف نداره. (3370609) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۶:۰۳
اصلا همه دروغ بگن. پدر دختر و مادر دختر دروغ بگن. هیچ چیزی کشیدن بخیه رو توجیه نمی کنه. (3371011) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۸:۵۸
یکسال و نیم پیش که هواپیما با 50 مسافر در فرودگاه تهران سقوط کرد و 50 مسافر زنده زنده آتش گرفتند و از بین رفتند، وزیر راه و مسکن هم همین وعده ها رو داد که چنین می کنیم و چنان می کنیم.

می بینید که آب هم از آب تکان نخورده. مجازات مسئولین بازدارنده نیست برای همین شاهد تکرارش هستیم. (3371020) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۸:۰۴
لی لی به لالا (3371212) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۷:۰۳
پول .......!!!!!!!؟؟؟؟؟/ شما مثل اينكه تو كانادا و سوئد زندگي ميكني ....!!!!!! پول تواين مملكت از نماز واجب هم واجب تره .............. بنظرم بايد در احكام ديني تجديد نظر شود ..... اصول دين =پول ، روزه ، معاد ، نبوت (3371394) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۵۴:۲۲
اگر سري به بيمارستانهاي بروجرد بزنيد حتما خواهيد گفت كه اينجا يك شهر جنگ زده اي هست كه توش زلزله هم اومده . كشيدن بخيه مال يه ثانيه است (3370620) (alef-11)
 
خوزستانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۵۵:۳۵
فاجعه بزرگی است
ای کاش گزارشی از وضعیت اسفناک سیستم بهداشت و درمان استان خوزستان مخصوصا بیمارستانهای امام خمینی ره و گلستان اهواز تهیه می شد و می دید که چه فجایعی در حال رخ دادن است (3370622) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۵۶:۴۶
حیف عنوان انسان که این افراد با خودشون یدک میکشن (3370627) (alef-11)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۲:۳۱
اینکه بخیه های دوخته شده بر زخم یک بیمار را پاره کنند، احتمالا در قاموس علم پزشگی بیسابقه !!! غیر قابل پذیرش و غیر قابل دفاعه و حتما جا داره جزئیات و حقایق منتهی باین تصمیم لجبازانه !!! کاملا بررسی و منعکس بشه، ولی :
- با اینهمه مراجعین بی بضاعت، بالاخره مخارج بیمارستان چطوری باید تأمین بشه ؟!؟!؟!؟
- اینکه هر از گاهی اورژانس ها رو موظف به پذیرش بیماران میکنند، ولی بعدا هزینه اقدامات پزشگی، از کدوم مرجع و ازکدوم منابع مالی تأمین میشه ؟!؟!؟!؟
- در حالیکه در مدارس، والدین مجبورند !!! با خودیاری داوطلبانه !!! پول بپردازند، با اولین نم بارون در خیابونها دیگه از تاکسی و اتوبوس خبری نیست، خودپرداز ها در کما !!! های تعطیلاتی فرو میروند، صف های بامدادی چند کیلومتری خودرو های صفر!!! جلوی در تعمیرگاههای مجاز، پاس-کاری !!! های همیشگی مراجعین به ادارات دولتی، وجود چراغ سبز برای واردکردن و فروش انواع کالا های بی کیفیت !!! همزمان با پرواز مداوم قیمت ها وووو.....وو ، ولی فقط و فقط کادر درمانی باید بصورت جزیره ای مریخی !!! بر روی زمین، به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ چشمداشتی و حتی دستمزدی !!! به رسالت انسانی خود بیندیشد ، پابند باشد و به آن عمل کند !!! ؛ (3371080) (alef-13)
 
کامبیف
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۴۲:۳۲
و به جرم پزشک بودن مالیات بیشتری هم بپردازد.
ضمن اینکه اصل مساله هنوز مشخص نشده وبررسی خم نشده که صحت و سفم خبر چیست؟
چه بسا که خانواده کودک به بهانه دریافت خسارت خودشان بخیه را کشبده اند. (3373107) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۲:۱۰:۵۸
مالیات؟ !!! عجب !!!
من ده تا پزشک متخصص بستگان درجه یکم هستن.
هیچکدومشون اندازه یه بقال هم مالیات نمیدن ولی همیشه از سالی 2-3 تومن مالیاتی که میدن مینالن !!! (3373439) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۱:۳۶:۴۳
بنده فامیل درجه یک شما رو خبر ندارم. ولی مال من بیست درصد که اون هم از روی کارانه هنوز به دست من نرسیده کم میشه. (3375657) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۱۱:۱۸
داداش وزارت علوم نه! وزارت بهداشت (3370675) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۱:۰۹
به نظر شما اگر استعفا بده ، نیروی بهتری جایگزین میشه؟؟؟
نه برادر کسایی که باید الان وزیر باشن ، متاسفانه یا گوشه نشینن یا حداکثر استاد دانشگاه
اینجا اول پارتی و دوم هم پارتی (3370726) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۲۷:۵۴
نا انصاف در طول قریب ابن 40 سال وزیری بهتر از این آمده بو د دوران آقای احمدی نژاد با آنهمه در آمد نفتی دارو پیدا نمی شد انصاف هم خوب چیزیه . (3372153) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۸:۵۷
وزارت علوم؟؟؟؟؟؟؟؟ (3370748) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۹:۴۸
خوب شد تو جای وزیر نیستی. ما به بودن وزیر نیاز داریم نه به استعفاش (3370750) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۱:۲۱
همین وزیر اینقدر تعرفه ها رو بالا برد که ملت نمیتونن بدون بیمه هزینه ها رو بدن همه جی رو 300 درصد افزایش داد. (3371072) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۴:۱۱
اگه وزیر کار را تمام نکنه . مجلس باید دست بکار بشه
بابا بی رحمی هم اندازه داره . میگه شوخی کردم اخه تو با بچه ۵ ساله چه شوخی ای داری!!!!!!!!!!!
اها الان متوجه شدم بابا درسته ،اون ‌پزشک و پرستار هم سن اون بچه بودن داشتن خاله بازی میکردن شما بزرگش کردین !!!!!!!! (3371447) (alef-13)
 
پزشک گیلان
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۱۸:۰۰
من هم پزشک هستم ونه ماه است که حقوق نگرفته ام . متاسفانه هرچه سنگه مال پای لنگه. مسئولین کیف کنند از خدشه دار شدن رابطه پزشک و پرستار و بیمار در حالیکه در سفر مقام وزارتی به گیلان از رئیس گیلانی فرش سی میلیون تومانی هدیه بگیرند و ... پس حسن اقا نه همه پزشکان و نه همه پرستاران و البته نه همه مسئولین که در یک نظام اداره وزارت بهداشت همهنند نظام ارباب و رعیتی است! (3371920) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۵۷:۴۱
تازه حالا مسئولين براي پشتيباني از پزشك پرستار را مقصر مي دانند. گرچه پرستار هم مقصر است اما پزشك دستور دهند بيشتر تقصير دلرد (3372415) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۲۲:۰۶
تا وقتی یک سازمان مستقل برای رسیدگی به شکایات پزشکی و درمانی وجود نداره وضع همین خواهد بود! الان نظام پزشکی که یک سازمان صنفیه و از پزشکان تشکیل شده و مثل سازمانهای صنفی دیگه باید از حقوق پزشکان دفاع کنه قراره از حقوق بیمار هم دفاع کنه!
راه درست اینه که یک سازمان مستقل تشکیل بشه که بر پزشکان و سیستم درمانی نظارت کنه. اعضای این سازمان هم باید هم پزشک باشن و هم غیرپزشک مثل وکیل و غیره. اعضای این سازمان هم مثلا میتونن توسط هیئت دولت یا نمایندگان مجلس و یا به شکل دیگه ای انتخاب بشن تا فقط نماینده پزشکان نباشن. (3372931) (alef-13)
 
سید علی رهسپار مقدم
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۲:۵۹:۰۳
در شوک فرو رفتن بهترین عکس العمل وزارت بهداشت و درمان و پژوهش پزشکی است. دست مریزاد. (3370334) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۰:۳۱:۲۶
تازه اون یارو مدیر کل حقوقی وزارتخونه آرزو میکنه خواب باشه...مملکت گل و بلبل...نشستی پشت میزت آرزو میکنی خواب باشه؟؟؟مگه بازیه یا شوخیه (3374024) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۳:۰۲:۵۸
پرستار اومده دربیاره تا اینجاش قبول
حالا چرا پدرومادر بچه گذاشتن بخیه رو دربیارن ؟
اگه نمیزاشتن که نمیتونستن کاری بکنن،من پرستارم وقبلا شده اگه بخوام ست سرم بیماررو همینجوری دربیارم همراهاش روم چاقو هم کشیدن اونوقت اینجا اینا صم بکم وایسادن نگاه کردن؟ (3370336) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۵:۳۷
همه ی آدم ها که مثل هم نیستند. شاید بیچاره ها بی سر و صدا بودند. شاید فقط مادر بیمار در بیمارستان بوده و نتونسته کاری بکنه. اصلا شاید در اتاق دربسته اقدام به این کار کردند و همراه بیمار متوجه موضوع نبودند. بهرحال که این اتفاق افتاده و این حرف ها کار ناجوانمردانه ی کادر درمانی را توجیه نمی کند. این افراد مثل اسرائیلی های شکنجه گر هستند. (3370867) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۱:۵۷
شما بهتره بری دنبال اقامت در کانادا !!!!!!!!!!!!!!!!! (3370951) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۴۲:۱۸
شاید اونجا نبوده و درگیر پول جور کردن یا حرف با دکتر و صندوق بیمارستان بوده . ما اونجا نبودیم که . اما کشیدن بخیه چیز محرزی هستش که شده . چرا نمیپرسیدید رحم و شفقت اون پرستار کجا رفته (3371113) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۱:۲۰
همه باید چاقو کش باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3371153) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۱:۰۰
وقتی بی پول و سرخورده باشن در مقابل جنایت شما فقط گریه می کنن (3371225) (alef-3)
 
مادر
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۳۷:۱۵
عزیزم آدمایی که فقیرن ساکتن. مطمئن باش اینقد ندار بودن که ساکت موندن. توهین نباشه ها فقیر مالی و معلوماتی.
من که اجازه نمیدادم به بچه م دست بزنن. دستشو میشکستم. من یه مادرم (3373330) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۳:۲۷:۴۵
انسانم ارزوست؟ (3370343) (alef-11)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۳:۲۸:۳۰
این جنس رفتار را باید موشکافی کرد زیرا تصور اینکه انسانی وجود داشته باشد که درد کشیدن بخیه از صورت نوزادی را حتی به ذهن خود راه دهد عجیب سخت دردناک و غیر قابل باور است . این عمل به معنای مرگ انسانیت در وجود مجریان و امران ان است . (3370344) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۴:۰۹:۰۹
با این قضیه باید چنان برخورد قاطعی بشه که ديگه هيچوقت در هیچ کجا کشور چنین موردی اتفاق نیفته
هر چند کاملا معلومه ته داستان چی ميشه (3370348) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۱۰:۰۴
من واقعا تاسف میخورم که چرا دادستان خودش این قضیه رو قبل از شکایت پدر و مادر بچه پیگیری نکرده؟ بسیاری از انسانهای فقیر ممکنه انقدر گرفتاری داشته باشن که دنبال شکایت نرن و یا اصلا بلد نباشن چجور شکایت کنن و یا اصلا در دادگاه به خاطر سر و وضعشون راهشون ندن.
دادستانی باید بلافاصله به این قضیه ورود پیدا می کرد. وقتی یک جریانی که در رسانه ها پیچیده انقدر دیر واکنش نشون داده میشه با مورد مسائلی که به رسانه ها راه پیدا نمی کنه چجور برخورد میشه؟ (3372916) (alef-13)
 
نوروسرجر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۴:۴۲:۱۸
جناب وزیر این دو نفر باید اخراج شوند.بنده نورو سرجر(جراح مغز و اعصاب) هستم و الان ساعت 5 صبح به منزل رسیدم چون در اتاق عمل مشغول نجات جان بیماری بودم و میگم باید این انسان نماها از جامعه پزشکی زدوده بشند.خسته شدیم از بس بخاطر این جور پزشکها از مردم بی مهری دیدیم.این فاجعه رو نباید ساده انگاشت.این افراد باعث میشوند خدمات جامعه پزشکی بر باد رود.نه این دو نفر بلکه همه انهایی که زیرمیزی میگیرند یا برخورد بد دارند باید پروانه طبابتشون باطل شود.ابروی ما را بردند این پزشک نماها.امروز همه پرسنل بیمارستان ...سنندج از این خبر شوکه بودیم.جامعه پرشکی را از تاجران سلامت پاک کنید اگرنه رمقی برای ما که وجدان کاری داریم باقی نمیماند.بنده زیرمیزی بگیر نیستم به همین دلیل نسبت به یک همکار هم رده که پول اضافه میگیرد شاید یک دهم دارایی داشته باشم اما دارایی من دعای خیر مردم است.
خدا عاقبت همه را بخیر کند (3370359) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۴:۲۸
آفرین به تو ای مرد بزرگ
آفرین به شرف و وجدان شما
درود بر شما و تمام پزشکان مانند شما
ستودنی است
درود (3370954) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۶:۴۴
مردم خوب و بد رو تشخیص می دهند و سپاسگزار و دعا گوی خوبانند.هرچند که در آخر در می یابیم هرآنچه هست میان ما و خداست و خدا پاداش دهنده و بیننده ی حقیقی است. (3371013) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۶:۰۷
همکار عزیز سلام خدا قوت از بابت جراحی
من هم مثل شما شوکه شدم و صرفا خبرهایی میشنوم که بیشتر من رو متعجب میکنه علی الخصوص در تلگرام در گروه مربوط به پزشکان
نزدن بخیه رو قبول میکنم به دلایل مختلف حتی بحث ریالی
اما اگر بخیه زده شد به هیچ عنوان ندیدم نشنیدم همکاران بخیه رو باز کنند به صرف اینکه طرف پول ندارد و یا قصد پول دادن ندارد
چه بسا ممکن است همکار اقدام به بخیه نماید اما بیمار یا اطرافیان قبول نکرده باشند از ادامه و پزشک رو مجبور به باز کردن بخیه کرده باشند و امید وارم از آنها برگه رضایت گرفته باشد
در این وانفسا که هر روز خبری برای ما پزشکان می رسد صبوری خویشتن داری پرهیز از قضاوت و اجازه بررسی های بیشتر را بدهیم
یک همکار پزشک عمومی (3371174) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۵۳:۲۴
فیلم هندی زیاد میبینی . بهترین کار اینست که شبها زود بخوابی . توو متن خبر نوشته که دادستانی بازداشتشون کرده یعنی دادستان رو هم توهم برداشته ؟
لطفا شبها زود بخواب و فیلم هندی زیاد نبین
یک همکار پزشک غیر عمومی (3372577) (alef-13)
 
Saeid
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۹:۱۴
یاشا والله
یاشا
این جور پزشکان با شرف که خود پا وسط می گذارند و اخلاق حرفه ای خود را جدی میگیرند می توانند با طرد خاطیان پزشکی اعتمادها را برگردانند.

