توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502939
بلومبرگ:برگزاری نمایشگاه دمشق اعلام پیروزی اسد است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
یک نشریه آمریکایی در گزارشی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تجارت دمشق که با حضور شرکت‌هایی از ده‌ها کشور جهان برگزار خواهد شد، نوشت که برگزاری این نمایشگاه اعلام پیروزی بشار است.

به گزارش تسنیم، نشریه آمریکایی «بلومبرگ» نمایشگاه تجارت در سوریه را که قرار است اواخر امروز  در دمشق گشایش یابد، اعلام پیروزی بشار اسد و متحدانش توصیف کرد. 

بشار اسد و متحدانش از برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی تجارت در سوریه طی پنج سال گذشته برای اعلام پیروزی خود به کشورهایی که سعی در سرنگونی وی داشته اند، استفاده می کنند.

پرچم 23 کشور به عنوان شرکت کنندگان مستقیم این نمایشگاه و پرچم نمایندگان 20 کشور دیگر در ورودی این نمایشگاه در شهر دمشق، پایتخت سوریه به اهتزاز درآمده است.   

این نمایشگاه را عماد خمیس، نخست وزیر سوریه اواخر روز پنج شنبه افتتاح خواهد کرد.

ایران و روسیه و همچنین کشور چین، در صدر فهرست شرکت کنندگان در این نمایشگاه قرار دارند. 

به گفته خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، شرکت هایی از فرانسه، آلمان و انگلیس هم در این نمایشگاه شرکت دارند.

بشار اسد با کمک نیروهای ایرانی و روس قدرتش را مستحکم تر کرده است. ارتش مناطق راهبردی و شهرهای اصلی را از مخالفان سوریه پس گرفت و شمار زیادی از  شورشیان و حامیان دولت سوریه هم داعش را وادار به عقب نشینی کرده اند.

درخواست های رهبران غربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس برای کناره گیری اسد به منظور رسیدن به حل و فصلی مذاکره شده، متوقف شده است. تلاش های صلح به هیچ پیشرفت مهمی ختم نشده است. 

رابرت فورد، سفیر سابق آمریکا ماه گذشته در گفتگو با سی ان ان گفت: «اسد به میزان گسترده ای جنگ داخلی را برده است و در مسند قدرت باقی خواهد ماند.»

وی گفت: واقعیت ناراحت کننده این است که شورشیان سوریه که با حمایت آمریکا علیه اسد می جنگند، شکست خورده اند. 

خبرگزاری سانا به نقل از خمیس گفت: کشور سوریه به سرعت خود را باز می یابد و لازم است که ما با ارتش عربی سوریه در پیروزی و در ایجاد آینده ای خوب برای مردممان شریک باشیم. 

وی گفت، پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی دمشق «اعلام پیروزی اقتصادی است و نشان دهنده آمادگی روشن و واقعی برای آغاز روند بازسازی است.»

روزنامه الوطن نیز نوشت: سوریه این پیام را به کل جهان می رساند که پیروزی بر تروریسم و کشورهای حامی تروریسم (با اشاره به کشورهای غربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس) نزدیک است.

محمد رامز ترجمان، وزیر اطلاع رسانی سوریه نیز گفت، برگزاری این نمایشگاه به کل جهان نشان داد که سوریه رو به جلو پیش می رود و فرهنگ زندگی در میان سوری ها قوی تر از تروریسم است.
 
کلمات کلیدی : بلومبرگ+اسد+نمایشگاه دمشق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.