توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418735
شرط بغداد برای پرداخت بودجه به اربیل
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
یک عضو کرد پارلمان عراق گفت بغداد به شرط تعهد اربیل به صادرات نفت بودجه را روانه اربیل می کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ همزمان با بالاگرفتن اعتراض اصناف مختلف اقلیم کردستان عراق نسبت به وضعیت نامناسب مالی و تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و آمادگی اقلیم برای توافق کامل با بغداد یک عضو کمیته دارایی پارلمان عراق گفت اگر اقلیم به تعهد خود عمل کند بغدادحقوق کارکنان را پرداخت خواهد کرد.

روز یکشنبه نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در کنفرانسی مطبوعاتی به رسانه های کردی در اقلیم گفت: ما حاضریم میزان نفت درخواستی را تحویل بغداد دهیم به شرط آنکه بغداد حقوق کامل کارکنان اقلیم را پرداخت کند.

احمد حاجی رشید عضو کمیته دارایی پارلمان عراق در این خصوص به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: اگر اقلیم روزانه و بطور روتین 550 هزار بشکه نفت در اختیار بغداد قرار دهد حکومت عراق ماهیانه 400 تا 500 میلیون دلار روانه اقلیم خواهد کرد و این هم برای تامین حقوق همه کارکنان شاغل در اقلیم کردستان عراق کافی نخواهد بود.

وی افزود: دولت اقلیم کردستان عراق خوب واقف است که بغداد نمی تواند حقوق همه کارکنان را پرداخت کند چون بغداد تنها 688 هزار و 221 تن را به عنوان کارمند به رسمیت می شناسد در حالیکه در اقلیم هم اکنون یک میلیون و 400 هزار حقوق بگیر وجود دارد و اگر بغداد چنین کاری بکند به معنای اعتراف به آمار جدید است.

به گفته این عضو کرد پارلمان عراق یکی دیگر از راههای حل مشکل حقوق کارکنان اقلیم این است که دولت اقلیم در مقابل تحویل 550 هزار بشکه به بغداد مقدارتعیین شده را دریافت و برای تامین حقوق بقیه کارکنان نیز مستقلا بتواند نفت بفروشد.
 
کلمات کلیدی : عراق + پارلمان عراق + اقلیم کردستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.