پزشکی دارای اخلاق حرفه ای معظمی است و فقط کافی است خود جامعه پزشکی از این رخوت خروج کند و پزشکان بی اخلاق را از جامعه خود طرد کند.

چه اشکالی دارد یک نفر که اخلاق حرفه ای را نقض کرده است تا آخر عمر از دایره پزشکان طرد شود!!
خواسته و توقعات را نباید پاییین آورد
کودکی را زجر داده است پس باید محروم از کار شود.

استاندارد پزشکی را رعایت کنید. (3371184) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۲:۲۴
البته احتمالاً منظور شما «نورو سرجن» است و نه «نورو سرجر» (3372046) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۳۲:۴۸
عزیز شما از اقای دکتر بهتر میدونید؟؟ به علاوه من سرچ کردم دیدم همون نوروسرجر درسته. (3372512) (alef-13)
 
رامين
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۵:۰۲:۱۶
من هم تعجبم از همين قضيه بود....! (3373486) (alef-13)
 
نادر عبدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۴۹:۵۵
درود و رحمت خداوند به مادرت که واقعا شیر حلال را به شما داده آقای دکتر نوروسرجر
آفرین به شرف و وجدان شما
خدا را شکر که پزشک اندک شما در ایران وجود دارد و .... (3372229) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۵۴:۰۵
جناب جراح مغز و اعصاب ، مطمئني جعل عنوان نميكني؟
نوروسرجن است مجيد جان نه نوروسرجر!
لطفا قبل از اينكه خودتان را پزشك جا بزنيد كمي سواد داشته باشيد (3372244) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۳۵:۲۱
خیلی ممنون دکتر جان.بخدا پرشکا اگه وجدان هم داشته باشند و زیرمیزی نگیرند باز هم مرفه هستند.ادم پزشک مثل شما رو میبینه امیدوار میشه.خدا قوت...انشالله عمل هم موفق بوده باشه (3372518) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۲:۵۶:۲۰
نوروسرجررررررررررر؟😂😂😂 (3373460) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۴:۵۳:۲۰
بنده به عنوان مهندس بازرس گاز فعالیت میکنم کل حق الزحمه مشاوره فنی و بازدید نهایی حدود ۷۰ هزار تومان است .امروز برای چهارمین مرتبه با ماشین شخصی بدون گرفتن یک ریال جهت بازرسی مجدد برا اطمینان از صحت انجام یک دودکش بخاری به خارج شهر مراجعه کردم.اگر زحمت گرفتن مدرک پزشکی سخته گرفتن ارشد مکانیک دانشگاه دولتی هم ساده نیست ولی جایی که جان مردم را دست ما میسپرند حرف از پول زدن خیلی نامردیه خدایا از این نگرانی ای که نسبت به سلامتی مردم به بنده و همکارانم عطا کردی و اینکه احساس انسان بودن میکنیم سپاسگذارم. (3370361) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۶:۳۹
دمت گرم. (3370868) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۳۴:۲۱
ولی بر خلاف شما , یک عده مهندس با دانش روز جهانی خودروهایی ارزان , با کیفیت روز جهانی تولید می کنند که در حال حاضر به اروپا و امریکا صادر نمی شود فقط بخاطر اینکه مردم ایران طعم خودروهای با کیفیت روز جهان را بچشند و دولت محترم بیست هزار میلیارد تومان خط اعتباری برای خرید این خودروهای ارزان و با کیفیت اهدا نموده که البته این رقم با ده سال بودجه طرح سلامت مساوی است ولی داشتن خودرو روز دنیا بمراتب مهمتر از سلامتی است البته شبکه های بیگانه شایعاتی مبنی بر کشته شدنسالانه چهل هزار نفر در جاده ها را مطرح نمودند که قویا توسط مهندس ن تکدذیب شد و اعلام شد که
کشته شدن در تصادف بسیار بهتر از مراجعه به پزشک است!!
الف نظر طنز است لطفا منتشر کن. (3371982) (alef-11)
 
نحوی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۰:۰۷:۰۳
ممنون از شما بازرس محترم و شریف گاز.
ولی لطفاً با «ز» از خداوند «سپاسگزاری» فرمایید، نه با «ذ». (3375487) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۵:۲۴:۳۰
ادم نماهای بی وجدان ..
شرم باد بر این پزشک و پرستار (3370372) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۶:۴۴:۰۲
باید دیه و جریمه سنگین به حادثه دیده بدهند (3370413) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۲۲:۵۷
باطل کردن پروانه پزشک کمترین خواست ما هست (3371043) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۲۸:۳۳
کافی نیست یه اقدام عاجل و بینظیر که آویزه گوش خیلی ها بشه ... (3371062) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۳:۳۳
زهی خیال باطل! نه پروانه پزشکی باطل خواهد شد و نه هیچ اتفاق قابل توجه دیگر. تا این وزیر با نگاه کاسب‌کارانه بر سر کار هست، همین آش است و همینم کاسه. (3371603) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۰۶:۲۰
این گونه برخورد با مردم همه جا هست: در وزارت بهداشت، در سازمان تامین اجتماعی، در شهرداری و غیره و نه برای مردم نادر است و نه برای مسئولین تاسف آور!فقط پررویی زیاد مسئولین توانسته صدایش را سرکوب کند و آن پزشک و پرستار متخلف هم جز یک عمل کننده نهایی جرم بیشتری ندارند.! دیروز در اردبیل، امروز در سده و فردا در همه جا !!!!!!!!!!!! (3370424) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۱۲:۰۲
به خاطر ۱۵۰تومان دکتر بیوجدان پول یه باک بنزین ماشینته بچه بیچاره چه دردی کشیده واقعا پول پرستی تا کجا ؟روی داعش رو سفید کردین (3370436) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۴۵:۴۰
اصل بر پرداخت حق الزحمه برای ارائه دهنده ی خدمت است و خدمت گیرنده ملزم به پرداخت ان است انهم بصورت مستقیم و یا بیمه و.... اما بعضی مواقع شرایط فرق میکند و بنا بر مقتضیات به نوع دیگری عمل میشود .........موضوع اصلی اینه که نحوه ی اقدام کادر درمانی فوق در هیچ دین مسلک ائین حرفه و حتی مشاغلی با هویت سخیف دیده نشده است (3372215) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۰۸:۲۹
چقدر درد کشیده تمام کسانی که بخیه شدن می دانن حنما بیحسشم نکردن فکر شو بکن بچه بیچکاره فقط جیغ می کشیده وای اگر از این درد بمیریم بهتره (3372756) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۱۶:۲۷
اگه این عمل در تاریخ تاسف آور و نادر است،لطف کنید برای متخلفین هم مجازاتی در نظر بگیرید که نادر و بی سابقه باشد. (3370440) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۱۷:۴۱
پول زیاد گرفتن پزشکان این تبعات را هم دارد. آخر مگر جامعه پزشکی ما تافته جدا بافته است. ایران تبدیل به بهشت پزشکان تبدیل شده و هیچ جای دنیا اینگونه نیست. (3370444) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۲۶:۲۷
واقعاً پزشک و پرستار باید روان درمانی شوند.

کار اصلی اینان مگر غیر از ارائه خدمات درمانی به بیماران است!

به نظر من افرادی با چنین تفکرات خطرناکی به درد جامعه درمانی کشور نمی‌خورند بروند در شغل قصابی فعالیت کنند موفقترند. (3370450) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۳۵:۱۸
وزیر بهداشت باید باید استعفا بدهد (3370468) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۳۸:۰۷
چرا کسانی که باعث فقرند بازداشت نمی شوند؟اين كار جلوي چیزی را نمی گیره این عوارض دولتيست كه به مردم بي تفاوت بوده (3370470) (alef-11)
 
محمد اکبری
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۴۲:۳۸
با سلام مردم منطقه با تحصن مقابل بیمارستان به این عمل اعتراض نمایند.وزیر بهداشت مورد سوال واستیضاح قرار گیرد.در طرح سلامت که بودجه کشور را می بلعد و ثمره آن را می بینیم بازنگری شود (3370476) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۴۳:۱۲
من خودم كادر بيمارستان دولتي هستم خودم شاهد هستم كه سالانه ميلياردها تومان صرف بيماران بيبضاعت وصعب العلاج مي گردد واصلا مسئله مالي دربيمارستانها يدولتي ربطي به پزشك وپرستار ندارد خودش مسير خاص خودراطي مي كند اگر پزشكي دربيمارستان دولتي چنين دستوري داده باشد وپرستار نيز چنين عمل كرده باشد بهتر هست انها هردو از لحاظ رواني مورد معاينه قرار گيرند تا صحت سلامت رواني انها تعيين گرديده ودر صورت داشتن مشكل رواني به كار ديگري بپردازند والا هيچ توجيه ديگري ندارد. (3370477) (alef-11)
 
Hossein
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۴۶:۲۴
باید مدارک تحصیلی و شغلی اون دکتر و پرستار باطل بشه و براشون پرونده ساخته بشه و بهشون بگن حالا برین دنبال کار بگردید تا بئ.نید یک من ماست چقدر کره داره. متاسفم برای مردم کشورم که روز به روز هم بی فرهنگ تر و بی ملاحظه تر میشن. (3370482) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۴۹:۴۵
این موارد عادی شده.. حالا یک موردش رسانه ای شد// من خودم دیدم که پزشک به بیمار گفت" اگه نمیتونی برو بمیر" (3370487) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۵۰:۳۰
كار اين پزشك دور از انسانيت وحتي دور از رفتار حرفه اي يك پزك بوده اما سوال اين است كه چرا در جامعه ما خانواده هايي بايدباشند كه توان پرداخت هزينه هاي درماني خيلي پايين راهم نداشته باشند واقعاً اين حق ماست؟ (3370489) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۷:۵۸:۴۰
تابلو بر گردن ان پرستار و پزشگ الزامی است (3370502) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۰۱:۳۳
اعدام (3370506) (alef-11)
 
صفا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۳:۱۷
بابا مسخره کردید خودتون را ؟؟
هر چی میشه اعدام....اعدام....اعدام !
خب برید استخدام داعش بشید و هر روز اعدام کنید. (3371315) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۰۳:۴۳
این دکنر تاجر باید برای همیشه از طبابت محروم بشه و بجای یک شغل انسانی بره دنبال تجارت و پول (3370509) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۰۵:۱۰
انسانیت گویی در این مملکت مرده است در خارج هر مریضی به مراکز درمانی مراجعه کند باید مداوا شود و هیچکس حق گرفتن پول را ندارد اگر در اینده داشت قسط بندی میشود و در غیر ان اگر کم در امد بود تمام مخارج را دولت میدهد (3370515) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۰۵:۲۵
نهایت چکارش میکنن.. مث اون بابا دویست هزار تومن جریمه میشه و برمیگرده سر کارش .. شاید هم ارتقا پیدا کنه و بشه رییس ! (3370516) (alef-11)
 
پرواز
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۰۸:۱۵
اسلام مکتب انسان سازیست چه بودیم چه شدیم (3370525) (alef-11)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۱۳:۳۷
ساکن ساری هستم. شنبه هفته گذشته همراه بیمار در بیمارستان امام شهرستان ساری بودم. پشت سر ما مردی که دستش با اره برقی آسیب دیده بود با دکتر بخش صحبت می کرد، دکتر بخش به ایشان می گفت برای من فرقی نمی کند که دست تو عفونی بشه و قطعش کنی!

واقعا بعضیها انسانیت ندارند چه برسد به این که پایبند منشور پزشکی باشند. (3370540) (alef-11)
 
سعيدي
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۱۴:۴۴
سلام
جاي بسي تاسف است بخدا از ديروز كه اين خبرو خوندم همش فكر ميكنم ببين ايراني به كجا رسيده كه هموطن اونم خردسال بايد مورد بي مهري اينطوري قرار بگيرد ميبايستي پرستار ودكتر را از كادر پزشكي اخراج كنن بعد ميگه شوخي كرده گفته بكش اونم با جون مردم اونم از افتضاح اون طرفدار پرسپوليسها ايراني غيرت كجاست؟ (3370543) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۲۵:۲۶
دوماه پیش درب ورودی بیمارستان بعثت سنندج افتاد و سر مادرم چند بخیه خورد (3370563) (alef-11)
 
