نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345141
معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد؛
آمار استفاده ایرانیها از اینترنت موبایل/مصرف ۳۸۷ ترابایت در یکسال
بخش دانش و فناوری الف،26 فروردین95
معاون وزیر ارتباطات میزان مصرف کاربران ایرانی از اینترنت موبایل در سال ۹۴ را ۳۸۷ ترابایت و اینترنت ثابت را یک هزار و ۹۴۲ ترابایت عنوان کرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸
 علی اصغر عمیدیان درباره میانگین مصرف روزانه دیتا در کشور توضیح داد: بیشترین رشد مصرف روزانه دیتا از سال ۹۳ تا ۹۴ بود که تا پایان سال گذشته میزان مصرف دیتا در تلفن سیار ۳۸۷ ترابایت و در اینترنت ثابت ۱ هزار و ۹۴۲ ترابایت رسید که تا پایان سال ۹۳ نیز میزان درآمد اپراتورها ۱۹۳ هزار میلیارد ریال بود و در کنار آن نیز سهم دولت از خدمات ارتباطی ۳۶۰۱ هزار میلیارد ریال برآورد شد.

وی با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات در دولت یازدهم در جهت ایجاد اشتغال اظهار داشت: ۱۹ درصد از فارغ التحصیلان کشور در حوزه فناوری اطلاعات هستند که در دو سال گذشته ۲۰ هزار شغل مستقیم و ۴۰ هزار شغل غیر مستقیم در این بخش ایجاد کردیم. البته این را هم باید در نظر گرفت که هر شغل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۶.۵ شغل در حوزه های دیگر ایجاد می کند.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این بخش گفت: با تکمیل طرح ها و برنامه های آینده امید است تا پایان دولت یازدهم کلیه روستاهای کشور از نعمت ارتباط برخوردار شوند و روستاهای بالای ۱۰ خانوار از اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به افزایش تولید ناخالص ملی همزمان با افزایش ضریب نفوذ خدمات ارتباطی تاکید کرد: افزایش هر ۱۰ درصد ضریب نفوذ تلفن همراه و باندپهن می تواند از ۶ دهم تا ۲.۱۹ درصد تولید ناخالص ملی را افزایش دهد.

وی با اشاره به رشد نسل ۳ و ۴ تلفن همراه خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۴ تعداد دکل های نسل سوم تلفن همراه ۱۵ هزار و ۵۴۳۰ و نسل چهارم همراه نیز به ۳ هزار و ۶۹۳ سایت رسیده است.

عمیدیان مهمترین برنامه در نظر گرفته شده رگولاتوری برای سال ۹۵ را توسعه دسترسی فیبرنوری، اشتراک گذاری امکانات پایداری اپراتورها و صدور پروانه های اپراتور مجازی تلفن همراه نام برد.
 
کلمات کلیدی : اینترنت موبایل
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۶ ۱۱:۴۶:۵۶
"۱۹ درصد از فارغ التحصیلان کشور در حوزه فناوری اطلاعات هستند"
بیخود نیست آمار بیکاری تو این حوزه اینقدر بالاست! مسئله اینه که بر فرض اینکه صد در صد این افراد هم تو رشته ی خودشون خبره باشن، باز هم کشور ما ظرفیت پذیرش این حجم رو نداره. (3645700) (alef-13)
 
arash
Netherlands
۱۳۹۵-۰۱-۲۶ ۱۸:۲۸:۲۸
صرفا جهت اطلاع
در عربستان بسته های اینترنی موبایلی پانصد گیگ و یک ترابایت فروخته میشود ... پیدا کنید کم فروش را ... (3646408) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.