نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435240
توضیح دادگستری فارس درباره «اجرای اعدام در ورزشگاه نی‌ریز»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶
روابط عمومی دادگستری استان فارس با ارسال توضیحی درباره اخبار منتشره پیرامون اجرای حکم اعدام در ورزشگاه نی‌ریز و تبعات جهانی این اقدام، تاکید کرد که مکان انتخاب شده فاقد زیرساخت‌ برای انجام فعالیت ورزشی بوده است.

‌به گزارش ایسنا، در توضیح ارسالی روابط عمومی دادگستری استان فارس تاکید شده است که بررسی های انجام شده در خصوص موضوع حاکیست مکان مورد نظر یک مکان بلااستفاده بوده که تنها به لحاظ محصور بودن و رعایت ضوابط امنیتی، برای اجرای حکم اعدام استفاده شده است.

بر اساس این گزارش، پیش از اجرای این حکم استعلامات لازم در خصوص وضعیت مکان مورد نظر از متولیان اخذ و مشخص شده این مکان بیش از 10 سال به لحاظ خشک شدن چمن زمین و از بین رفتن امکانات و سایر زیر ساخت‌ها میزبان هیچ فعالیت ورزشی نبوده است!

به گزارش ایسنا، در توضیحات ارسالی روابط عمومی دادگستری فارس آمده است: قصاص نفس از حقوق شخصی اولیاء دم و مورد احترام قانون و دارای اولویت پیگیری در چارچوب مقررات است، که اقدام غیرانسانی فرد مجازات شده یعنی آزار و اذیت و قتل کودک شش ساله توسط معدوم، شدیداً افکار و احساسات عموم مردم را جریحه دار کرده و جمع کثیری از مردم خواهان اجرای این حکم بودند.

روابط عمومی دادگستری استان فارس تاکید دارد که مکان اجرای حکم بنا به حساسیت‌های امنیتی تعیین می‌شود که در این مورد نیز با طرح موضوع در شورای تأمین شهرستان تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

در توضیح روابط عمومی دادگستری فارس همچنین بر این نکته تاکید شده که عکس منتشر شده در فضای مجازی و برخی سایت‌های خبری متعلق به موضوع اجرای حکم در استان فارس نیست و شکل‌گیری بخش عمده ای از دیدگاه‌های منفی متأثر از انتشار این تصویر است.

بر اساس این گزارش، واکنش به استفاده از مکان‌های ورزشی برای اجرای حکم اعدام در حالی خصوصا در شبکه‌های مجازی رو به گسترش است که در ابتدای مهر ماه امسال، حکم اعدام قاتل کودک شش ساله نی‌ریزی (ستایش) در یک ورزشگاه اجرا شد.  
 
 
کلمات کلیدی : فیفا + تحریم فوتبال ایران + اعدام در ورزشگاه
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۰:۳۶:۲۰
هر دم از این باغ بری می رسد. (4117537) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۱:۴۲:۰۸
یه قاضی بر اساس شکایت نیروی انتظامی از یک خبرنگار حکم شلاق تعیین کرده، یه دادستان حکم به لغو سخنرانی مطهری می ده، یه قاضی محل اعدام رو توی ورزشگاه تعین می کنه ....

مردم ما نیروی انتظامی و قوه قضاییه را که از ارکان اساسی کشور هستند دوست دارند. برخی رفتارها می تواند تلطیف شود. (4117652) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.