ايراني
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۲۶:۱۱
واقعا اخلاقيات چقدر تنزل كرده و جالب اينكه همون پزشكاني كه وزير بهداشت براي افزايش حقوقشون خودش رو به آب و آتيش مي زد حالا دارد تقصير رو به گردن پرستار بدبخت با كمترين دستمزد مي اندازه ! (3370566) (alef-11)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۳۶:۰۲
جناب آقای وزیر استعفا شاید خیلی کم باشد اگر این اتفاق در ژاپن می افتاد باور کنید وزیر خودکشی می کرد (3370586) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۴۹:۱۹
قشنگ معلوم است كه ميخواهند پزشك را تبرئه كنند و پرستار را مقصر كنند يعني چه پزشك گفت شوخي كردم مگر بيمارستان جاي شوخي است اينطور باشد پرستار هم ميگويد من فكر كردم پزشك از نظر پزشكي بخيه را براي بيمار مضر ميدانسته و دستور داده تا بخيه را بكشم (3370615) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۲:۳۵
کسی که بخیه رو شکافته پرستار بوده
اسلحه نذاشتن رو سرش که باید بشکافی ،حالا پزشک گفته یا نگفته این دلیل نمیشه پرستار خودشو تبرئه کنه بگه دستور اجرا کردم (3371001) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۵۵:۵۸
متاسفانه واقعیت دارد ؛ جامعه ما دارد از اخلاق و وجدان و کنترلهای داخلی فاصله میگیرد ؛ حداقل خدا کند قانون و التزام به قانون سریعتر مستقر شوند تا جامعه به عرصه ظلم زورمندان به ضعفا تبدیل نشود. (3370623) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۸:۵۷:۱۳
سلام اخلاق پزشکی صفر شده و متاسفانه رقابت بر سر در امد بین پزشکان شدید شده زیر میزی بیشتر شده و چون مالیات کمی پزشکان می دهند و پز در امد بیشتر بینشان مد شده متاسفانه نه همه بلکه در صد بالایی تعهد به اخلاق را فراموش کردهاند بیایید نا ملایمات را از چشم مریضها نبینید و مفهوم زندگی را در کنار هم زیستن بدانیم (3370629) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۰۴:۰۶
تو رو بخدا وزیر بهداشت یا معاون درمان ایشون استعفا بده نه به این دلیل که مقصرن نه، برای احیای اخلاق،برای احترام به درست کاری و قشر زحمت کش درمانی (3370648) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۰۶:۰۰
حلا هی مردم میگن اخلاق حرفه ای وضعیت اسف باری داره در بیمارستانها بالاخص بیمارستانهای دولتی آقایان مرتب تکذیب میکنند (3370658) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۰۸:۵۷
باسلام وایعا باید به حال چنین وزارتی باید گریست وزارت پزشکان اخه کجای دنیا به پزشکی که فقط شب داخل بیمارستان بخوابد شبی 500تا700هزارتومان پول می دهند درصورتی که حقوق 7ملیون کارگرما زیر 712هزارتومان است بعد جالب است با این طرحشان خیلی ازپزشکان شب نیزداخل بیمارستان نیستند (3370663) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۰۸:۲۲
در آمریکا یه یک جراح باسابقه خیلی بیشتر از این هم میدهند بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار دلار یک جراح قلب درآمد دارد،مقایسه حقوق پزشک و کارگر کار اشتباهیست چون زمانی که آقایان کارگر مشغول استراحت و لذت بردن از زندگی بودند آن پزشک جراح در حال خون دل خوردن و زحمت کشیدن بود و شب را با سختی و استرس صبح میکرد.خواهشا یک طرفه به قاضی نرویم (3371428) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۰۶:۰۲
مگه من که فوق لیسانس دارم والان بیکارم درس نخوندم حداقل نصف شما خوندم اما 05. شما هم درآمد ندارم (3373161) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۱:۰۳:۲۹
در امریکا در امد بالای 120000 دولاری مالیات شصت درصدی داره یک متخصص در ایران سالیانا بیشتر از 2 میلیون مالیات مزده؟ ضمنا یک پزشک در امریکا یکبار خطا بکنه قطعا اخراجه من متخصص چشمی در اهواز میشناسم نه نفر بنابر رای نظام پزشکی کور کرد هنوز داره عمل چشم انجام میده (3373379) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۰۹:۵۹
باز که شماپزشکا دیوار کوتاهتراز پرستارا پیدانکردینو انداختین گردن پرستار،چراصورت مسئله ومقصر اصلی یعنی پزشکو نقششو کمرنگ میکنین، (3370669) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۰:۳۶
پرستار محترم عامل اصلی شکافتن بخیه پرستار بوده اگه اون اجرا نمیکرد چنین اتفاقی هم نمیوفتاد
چرا بی دلبل بهانه تراشی میکنید (3370994) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۲:۳۵
يعني پزشك مقصر نيست؟ هر دو بايد به أشد مجازات برسند و از كادر درماني براي هميشه اخراج شوند. پزشكان قسم مي خورند. (3372461) (alef-13)
 
م غ
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۱۲:۵۴
تا به حال عملکرد وزیر بهداشت خوب بوده امیدوارم آقای وزیر بدون هیچ ملاحظه ای این پزشک و پرستار بی کفایت را از کار تعلیق کند مگر جان انسان ها شوخی بردار است که برای توجیح کارشان می گویند شوخی کرده است به حرکت عذر بد تر از گناه می گویند این پزشک و پرستار باید مجازات شوند در غیر این صورت افکار عمومی چرخشی بسیار بد نسبت به جامعه پزشکی خواهند داشت البته ما منکر تلاش پزشکانی که بدون هیچ چشمداشتی در مناطق محروم فعالیت می کنند نیستیم و به آنها احترام می گذاریم اما قانون و عدالت باید برای همه به طور یکسان اجرا و عملی باشد. (3370676) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۱۳:۲۱
اصلا پزشک و پرستار خصوصا در بیمارستان های دولتی چکار دارند با هزینه هایی که بیمار باید بپردازد؟ موضوع هزینه بین بیمار و پذیرش و حسابداری بیمارستان است.
مگر اینکه:
این مبلغ 150 هزار تومان را خود پزشک و پرستار می خواستند بگیرند. جدای از سیستم معمول بیمارستان. این مبلغ همان زیر میزی معروف است. البته این بار با زور. بسیار بعید است کادر درمانی بخاطر اینکه بیماری هزینه ی بیمارستان دولتی را نداده دست به اقدامی اینچنین بزند.
البته به نظر می رسد این اولین بار نیست که این افراد اقدام به زورگیری می کنند. این رویه ی آنها بوده است. بعید است رئیس بیمارستان از این موضوع خبر نداشته است. (3370678) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۱۷:۱۱
خدا به دادمون برسه ببین با کیا میشیم 75 میلیون نفر . (3370687) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۱۷:۵۳
مثلا اگر كسي مرتكب قتل بشه رييس نيروبي انتظامي بايد استعفاء بده؟ يا مقابله كنه؟
چي ميگي تو؟ (3370690) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۱:۳۵
اگر جرم بیش از حد بشه و نتونه مقابله کنه قطعا باید استعفا بده ولی این مثال شما مع الفارقه در همه جای دنیا با این اتفاقات وزیر استعفا میده تا حرمت نگهداری بشه و همه بدونند عادی نیست همونجور که با واژگونی یک قطار وزیر راه ژاپن استعفا میده (3371075) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۲۰:۳۰
تو اين خبر هم دارين پزشك رو تبرئه ميكنيد؟! اگه پزشك دستور داده چرا پرستار اجرا كرده !؟؟؟؟ دستور با پزشكه ، اجرا با پرستار اگه اجرا نكنه ميشه متخلف و كارش به كميته كشيده ميشه ، پزشكم كه حتما شوخييييي كرده ؟!!!!شووووخي اونم با كشيدن بخيه !!!! (3370695) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۰۹:۱۲
خوبه حالت خوبه ؟
پرستارا همینجوریش دستورات حیاتی پرشکارو اجرا نمیکنن حالا چی شده که اینجا پرستار با علاقه دستور پزشک رو اجرا کرده ؟ (3370984) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۲۰:۲۹
اصلا پرستار حق نداره دستورات غلت رو اجرا کنه پس درس خونده که چی مترسک که نیست (3371932) (alef-11)
 
غلت غلط
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۰:۱۵:۱۵
غلت رو غلط نوشتی عزیزم.
اونی که نوشتی، با غلت زدن هم معناست!!! (3375512) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۴:۲۶
حق با مهران مديري بود اما زور و پول پزشكان بيشتر بود. (3372467) (alef-13)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۲۱:۴۸
پس مهران مدیری حق داشته (3370698) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۵:۳۳
اگه قوانین محدویت درآمد مثل کشورهای آلمان و ایتالیا و سوییس اجرا شه هواسشون جمع میشه که از روی خوشی یه بخیه باز نکنن! امنیت شغلیشون به خطر بیوفته (3370738) (alef-11)
 
حمید کلایه
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۶:۰۱
باید با عوامل به شدت برخورد بشه که دیگه کسی جرات این کارها رو نداشته باشه (3370740) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۶:۲۹
من اگر جای وزیر بودم نام بیمه سلامت را به بیمه..... تغییر می دادم. (3370741) (alef-11)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۷:۲۶
حتی همین الان هم برخی پزشکان والامقام هستند که بجای دریافت حق‌الزحمه از بیماران، صندوقی در مطب خود گذاشته اند که هرکس هرچه میتواند و دوست دارد به عنوان حق الزحمه در آن بریزد. وقتی آدم این دو دسته را با هم مقایسه میکند، متوجه میشود که متأسفانه بسیاری از پزشکان که اتفاقا با سرمایه این ممکت پزشک شده اند، سوگند خود را فراموش کرده اند.
به نظر من درصورت اثبات جرم پزشک، پروانه پزشکی ایشان باید ابطال شود و اجازه فعالیت و کار در هیچیک از نهادها و ارگانهای دولتی به وی داده نشود تا درس عبرتی شود برای دیگران. (3370744) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۹:۳۷
همچین پزشک پزشک میکنید انگار چه خبره .وقتی تو این زمان هر اجق وجقی با پول میتونه دکتر شه و از هر کوره دهاتی با پول مدرک بیاره و معادل سازی کنه اونم بخاطر پول خب نتیجش همین میشه دیگه.ببین چیکار کردید که الان بچه هایی هم تو دبیرستان تجدید میارن میخوان پزشک بشن و اتفاقا پزشک هم میشن .نمونش دوتا از دوستان بنده و یکی هم تو فامیلمون که اصلا زرنگ نبودن و استعداد نداشتن ولی با پول.. (3370749) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۴۰:۰۴
یک دانش آموز تنبل که دوست داشت پزشک شود! (3370926) (alef-13)
 
امیر )@(
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۲:۱۴
لطفا اضافه کنید نور چشمی های بورسیه های دولت پاک دست را!! (3371521) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۴۱:۰۹
مشكل اخلاق پزشكان روز به روز در حال بيشتر شدن است
اين كه مورد كوچكي است... بسياري مشكلات بزرگتر هستند كه ديده نشده اند
بايد فكري به حال اخلاق پزشكي كرد (3370752) (alef-11)
 
سعيد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۰۹:۴۶:۴۸
يك توصيه؛ به خبرنگار محترم مخابره كننده اين خبر كه مانند چشم بيناي ملت بزرگ ايران عمل كرد؛ جايزه اي ويژه در نظر بگيريد. (3370769) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۰۳:۴۲
جناب آقای وزیر باسلام و تشکر از زحمات شما در عرصه سلامت کشور خواستم نکته ای را خدمتتان عرض کنم
اگر این موضوع رسانه ای نمی شد آیا این همه پیگیری صورت می گرفت
بنده مادرم در شهرستان گلپایگان به علت قصور پزشکی و نبودن آمبولا نس به رحمت خدا رفتند 3 مرتبه به صورت کتبی موضوع را به اداره رسیدگی وزارت خانه اعلام و شکایت نمودم متاسفانه هیچگونه پاسخی ارائه نشد و فقط اظهار تاسف کردند
که اسناد هم موجود است در صورت نیاز آماده ارائه هستم
موضوع را مطرح کردم که بگو.یم دستگاه نظارتی وزارت بهداشت با تخلفات مباشات کرده و اکثرا رسیدگی نشده و در صورت سماجت شاکی یا رسانه ای شدن رسیدگی می شود بنده از تلاش و زحمات خستگی ناپذیر شما کاملا آگاهم لیکن اداره رسیدگی به شکایت در حد یک عنوان است اگر برخود های جدی با تخلفات می شد این اتفاقات ناگوار نمی افتاد (3370806) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۰۹:۱۱
وریری که توانایی نظارت بر کار وزارت خانه مطبوعش را ندارد استعفا بده بهتره. (3370824) (alef-13)
 
نحوی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۰:۱۹:۰۶
چرا این همه بی سوادی؟!!!
وزارتخانه «مطبوع» یعنی وزارتخانه ای که مورد پسند و باب طبع است.
عزیز دلم، وزارتخانۀ «متبوع» صحیح است. یعنی آنچه تبعیت می کند.
جان هرکسی دوست دارید، زبان و خط فارسی را هم مثل جان بیماران دوست بدارید. (3375520) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۱۰:۰۹
تخلفات عمدي و غير عمدي پزشكي بايد هزينه داشته باشد. وقتي پزشكي بدون ضرورت مبادرت به عمل جراحي غير ضروري مي كند و مريض در اين ميان صدمه جسمي مي بيند يا مي ميرد و اين عمل پزشك هيچ هزينه اي از جمله مجازات حبس براي او ندارد، از اين قصه ها را زياد مي شنويم. اين يكي به لطف خدا علني شده است. در قانون جديد مختصري مجازات حبس براي پزشكان در نظر گرفته شده بود، كه در اين مدت بازدارندگي خود را هم به خوبي نشان داد، اما زمين و زمان دست در دست هم داده اند تا قانون در اين زمينه به نفع پرشكان متخلف اصلاح شود. از ماست كه بر ماست؟ (3370827) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۱:۵۳
جای تاسف فوق العاده فراوان دارد. اینقدر انسان بی مایه شود. آن هم از نوع تحصیل کرده اش با پول همین فقرا؟ ننگ بر این گونه افراد (3370854) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۶:۵۰
تاسف بار هست ولی در ایران از این اتفاقات تاسف بار مدام میافتد
حالا باز به سریال درحاشیه بتازید پزشکان گرامی
دلتون بحال درد و عذاب اون بچه نسوخت؟
به چه قسم خوردید؟
تو اون قسم نامه چی نوشته؟ (3370869) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۲۹:۳۳
سلام بنده خدا وزیر چه گناهی داره
من اگه کاره ای بودم و اثبات میشد این عمل غیر انسانی، به گردن فرد یا افراد خاطی طناب انداخته و انها را در اصفهان میگرداندم تا افراد به ان ها اب دهان بیندازند
دادگاه و این ها هم حرف مفت هست هیچ اثری ندارد تازه چند سال طول میکشه جواب بده که فایده ای ندارد (3370874) (alef-13)
 
سید محمد رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۴:۰۰
مقصر اصلی وزیر بهداشته که ظرف دو سال گذشته قیمت دارو و خدمات پزشکی را چندین برابر کرد . یک بسته قرص سرما خوردگی وطنی بی خاصیت ده هزار تومان. وزیر فقط استعفا اگه مردی. (3370895) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۹:۲۰
دلواپسان کجا هستند؟؟؟؟ (3370923) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۴۰:۵۶
از اين اتفاقها زياد ميوفته و كسي صداش در نمياد خدا لعنت كنه پزشكاي بي وجدان رو كه فهمه چي رو فقط پول ميبينن (3370930) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۴۹:۰۳
واقعاً برای این ملت متاسفم که این قدر از پزشکها کینه به دل داره!
ریشه این همه کینه نسبت به جامعه شریف پزشکی فقط یک چیز است: حسادت.
بله، ما به جایگاه پزشکان، حسودی میکنیم. تاسف میخوریم که چرا نتوانستیم پزشک شویم و در نتیجه این عقده، از هر حادثه ای برای تخلیه کینه ها و عقده های خود استفاده میکنیم. (3370945) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۱۶:۳۰
بنده خدا کار وحشیانه این پزشک و ندیدی عقده بقیه رو دیدی؟؟؟
حتما در صنف پزشکان این کار جزو کارهای شراقتمندتنه است و اگر پزشک متخلف محض رضای خدا بخیه میزد یا از جیبش پول رو پرداخت میکرد کلرش حتما از نظر شما وحشیانه بود؟؟؟!!! (3371916) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۵۱:۴۰
اصل بر پرداخت حق الزحمه برای ارائه دهنده ی خدمت است و خدمت گیرنده ملزم به پرداخت ان است انهم بصورت مستقیم و یا بیمه و.... اما بعضی مواقع شرایط فرق میکند و بنا بر مقتضیات به نوع دیگری عمل میشود .........موضوع اصلی اینه که نحوه ی اقدام کادر درمانی فوق در هیچ دین مسلک ائین حرفه و حتی مشاغلی با هویت سخیف دیده نشده است ضمنا یکی کثل بنده اگر در مجموع بالاتر از پزشک نباشم کمتر هم نیستم البته منظورم تحصیلات نیست بلکه جمیع صفاتی است که یک انسان مومن و خوشبخت باتید داشته باید نه انسان یک وجهی که تکیه گاهش فقط مدرک تحصیلیش است (3372234) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۵۳:۱۷
شایسته است کادر خدوم درمانی کشور با اعلام انزجار از این عمل و تبری از ان بهترین دفاع را از خود داشته باشند (3372238) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۶:۵۷
این زنگ خطری است برای آنها که متولی و مروج اخلاق در جامعه هستند. این شروع مرگ اخلاق است. (3370961) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۰۰:۱۶
آقای وزیر ضمن رسیدگی به این عمل داعشی و ضد انسانی، حقوق بالای پزشکان رو قطع کن چون همین حالا عده ای باز شروع کردن به زیر میز گیری. حرص و طمع آدمی تمامی ندارد. ضمن اینکه اگه سیستم نظارتی وزارت بهداشت که چندان دقیق نیست با نبود شما قطع بشه، تمام پزشکان مورد دار هم ویزیت میگیرن، هم حق الزحمه وزارت خونه و هم زیر میزی و معزل مردم دوچندان میشه برادر دلسوز (3370969) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۰۳:۰۸
وقتی سریال در حاشیه انطور نسبت به پزشکان بی حرمتی می کند وقتی سایتها جایی برای عقده گشایی وسبک شدن مردم شده است وهرگونه بی حرمتی را نسبت به پزشکان می نویسند ووقتی کاسه کوزه های تمام کم وکاستی های مردم سر پزشکان می شکند اگر پزشکان وقت دیدن این فیلمهارا نداشته باشند ویا خواندن سایتها را که بطور قطع ندارندتوسط خانواده هایشان به گوششان خواهد رسید بلاخره نمی شود که هم شبانه روز زحمت کشید وهم جو را طوری درست کنند که مورد بی احترامی باشی وپزشکانی که درنقاطی میروند که خودانتحصیل کرده های ان مناطق کمتر تمایل به ماندن در ان جاها رادارند بنابراین از بعضی رفتارها نباید خیلی هم گله داشت (3370973) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۷:۵۹:۰۰
زحمت؟! پزشکها؟!
مگه میشه؟ مگه داریم؟ (3373625) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۱:۰۸
خبر ندارید جناب وزیر از اوضاع و احوال درمان در کشور اوضاع خیلی خرابه و از این موارد بسیار زیاد (3370995) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۱:۵۱
این فعل نتیجه چند برابر کردن تعرفه های پزشکی است؟ (3370998) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۲:۱۹
جناب وزیر تعرفه ها را چند برابر بیشتر کنید دیگه از این مسائل پیش نمی یاد. (3371000) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۳:۰۹
آسیبی که جناب وزیر به بخش درمان در مملکت زده جبران ناپذیر است (3371004) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۹:۳۶
اگر خبر درست باشد وا مصیبتا (3371024) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۲۵:۰۶
اگر ز باغ رعیّت ملک خورد سیبی.... برآورند غلامان درخت را ازبیخ (3371051) (alef-13)
 
پرستار
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۲۶:۳۷
یکی نیست به اون پزشک بگه مگه شوخی داریم که میگی من به شوخی گفتم مطمین باش انقدر جدی بوده حرفت که پرستار انجام داده (3371057) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۲۹:۲۵
اگر این میلیاردها تومان که وزیر محترم بهداشت بین پزشکان توزیع کرد یک دوم اش را برای بیمارستان ها و مرد هزینه می کرد چنین مشکلی پیش نمی آمد (3371065) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۰:۵۵
فارغ از این موضوع اصلا نمیشه به بعضی از این پزشک اعتماد کرد.
نگاه لذت طلب بعضی از پزشکا باعث میشه یه خانم به سختی حاضر باشه بره پیش پزشک. (3371071) (alef-13)
 
نحوی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۰:۲۲:۵۱
اووووووه، حالا فکر می کنی خیلی خوشگلی؟!!
برو پیش پزشک زن. آخه تو هم این وسط یاد چی افتادی!!! (3375524) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۱:۳۳
با سلام
بنظرم بهترين كار ابطال پروانه طبابت دكتر متخلف است كسي كه نام انسان بردن برايش دشوار است به قول سعدي
تو كز محنت ديگران بي غمي نشايد كه نامد نهند آدمي (3371074) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۲:۲۹
یکی از دوستام رفته بود مطب.
دکتره بعد از یه معاینه ی همه جانبه. ... بهش پیشنهاد ... داده بود که ... (3371079) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۵:۵۶
زنده باد مهران مدیری (3371093) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۲:۴۷
بد نیست آفتابه بندازن از گردنشون دور شهر بچرخونن تا عبرتی باشه برای پزشکان دیگه (3371161) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۵:۳۱
اگر در کشور کره جنوبی بود شک نکنید که وزیر بهداشت استعفا می داد.من شخصا بعنوان یک پزشک شرمسارم و از همه ملت ایران پوزش می خواهم. (3371171) (alef-13)
 
حجت ا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۸:۱۶
خدایا به اینگونه دکترامون که اندکندعقل شعور.رحم مروت بیشترعطافرماامین یار ب العالمین (3371213) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۷:۳۲
من خودم پزشک هستم. دست مراجع قضایی رو می بوسم که با پزشک و پرستار مربوطه برخورد لازم صورت گیرد تا هیچ کسی در ایران جرات چنین کاری رو نکنه. ما مسلمونیم و چنین کارهایی حتی یه بی دین رو هم می رنجونه چه برسه به کسی که به خدای مهربان اعتقاد داره (3371245) (alef-3)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۹:۵۶
باید نظارت بیشتری بر عملکرد پزشگان ومخصوصاً پرستاران باشد اگر نظارت توعم با مجازات سخت باشد هیچ کس جرات چنین رفتاری ندارد (3371253) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۹:۱۴
آقا این دکترایی که ماهی چهل تومن میگیرن زورشون به این بی نوا رسیده (3371298) (alef-13)
 
mehran
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۹:۲۰
بله، همچین آدمایی هستند این پزشکان پول پرست {که در هیچ کجای دنیا پزشکان درآمدی مثل پزشکان ایران ندارند}، بعد سازمان نظام پزشکی کشور به واقعیات بازتاب شده در سریال "در حاشیه" معترض می‌شوند ...
واقعا شرم باد ... (3371332) (alef-13)
 
صوفي
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۱:۰۰
شبكه يورو نيوز كفت، .يك دكتري از هلند مرخصي كرفته، امده يونان براي مداواي پناهجويان كه از دريا د چار مشكل مي شوند،انسانيت. به دين نيست...................... (3371338) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۲:۴۹
این پرسنل یعنی در بیمارستانی تو ایران کار میکنند ...مگه ممکنه ؟؟؟؟ (3371344) (alef-13)
 
حميد طباطبائي
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۵:۴۷
گمان كنم اين قصه ريشه داشته باشد. گمان كنم نوعي عكس العمل است. به كدام عمل. لطفا پيدا كنيد. (3371352) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۴:۴۴
فرقی نمیکنه ممکنه دوباره همین اتفاق جای دیگر اتفاق بیافتد ولی اونجایی که وزیر بهداشت با افتخار از طرح سلامت سخن و در بوق و کرنا میکرد و میگفت مردم در بیمارستانهای دولتی فقط هفت درصد از هزینه بیمارستان را پرداخت میکنند، باید گفت زرشک (3371386) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۱:۰۰
متاسفانه سقوط اخلاقی بسیار جدی است. این تجربه شخصی بنده است :

پدرم مبتلا به سرطان معده شده بود . در مراحل اول برای مداوا و جراحی و برداشت اعضا درگیر مرتب برگه معرفی به بیمارستانهای خصوصی شهر برای ایشان صادر میشد.

با پیشرفت بیماری و زمانی که دیگر ما هم تشخیص میدادیم که روزهای آخر عمر ایشان است در مراجعه به همان پزشک ایشان توصیه به بستری ایشان در بیمارستان دولتی داشت. وقتی ما به ایشان اصرار میکردیم که نوبتهای گذشته ایشان را در بیمارستان خصوصی بستری کرده اید آقای دکتر میفرمودند بیمارستان دولتی امکانات بیشتری دارد اگر اصرار دارید تا مریض را به بیمارستان قبلی معرفی کنم اما امکانات بیمارستان دولتی بیشتر است و اصلا صلاح نمیدانم ایشان به بیمارستان خصوصی بروند اما انتخاب با شما !!

همانطور که اطلاع دارید اکثر این آقایان اطبا سهام داران بیمارستانهای خصوصی میباشند و علاقه ای به بلند شدن صدای شیون اطرافیان بیمار فوت شده در محوطه بیمارستانشان را ندارند.

خواهش میکنم صرفا افرادی که تجربه مشابه بنده داشته اند ، این نظر را تایید کنند تا آقایان مسئولین ببینند گسترش چنین موارد بی اخلاقی چقدر است. (3371437) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۳:۵۸
من خودم چنین جریانی برام پیش اومد (3371527) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۸:۵۷
من نمیخوام زود قضاوت کنم که مقصرکیه، و این حادثه به چه دلیلی اتفاق افتاده، ولی خدایی، آقا وخانم پزشک و پرستار خودتو نو جای پدر ومادر اون طفل معصوم بذارید،چه حالی بهتون دست میده؟بابا ایران مهد تمدن و انسان دوستی بوده. چرا اینجوری شدید؟ شما که تحصیل کرده ی این آب وخاکید(سوگند!سوگند! یاد کردید با وجدان) حالا اگه خرج اون کودکو تقبل میکردید به کجای شما برمیخورد؟ما سال 66 دریک عملیات منطقه ی سومار همراه تعدادی از رزمندگان مجروح شده بودیم که یک اسیر عراقی مجروح هم داشتیم جالب اینکه بچه های ما اصرار داشتن به خاطر خدا و غریبی اون اسیر اول زخم اونو پانسمان کنن . چرا شما به هم وطن خودتون رحم نمیکنید؟ (3371584) (alef-13)
 
سیاووش
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۰:۱۴
در بیمارستان دولتی پول بخیه رو مگه به پزشک میدن؟! پزشک، حقوق شیفت خودشو دریافت می کنه چه بخیه بکنه چه نکنه. تازه درآوردن بخیه هم خودش هزینه و معطلی داره.
بخش مالی بیمارستان دستور داده به پزشک هیچ ارتباطی نداره.
مسایل مالی بیمارستان ها توسط پزشکان اداره نمی شوند بلکه سرمایه گذار و سهامدار و مدیریت مالی دارند. تازه پزشکان روهم با استثمار استخدام می کنند. (3371465) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۷:۱۴
به هر حال کادر درمانی مقصرند.
اما بیشتر از کادر درمانی مسئولین پزشکی کشور و در رأس آن‌ها شخص قاضی‌زاده هاشمی مسئول است که با نگاه سرمایه‌داری پزشکی را به کاسبی تبدیل کرده. (3371623) (alef-3)
 
...
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۱۷:۵۴
مهم اون بی رحمیه که بخیه ها رو باز کرده
فکر کنم داعش به عنوان فرمانده جذبش کنه (3374463) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۵:۲۴
اونوقت براي تموم كردن سريال در حاشيه اين همه دكتر اعتراض كردن ؟! الان اون دكترا كجا هستن ؟!!! (3371533) (alef-13)
 
داود
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۰:۰۱
متاسفانه شاهد اين هستيم كه در اكسر جاها شغل شريف طبابت از بين رفته من به همه دكترها جسارت نميكنم ولي اكسر مطبها به عنوان يك بقالي براي كسب درامد باز شده . من شاهد مريضي بودم كه براي تزريق دو عدد امپول به پايش 220 هزار تومان بايد پول پرداخت ميكرد كه نداشت. در ضما زمان تزريق 5 دقيقه بيشتر نبود... (3371587) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۰۳:۱۳
اینکه چیزی نیست
آمپولی هم که تو سرم میزنن بعنوان تزریق پول میگیرن!!! (3373633) (alef-13)
 
نحوی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۰:۲۸:۴۳
از بالا تا پایین همه نظرها رو خوندم. به جز موضوع مورد بحث، یک چیز دیگر هم توجهم را جلب کرد:
بی سوادی روزافزون ملت.
یعنی تا چه حد آدم باید دور از خط و زبان فارسی باشد که «اکثر» را دو بار «اکسر» بنویسد؟!!! (3375538) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۰۰:۰۷
یکم کلی تر نگاه کنیم. همه تقصیرات را متوحه یک پزشک و پرستار نکنید
مگر نه اینه که داخل بیمارستانها به جای تکریم ارباب رجوع گوشه به گوشه تابلو زدن که :

براساس مواد 608 و 609 قانون مجازات اسلامی چنان که هر کسی اعم از بیمار و بستگان به پرسنل درمانی توهین کنند مشمول 3 تا 6 ماه حبس، شلاق تا 74 ضربه و جزای نقدی می شوند.

خب عجیب نیست که این اتفاقات هم بیافته!
تو همین بیمارستان اشرفی که این اتفاقات عادی و مسبوق به سابقه است خودم یک ماه پیش شاهد درگیری یک همراه بیمار و کادر بیمارستان به خاطر اعتراض به انجام کار ساختمانی داخل ای سی یو که پر از بیمار بود بودم!!! (3371633) (alef-13)
 
مهاجر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۵۷:۲۰
انسان دچار فرسودگی میشه تو این مملکت!
با دیدن اخبار تاسف بار
با دیدن تغییرات قانونی به نفع اشخاص خاص
با دیدن استخدامی های خاص
با دیدن پارتی بازی های اداری
با دیدن حق خوری های قضایی
با دیدن ریاکاری های اداری
با دیدن ناشایستگی سالاری
با دیدن جمع زیاد بیکاران تحصیل کرده
با دیدن ...
آه و صد افسوس که در جوانی پیر شدیم پییییر
انّ الله لا يُغيِّرُ ما بقوم حتّي يغيّرو ما بانفسهم (3371860) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۰:۳۲
بعد ادعای انسان دوستی هم داریم . حالا اگر تو ی کشور خارجی این اتفاق افتاده بود چنان ایراد میگرفتیم . واقعا که شرم اور . (3371868) (alef-3)
 
شهروند آگاه
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۳۱:۱۰
خانم ها و آقایان ، خدمت شما عزیزان عرض شود بدانید و آگاه باشید که باید حق بیمه ای که الآن ماهیانه از هر بیمه گذار دریافت می شود برای هزینه های پیش بینی نشده دیگر بیمه گذاران ذخیره و هزینه شود . بنابراین اعلام شماره ی حساب برای واریز کمک نقدی و دیگر موارد جمع آوری پول کاملا" بیمورد است و ما قبلا" و توسط بیمه تامین اجتماعی وظیفه ی خود را انجام داده ایم . (3371971) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۵:۲۷
وقتی ما با خودمان اینگونه رفتار می کنیم چه توقعی داریم که مثلا در کشورهای دیگر به یک ایرانی احترام بگذارند؟! (3372017) (alef-11)
 
بیگی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۷:۵۴
سلام. آن جامعه پزشکی که بخاطر سریال در حاشیه صدایشان درآمده بود و خود را ورای نقد و خطا می دانستند و دنبال معصومیت از دست رفته شان می دویدند حالا جواب بدهند. واقعیت این است که مدتها است تشت رسوایی رفتار های غیر اخلاقی و غیر انسانی این بخش اقتصادی جامعه از بام فرو افتاده است . لیکن هردفعه با فرار به جلو و مظلوم نمایی و قیافه گرفتن های خاص پزشکی و جانم جانم کردنهای مستبدانه جلویش را گرفتند. این بار نتواستند چرا که شیخ الااطبا دولتی علم مخالفت برافراخته و رئیس البهداشت مملکت که از قضا نان طبابت عمری میل کرده صدایش درآمده . (3372065) (alef-11)
 
امیر رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۲۸:۰۳
شماها که می گوید اگر ژاپن بود وزیر استعفا می داد کدامتان مثل مردم ژاپن درستکار و با همت هستید آقای هاشمی یکی از بهترین وزرای بهداشت بعد از انقلاب است و شاید تنها آقای دگتر ظریف بتواند با ایشان از لحاظ پشتکار و درستکاری برابری کند پس طبق معمول ایرانی جو زده نشویم و از خودمان شروع کنیم درست شویم تا جامعه درست شود (3372155) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۴۱:۳۲
امکان ندارد این قضیه حقیقت داشته باشد (3372201) (alef-13)
 
لیلا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۴۲:۵۶
خانه از پای بست ویران است خواجه در فکر ایوان است کو نظام سلامت کو طرح پزشک خانواده ماهی 280 هزار تومان تامین اجتماعی میگیره کو رضایت بیمه شدگان بخورید تا میتوانید سگ هار 40 روز بیشتر عمر نمیکند😠 (3372207) (alef-13)
 
زارع
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۱۵:۰۹
عزیزم شما اطلاع نداری. برو بیمارستان مفید ببین چی میبینی (3372310) (alef-3)
 
كارگر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۵۴:۱۶
باسلام جناب آقاي وزيراگريك باربايك پزشك برخورد شود دومي جرات اين كارراديگرندارد بگوشماره حساب بدهند بنده اين مبلغ وبيشترازآن راپرداخت ميكنم (3372406) (alef-3)
 
دلسوز
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۷:۵۴:۱۹
مگر دولت تدبیر وامید یارانه افراد پردرآمد وسایرین را قطع نکردند که بقول خودشون به بیماران و کاهش هزینه های در مانی کمک کنند ،پس همه این حرفا دروغ بود هر جند که دروغگویی کار همیشه اشان است... (3372407) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۰۵:۵۹
"بيمار حيواني براي پول در آوردن سريع"
هم ما باشنيدن خبر باز كردن بخيه هاي كودكي چهار ساله شوكه شديم.متاسفانه اين يك رخداد يا يك پديده اتفاقي و نادر نيست روح و فلسفه پزشكي امروز ما مورد شديدترين انحرافات قرار گرفته است جامعه پزشكي ما با تبعيت از فلسفه پزشكي اومانيستي غرب ،فرد "بيمار" را از فردي مقدس كه خدمت به او موجب قرب الهي و رضايت جامعه و ارضاي غرايز انسانه دوستانه بشر مي شود به كالاي براي بدست آوردن پول بيشتر كرده است.و اين گونه بيماري تبديل به يك كالا شده است.
در واقع در فلسفه پزشكي جديد كه با فلسفه اخلاق كانتي ريشه زد و در ادامه با فلسفه دكارتي رشد نمود وبسياري از فلاسفه غرب اين درخت نامبارك را با ديدگاه ها و حمايت هاي خود آبياري كردند، چنانچه امروزه فلاسفه اي چون بيوچامپ و جيمزچيلدرس اين كار را ادامه مي دهند،به عمد وبسيار خزنده وعالمانه خدا ومعنويت را از بستر اخلاق حذف نمودند وبه جاي آن يك سري حرف ها به ظاهر زيبا ودهان پر كن وكد ها حقوقي به اسم اخلاق نشاندن تا حاكميت نفس وشهوت دنياپرستي ومالپرستي را در حرف و بخصوص حرفه مقدس پزشكي تثبيت كنند ونتيجه آن شد كه" بيمار "از موجودي مقدس براي خدمت به حيواني براي پول در آوردن تبديل شد. چنانچه تعريف غالب در فرهنگ اومانيستي غربي از زن اين است: زن حيواني كه خريد مي كند.وتعريف كودك وخردسال اين شد: حيواني دست آموز كه بوسيله آن مي توان جيب والدينش را خالي نمود.
وقتي بيماري به يك كالا تبديل شد آنگاه پاي اشخاص وشركت هاي بيرحم كه از ايجاد جنگ براي پول در آوردن ابايي ندارند به صحنه پزشكي باز خواهد شد.
آنگاه است كه بشريت هرگز ديگر روي سلامتي را نخواهد زيرا اين گاو شير ده (بيمار) نبايد از دست آنان فرار كند.در واقع اين شركت هاي با اهرم هاي اجرايي خود كه گاهاً سازمان هاي جهاني هستند واز طنز تلخ روزگاز نگهبان حراست از بهداشت وسلامتي مي باشند و با نفوذ در دولت ها و باند هاي قدرت مردم را بين مرگ و زندگي نگه مي دارند تا هر آنچه مردم فقير ومتوسط پس انداز كرده اند را به تاراج برند.آيا اين بردگي مدرن نيست در واقع ما هم برده شركت هاي داروسازي وپزشكي جهان هستيم.
آنگاه است كه هر روز بيماريهاي مسري عجيب، ناگهان از يك كشور جهان سوم سر مي زند تا مختصر پس انداز اين كشور هاي فيقير به خزانه شركت هاي عظيم داروسازي (شما بخوانيد شركت بيماري سازي)واريز شود.
آنگاه است كه مي بينيد سوالات دستياري پزشكي با مبلغي بالاي 30 ميليون تومان به فروش مي رسد.آيا آن فرد بي سوداي كه با خريدن سوال جان وسلامتي مردم را به اسارت مي برد، فردا پس از گرفتن مدرك به اين مردم بيچاره رحم خواهد نمود؟آيا او را مي شود با چند كد اخلاقي(حقوقي) مهار كرد؟ آنگاه است كه بيشتر بساز وبفروش هاي جامعه ما، پزشكان بي رحم ما مي باشند.
آنگاه است كساني پا در اين رشته مي گذارند كه از اول نه به فكر خدمت به مردم بلكه به فكر پر كردن جيب خود در بهترين حالت مي باشند.
آنگاه است كه اگر تقدس بيمار به او بر گردانده نشود، ايجاد رشته هاي مثل طب سنتي هم دردي از اين زخم گهنه كم نمي كند زيرا اين رشته هم بهانه اي مي شود براي پول در آوردن گروهي ديگر.
آنگاه است كه چند برابر كردن حقوق عده اي پزشك متخصص نه تنها دردي از اين زخم گهنه كم نمي كند بلكه موجب آسيب هاي بسياري مي شود كه در آينده شاهد آن خواهيم بود زيرا مشكل عمده متخصصين ما كمبود حقوق نبود، بلكه كمبود اخلاق ووجدان بود.
لذا تا نگاه فلسفي وعقيدتي ما به بيمار اصلاح نشود بروز اين گونه اتفاقات نه تنها نادر و غيرعادي نيست بلكه از اين دست موارد حتي با غير اخلاقي تر بصورت روتين در حال اتفاق است ومتاسفانه هر روز بيشتر خواهد شد.
البته در خاتمه اين را گوشزد مي كنم كه عمده پزشكان ما به دليل ايمان صادقانه به خداوند واحد كم وبيش خود را از اين آفات دور نگهداشته اند ولي نيايد فراموش كرد در كل اين جايگاه در شان جامعه پزشكي ما نيست.
دكتر حميد شفيع زاده دانشجوي پي اچ دي اخلاق پزشكي دانشگاه تهران (3372437) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۰۷:۰۷
باسلام شغل من وکالت دادگستری هست و دراین مدت تخلفاتی از پزشکان دیدم که در مراجع قضایی رسیدگی شده است که کار این پزشک و پرستار پیش آن هیچ است فقط خداوند به فریادمان برسد و (3372441) (alef-13)
 
پزشك گمنام
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۴۰:۵۳
اين يكي از بدبختي هاي جامعه پزشكي است وقتي اقاي روحاني وزيري را انتخاب كردند كه به گفته خودش بيش از هزار مليارد از طريق پزشكي ثروت اندوخته ومجلس محترم به وزيري راي ميدهد كه در حرفه پزشكي ونه از ساير راهها به ثروت اينچنيني رسيده از يك پزشك چه انتظاري داريد ايا او الگويي بهتر از وزير محترم دارد اقايان مجلسي چرا يك دود چراغ خورده بهداشت را كه درد مردم را ميفهمد انتخاب نكرديدكه الان با صداي رسا جلوي متخلف را بگيرد يادمان رفته مقاله اي كه اقاي توكلي در مورد تخلف معاونت محترم درمان كه حقوق ماهيانه نود مليون توماني دارد منتشر كرد وكسي خم به ارو نياورد معاون درمان وزير اگر الگوي كادر پزشكي اين بيمارستان بوده خيلي به خطا نرفته اند مي خواهيد باز هم اسم ببرم كه چه كساني امروز در مديريت ها هستند اگر ميخواهيم كار اصلاح شود اول بايد از مديران شروع كنيم تا شاهد چنين ظلم هايي به مردم نباشيم (3372534) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۲۷:۰۲
این ادم ها شرف ندارند که به بچه رحم نمی کنند (3372650) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۰۵:۰۲
هیچوقت به یک پزشک نگین شرف نداری! خیلی خیلی ناراحت میشن!! (3373036) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۳۰:۲۲
باید به حال ملتی که مخلصانه همه چیزش را در راه جنگ فدا کرد و در زمان تحریم چه قدرتهای جهانی و چه سودجویان داخلی همه چیزش را گرفتند و اکنون در زمان ماتم و عزای سیدالشهداء چنین رفتاری با این ملت می‌شود واقعا گریست
قضیه آن کارگر نگون بخت که بخاطر نداشتن 1 میلیون تومان برای عمل سزارین .همسرش را از دست می‌دهد هنوز فراموش نشده و معلومه که با عواملش برخورد جدی نشده
دولت لازم نیس برای کمک به مظلومان راه دوری برود و به کشورهای دیگر کمک کند که از قدیم گفتن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است (3372655) (alef-11)
 
خسته
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۳۴:۴۰
واقعا گل گفتی
فقط باید گریست (3373323) (alef-3)
 
اسماعیل
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۳۲:۲۸
چاه ویل این دکترا با چند میلیارد پر میشه ؟؟؟
چاه نفتم بهشون بدیم گمان نکنم راضی شن درست با مردم رفتار کنن (3372660) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۳۳:۱۶
مدیون رییس صدا و سیما اگه مانع بشه یه سریال جدید بسازه آقای مدیری راجع به دکترهای گرانقدر (3372663) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۳۴:۳۳
تو رو خدا به خیال مهران مدیری هم نمی رسید تو سریالش چنین حرکتی رو از یه دکتر بگنجونه!!!!
دستتون درد نکنه مهران مدیری رو رو سفید کردین جناب مستطاب دکتر هاشمی مردمی!!!!! (3372665) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۲۵:۴۵
پاسخ تمام نطرات ارسالی را چند روز دیگر اعلام مینمایند بدلیل اهانت به مقام شامخ پزشک خومتگذار بیمارستان پدر ومادر بچه بدادگاه فراخوانده ش دند (3372793) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۳۱:۳۸
عدالت فقط باطل شدن پروانه پزشکی اون پزشک و بیکار شدن اون پرستار و مسوول بخش وبقیه مقصرینه....هرچیز غیر ازاین بی عدالتیه (3372815) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۴۶:۲۲
ایا وزارت کاههای بیحساب وکتاب جراحی بستریهای بیدلیل رابررسی میکند (3372860) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۴۸:۵۳
وزیر بهداشت استعفا استعفا (3372866) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۴۹:۰۲
من بعنوان یه پزشک بیشتر نظرات عزیزان رو خوندم.متاسفانه عده ای به صرف اغراض سیاسی،صنفی و حقارت نظر داده اند در جواب این افراد بگویم که همین هست که هست.مانند بقیه قسمتهای مملکت کری نمیتوان کرد.و در جواب افراد با شعور اینکه اگر اتفاق در این حد بوده من هم متاسفم و باید علت یابی کرد. (3372868) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۲۸:۱۸
هرگاه گیاه تشنه ای دیدی سیرابش کن حتااگرخارباشد0
هرگاه انسان گرسنه ای دیدی سیرش کن حتااگردشمن باشذ (3372946) (alef-13)
 
گلسا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۳۸:۳۱
در بیمارستان دولتی ،و در بخش اورژانس ، پزشک و پرستار با قسمت مالی چه ارتباطی دارند?مگه پول بخیه به حسابذپزشک و پرستار ریخته میشه که اونا بخان از بابت نپرداختن هزینه ناراحت باشن و عکس العمل نشون بدن? بیمارستان رییس داره ، مترون ، سوپروایزر ، مسیول شیفت داره ،و کادر اداری که اونا در مورد مسائل اینچنینی تو بیمارستان مسیولند ،پزشک و پرستار در بیمارستان دولتی خودشونو درگیر نسایل مالی مریض نمیکنن ، خیلی جالبه که خبر رو طوری به ما رسوندن که انگار اون دوتا سرخود تصمیم به این کار گرفتن اونام بهشون گفته شده و از مافوق دستور گرفتن، وگرنه پزشک و پرستار بعد زدن بخیه میرن دنبال کارشون به اونا چه دولت چطوری میخاد پولشو از مردم بگیره و کاسه داغ تر از اش نمیشن ، وزیر بهداشت خودش در راس خیانتکاراس (3372971) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۴۱:۴۹
سال 56بچه من هنگام بازی درپارک دچار چنین حادثه ای شد وچانه اش شکاف بر داشت سریعا به بیمارستان هزارتختخوابی مراجعه ودراسرع وقت چانه بیماررا بخیه زدند چون همراهم پول نبود به پزشک مطلب را گفتم ایشان گفتند به اطاق شماره 5بروید به اطاق مذکور مراجعه کردم خانم نشسته بود یک برگ فرم داد گفت فرم مدد کاری است پرکنید وتشریف ببرید وجهی لازم نیست هنگام خروج پرسیدم حالا مبلغ چه مقدار است فرمودند050ریالکه انهم پول کوپن است حال بااین پیش امد اصفهان گیج منگ شدم ان چه بود واین چیست . (3372980) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۵۰:۵۰
به نظر من باید دهان آن دکتر و دستان آن پرستار را باید 100 بار بخیه کنند و بکشند تا درس عبرتی برای جامعه پزشکی بی وجدان شود . (3373001) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۰۱:۵۹
من سوال برام پیش اومده .میگن بیمارستان دولتی بوده و پولی که از بیمار گرفته می شه به حساب بیمارستان میره ! در ضمن هزینه چند تا بخیه در بیمارستان دولتی هیچ وقت اینقدر نمیشه !!!اگر هم واقعا همچین اتفاقی افتاده باید ریشه یابی شده و دادگاهی به صورت علنی برگزار بشه. (3373028) (alef-13)
 
حاج ممد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۰۳:۴۲
این جا رو داشته باشین ((اگر پزشک چنین دستور غلطی را داده چرا پرستار آن را اجرا کرده است؟)) انگار طرف نمیدونه که توی سیستم بهداشتی ایران پزشک ارباب است و بقیه پرسنل رعیت!!!!! (3373033) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۰۹:۲۱
هر سال هم درصد تعرفه شون باید بره بالا در این شرایط افتضاح اقتصادی واقعا اجحافه. (3373042) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۲۰:۰۷
وزیری که معلوم نیست واسه چی همش عکس میگیرد وجلو دوربین هاست،کی وقت میکنذ به وزارت خانه برسد؟ حقوق پزشکان رابی دلیل ازکیسه مردم زیاد کرد وبی اخلاق هایشان پیش خود گفتند وزیر ... است. (3373068) (alef-13)
 
جهان
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۴۹:۳۵
ضمن احترام به نظریات هموطنان عزیز ، درسا ل 1354 قانونی تحت عنوان قانون مجازات خودداری ازکمک به مصدومین ورفع مخاطرات جانی تصویب شد درماده دواین قانون آمده ، هرگاه كساني كه حسب وظيفه يا قانون مكلفند به اشخاص آسيب ديده يا اشخاصي كه در معرض خطر جاني قرار دارند كمك نمايند از اقدام لازم و كمك به آنها خودداري كنند، به حبس جنحه اي از شش ماه تا سه سال محكوم خواهند شد.، بند پ ماده 23 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 مجازات تکمیلی مقررکرده بنابراین حکم ورای دادگاه دراعمال حداکثرمجازات قانونی واعمال مجازات تکمیلی میتواند به این نابسامانی مراکزدرمانی خاتمه دهد (3373126) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۲:۵۰:۵۳
در این آشفته بازار احساسات بالاخره ما نفهمیدیم ویزیت سه تومنی بیمارستان دولتی و پولشم که متعلق به بیمارستان می باشد چه شده بهتر نیست به جای رفتارهای هیجانی ابتدا یک محکمه عادلانه وعلنی تشکیل شود تا بتوانیم مشکلات از ریشه حل کنیم (3373137) (alef-11)
 
دریا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۱۲:۳۴
خدا اوندکتر و پرستار رو بکشه و یه راست ببره جهنم. خیر سرش قسم خورده. خدا بزنه کمرش با اون قسم خوردنش. از این به بعد باید بگیم خدایا مریض ها رو از شر دکترها و پرستارها نگه دار. اگه من جای وزیر بهداشت بودمٰ کمترین مجازاتش اعدام بود تا درس عبرتی بشه برای این جماعت از خدا بیخبر ..... (3373172) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۰۹:۵۸
عزیز من وقتی از صحت چیزی خبر نداری نظر نده (3374438) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۱۱:۴۶
کلا دروغه من خودم کادر درمانم تا به حال ندیدم به خاطر بی پولی مریضی درمان نشه (3374443) (alef-13)
 
شاهرخ حسن پور
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۳:۱۴:۲۳
به نظر من وزارت بهداشت باید با وزارت فرهنگ ادغام شود (3373178) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۱۳:۳۷
واقعا متاسفم این کادرباید مجازات بشن نه فقط معلق کردن پروانه (3373284) (alef-3)
 
سجم
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۳۸:۱۱
عزيزان اوضاع بي ريخت تر از اين حرفاست. اگه بتونين يه سر به بخش خون بيمارستان كودكان تبريز بكشيد. عين فيلماي زمان جنگ ايران و عراق ،به راهروي بخش هم تخت گذاشتن و دارن كودكاني رو درمان ميكنن كه از لحاظ ايمني بدن در حد خيلي پايين هستن و در معرض انواع عفونتهاي مقاوم بيمارستاني. (3373333) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۵۹:۴۳
چرا باید بخیه زده شده باز بشه بنظرم بعضی بشدت دارن اتیش قضیه رو داغ میکنن و قصد سواستفاده دارن و باز هم سوژه جدید برای مشغول کردن اذهان عمومی ولی دیگه داره تکراری میشه (3373372) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۱:۳۱:۱۶
در تاریخ 94/9/6 کودک چهار ساله صدرا زاهدپور به علت زخم چانه به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر برده میشود.
متخصص طب اورژانس پس از معاینه دستور بخیه کردن زخم را می دهد.
پرستار کشیک شروع به بخیه زدن می کند، در همین حین همراه بیمار جهت تکمیل پرونده و تسویه حساب به قسمت اداری می رود و بر می گردد و می گوید هزینه 50 هزار تومان زیاد است و قادر به پرداخت آن نیست.
از آنجا که پرستار موظف به تکمیل پرونده و ضمیمه کردن فرم تسویه حساب به پرونده است (وگرنه قانونا کسورات می خورد و هزینه وصول نشده به صندوق بیمارستان از حقوق آخر ماهش کسر می شود!) از همراه بیمار کسب تکلیف میکند که چکار کند.
مادر بیمار می گوید هزینه زیاد است، اگر بخیه نشود چه؟
به او می گویند زخم بزرگ نیست ، زیر چانه است (در دید نیست) و بچه دختر نیست، بخیه نشود هم مشکلی به وجود نمی آید، خودش جوش میخورد ولی ممکن است کمی جای آن بماند.
مادر تصمیم به بردن کودک می گیرد، زخم کودک با یک بخیه زده شده پانسمان شده و پرونده بدون طی مراحل قانونی نیمه کاره می ماند و مادر و بیمار بیمارستان را ترک میکنند.

چند روز بعد مادر توسط پرسنل اخراجی بیمارستان تحریک به شکایت میشود، و در تاریخ 94/9/15 اتفاق افتاده به صورت وارونه (کشیدن بخیه توسط پرسنل درمانی!) رسانه ای میشود.
مسوولین وزارت بهداشت بجای کشف حقیقت ، بر موج احساسات پاک جامعه سوار شده و خبر از تعلیق و بازداشت! پرسنل درمانی؛ و درمان کودک توسط جراح پلاستیک! را می دهند.

اگر هر کدام از ما کمی وجدان داشته باشیم و کمی عقلانی فکر کنیم متوجه خواهیم شد که این قضایا به جز دروغ و جو سازی علیه پرسنل درمانی، چیز دیگری نبوده و هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که بخیه زده شده کشیده شود!
گذشته از این، وقتی دریافتی از بیمار به صندوق بیمارستان می رود، چه دخلی به پزشک و پرستار دارد که بیمار پول بدهد یا نه! ای کاش مسوولین وزارت بهداشت به جای...... ، اقدامی در جهت رفع مشکلات قانونی پزشکان و پرستاران خدوم مهین مان که شب و روز برای رفع آلام و نجات جان انسان ها تلاش میکنند، انجام میدادند، تا کمتر شاهد اتفاقاتی از این دست باشیم، کم نیستند بیمارانی که بخاطر مشکل مالی قید درمان را می زنند و این فقط نمونه ای از این دست بود. (3373412) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۱:۵۹:۱۳
وایت متفاوت از ماجرای کشیدن بخیه کودک اصفهانی
در تاریخ 94/9/6 کودک چهار ساله صدرا زاهدپور به علت زخم چانه به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر برده میشود.
متخصص طب اورژانس پس از معاینه دستور بخیه کردن زخم را می دهد.

پرستار کشیک شروع به بخیه زدن می کند، در همین حین همراه بیمار جهت تکمیل پرونده و تسویه حساب به قسمت اداری می رود و بر می گردد و می گوید هزینه 50 هزار تومان زیاد است و قادر به پرداخت آن نیست.

از آنجا که پرستار موظف به تکمیل پرونده و ضمیمه کردن فرم تسویه حساب به پرونده است (وگرنه قانونا کسورات می خورد و هزینه وصول نشده به صندوق بیمارستان از حقوق آخر ماهش کسر می شود!) از همراه بیمار کسب تکلیف میکند که چکار کند.

مادر بیمار می گوید هزینه زیاد است، اگر بخیه نشود چه؟ به او می گویند زخم بزرگ نیست ، زیر چانه است (در دید نیست) و بچه دختر نیست، بخیه نشود هم مشکلی به وجود نمی آید، خودش جوش میخورد ولی ممکن است کمی جای آن بماند.

مادر تصمیم به بردن کودک می گیرد، زخم کودک با یک بخیه زده شده پانسمان شده و پرونده بدون طی مراحل قانونی نیمه کاره می ماند و مادر و بیمار بیمارستان را ترک میکنند.

چند روز بعد مادر توسط پرسنل اخراجی بیمارستان تحریک به شکایت میشود، و در تاریخ 94/9/15 اتفاق افتاده به صورت وارونه (کشیدن بخیه توسط پرسنل درمانی!) رسانه ای میشود.

مسوولین وزارت بهداشت بجای کشف حقیقت ، بر موج احساسات پاک جامعه سوار شده و خبر از تعلیق و بازداشت! پرسنل درمانی؛ و درمان کودک توسط جراح پلاستیک! را می دهند.

اگر هر کدام از ما کمی وجدان داشته باشیم و کمی عقلانی فکر کنیم متوجه خواهیم شد که این قضایا به جز دروغ و جو سازی علیه پرسنل درمانی، چیز دیگری نبوده و هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که بخیه زده شده کشیده شود!

گذشته از این، وقتی دریافتی از بیمار به صندوق بیمارستان می رود، چه دخلی به پزشک و پرستار دارد که بیمار پول بدهد یا نه! ای کاش مسوولین وزارت بهداشت به جای انجام حرکات عوامفریبانه، اقدامی در جهت رفع مشکلات قانونی پزشکان و پرستاران خدوم مهین مان که شب و روز برای رفع آلام و نجات جان انسان ها تلاش میکنند، انجام میدادند، تا کمتر شاهد اتفاقاتی از این دست باشیم، کم نیستند بیمارانی که بخاطر مشکل مالی قید درمان را می زنند و این فقط نمونه ای از این دست بود. (3373428) (alef-13)
 
نوید
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۲:۰۸:۰۲
اقایون محترم شما دارین به قشری توهین میکنیین که فردا دم مطبشون با التماس نشستین که بهتون وقت بدن پس حد خودتونو بدونید اون افتابه به گردن دزدا میندازن نه اساتید شما ادمای عادی حتی نباید به خودتون اجازه بدین که راجع به قشر همیشه در صحنه چه در جنگ چه در صلح اظهار نظر کنید (3373438) (alef-13)
 
رامین
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۲:۴۲:۱۲
لعنت خدا برشما نامردا اخه بچه پنج ساله چه گناهی داره (3373453) (alef-13)
 
حسین خالدی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۲:۴۸:۳۲
دختر 5 ساله ایی که یکبار زجر بخیه شدن را تحمل کرده واقعا براش غیر قابل تحمل هستش که یکبار دیگه این شکنجه را تحمل کنه
از همه برام مهم تر اینه دقیقا دکتر و قصاص کنن (3373456) (alef-13)
 
م ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۴:۳۰:۵۰
حتی اگر تخلف نبوده نباید این کار بکنند. باید وجدان و اخلاق حاکم بر جامعه باشد. پزشک و بیمارستان نماد انسان دوستی باید باشد. حتما نظام بید تمهیداتی به اندیشد که زرپرستی باعث چنین فجایعی نشود. و مردم از حداقل امنیت درمانی برخوردار باشند. (3373484) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۰۹:۰۲
کدوم نرخ دولتی بخوای جاهای دولتی بری که از شش صب باید بری بشینی اونجا یه شماره ویزیت بدن.
برای رفتن
تو تامین اجتماعی هم باید از بدنت بپرسی فردا مریض میشی زنگ بزنم نوبت بگیرم وقت داشتی نوبت میده والا خبری از ویزیت نیست اونم فقط یه خط تلفن داره. (3373651) (alef-13)
 
zbm
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۸:۲۷:۴۹
ای کاش دین ندارها لاقل مردانگی داشتن ..
من خودم امسال برای یه جزاحی پلاستیک پیش یه دکتر که عنوان چهره ماندگار رو داشت رفتم .
چهره ماندگار هفت میلیون زیر میزی می خواست . (3373708) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۰:۴۴:۴۷
اخلاق در مناظره های سال88 لگد کوب شد (3374049) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۰:۴۷:۳۴
میخواستند با هواپیما بروند نشد پس میشه بگید با چی رفتتند حتما خودروی ملی پراید (3374055) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۱:۰۳:۵۴
نادر هم نیست! سال 90 دو نفر را که پول نداشتن با آمبولانس بردن خارج از شهر رها کردن اما چون کسی پیگیری نکرد اونا رو تحویل بهزیستی دادن و دولت پاکستان و مهرورزآن هم اون رو تکذیب کرد و خلاص شدن اما خوشبختانه اینبار وزارت بهداشت مسئولیت را پذیرفت و نگذاشته یک قربانی دیگر بی دفاع بماند. (3374095) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۱:۱۵:۲۲
بنظر اقای وزیر بهداشت و وزیر رفاه و کار را بفرستید یه دوره بره کوبا و ساختار بیمه ای و رفاه بهداشتی ان کشور را ببیند و درس بگیرد کشوری که 50 سال بغل گوش امریکا تحریم بود حتی مارادونا و اغلب امریکایها برای معالجه به ان کشور برای مداوا میروند (3374128) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۱:۱۵:۳۸
وقتی مهران مدیری پته این گروه پزشک تاجر مسلک را ریخت بیرون از وزیر و معاون وزیر و دکترای بیمارستان و روسای بیمارستانها شروع با داد قال و قطع برنامه این سریال کردند و وامصیبتا سر دادند بابا این واقعیت تو کادر پزشکی است که با مریض مثل محکوم و زندانی رفتار میکنند و میگویند تا پول داری رفیقیتیم عاشق بند کیفتیم پول نداری زودی بخیتو باز میکنند و یا با تخت بیمارستان تو زمینهای کشاورزی اطراف تهران رهات میکنند. (3374132) (alef-13)
 
محمدجلال ابادی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۱:۲۰:۳۳
اینکه میگن اخرالزمان شده همینه واقعا ک اخرالزمان شده خدایا امام زمان مارا برسان (3374142) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۲:۱۵:۳۴
لطفا اول ي خورده فك كنيد بعد نظر بديد هزينه بيمارستان دولتي به صندوق بيمارستان واريز ميشه تو جيب پزشك وپرستار نميره پس اگه تعصب وكينه از پزشكانو بزاريد كنار متوجه ميشيد اين قضيه دخلي به اونا نداشته كه بخوان بخيه بكشن مگه مطب شخصي ي دكتر بوده تازه تو مطبم اينكارو نميكنن دكتر خيلي پولي باشه اول پولو ميگيره بعد بخيه ميكنه من خودم جراح زنانم ي سزارين تو بيمارستان دولتي ميبرم اصلا نميدونم هزينه عمل چقد ميشه به من چه مگه من رييس بيمارستانم كه پرداخت هزينه برام مهم باشه من بعدا پولمو از دولت ميگيرم لطفا عاقل ومنطقي باشيد وگول جو سازي تلويزيونو نخوريد (3374268) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۰۹:۱۴
بابا به نظرم همش جو سازیه (3374436) (alef-13)
 
یه ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۱۶:۱۵
واقعا خسته نباشید تمام کاری که کردین همین بود؟ تحقیق و بررسی؟
چند روز پیش تو شهرستان ایذه یه نفر به خاطر کوتاهی اتش نشانی میسوزه
حالا هم پزشکای قسم خورده تاوان بی پولی یه خانواده رو از بچه میگیرن

دیگه دارین حال مردمو به هم میزنین... (3374455) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۵۴:۳۶
چه ها سلام.این قضیه پزشک خمینی شهر اصلا صحت نداره .
ایشون شوهر دوست من بوده.طب اورژانس که طرحی. فقط دستور سوچور رو تو پرونده مینویسه.بعد پرستار شروع میکنه به زدن سوچور که همراه مریض پس از پرس و جو میاد میگه براش بخیه نزنین من پول ندارم بچه ها یک سوچور زده بودن وهمون جوری زخم پانسمان میکنن.مریض دوباره پیش پزشک نمیره وبدون اطلاع بیمارستان و ترک میکنه که پرستارپرونده رو برا پزشک میبره و اون مینویسه بیمار بدونن اطلاع بیمارستان رو ترک کرد.الانم معلوم نیست این موضوع چه جور و از کجا پخش شده. چون اصلا پدرو مادر بچه هم شکایتی نکردن. درضمن وقتی یک بیمار خودش به یه پروسه رضایت نمیده باید به زور براش سوچور میزدن؟؟؟؟؟ اما ماجرا کاملا متفاوت بیان شده.بیچاره آقای دکتر یه آدم متدین و با اخلاقه که تو دانشگاه اصفهان به خوبی معروف بود. حالا اینطور با حیثیتش بازی کردن. دیروز اومدن باز داشتش کردن. بدون هیچ شاکی خصوصی... (3374598) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۳:۵۸:۵۶
متاسفانه خبرهای دروغ و وارونه به سرعت توسط سایتهای خبری پخش میشه بدون اینکه در موردش تحقیقی صورت بگیره
سایتهای خبری هم به نوعی با احساسات مردم بازی میکنن و با جوسازی آمار بازدید خودشون رو زیاد میکنن
بد نبود الف این رو هم پخش میکرد
وایت متفاوت از ماجرای کشیدن بخیه کودک اصفهانی
در تاریخ 94/9/6 کودک چهار ساله صدرا زاهدپور به علت زخم چانه به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر برده میشود.
متخصص طب اورژانس پس از معاینه دستور بخیه کردن زخم را می دهد.

پرستار کشیک شروع به بخیه زدن می کند، در همین حین همراه بیمار جهت تکمیل پرونده و تسویه حساب به قسمت اداری می رود و بر می گردد و می گوید هزینه 50 هزار تومان زیاد است و قادر به پرداخت آن نیست.

از آنجا که پرستار موظف به تکمیل پرونده و ضمیمه کردن فرم تسویه حساب به پرونده است (وگرنه قانونا کسورات می خورد و هزینه وصول نشده به صندوق بیمارستان از حقوق آخر ماهش کسر می شود!) از همراه بیمار کسب تکلیف میکند که چکار کند.

مادر بیمار می گوید هزینه زیاد است، اگر بخیه نشود چه؟ به او می گویند زخم بزرگ نیست ، زیر چانه است (در دید نیست) و بچه دختر نیست، بخیه نشود هم مشکلی به وجود نمی آید، خودش جوش میخورد ولی ممکن است کمی جای آن بماند.

مادر تصمیم به بردن کودک می گیرد، زخم کودک با یک بخیه زده شده پانسمان شده و پرونده بدون طی مراحل قانونی نیمه کاره می ماند و مادر و بیمار بیمارستان را ترک میکنند.

چند روز بعد مادر توسط پرسنل اخراجی بیمارستان تحریک به شکایت میشود، و در تاریخ 94/9/15 اتفاق افتاده به صورت وارونه (کشیدن بخیه توسط پرسنل درمانی!) رسانه ای میشود.

مسوولین وزارت بهداشت بجای کشف حقیقت ، بر موج احساسات پاک جامعه سوار شده و خبر از تعلیق و بازداشت! پرسنل درمانی؛ و درمان کودک توسط جراح پلاستیک! را می دهند.

اگر هر کدام از ما کمی وجدان داشته باشیم و کمی عقلانی فکر کنیم متوجه خواهیم شد که این قضایا به جز دروغ و جو سازی علیه پرسنل درمانی، چیز دیگری نبوده و هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که بخیه زده شده کشیده شود!

گذشته از این، وقتی دریافتی از بیمار به صندوق بیمارستان می رود، چه دخلی به پزشک و پرستار دارد که بیمار پول بدهد یا نه! ای کاش مسوولین وزارت بهداشت به جای انجام حرکات عوامفریبانه، اقدامی در جهت رفع مشکلات قانونی پزشکان و پرستاران خدوم مهین مان که شب و روز برای رفع آلام و نجات جان انسان ها تلاش میکنند، انجام میدادند، تا کمتر شاهد اتفاقاتی از این دست باشیم، کم نیستند بیمارانی که بخاطر مشکل مالی قید درمان را می زنند و این فقط نمونه ای از این دست بود. (3374617) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۴:۱۱:۳۰
والا شما مردم به خون ما پزشكا تشنه ايد من منكر پول پرستي خيل كثيري از همكارا نيستم كه حتي براي ماهم ازاردهندست ولي ايا همه چيز اين مملكت اوكيه چقد ميشه بع قيمتاي اجناس تو بازار اعتماد كرد كدوم يك از شما با خيال راحت خريد ميكتيد ومطمينيد سرتون كلاه نرفته فراموش نكنيد همون پرشكاي پول پرست جون عزيزان شما را بارها نحات دادن ونزاشتن داغ رو دلتون بشينه دست از اين رفتاراي خصمانه برداريد كاري نكنيد كع پزشكاي دلسوز كه كم هم نيستن از كار كردن براي شما خسته ودلزده بشن وبه چشم ادماي بي چشم ورو بهتون نگاه كنن فراموش نكنيد ما ميتونيم خيلي راحت تو كشور هاي همسايه نظير دبي درامد عالي داشته باشيم پس خودتو درست كنيد چون درنهايت دودش تو چشم خودتون ميره (3374655) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۹:۰۵:۲۹
جناب دکتر با استعداد که می‌خواهی بری دبی و فرار مغزها بشی!
فرق من و شما اینه که شما چند تا تست رو بهتر زدی وگرنه من به جای شما که از تمام امکانات دولتی و حقوق این ملت بیشترین بهره رو بردی نشسته بودم.
صد حیف که این کنکور شده معیار استعدادیابی و نخبه‌های کشور! (3375361) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۰۳:۲۸:۰۹
عزیزم بعد از اینکه چند تا تست بیشتر از شما زده 7 سال رفته درس خونده اونم درسی که تو و امسال تو تو تمام عمرتونم نخوندی 2 سال آخرشم یه شب در میون تو بیمارستانها زمانی که تو تو خواب ناز بودی بالای سر بیمارای شما بوده تازه بعدش 2 سال رفته طرح اونم جایی که تو امثال تو یک روز هم اونجا دووم نمیاری. تازه بعدش شده یه پزشک عمومی بدون پول که باید بره واسه تخصص گرفتن که اونم داستان خودشو داره .اینا رو گفتم تا اطلاعاتت زیاد بشه (3378950) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۰۳:۳۱:۵۰
همین حالا... در برنامه "شبکه ما" شبکه دو خوشبختانه بالاخره اصل قضیه بیان شده و قبول کردن سر و صداها یک پروپاگاندا بوده. بخیه ای زده نشده که کشیده بشه. به درخواست همراه(مادر) بیمار که از عواقب بخیه نکردن استعلام کرده بود، و به سه دلیل: وضعیت زخم بینابینی بوده، زخم زیر چانه قرار داشته، بیمار پسر بوده، تنها عارضه احتمالی، اندکی لک بهبود زخم برآورد شده و بیمار با رضایت رفته. اما در بیرون از اورژانس توسط یکی از کارکنان تحریک شده و این داستان شکل می گیرد. (3378953) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۱:۰۸:۰۵
واه واه واه. چه پرادعا. چه بي حيا. خب برو دبي. كي جلوتو گرفته.درستو اينجا خوندي پول مملكت تو گلو تو ريخته شده اونوقت مدعي هم هستي؟ (3376790) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۴:۵۹:۴۲
🍀به نام آفریدگار مهربان 🍀
اینک که چند روز از ماجرای ناگوار بیمارستان خمینی شهر میگذرد و غبار هیجان رسانه ای تا حدودی فرونشسته است ، شاید بتوان منطقی و دور از جنجال درباره ابعاد آن سخن گفت .مانندحوادث پیشین ،روایات مختلف و متناقضی از ماجرا بیان شده که هیچیک صد درصد قابل قبول نیست، اما در بدترین شکل می توان تصور کرد، در یک بیمارستان دولتی (که پزشک و بیمار باهم هیچ رابطه مالی ندارند)به علت عدم پرداخت هزینه درمانی به صندوق بیمارستان بخیه کودکی کشیده شده است. بیشک این رفتار کاری پسندیده و قابل دفاع نیست ،هرچند که به نظر میرسد در این زمینه بیشتر باید کادر مالی اداری بیمارستان پاسخگو باشند تا کادر درمانی.همچنین با رعایت انصاف باید اعتراف کرد کادر اداری هم مجری ای بیش نیستند و در صورت عدم دریافت وجه موظف به پرداخت آن از محل حقوق خود هستند. آنچه تعجب رابر می انگیزد ، این است که آیا واکنش این چنین جنجالی و پرهیجان از رسانه ملی( !!!!)و وزیر محترم بهداشت ودستگاه متبوع ایشان با واقعه ای غیر حیاتی و نه چندان خطرناک در حالیکه هزاران اتفاق خرد وکلان بسیارمهمتر در حال روی دادن است، متناسب با خطا بوده است یا خیر ؟ سوال دیگر اینکه اگر مسئله ای مشابه در کلینیکها وبیمارستانهای تحت مدیریت شخصی جناب وزیر وهمکارانشان رخ میداد تا این حد ابعاد رسانه ای پیدا میکرد یا با کدخدامنشی پرده پوشی می شد؟ آیا چنین حساسیتی در قبال سایر اتفاقات فاجعه باری که بر جامعه پزشکی ودیگر آحاد جامعه تحمیل می شود مشاهده می شود؟ جامعه پزشکی از جناب وزیر و سازمان نظام پزشکی توقع آن را ندارد که از ماجرا چشم پوشی کنند اما حداقل رعایت انصاف در برخورد با این خطا انتظار زیادی نیست و هنگامی که این انصاف رعایت نمی شود خواسته یا ناخواسته ذهن به سمت اهداف پشت پرده بهره برداری اجتماعی از ماجرا منحرف میشود .بی تردیداگر اقدام کادر درمانی اداری بیمارستان را ناپسند و غیر اخلاقی دانسته ومحکوم نماییم ، اقدام افراد بدنه جامعه پزشکی دردامن زدن به جنجال ،در حالیکه به رغم مردم عادی از مشکلات ومسایل درونی مجموعه های تحت مدیریت خود آگاهند اما تجاهل العارف کرده و سهم خودرا در این نابسامانی پنهان میکنند، به مراتب هزاران بار بیشترباید غیر اخلاقی دانست ومحکوم کرد.کسی مدعی مبرا بودن جامعه پزشکی از خطا نیست، اما بارها و بارها گفته شده است که دود تخریب رابطه پزشک وبیمارنهایتا باز در چشم مردم خواهد رفت وطبابت را از اهداف والای انسانی دور کرده ودر ردیف مشاغل دیگر قرار خواهد داد ، اما افسوس که« باد کاران »نمی دانند روزی جز توفان چیزی درو نخواهند کرد.
در پایان برای چندمین بار به مسئولین دست اندکار جامعه پزشکی در وزارتخانه و سازمانهای نظام پزشکی مشفقانه عرض می کنیم این راه برخورد با خطاهای جامعه پزشکی نیست.رسانه ای کردن اینچنین ماجرا فقط می تواند به مثابه بر سر شاخ بن بریدن باشد .در چند هفته اخیر جامعه پزشکی شاهد از دست رفتن چندین سرمایه خود بود .باید پرسید پس چرا نسبت به سانحه تاسف بار در گذشت دکتر صادقی ودکتر پویان و خانم دکتر ......واکنش رسانه ای در این حجم نداشتیم .چرا رسانه میلی!!!ابعاد فاجعه بار عدم کمک رسانی مردم به دکتر صادقی را که در حال جان دادن کمک میخواست را بررسی نکرد و به چالش نکشید.آیا اگر مردم در آن صحنه به جای فیلم گرفتن از آن صحنه دلخراش ، ندای استمداد دکتر صادقی را می شنیدند،آیا اکنون مردم غرب کشور عزادار از دست دادن این جراح عروق بر جسته در حال خدمت به مناطق محروم بودند و آیا اکنون دکتر صادقی زنده نبود ؟اگر آتش نشانی میتوانست آتش برافروخته شده در ایذه را خاموش میکرد اکنون خانم دندانپزشک در حال خدمت به مردم محروم ایذه نبود،؟آیا اگر وزارت راه جاده کذایی مرگبار را ترمیم میکرد آیا مردم منطقه محروم کاشمر از خدمات جراح مغز و.اعصاب محروم می شدند؟ایا جان این سه سرمایه ملی کشور که برای تربیت آنها سرمایه و عمر کلانی صرف شده بود، اندازه یک زخم دو سانتی متری سطحی ارزش نداشت ؟ اگر داشت پس کو حساسیتها و رگ گردن بر جسته شدن ها ...آیا پزشکان از مردم نیستند و.نمیشود کمی از ژست مردم دوستی !!!!را صرف آنها کرد .
ما پزشکان اگر سکوت میکنیم به لحاظ تربیت و نجابت است نه نا آگاهی وبی تفاوتی چون آموخته ایم درمانگر باشیم نه دردزاو اگر در میان ما چون دیگر اقشار آدم نابابی ورود پیدا کرده و طبابت را با تجارت اشتباه میگیرد، چرا همه باید تاوان دهیم . .اجازه دهید این سکوت محترمانه در همان بغض بماند و سر باز نکند که نه به نفع پرستندگان میز هاست نه مردم.بگذارید طبیب با عشق ذاتی اش خدمت کند نه با دستور و بخشنامه .اجازه ندهید آخرین پرده دریده شود که دیگر نه تو مانی و نه من .
ّ...🌹.پزشکان ایران زمین 🌹... (3374813) (alef-13)
 
عرفانی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۷:۵۰:۰۸
هر طور بوده حتی اگر پدر کودک پول داشته و قرار بر ندادن وجه درمان بوده سوال اینجاست برای کشیدن بخیه از صورت کودک معصوم چقدر باید سنگ دل بود (3375196) (alef-3)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۷:۵۸:۱۸
یقینا ظهور این اتفاقات فراداعشی نتیجه بی تدبیری وزارت بهداشت در افزایش 6برابری درامد پزشکان از محل فروش نفت 30 دلاری و قطع یارانه ها است، پزشکان تا قبل از طرح وزیر هم پردرامدترین قشر جامعه بودند و یقینا این طرح به اصطلاح ارتقای سلامت فقط منجر به اقتصادی تر شدن نگاه پزشکان و عمیقتر شدن فاصله طبقاتی و نابودی اقتصاد کشور خواهد شد، جای بسی تاسف است بجای مجازات چند پزشک زیر میزی بگیر تمام درامد کشور را بناحق ازروی میز تقدیم پزشکام کردند و نتیجه ان شد اینگونه وحشیگریها که به کرات شاهد تکرار ان هستیم و این یک نمونه کوچک از خروار است . (3375211) (alef-13)
 
حیدری
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۸:۰۵:۱۴
خواهشمندم اخراجشان کنید تا بدانندرعیت
چی میکشیم (3375227) (alef-3)
 
نحوی
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۸:۴۲:۱۲
دقت کردید:‏
‏1 ـ وقتی متخصصان و استادان علوم انسانی یا فنی‌مهندسی سخنرانی می‌کنند یا مطلبی می‌نویسند، دربارۀ معضلات جامعه از منظر رشتۀ خود ‏بحث و تحلیل می‌کنند و پیشنهادهایی برای رفع مصائب جامعه ارائه می‌دهند.‏
‏2 ـ وقتی متخصصان و دانش‌آموختگان رشته‌های پزشکی و علوم وابسته سخنرانی می‌کنند یا مطلبی می‌نویسند، دربارۀ مشکلات صنفی، ‏سختی‌های کار، دستمزد اندک نسبت به دانش [!]، طرح خدمت در مناطق دورافتاده و خلاصه گرفتاری‌های شغلی یا شخصی‌شان بحث می‌کنند و ‏پیشنهادهایی برای بهبود وضع خودشان ارائه می‌دهند.‏
از اینجا می‌شود فهمید که متخصصان هر رشته با چه دیدگاهی به دنبال کسب تخصص و مراتب عالی علمی رفتند؛ کمک به سرزمین‌شان، یا ‏هم‌یاری برای جیب‌شان.‏
منظور من پیشگامان علم پزشکی نیست که مرزهای دانش را در خدمت به انسان به پیش برده‌اند. بلکه هدفم کسانی است که این حرفه را فقط ‏به‌عنوان یک «فن» و نه دانش آموخته‌اند، در کل زندگی‌شان حتی یک مقالۀ علمی از آنها منتشر نمی‌شود، آخرین مطلبی که خوانده‌اند، درس‌های ‏دانشگاه‌شان است، مدعی داشتن فضل و علم هستند، اما در رفتار حرفه‌ای، مانند پایین‌ترین اقشار جامعه فقط به کسب درآمدهای روی میزی و اگر ‏نشد، زیرمیزی می‌اندیشند.‏
نمی‌خواهم به لحاف‌دوزها بی‌احترامی کنم، اما یک لحاف‌دوز که ادعای فضل و کمالات ندارد، ممکن است اگر دستمزد کافی نگیرد، کوک‌هایی را ‏که زده، باز کند؛ وقتی یک پزشک یا پرستار که می‌دانیم واجد چه ادعاهایی هستند و خود را از اقشار بالای اجتماعی می‌دانند، چنین می‌کنند، با ‏چه صنفی باید قیاس شوند؟!‏ (3375302) (alef-13)
 
سارا
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۸:۴۳:۲۶
با سلام من دکتر ماما در بیمارستان اشرفی سده هستم و این قضیه کاملا درست است و جایه شایعه سازی نبوده من اوایل فکر میکردم که این خبر چندان مهم نیست و حل میشود ولی با امدن پلیس و دستگیری پرستار و دکتر تازه متوجه قضیه شدم پرونده پزشکی پرستار و دکتر معالج گرفته شده و بازداشت شدند تا دادگاه حکم را اجرا کند با تشکر (3375307) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۹:۴۲:۳۰
ما کشوری ثروتمند هستیم که حتی پول پرداخت بخیه را نداریم (3375427) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۰:۱۰:۲۳
سلام واقعا جاي تاسف دارد كه پزشكان جامعه به يك برنامه طنز كه واقعيتهاي جامعه پزشكي را نشان ميداد چنان سرو صداي راه انداختند كه انگار قيامت شده ولي حالا كه يك نمونه كوچك از اتفاقات ناگواري كه در بيمارستانها و مراكز درماني رخ داده و حتي رسانه اي شده است كوچكترين اعتراضي به اين واقعه غير انساني نشان نداده اند چون اينچنين موضوعاتي برايشان عادي است (3375499) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۰:۴۴:۵۹
سلام اگه راست میگن جوازشون را باطل کنن البته همهش حرفه هیچ کاری نمیکنن (3375571) (alef-13)
 
..........
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۲۰:۴۷:۴۸
خدا به دادمون برسه ..فقط خودش (3375578) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۱:۱۵:۳۱
خدا خیر نبینه واقعا دلم سوخت به خاطر نداشتن پول بخیه را برداشتند خاک تو سز دکتر و پرستارکنن باید به خاطر این مجازات بشن صد در صد اگر موافقی لایک بدین... الهی خیر نبینین دکتر و پرستار (3375974) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۰۹:۰۶:۳۴
از برخورد قاطع وزیر بهداشت برای اخراجی پزشک و پرستار خاطی بی نهایت سپاسگزاریم.
باشد که درس عبرتی برای همگان شود. (3376352) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۶:۱۶:۵۸
لطفا هر خبری رو که میشنوین زود باور نکنین این میشه قضاوت یک طرفه که فقط اومدن شکایت مادر رو مطرح کردن برین دفاعیه های پزشک و پرستار رو هم بخونین بعد نظر بدین اقایون و خانم های مثلا انسان (3377782) (alef-11)
 
درسا
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۸:۰۶:۱۶
شما که خيلي قضاوت سرت ميشه بايد بدوني که به هر دليليم که باشه این که یه پزشک بخيه ای رو که زده باز کنه اونم از یه بچه اونم از صورت لطيفش هيچ توجيهي نداره. گيرم که پول نداده گيرم که دروغ گفته گيرم که اصلا فحاشي کرده به نظرت اصن این عکس العمل جور در مياد.جناب مثلا انساننننن. لعنت به طرز فکر تو و امثال تو. (3378074) (alef-11)
 
mahmood shahbazi
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۲۰:۰۷:۴۱
!!!!!!!!!!!!!! خدایا شکرت وای خدا چی میشنوم!!!!!!!!!!!!!!! (3378370) (alef-11)
 
maryam
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۰۱:۲۶:۰۲
به مدت دو سال تو بیمارستان شیرازبه عنوان منشی کار میکردم از آنجایی که وزارت محترم بهداشت بدون برنامه ریزی طرح پزشک خانواده رو اجرا میکنن به خاطر نامه ارجاع بیمار به پزشک حمله ور میشد به خدا حتی پزشک رو میزدن یادمه حامله بودم بیمار به خاطر نبود نامه ارجاع به من حمله ور شد پزشک بخش از من دفاع کرد تا نکنه آسیبی به بچه ام برسه باور کنید هم پزشک و هم من رو حسابی زدن اون موقع جناب وزیر کجا بودن که از ما دفاع کنند شکایتمون هم بی نتیجه بود (3378894) (alef-11)
 
saeid
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۰۶:۳۵:۳۶
لطفا در موقع زايمان
حتما پول همراه داشته باشيد چون ممکنه دکتربعد از بدنيا اومدن بچه وقتي بفهمه پول نداريد شکمتون رو دوباره باز کنه بچه رو بزاره توش.آدميزاد بي غذا دو ماه دوام مي آورد
بي آب ، دو هفته

بي هوا ، چند دقيقه
 
بي”وجـــدان”، خـيلي

متاسفانه خيلي ! (3378982) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۱۷:۳۸:۴۷
به نظر من بودجه خیلی از سازمانها باید گرفته شود ویا کم شود وبه بهداشت داده شود تا احدی مشکل درمان نداشته باشد (3380011) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۱۸:۰۷:۵۱
سلام بر همگی،
دوستان عزیز...
ممکن است بنده الان به توجیه برای دکترها و پرستارها متهم بشوم.
ولی ببینید چند مساله هست که در این قضیه برای من قابل فهم نیست:
۱- وقتی شما در بیمارستان دولتی برای درمان می روید، پولی که از شما گرفته می شود به حساب بیمارستان و در اصل به حساب دانشگاه علوم پزشکی منطقه ریخته میشه... و اون دکترها و کادری که اونجا کار میکنن مستقیم ذی نفع نیستند، بلکه در نهایت به اونها حقوق و کارانه ای داده می شه. پس خیلی دور از ذهنه که بخاطر پول بیمارستان همچین کاری شده باشه.
۲- من مادرم بیماری آسم داره و چند وقت یکبار شب باید ببریم اورژانس. توی اورژانس ها یک قسمتی هست که بخیه و کارهای سرپایی انجام میدن. اونجا دکتر و پرستاری که هستند سرشون شلوغه و اصلا نمی دونن که چه کسی پول داده یا چه کسی مددکاری رفته یا چه کسی نداده هنوز. مشغول کارشون هستند. اگر پرونده تشکیل داده بشه کارو انجام میدن و بدون پرونده اصلا انجام نمیدن کاری.
۳- خیلی وقتا که کسی میاد و پول نداره میفرستن مددکاری بیمارستان که نامه ای چیزی بگیره یا کمکی بشه که کار با تخفیف انجام شه.
۴- چه دلیلی داره وقتی یک کاری انجام شده که دکتر و پرستار بابت اون پولی نگرفتن بعدا بیان این رو بکشن. و آیا مریض یا همراهانش اصلا اجازه میدن که چنین کاری انجام شه؟ خیلی بعیده که بخیه زده بشه و بعد بگن بکشید. این جور مواقع کار به انتظامات و حراست و سوپروایزر بیمارستان کشیده می شه.
۵- کسی که کاری رو انجام میده فکر عواقب اون رو هم میکنه. خیلی بعیده که یک آدم با تجربه بیاد دست به چنین کار ناشیانه ای که توی اخبار مدام گفته میشه بزنه و نتونه با عقلش بسنجه که چه عواقب بدی می تونه داشته باشه
به این خاطر به عنوان کسی که چند ساله توی بیمارستانای مختلف تهران مامانم را می برم و زیاد با این جور جاها سر و کار داشتم نمی تونم باور کنم چنین سناریویی را. کاش میشد با خود اون دکتر و پرستار مصاحبه کرد. و حرفشون رو شنید. ضمنا با بابا و مامان اون بچه.
من الله التوفیق (3380100) (alef-13)
 
زهره
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۲۰:۵۵:۰۹
زدن تو گوش پرستار درست نیست!! به چشم دیدم که شکایت هم ازشون بجایی نمیرسه. وقتی تو بیمارستان پرستار مادرم رو موقع عوض کردن ملحفه کتک زده. با سیلی زده رو پای شکسته اش!! اخرشم تو اتاق عمل فوت شد مادر بنده و معلوم نشد چرا؟ میخواید انگیزه ی پرستار شدنتون از بین نره؟ انگیزه ی خدمت به مردم! نگاه کنید ببینید خیلی ها در شغلهای دشوار با درامد کم چطوری دارن جون میکنن! اونوقت با درامد و مزایا بعضی پرستارها جوری رفتار میکنن که انگار باید پاشونم ببوسی! اونم در حالیکه تو بیمارستانهای مشهد همیشه یه همراه واجبه که اماده به خدمت کارای مریض رو انجام بده و پرستار بعد از ده بار خواهش همراه بیاد یه سر بزنه که سرم مریض تموم شده. دست پرستارها و دکترهای زحمت کش درد نکنه! ولی پرستاری و پزشکی رو خیلی ها با خواب و خیال قلت زدن تو پول انتخاب میکنن تا میبینن یه مقدار سختی داره ترش کردناشونو میزارن برای مریض و همراه. انسانیت و اعصاب ندارن نیان تو اینکار که جون مردم دستشونه (3380387) (alef-13)
 
بی طرف
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۲:۲۲:۴۰
این خبر مشکل داره چون کل ماجرا گفته نشده خود پدر و مادر بچه رضایت ندادن بخیه زده بشه اشتباه اینجا بوده که آزشون نخواستن که کتبا بنویسن که رضایت به بخیه نمیدن (3382536) (alef-3)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۲:۴۸:۱۹
همه ی این حرفا درست ولی کسی از مسولان بپرسه چرای بابای پسره تو این مملکت ثروتمند 100 هزار تومن نداشته بده؟این ایران کی میخواد رنگ آرامش بگیره؟حالا دکتر و پرستار رو دادگاهی کردین اصن کتکشون بزنین.هزینه ی شرمنده شدن پدر در برار خانوادش رو چه جور میخواین پس بدین؟به خدا این حادثه یک قطره از این دریاست.متاسفم به ایرانی بودنم از اینکه فقط خودمون رو گول میزنیم نفوذ داریم از نظر علمی فلانیم.از نظر فرهنگی فلانیم.پدرای ما پیش خونوادشون شرمندن.جوونای مملکت پیش خونوادشون شرمندن (3382564) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۲۳:۳۵:۵۵
من خودم پرستارم از بس پزسک سالاریه تد این مملکت پرستار بیچاره مجبوره هر جی پزسک نوشت اجرا کنه، اصلا پرستار تقصیر نداره (3389668) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.